Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1305 / 3977
(#) Hurkafej1 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Ha épitenék egy labortápot szabályozható feszültséggel és árammal, akkor elvileg tudnék vele akkumulátort tölteni, nem? Csak beállitanám kb: 14V-ra a feszültséget és a megfelelő áramerősséget.
Az itt megtalálható cikkre gondoltam, ahol egy AT tápegységből csinálnak labortápot. Üdv!
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Idézet:
„Szellemes ez az 555-ös megoldás is.”

Köszönöm!

Ezek szerint, ha így hagyom akkor sincs semmi gond.?
Megpróbáltam átrajzolni úgy ahogy mondtad, de nekem úgy nem világos a működése.
Ezt meg most nem szeretném egyenlőre szétszedni mert működőképesnek tűnik. Egyenlőre bírja a strapát a hűtőben próba panelen is.
Azért kíváncsi vagyok a te változatod rajzára is.
(#) t.gergo hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném hogy ebben a kapcs. rajzban: http://bsselektronika.hu/index.php?id=355 hogyan kell bekötni a tápot. Ha megcsinálom az alatta lévő tápegységet akkor elég csak összekötni az 5és 13,2v-os
(#) kadarist válasza t.gergo hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia!
Igen, plusz még a testeket is kötözgesd össze.
(#) koncsik03 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Lehet hogy nem kezdő kérdés de remélem nem baj.
Annyi lenne hogy ha panelt fúrok hogy biztonságosabb?Nagy vagy kicsi fordulatszámon?A fúrószár szemszögéből nézve.
(#) Gery hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki tudja erre a választ?
Bővebben: Link

Köszönöm!
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Hello!
Azért kicsit fáradozhattál volna vele..
üdv! proli007
(#) ujfalusi válasza koncsik03 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Nagy fordulattal kell fúrni.
(#) koncsik03 válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
ok kösz
(#) Dániel X hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Üdv!

Sem a gugli sem az oldal keresője nem hozott számomra választ. Olyan kis analóg kapcsolás kéne ami egy ledet vagy ledeket halványulóan kapcsol fel és le.
Ha valaki tud ilyet akkor köszönöm.
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Fáradoztam és én is hasonló képen rajzoltam át, de nem értem akkor sem.
Én az eredeti kapcsolásomba azért tettem be a Q1 tranyót, hogy amikor sötét van akkor az IC egyáltalán ne kapjon feszültséget.
Mikor világos van akkor egy csippanással jelzi, hogy bekapcsolt és elindul.
A D1 dióda azért kell, hogy magas szinten valóban csak csippanjon egyet és a potival lehet állítani a csippanás hosszát.
A jel valahogy így néz ki:
˙___˙___˙___

Az ellenállások és kondik értékét kikísérleteztem mert sajnos a tudásom még nem áll ott, hogy mindet előre kiszámoljam.
Vagy az én kapcsolásomban elegendő a Q2, R5, R7 és elkó módosítása?
Bocs az akadékoskodásért csak kíváncsi természet vagyok
üdv.: BlackDog
(#) vicsys válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Itt nézted? Bővebben: Link
(#) Hurkafej1 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Ez a szerkezet csak kamu szerintetek?
Bővebben: Link
Vagy ez csak valami fázisjavitó kondi egy dobozba?
(#) bumate90 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést, ha ostobaság a kérdésem.
A következő érdekelne:
Az avr mcu-hoz avrdoper programozó áramköri rajza megtalálható az oldalon. Ezt én nem tudom megépíteni, mert elektronikai ismereteim banálisak, de valahol le lehet ezt gyártatni?
Ha igen akkor hol?
Illetve aki avr programozással szeretne foglalkozni, az hol talál ezzel kapcsolatban forrást, ami 0-ról kezd.
C, és Java programozáshoz értek.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Hmm. Köszi. Nem is adott ilyen fórrumtémát a kereső pedig beírtam halványuló, halványuló led.
(#) majer0616 válasza oleg53 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Köszön szépen!

Igen müködéséről találtam is sok mindent meg meg is tanúlgattam meg minden csak ez nem volt világos tehát akkor a tranzisztor egy szabályozó eszköz tulajdonképpen nem pedig.........
(#) tomi324 válasza cburucs hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Első oszlop első hasáb, alja:
LM_317_katalógus

Oda vannak írva az értékek, és a rajz is ott van. Ha kérsz küldök egy NYÁK tervet is, csak azt előbb meg kellene itt is rajzolnom (én papíron szoktam tervezni).
A kettőt tudod egyszerre vezérelni, párhuzamosan kell összekötni őket és kész. Ebben az esetben a LED elé nem kell potméter, elég az előtét ellenállás.
Az IC Adj.-ára pedig egy 5K-s poti kell, ennyi ami hiányzik a rajzról.
(#) akos70 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Üdv!
AA méretű ceruza akkut akarok venni fényképezőgépbe.
200 és 1500Ft közötti árakat látok így elsőre. Érdemes a drágábbat venni, vagy a névtelen is lehet jó választás?
(#) blackdog válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Véleményem szerint közép árfekvésben keress.
A túl olcsó nyilván ..... Inkább le sem írom.
A nagyon drága lehet nagyon jó, de sokszor az már többe kerül mint amennyit ér. Ha csak nem kapsz hozzá extra garanciát.
Az nem írtad, hogy hány (Ah) akkukat néztél. Ez is befolyásolja az árat.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok !

Ha ezt a bordát nem veszem meg, hanem hajtogatok lemez, az is megteszi helyette? Bővebben: Link

Ha hajthatok, akkor mekkorát?
Tda 2003-hoz is hajtottam, és nem volt baja.
(#) akos70 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
MIndenképp, 2500 felettit, eléggé energiaigényesek ezek a masinák.
A márkás daraboknál talán attól sem alaptalan tartani, hogy hamisíthatják, fene tudja a mai világban.
Van pl. ilyen, vagy ilyen. Vagy a kettő között végtelen számú, tipusú és árú. A bőség zavara, ugye
(#) nagy_david1 válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia!

Én a "lilát" választanám. Szerintem megint győz az az elv, hogy ha gyengébb is de azon az árkülönbségen mennyivel többet tudsz venni az esetleg gyengébből. Sok lúd disznót győz itt is nagyon igaz. Ha csak kettővel többet is veszek az olcsóbból már fogadok, hogy jobban jártam. Ilyen "lila" akkumulátorom nekem is volt csak épp zöldben és az idő ette meg végül őket nem a használat. Tapasztalatom szerint ezeknek az akkumulátorokkal az idő végez inkább nem a használat, de akkor drasztikusan legyengülnek. Ugyanakkor olvastam más kellemes csalódásait is ilyen téren. Nem vitatom, hogy a márkásak jobbat állítanak elő de nehogy már ilyen ártöbblettel.
Amúgy azt hiszem ezek az akkumulátorok általában akkucsomagokból valók amiket modellezők is használnak.
(#) haczi hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Üdv!

Ha van egy kapcsolási rajz amin el szeretnék igazodni
akkor úgy kell vizsgálni, hogy a pozitívtól saroktól folyik az áram a negatív felé? (Csak valójában amit a "+"-al jelölnek az a "-"?)
(#) storm hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Hogy lehetne egyszerűen előállízani 0,5-1Hz-es szinusz jelet? A cél bicikli világítás lenne, csak nem villogó, hanem valami hasonló
(#) nagy_david1 válasza haczi hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Üdv!

Idézet:
„Csak valójában amit a "+"-al jelölnek az a "-"?”

Na ezt nem értem, kicsit fejtsd ki bővebben.
Amúgy igen. Az elektronok áramlanak a negatív pólustól a pozitív felé.
(#) nagy_david1 válasza storm hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia!

Valami dimerre gondolsz? Halványulás illetve erősödés?
(#) haczi válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Olvastam egy cikket itt a HE-n és abban volt ezt:
Idézet:
„Megjegyzés: egy múlt századi tévedésből kifolyólag úgy rögzítették, hogy az áram a pozitív saroktól folyik a negatív felé. Amikor sikerült ennek az ellenkezőjét bebizonyítani, már számos fizikai törvényt megalapoztak a téves szabályra, így megegyezés szerint a negatív sarkot jelöljük plusszal és a pozitívat mínusszal.Ezt a fordított jelölést konvencionális áramiránynak vagy technikai áramiránynak nevezzük. Az elektronok negatív saroktól pozitív sarokig menő áramlási irányát elektronáram-iránynak vagy fizikai áramiránynak nevezzük.”


Na most akkor merre folyik?
(#) blackdog válasza haczi hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Idézet:
„Na most akkor merre folyik?”

Szerintem a mai napig nem tudják biztosan. Főleg, hogy egyre bonyolultabb áramkörök készülnek és működnek. (márahogy működnek)
Én is sokat keresgéltem és olvastam a témában, de egyértelmű választ nem kaptam. Egyik megcáfolja a másikat. És véleményem szerint ahogyan bonyolódik az elektronika úgy kezd láthatóvá válni, hogy valami nem kerek.
Szerintem.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Válassz a adott feladatnak megfelelő hőátbocsájtási tényezővel rendelkező lemezt és készítsd el a hűtőbordát.
Bocs, de erre a kérdésre nem lehet értelmes választ adni.
Ha nem vagy biztos a dolgodban akkor válaszd a lehető legnagyobbat, lehetőleg aluminiumból és, ha nincs hely akkor legyen vastag.
Tudod a 3D. széles x magas x mély
[off]
Én a 4D és 5D még a mai napig nem bírtam megfelyteni
(#) akos70 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Kösz mindenkinek. Nem könnyítettétek meg a döntést.
Következő: »»   1305 / 3977
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem