Fórum témák
» Több friss téma |
Ha csak a robot kezelését karod megérteni akkor jó lehet, de ebből tényleg nem tudsz takarít robotot építeni. Gyenge, kicsi és lassú úgyhogy nem alkalmas. A takarító robot építése viszont nem bonyolult feladat, legalábbis ha a vezérlés részét nézzük.
( Azt hogy a szemetet hogyan szedi össze, már kicsit neccesebb megépíteni, mármint a mechanikát. ) Hajtáshoz szerintem használhatsz nyomtatóból vagy hasonló eszközből kimentett léptetőmotort, valami egyszerű alváz kell, meg távolságérzékelő. A vezérlést megoldja egy AVR mega8-as például.
Arról nem beszélve, hogy a környezetét 1db szenzorral érzékeli- azt sem tudja, merre forduljon. A tapskapcsolót nem értem, minek tették rá, egyszerűen nem tudok kitalálni neki szerepet egy roboton. Ha takaríttatni akarsz vele, gondolom átraknád egy erősebb vázra az egészet -> az erősebb motorok áramát nem fogja bírni az l293d.
Memória az szerintem elég, a 12MHz körüli órajel elég szerény. (Azt nézted, hogy külön 5000Ft a fényes dobozba zárt AVR, és 4000Ft a programozó kábel, ami nem tartozék?) Szerintem is többet ér, ha te készítesz egyet, csak eleinte tűnik nehéznek.
ÚÚ, ezeket az árakat én észre sem vettem, azthittem tartozék. Rafkósak a conrad-ék .
Amúgy szerintem a 12Mhz elég, igazából egy robotnál, főleg ami ennyire egyszerű, még sok is
A lényeg először a vezérlés technika megtanulása és a későbbiekben gondoltam átalakítani egy takarítórobottá.De akkor azt majd más alkatrészekből kell megcsinálnom.
Maga a programot ami vezérelne a takarítórobot meg lehet vele csinálni ? Ez az AVR mega8 tulajdonképpen mit csoda ? Szerintetek mit lehet még kihozni ebből a Pro-BOT 128k-ból ? Hova lehet esetleg fejleszteni ami adna egy kis kihívást a tanuláshoz ?
Szerintem ne vedd meg a robotot a Conrad-nal.
Ennek toredekebol epithetsz egy sajat robotvezerlo panelt. Azon is megtanulhatsz mindent ami a vezerleshez kell. Az alabbi cikkekben egy robotot epiteserol irtam, de az AVR alapok is eleg jol le vannak irva benne: WILL-I 1 WILL-I 2 WILL-I 3 Az alabbi cikksorozatban pedig sok jo otletet talalsz az AVR-ekhez: Nyolc labbal 1 Nyolc labbal 2 Nyolc labbal 3 Nyolc labbal 4 Udv.: Gabor
Tetszik a robotod és valószínűleg ezt fogom megépíteni csak egy kicsit másképp 1400 Ft-ért lehet kapni fém építő TANK-ot és arra akarom majd ráoperálni, csak szervot nem tudom honnan vegyek mert a legolcsóbb is amit találtam 2-4eFt kerül van. Vajon az itt kaphatóRC kisautók-ban szervos megoldás lehet a kanyarodás ? Az jó lehet nekem ?
Ez az átteles motor is jó ? Vagy keresgéljek még ? Kb 10eFt olcsóbban jövök ki a postákat nem számolva. Szerintem lesz még kérdésem csak most még nem jutott az eszembe.
Alvaznak a fem epito jatek tank teljesen jo lesz.
Az altalad linkelt HE Store-os atteteles motor is teljesen jo (arra azert figyelj, hogy rakj ra megfelelo kondenzatort). En egy ilyen szervot hasznalok (nem ebben a boltban vettem, keress ra melyik modellboltban lehet kapni a kornyekeden): Towerpro SG 90 De ha a taviranyitos kisauto szervot hasznal akkor abbol is kibanyaszhatod. A Sharp szenzort meg a Farnell Magyarorszag weboldalan talalsz kb 9 Euro-ert: SHARP - GP2Y0A41SK0F de ha nagyobb merestavolsag kell akkor kedvedre valogathatsz a szenzorokbol, de vigyazz, mert neked analog kimenetu kell, nehogy digitalis kimenetut vegyel! SHARP proximity Udv.: Gabor
Szerintem a piaci ócskásoknál érdemes körülnézni takarítórobot ügyében.
Valószínűleg Ausztriai lomtalanításból származó takarító robotokból, már kettőt is vettem. (1500 - 2000 Ft) (Csak az akkutöltő adapterük darabonként 1000 Ft.) Mindkettő üzemképes volt, de átalakítási célból vettem. Van bennük 2 db hajtóműves DC motor, elszívó motor, terelő (sepregető) motor. Idő és ambíció kérdése, hogy mikor csinálok hozzá egy SK vezérlést. Amennyiben érdekel, teszek fel képet róluk.
Honnan tudom, hogy analóg vagy digitális a kimenetű ? Mert van a HE-store oldalon is infra adó-vevő 1000-1500 Ft körül. Csak mert ha nem muszáj akkor nem rendelnék 4-5 helyről alkatrészt.
Persze, hogy érdekel. Devecseri lomisokra gondolsz ?
Az egészen más. Az nem fog távolságot mérni.
Ha optikailag akarsz távolságot mérni, akkor Sharp az elérhető ár és kezelhetőség szempontjából. Nézd meg az adatlapot, érthető lesz. Esetleg ChipCad-nél van a PING nevű ultrahangos távolságmérő (drágább...). Az megint máshogy működik.
Az analog es digitalis kimenetet ado Sharp infra szenzor kozotti kulonbseg megeretesehez olvassad el ezt:
Bővebben: Link Ezek mind analog kimenetuek: GP2Y0A41SK0F 4-30cm merestartomany GP2D120XJ00F 4-30cm merestartomany GP2Y0A21YK 10-80cm merestartomany GP2Y0A02YK0F 20-150cm merestartomany
A veresegyházi piacon vettem. A burkolata egy ufó-szerű.
A mikroprocesszoros vezérlő L298-as motorvezérlőket hajt meg.
Arra megkérhetnélek, hogy a alkatrészlistámat leellenőrözd.
Betudod importálni a HEstore-om. Van amiből többet rendeltem. A conrad-ról rendelek mini servo-t.
Szia!
Had ne kelljen mar ezt megtennem helyetted! Gyorsan atfutottam es szerintem a kerekeket kifelejtetted! IC foglalatbol En a helyedben mindegyikbol legalabb 2-t rendelnek.
puli122:
Így is három helyről rendelek alkatrészt, nem akarok még egy negyedikről is.Annyival nem olcsóbb. Fizikus: Gondoltam, hogy kifogsz akadni de azért köszönöm, hogy átfutottad. Kerekek ? A fémépítő lánctalpja nem jó ?
Ott a pont!
A lanctalprol mar meg is feledkeztem (majd rakj fel kepeket hogy haladsz a robottal)!
Természetesen rakok fel képeket. 7eFt-tal jöttem ki olcsóbban ahhoz képest, hogy 3 helyről rendeltem
Egy kicsit attól félek, hogy azaz áttételes motor gyenge lesz :S
Akit esetleg érdekel én is elkezdtem egy robotot építeni. Ezen a címen már elérhető némi leírás de még közel sem teljes. Bővebben: Link
Bármilyen észrevételt és építő jellegű kritikát szívesen fogadok.
Sziasztok
Találtam pár egyszerű robot kapcsolási rajzát amit bárki meg tud építeni (még én is ). Linkek: Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link
Helló!!
Szeretnék egy ilyen egyszerűbb robotot összeszerelni: http://www.jataka.hu/rics/artu/index.html És, hát ez az oldal nagyon jó. Legalábbis, most ezt szeretném megcsinálni, később pedig majd jöhet az egy fokkal nehezebb robot. Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy most tudtok olyan oldalt, ahonnan meglehet rendelni egy ilyen komplex dobozt, amiben minden megvan ahhoz, hogy ezt megtudjam csinálni ? Az oldallal ellentétben én mindent magam akarok megcsinálni. Még az áramköröket is. Szóval így lehet vásárolni egy komplex összeállítást, amiben minden benne van, ahhoz hogy eltudjam készíteni ezt a robotot, később pedig még bonyolultabbat is? illetve, ha tudtok akkor tudnátok berakni letölthető tartalmakat is, ami leírja, a robotok összeállításával, tervezésével, kivitelezésével a dolgokat? Tehát, mindent magam akarok megcsinálni, és ehhez lehet venni ilyen komplex felszerelést, letölthető tartalmakat, amikből lehet tanulni a robotikáról dolgokat?
Hello!
Én is azt tudom mondani hogy az elejétől érdemes végignézni a fórumot(még akkor is ha hosszú) A mechanikákra a képekből tudsz 5letet meríteni de a fantáziád és a teknikai felszerelésed szab csak határt. Olyan hogy robotépítő könyv vagy hasonló tudtommal nem létezik. Már csak azért sem lehet szerintem ezt leírni mert egy robot nem igazán utánépíthető. pl.:ha most éna robotomat teljes dokumentációval szoftverrel a lemezdarabok szabásmintájával közreadnám akkor sem tudnád utánépíteni mert olyan anyagokból van amit én el tudtam érni és megmunkálni. Vagy vannak olyan alkatrészek amiket nem is lehet kapni... Szóval hajrá hatalmas élmény egy ilyen projekt de minden a te fantáziádon múlik az én WALL-em kicsit mintha a gyerekem lenne
Igen, mindenki abból dolgozik ami a keze ügyébe kerül.
Nekem is népes családom van már Földön vizen levegőben.... És már éledezik az inventorban az új jövevényem mind a 36 lábával.... Viszont az utánaépíthetőség alatt ne a pontos anyag és alkatrész listát hozd fel, ebbe inkább ötletek, megoldások, arányok tartoznak bele. A kiterített rajzok mm-ről mm-re másolása "másolás". Akkor valakié egy robot, ha megérti mi miért van és pld nem okoz megoldhatatlan gondot ha egy láb 4 mm-el hosszabb. Jman: Egyszerűbb robotokhoz digitális áramkörös jegyzetek/ mikrovezérlőadatlapok/ google bőven elég. Bonyolultabbaknál is csak ezek kellenek, kiegészítve a matematikai és mechanikai alapokkal. De első robotnál ne akarj kihajlásra méretezni Bonyolultabbaknál ezen felül
Sziasztok!
Nem találtam hasonló témát, talán befér ide a robotokhoz. Hasonlót szeretnék építeni solar bug, photopopper, de nem talátam rajzot hozzá sehol. Ha jól sejtem a napelem feltölt egy kondenzátort, amit egy szint után rásüt a motorokra. Egyszer az egyikre, aztán a másikra. Esetleg meg lehetne bolondítani a annyival a dolgot, hogy véletlenszerűen válasszon motort? Vagy akár lehetne ezt egy lítiumos gombelemről működtetni? Akkor akár métereket is lavírozhatna a bogár, amíg megáll újra töltődni.
Hello!
Szeretnék építeni egy porszívó robotot. Alapvetően egyszerű lenne, annyit tudna, hogy ha nekimegy valaminek akkor random irányba fordul és megy tovább (később esetleg időzítő, virtuális kerítés, leesés védelem, miegymás is lenne). Olyan megoldás lenne, hogy 2 , külön motorral hajtott kerék, forduláskor az egyik hajt egy darabig, gyakorlatilag helyben fordul, és megy tovább a következő ütközésig. Harmadik egy bolygó kerék lenne a támasztás miatt, egy harmadik motor pedig végezné a porszívást. Az lenne a kérdésem, hoyg milyen módszerrel lenne a legegyszerűbb megoldani (egyszerű, olcsó). PIC? Vagy valami más? Hogyan lenne célszerű nekikezdeni?
Hi!
Szeretnék építeni egy napelemes fénykövető "robotot". Ilyet mint ez: Bővebben: Link De a 1381-es IC nehezen beszerezhető, és drága is. Hogy lehetne átalakítani a kapcsolást, hogy ne kelljen bele 1381? Ami fontos: Csak napelemről menjen, elem ne kelljen hozzá.
Szerintem igen.
Csak kár hogy nem napelemről megy... |
Bejelentkezés
Hirdetés |