Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv!
Röviden tömören: Megrendeltem az első számítógéphez köthető "programozómat" ami egy Arduino Uno (vagy is egy kínai utánzata) Az első projekt amit kinéztem magamnak az egy mini cnc építés ami ha sikerül megcsinálnám nagyban is. Ez alapján építem meg az elsőt: Bővebben: Link Viszont a videóban látható kapcsolás hibás, a nyák terv ellenőrzés topicban elmondottak szerint. A szervó és az ICk 9-es, 16-os lába nem kapja meg a pozitív tápot, ezt orvosoltam. A kérdés az lenne, hogy honnan és milyen szervót vegyek, mivel még soha nem volt dolgom ilyennel. Esetleg, hogy lehetne-e valamivel egyszerűen helyettesíteni, pl.: léptetőmotorral, sima motorral. Előre is köszönöm!
Nem látni a motor vezérlő ic-t de valószínüleg ULN2003-as, 2db léptető motort lehet műkötettni vele de akkor kell egy harmadik is a Z motorjához,és kell a szervó helyére egy Z tengely cd mehanikából, szervót az ebay-en tudsz venni olcsón.
L293D az IC típusa 1-1 motoronként. Akkor inkább rendelek ebayről, nem akarom túlbonyolítani, főleg, hogy még nem vagyok otthon ezekben. Köszönöm!
Azt a gépet csak kicsiben csináld meg és örökre el felejtheted
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016
Mármint az IC-t?
Nem az ic-t! A bövebben link-en lévő borzadalomra gondoltam.
Arra célzott, hogy azt a "gépet" nagyon tanulságos megépíteni, de azon kívül a világon SEMMIRE sem jó...
Ha kicsivel többet fektetsz bele, használható masinát is építhetsz, ami legalább egy kis lézert elbír. Papírra firkálni ugyanis sokkal jobb, és olcsóbb a nyomtató.
Szia !
Szeretném megkérdezni, hogy milyen programmal írtad meg a kiírandó szöveget és rajzot ? G kóddal van vezérelve a gép ? Köszönöm.
Azt tudom, igazából úgy is tervezem! Ez csak egy teszt virzió, mivel még nem csináltam ilyent- Addig nem akartam drága cuccokat venni amég valami olcsót nem csinálok.
@tursaba A kódot nem én írtam, sajnos ahhoz még nem értek! Igen, G-kóddal van vezérelve!
Bár ha jobban meggondolom, a rászerelt rosttoll rugalmas felfogatása és lötyögése nagyon jó szabadkézi jelleget ad a rajzolatnak....
Sziasztok!
Szeretnék egy kis CNC-s tapasztolatot szerezni, ezért építettem CD mechanikákból egy kis szerkezetet. A vezérlő egy arduino + CNC shield 3db A4988-al. De nem is ez a lényeg. Az arduinon GRBL, a PC-n GRBL contoller vagy UGP fut. Eddig minden szép, de a szerkezet meg sem mozdul. A CNC shield helyett ráraktam egy ledsort, és azt mutata, hogy 5-6-7-en rendesen megvan az X-Y-Z dir a lépés irányának megfelelően, de DE a 2-3-4-esen nincs nyoma sem a step impulzusoknak. Néztem szkóppal is, de semmi. A gyári értékekhez nem nyúltam, egyelőre szeretném, ha megmozdulna. Valakinek van-e valami ötlete, hogy mitől lehet ez? Esetleg még annyit, hogy tudnátok egy linket küldeni, amin szájbarágósan le van írva, hogy hogy kell ezeket az értékeket beállítani?
Nem lehet hogy az 5-6-7 az irány és a 2-3-4 a lépés kimenet ? Próbáld meg átállítani a kimeneteket .
Valami mechanikus hibára gyanakodnék először. Próbáld meg négyszögjellel, jelgenerátorral meghajtani a step részt az Arduino helyett a bemenetén (vagy nyomógombokkal). Amikor a mechanikus és meghajtó rész korrekt - csak akkor tegyél rá mikrokontrollert, hiszen így túl sok a hibalehetőség. Nem ártana szűkíteni a kört. Lehetőleg egyszerre is csak egy tengelyt próbálj működtetni, ne egyből mindhármat. Ha egyesével már mennek - menniük kell együtt is. Az Arduinód sem csinál mást, csak szoftveresen buzgatja azokat a vezérlőbemeneteket, amit egyébként valamilyen egyszerűbb TTL vezérléssel, vagy nyomógombokkal is megcsinálnál. Csak nyilván gyorsabban is képes erre. Érdemes magán - már az Arduinó kimeneteken is megnézni valamilyen ledes kontrollal, hogy elindulnak-e egyáltalán azok a vezérlőjelek...
Akkor félreértetted amit írtam.
Idézet: „A CNC shield helyett ráraktam egy ledsort, és azt mutata, hogy...” Nekem épp a vezérléssel van bajom.
Akkor az lehet, hogy szoftverhiba...
Tehát a dir (irány ) jelek megvannak folyamatosan , és a step lépés jelek hiányoznak ? Ez nagy valószínűséggel beállítási probléma lesz Előfordulhat hogy a végálláskapcsolók engedélyezve vannak és azért tilt a vezérlő
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2016
Szinte biztos, csak azt nem tudom, hogy mit lehetne vele tenni.
Most keresek valami alternatívát a GRBL-re, aztán meglátjuk.
Nézd meg a beállításoknál hogy a home- és végállás kapcsolók engedélyezve vannak e és ha igen akkor milyen polaritással .(Nem ismerem ezt a vezérlőt csak tippelek )
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2016
Konfig fájlt lefutattad? Az paraméterezi fel a vezérlőt. Úgy kell, mint ahogy később a g code-ot küldöd majd rá.
Ez ugyan egy DIY lézergravírozós projekt, de GRBL-t használ ezért érdemes lehet átfutnod a beüzemelését. Bővebben: Link
GRBL konfig
Itt minden le van írva, igaz angolul.
Üdv mindenki !
Szeretnék majd pár kérdésemre választ kapni ha lehetséges. Hobbi szinten , szeretnék magamnak építeni egy ,, rajzoló cnc-t ,, , egy plottert . Nagyjából már lassan meg lesz minden hozzá , kinéztem egy gépet youtubon , és ahhoz hasonlót szeretnék csinálni . Videó Az én terveim fém vázon alapulnak , de kb. egy ilyet szeretnék össze rakni . Arduino-val szeretném hajtani és Easy driver meghajtóval , mint a videóban is . A motorjaim amelyek vannak itthon ezzel a jelzéssel vannak ellátva : HY100 1713-095-B4 Adatlapot konkrétan erre a motorra nem találok sehol de a számokból azt lehet következtetni hogy : HY = Hybrid Stepper, Low Rotor Inertia 100 = 100 lépés per fordulat 1713 = Nema17 méret 095 = 0,95A B4 = bipolár 4 kivezetés 1 kérdésem : Ezek a motorok elég lehetnek meghajtani egy A4-es lapméretű gépet ? ebből van nekem 6db és 2-t szánnék az X tengelyre ( előre hátra mozgás ) , 1et az Y-ra ( jobbra balra ) , és 1 a Z tengely ( de még ezen gondolkozom , mert lehet elég lesz egy kis szervó a tollat mozgatni ) . Az X tengelyen menetes szárat használnék , az Y-on bordás szíj . 2. kérdés : Milyen program alkalmas hogy egy egyszerű szöveget , kisebb mintákat tudjak a gépre vinni ? Előre is köszönöm a válaszokat Üdv Gyuri
Az 1. kérdésedre a válasz attól függ, hogy mit értesz fém vázon. Mert fém a 2mm-es alu lemez is meg a 20mm-es acél is. Gondolom érzed a kettő közti különbséget.
Bocsánat , az Y tengely 2mm falvastagságú 20x40 zártszelvényen , az oldala meg 5mm vastag plexi vagy Alu
vagy még esetleg szóba jöhet a 8mm tengelyen lineáris csapágyakkal
Amennyiben csak rajzolni akarsz akkor teljesen felesleges sőt káros az ilyen magas Z mozgás. 60--100mm bőven sok, de a toll cseréhez kényelmes komromisszum.
Én is alacsonyabbra gondoltam . Az asztaltól maximum 10cm , hogy oldal irányba se veszítsen a merevségből .
Rajzolni elvileg 3d-ben is lehetséges. Pl: rárajzolni egy gipsz szobor felületére. Ebben az esetben már megfontolandó a Z növelése.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |