Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Azért nem hiába van kitalálva az 1/10-es töltésarány. Gyorstöltést azért megnézem melyik akkumlátor szereti hosszútávon.
Mező Béla,S. Tóth Ferenc, Vasrányi János:
Rádió és televízió műszaki alapismeretek kézikönyve Műszaki, 1983.
Sziasztok!
Kaptam egy feladatot, amit elkezdtem megcsinálni. Felrakom róla a képeket. A kérésem az, hogy megtenné nekem valaki, hogy eddig leellenőrzi a kapott eredményt, ugyanis erre nincs lehetőségem, de fontos lenne. Köszönöm!
Ejnye no!
Ez a PNP-s megoldás tényleg fel sem merült, pedig hát tökéletes lenne. Próbáltam firkálni egy olyat, hogy az első másodpercben töltődjön föl a kondenzátor, azután kezdjen lassan kisülni, és amikor kisül egy bizonyos szintig, akkor menjen földre a DISCH (vagy a THRES és TRIG). Kb 15 alkatrész lenne. Ez meg 4. Köszi a választ! Ezzel is okosabbak lettünk.
Ezt a 1/10-et már rég el lehet felejteni. A korszerű akkukra általában C/3-at adnak meg, a zselésekhez C/5-öt. Ennél még gyorsabban is lehet tölteni, de csak intelligens töltővel.
Szia!
A második gondolatmenettel elég közel jársz a valósághoz. Ha érdekel, könnyen utánanézhetsz szinte bárhol, hogy hogy is viselkedik a tranzisztor. De röviden úgy írnám le pl az NPN tranzisztort, hogy két áramút van benne. B->E és C->E. A bázison beküldött árammal arányos áramkorlátot alkalmaz a kollektoron befolyó áramra. Így ha megfelelő módon használod, akkor egy kis árammal egy nagyot szabályozhatsz. Viszont azt a nagyobb áramot nem a tranzisztor szolgáltatja, hanem egy megfelelő forrás. A tranzisztor csak szabályoz.
Ez a pic-es megoldás érdekesnek tűnik. Végül is az Atari 2600 (legalábbis az utánzatai) sem tűnik olyan bonyolultnak (csupán néhány ic, meg "néhány" áramköri elem), a pongról meg nem is beszélve. Ezért gondoltam, hogy tudnék valami ilyesmit alkotni én is. tudnál nekem valami leírást adni ezekről a pic-es alkalmazásról?
AZA: Hát igen. Programozó lennék, pixelekben gondolkodom
Ha a töltés már a konstans feszültségű szakaszban van, akkor a műszeren eső kis feszültség is visszaejtheti az áramot. (Hiszen egy kicsivel kevesebb feszültséget jóval kevesebb árammal lehet fenntartani.)
Valószínűleg nem pont század Ohmos az a műszer sem. Nem tudom, a 90-es évek elején milyen gyakran lehetett olyan töltőt találni, ami az áram- és feszültséghatárt jól betartotta, de ha ez olyan, azaz "modern" töltő, akkor én nem szórakoznék mindenféle sorbakötéssel. Vagy tölteném 5 Amperrel, vagy megpróbálnám megjavítani, vagy mással tölteném. De azért az 5 Amper már C/2. Nem durva az?
Üdv mindenkinek. Kezdő építő vagyok. A gépházamba szeretnék egy pár dolgot beleépíteni de ehhez segítség kell. Találtam egy ilyen áramkört a ventillátor szabályozására.
Ezen kívül szeretnék még 2 ledet beépíteni Link Az lenne a kérdés hogy az áramköri rajzon a timer miért áll olyan furcsán? És még az hogy ezzel (vagy valami egyszerűbbel) az áramkörrel lehet e ledeket szabályozni és hogy az a zöld led elbírná e a pc táp 12 vagy 5 voltját? Válaszokat előre is köszönöm.
LED elé rendszerint ellenállást kell kötni. Ez_kell_neked.
Egy LED fényerejének szabályzásához szerintem tökéletesen elég egy vele sorba kötött potméter (vagy értelemszerűen trimmer). Ha ezt alkalmazod az előtét ellenállás akkor is kell! A ventillátor szabályzását én pedig megoldanám egy tranzisztorral és egy potméterrel/trimmerrel, esetleg ha nagyon precízek akarunk lenni egy LM317-es ICvel.
Az LM317-hez tudnál egy rajzot küldeni?
Ja és még az hogy a ventilátort és a ledeket tudnám e egyszerre vezérelni?
Idézet: „De azért az 5 Amper már C/2. Nem durva az?” Nem, ha nem léped túl a bulk szakaszt. Különösen a jó minőségű(VRLA AGM) akkuknál nemhogy C/2, hanem C*2-C*4-el is lehet tölteni ebben a szakaszban.
Sziasztok
Létezik olyan trafó, ami 230V-ból 12 és 5 V-ot at? És ha igen akkor tudja valaki a számát, vagy hogy hol lehet kapni? ab
Szia!
Végső soron egyen vagy váltófeszültség kell? Mert ha egyen, akkor a legegyszerűbb, ha egy számítógép-tápegységet használsz fel erre.
Akkor csak a régi Ni-Cd és savas akkumlátorokra volt ez igaz? Köszönöm a felvilágosítást.
Sziasztok!
Egy gyors segítségre van szükségem. A csatolt fájlból aki ki tudna törölni nekem a beültetési rajzot, és a nyákrajzot meg tudná duplázni , annak megköszönném !
AT-s PC táp nem jó?
Bővebben: Link Ez szerintem egyből használható...
Szia !Bővebben: Link
Ezt 20 perce nyomtattam, és be vagyok rezelve, hogy nem méretarányos...
Page Scaling : None . Ez van beállítva.
Kinyomtattam acrobat reader 9.4-ből és teljesen jó! Csatolom a beállítást.
Nekem is pont ez ! Köszi! Akkor még egyet nyomtatok !
Na, vegul kiderult, hogy nem jo volt. Ujra nyomtattam , mas beallitassal, es mostmar helyes , le is mertem. Koszonom.
Most a gepem romlott el, nincs ekezet...
Ha windows-od van, akkor a jobb alsó sarokban lévő betűt (szövegbeviteli nyelvezet) állítsd át HU-ra.
Köszi a segítséget! Sajnos ilyen műszerem nincs, csak hagyományos mérésekkel próbálkoztam idáig. Ami végett csinálom, hogy kiderítsem hogy az akkumulátor, alternátor, vagy esetleg az autóban van kisebb zárlat nincs-e véletlenül a gépjárműben, ugyanis nem egy mai darab. Meg persze hajt a kihívás, hogy megoldjam ezt, ugyanis idáig ehez hasonló méréseket még nem nagyon volt alkalmam csináltam
Jaj, tudom en azt, jarok en informatika versenyre, fel is tortem mar par cuccot is... :pirul: de nem az a baj. Valami mas a hiba, neha igy viselkedik.
Akkor cserélj a gép előtt felhasználót is.
Tudom , már kicsit uncsi ez a felh. Közben, meg megjavult. Na tessék. Vindóz.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |