Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3039 / 3971
(#) RoliNyh válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Tisztázzunk valamit, szóval van egy egyáramkörös váltókapcsolód, és egy egyáramkörös nyomógombos kapcsolód amit ha benyomsz, bentmarad, ha újra benyomsz, akkor kikapcsol?
Mert ha ez a helyzet, akkor a váltókapcsolót kösd a relé váltóérintkezőjével úgy be, mintha két alternatív kapcsoló lenne. A nyomógombos kapcsolóval pedig a relé tekercsének adj feszültséget. A tranzisztor nem kell...
(#) roli025 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Igen, de úgysem jó. Tulajdonképpen ugyanaz a helyzet, mintha alternatív kapcsolóként kötném be.

Nézd meg a képet és látod mi a hiba. Be van nyomva a gomb és nem világít a led, mivel csak akkor világít ha hozzányúlok a 2-es kapcsolóhoz is.....
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) RoliNyh válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Akkor nem tudom kitalálni pontosan mit akarsz. Készíts egy igazságtáblázatot, milyen logikai kapcsolatban kellene lenni a két kapcsolónak egymással. A két kapcsolónak maximum négy állapota lehet. Vázold fel különkülön melyík állapotban milyen állapotban kel lennie a LED -nek...
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) Bakman válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Szerintem vagyunk itt páran, akik nem teljesen értik, tulajdonképpen mit is szeretnél. A nyomogómbnak egy stabil állapota van (amikor elengeded), a kapcsolónak kettő. A nyomógomb lehet nyitó, záró, váltó esetleg ezek kombinációja. A kapcsolóból is lehet pár típus. Kezdük ott, hogy nked milyen kapcsolód van és milyen nyomógombod. Mindkettő olyan, mint amilyen a rajzon van? Tehát egy egyszerű záró nyomógomb és egy altrnatív kapcsoló?
(#) roli025 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
  1. A gomb  B kapcsoló             Led
  2. Érték:                1                       1                         1
  3. Érték:                1                       0                         1
  4. Érték:                0                       1                         1
  5. Érték:                0                       0                         0


Így szeretném. Az 1 a bekapcsolt állapot.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) RoliNyh válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Hát ez egy egyszerű VAGY kapcsolat.
A két kapcsolót párhuzamosan kell kötnöd, de ez csak akkor működig, ha valóban KAPCSOLÓ mind a kettő. Ha az egyik csak nyomógomb, akkor úgy nem tudod megcsinálni, mert ha a relét öntartásba vezérled a nyomógombbal, akkor ahoz kell még egy bontóérintkező is, hogy ki is tudd kapcsolni...
(#) roli025 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Nem érdekel mi kell hozzá még, a lényeg hogy maradjon a nyomógomb Vagyis érdekel, de beleteszem

Egy rajzot tudsz mutatni ehhez nekem esetleg?
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) Bakman válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Parancsolj, melléklet.

Shot_142.jpg
    
(#) RoliNyh válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Akkor hajrá, remélem ezek után már összejön...
(#) kissattila88 hozzászólása Aug 15, 2017 /
 
Van egy pc vga csatlakozóval csatlakoztatom a tv-hez. Mitől van hogy vibrál a kép?
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
A VGA jel analóg jel, érzékeny a környezeti elekromágnese zajra. Használj DVI (digitális) vagy HDMI kábelt, már ha megoldható. Vagy próbálj meg jobb minőségű VGA kábelt beszerezni, a lehető legrövidebbet.
(#) roli025 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Köszönöm, közben rájöttem hogy amit akarok , az nem kivitelezhető. Köszi mindenkinek
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Akkor a hossza lesz baj mert kb 3 méter. A gépbe nincs hdmi. Ritkán használom.
(#) Pafi válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Ha a kapcsoló valamilyen állapotával szeretnéd a LED-et ki- vagy bekapcsolt állapotban tudni, akkor logikailag lehetetlen amit írsz, nem lehetnek függetlenek, hiszen azt akarod hogy függjön tőlük a világítás.

Viszont ha egy állapotváltással akarod kiváltani a LED ki vagy bekapcsolását, akkor már vannak lehetőségek.

Pl. a kapcsoló jeléből bipoláris tűimpulzust formálsz, és ezzel RS tárolót billentesz be-ki. Egy 555-ös IC trigger és threshold bemenetei pont megfelelnek erre. A két vagy akárhány helyről érkező tűimpulzusokat diódákkal közösítheted. Erre meg egy graetz pont ideális 2 kapcsolós esetben.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 15, 2017 1 /
 
Lehetséges, hogy a 3 rétegű ablaküveg blokkolja a mozgásérzékelőt? Mert a házon kívül én hiába integetek, mint a kis őrült, egyszerűen nem bírom rávenni, hogy kapcsoljon!
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Ha PIR rendszerű mozgásérzékelő, akkor lehetséges...
(#) roli025 válasza Pafi hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Közben rájöttem én is. Úgy kellene, hogy ha a kapcsolóm 0, akkor legyen 0 a nyomógombom is. Ha 1 a kapcsolóm, akkor legyen 1 a nyomógomb is. Tehát a kapcsolótól függ a nyomógomb.

És ha a nyomógomb 1 , akkor menjen a led, ha 0, akkor ne.
(#) Pafi válasza roli025 hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Akkor szerelj rá kis elektromágneseket!

De miért tűzöl ki nem megvalósítható célokat amikor megvalósítható változat is lehetséges?

Mi lenne ha a valódi célodat árulnád el?
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Ez egy normál 220V (eredetileg kültéri) mozgásérzékelő.
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Az üveg így lefogja az ir sugarakat?
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 15, 2017 / 1
 
Igen le, a többrétegű főleg...
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Én nem tudom eldönteni (főleg látatlanban nem), hogy a te normál mozgásérzékelőd milyen technológiát használ...
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Azt sajnos én se, de szerintem ilyen lehet...
(#) vladcepes hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ehhez a Led-hez kell még valami? ,vagy csak kötöm rá a N-L t és ennyi? (persze a hűtés- egy UFO burába raknám bele)
Köszönöm a választ!

led.jpg
    
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Hűtés, fázis, nulla, földelés a bordára. Hasonlóval találkoztam, vibrált szépen.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszi! Hűtésnek elég az UFÓ fém burája?
(#) ptr2 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni dióda cseréhez! Egy régi autós fejtségbe szeretném cserélni a képen látható diódát,de nem tudom mivel tudnám helyettesíteni.
Segítséget előre is köszönöm!
(#) attika válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Szia.
Tedd fel ITT a kérdésedet és ezt meg kérd meg a moderátorokat, hogy töröljék.
Ott hamarabb kapsz választ akár a szerzőtől is.
(#) vargaf válasza ptr2 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ilyen minőségű kép alapján nehéz lesz segíteni.
(#) Sanyesz5 válasza attika hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Közben megoldódott köszönöm!
Következő: »»   3039 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem