Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Nemrég vettem egy 8Gb-os USB meghajtót, 2db chip van a nyákon ebből az egyik az USB interfész ![]() Már régóta gondolkodom azon, kellene csinálni egy saját SSD-t, a gyári ár töredékéből. A memóriát (ca.64-128 Gb) össze lehetne szedni a fent említett eszközökből (egyre olcsóbban), csak egy SATA interfésszel kellene összehozni, és írni egy jó kis ROM-ot a memok trükkös kezelésére...... ![]() Mivel én láma vagyok az ilyen dolgokhoz, aki tud segíteni van rálátása a dologra, vagy csinált hasonlót azok jelentkezését várom ![]()
veszel egy CF kártyát, és egy cf2ide vagy cf2sata adaptert tizenpár euróért. az előbbi még olcsóbb is, mert az csak egy darab nyák foglalattal. és kész az áhított eszköz.
a fentit meg felejtsd el. túl gyors felület a sata. igazából virtex II fpga-ra már láttam illesztve sata disket, szóval valószinűleg egy idő után egy halandó is meg tudná emészteni a dolgot, de feleslegesen sok idő, meg amugy is, sosem készülne el. sok sikert.
Szia!
Az SSD azért jó és drága, mert 1. szilárdtest 2. nagyon gyors 3. nem hal meg, ha sokszor írod. (Nem úgy mint a FLASH CFkártya) Nem véletlenül kerül annyiba ammennibe, mert jóval olcsóbban is meg lehetne csinálni.
Szia!
Az általad említett megoldást ismerem, de ez nem elég gyors. Egy 500Gb SATA hdd 75-80MB/sec kötözi olvasási sebességet produkál, a legjobb FC kártyákra is csak 20Mb/sec olvasást ígérnek és ezeknek is elég húzós az áruk......
szia!
A "nem hal meg" azért túlzás, de sokat kibírnak: több 100ezer bit állapot változást. Erre kell az említett belső vezérlő és ROM, hogy a gyakran használt adatokat midig máshova pakolja (Pl: gyorsítótár), ezáltal elosztva az újraírásokat a teljes tárterületen, kitolva a várható élettartamot.
Nem éppen az amit te szeretnél, de talán ötleteket adhat a megvalósításhoz ez a RAM-ra épülő SCSI disk megoldás : http://micha.freeshell.org/ramdisk/index.php
Egyébként ezt az általad említett "mindig máshova pakolja" dolgot "wear level(l)ing"-nek hívják. Csak azért mondom, hátha valaki rá akarna keresni. ( azoknak, akik nem akarnak rákeresni : http://en.wikipedia.org/wiki/Wear_levelling ) Érdemes megnézni azt is, hogy a NAND flash modul hogyan kommunikálja a kapacitását a vezérlőchip felé és hogyan van címezve. Ha kapacitást furmányos módon felül tudnád írni és nagyobbnak hazudni a memóriát, akkor a felső címvonalakból valamiféle "chip-select" vonalakat tudnál kreálni, így egy sokkal nagy(obb) USB drive-ot kapva. Ez persze csak ötlet, nem ellenőriztem hogy megvalósítható-e (nem értek a NAND flash-hez, de valamikor régebben láttam már sima memóriavezérlést hasonlóan megoldva)
Ezt érdemes megnézni, ha ilyesmire adod a fejed : http://www.dataio.com/pdf/NAND/Toshiba/NandDesignGuide.pdf.pdf
( a végén a ".PDF" szándékosan van kétszer )
Regg'
Tud valaki forrasztani, vagy ajánlani ssd (sam 840 pro)mem. chipet, smd kondit. Történt egy kis baleset. :-0 Tudom, hogy újra kéne gömbözni a lábakat, meg sablon kell hozzá, stb. Köszi. Nap'
Ha nem adatmentés, akkor felejtsd el, ha adatmentés, akkor meg azért felejtsd el
![]() Nem lebeszélni akarlak a hobbi projektekről, de ez nem kivitelezhető. Ha csak SSD kéne, 840 pronál sokkal jobbakat lehet olcsón kapni hardveraprón. SSD-n max fizikai kondi sérülést érdemes javítani. Azért rakj fel egy képet, hogy lássuk, mi a helyzet.
A helyzetet katasztrofális. Csúnyán elbántam vele. Lehullottak a mem. chipek, vezérlő.Már amúgy sem volt jó, csak a tipusát/méretet, lehetett kiolvasni sn. nélkül fejlécében egy win backup után, student death lett. Lehet a vezérlő elektronikájá ment tönkre. Se bitlocker, stb. Adat kellet volna róla, de végleg rip.
Hát csak úgy nem hullanak le a bga chipek, akkor az egészet rendesen túlmelegítetted. Nem kevés pénzért golyóznák újra az összes chipet neked, főleg ha stencil sincs a vezérlőhöz.Ugyanott lennél, mint voltál, illetve lehet a hő még mást is kinyírt. Ha fontos volt az adat, a nand chipekből vezérlő nélkül is helyre lehet állíttatni telefonszám szerű számláért.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |