Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   367 / 1159
(#) kameleon2 válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Olyannyira egyetértek, hogy egy két példán át én is szemléltetném mit éltem meg. Távközlő műszerészként része volt a 80-as években a szakmámnak például a távírótechnika. Volt tankönyvünk, jártunk gyakorlatra, sőt 6 évig szervizeltem is ezeket e gépeket. Jött a fax technika és szinte nyomtalanul tűntek el, kerültek a gépek zúzdába. Ma nagyítóval kell keresgélni egy-egy sérült, hiányos darabot. Az ezt kiszorító faxok is kezdenek el-eltünedezni.... A ferritgyűrűs technológiáról csak annyit - ez a memória gond nélkül, a mai napig használható az űrben is. Ez nem mondható el a modern, nagy kapacitású memóriákról.... Ha netán gond lenne az eszköz tárolása, inkább a műszaki múzeumot ajánlanám.... Kezdőként én is elkövettem régen azt a hibát, hogy mindent szétszedtem alkatrésznek. Ma már verem a fejem a falba miatta: Wang Laboratories 3 soros számítógép (kb 1m2), EMG 666 (KB1m2). Robotron mátrixprinter (kb 1,5m2) stb.
(#) pucuka válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Én az ilyenek miatt menekültem a vezetékes technikából a vezetéknélkülibe. Saját kicsi kezeimmel gyártottam ilyeneket a '60 -as évek közepén 0.05 huzalokkal, nagyhírű, már megszűnt kutató intézetben.
(#) Auth Zsigmond válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Nem szedek szét (szinte) semmit, meg is is van az eredménye.
Házunk felső szintjének a mennyezeti hőszigetelése kiváló, hála a padláson felhalmozott dobozoknak...
Néhány éve rendszeresen vásároltam szegény sorsú, kukázó emberektől ilyen-olyan műszaki dolgokat, sokat szétbelezett elektronikákból, megfizethető barátságos áron.

Ma már részben felszámolták Pécsett az egyik hétköznapi fő zsibit (vasárnap a vásárban még vannak néha), szerencsére jó néhány kuriózum is hozzám került így.

Elnézést kérek a moderátortól a hely (és idő) foglalásért, azt hiszem néhány műszaki eszköz "túléltetése" érdekében nem volt haszontalan a felvetésem. Köszönöm a hozzászólásokat is, a műszaki múzeumnak ajándékozás jó tipp. Remélem lesz időm egy kicsit rendszerezni a "kincseimet", aztán remélem néhányat befogadnak közülük...
(#) Logan545 hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Üdv! Kollegámtól kaptam egy időrelét, és nincsen rajta kapcsolási rajz. Valaki tudna nekem segíteni?

RE-CO GPF-14 (MSZ 94)

Köszönöm a segítséget!
(#) Haliapu hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok, valaki megtudná mondani milyen típusú led diódát takar ez a szám CQX35A ? Köszönöm.
(#) Haliapu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ebben igazad van csak sajnos nincs mihez hasonlítanom mert nem minden nap használok ilyen alkatrészeket ezért fordultam hozzátok.
(#) Haliapu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Bocsánat akkor másképp kérdem, használhatok helyette 5mm-es normálfényű vörös diffuz ledet?
(#) tikitiki válasza Logan545 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Általában az aljzat alján szokott lenni kontaktus bekötési séma, onnan ki tudod mazsolázni melyik mit zár , kiesve illetve húzva stb stb stb.
(#) Logan545 válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
A séma le van kopva, azért kérdezem, hogy nincs-e valakinek véletlenül. De lehet, hogy a dobozt eltávolítom, és kibogozom, hogy mi mit kapcsol.
(#) Haliapu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) BEMcorp hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam 2db érdekes alkatrészt, valószínűleg léghőmérséklet mérésére valók, de nem tudom biztosan.
(Pt 100 a felirat rajta, ebből gondoltam)

De mivel ebben valamilyen üvegcsövecske van, amiben/amin van egy tekercs (talán), így kissé elbizonytalanodtam. (Két egymásban lévő ALU csőben van legbelül az üveg, így nehéz kinézni)
3 érintkezője van, kettő között ~107ohm -ot mértem ~20°C-on, a 3. látszólag (ohm-mérővel nézve) nem csatlakozik sehova

Valaki tud esetleg közelebbit róla?
(#) bodgabo válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Ez pontosan egy Pt100-as hőmérséklet érzékelő, érdekes a kialakítása, ilyennel még nem találkoztam. A harmadik vezeték szerintem kompenzáló ér lenne, de lehet hogy szakadt, de két vezetéken is használható (kevésbé pontos). Esetleg nem testre megy a harmadik?
Ha 20°C-on 107ohm-ot mértél, akkor az jó.Itt találod, hogy hány °C-on mekkora az ellenállása.
(#) BEMcorp válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Köszi! Legalább most már biztos vagyok benne. A 3. kontaktus sehova se kapcsolódik, a fémburkolathoz is teszteltem.
(#) sastas01 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Remélem jó helyre teszem fel a kérdésemet. Igaz nem alkatrész de hátha tudtok segíteni. Csatolmányban van 5 kép, 2 külön áramkör. Azt szeretném tudni vajon melyik mire lehet alkalmas.
(#) majorka hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Dallas 18b20
(#) qvasz2 válasza majorka hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
(#) majorka válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szerbusz.Ez állitólag egy hőmérőt vezérel.Olyan mint egy tranzistor TO tokozású
(#) kadarist válasza majorka hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia!
Teljesen igazad van!
(#) majorka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Köszönöm Üdv
(#) Nicolas hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Hello! Ez az alkatrész egy auto rádiómagnójában van. A Google- ban én nem találtam adatot róla, ezért kérem a segitségeteket, hogy mi ez és ha tudna valaki valamilyen adatot adni róla. Az alkatrészen a következőket írja: C242D DSB-3031 DONG-SUNG. A választ előre is nagyon szépen köszönöm.
(#) Vacok hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!
A számítógépem tápjában leégett a készenléti tápegység tranzisztora. A képen látható TO-126 tokos tranzisztor találtam benne. A megmaradt jelölés alapján a 2SC5027 és a 2SC5022 tranzisztort találtam, ami viszont TO-220 tokos. Valaki nem tudja véletlenül, hogy mi lehetett ez a tranzisztor?

S3600128.JPG
    
(#) Bender hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Üdv!

Melóhelyen találkoztam ilyen csatival, de nem tudom, hogy mi a neve, hol lehet ilyet rendelni és hasonlók...
Egy sima nyákos érintkező, de kéne hozzá rendelni csatlakozót.
2-től 20 pólusúig találkoztam vele, de van rajta az a kis bevágás, aminek a helye változó, hogy ne lehessen fordítva "feldugni". Gugli sem sokat segített...
Ha lehet ilyen csatlakozót kapni, akkor ott nincs az a kis kódoló pöcök vagy a felesleget ki kell vágni?

A kép elég vacak, Eagle-ben dobtam össze gyorsan

csati.png
    
(#) fecooo8778 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Hello!
Rezonáns tápot akarok késziteni és kell hozzá egy tekercset csinálnom. Kellene egy kb 20x30as fazékvasmag hozzá. Kerestem a hestrore.hu-n de ott nem találtam. Esetleg nemtudtok vmit amiben van ilyen?(gondolok itt pl régi tvre vagy videora vagy valamire).
Köszi előre is
(#) qvasz2 válasza fecooo8778 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Pl: Bővebben: Link
vagy néha itt is : Bővebben: Link
(#) fecooo8778 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Köszönöm
(#) granpa válasza fecooo8778 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Helló! Te 30x20-ast (30x19, D x h!) keresel, úgy-e? Menj fel az EPCOS honlapjára, keresd meg (van ott TDK is) amilyen kell, kis szerencsével Sample(minta ingyen) tudsz rendelni (max. egy hét). De; ha már Te csinálod, miért nem EI, ETD, EE magra készíted, az mindenben van (tápegység, TV, monitor etc.)?
(#) sztojanov hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
sziasztok! kaptam négy darab 1b10-17 -es orosz csövet, "baretter tube" névre hallgat... mire való, meg tudja valaki mondani? úgy néz ki kb mint egy izzó! előre is köszi!

1b10-17.jpg
    
(#) kadarist válasza sztojanov hozzászólására (») Feb 6, 2012 / 1
 
Szia!
Magyarul: vashidrogén cső.
(#) sztojanov válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
aha, köszi. nekem egyébként tutti levegő van benne, van egy kis luk az alján ahova be is tudok fújni... biztos h nincs benne hidrogén
(#) sztojanov válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
igazad van, csak a "foglaltba" tudok belefújni! valóban a vitrinbe szánom, kaptam négy darabot, és ráadásul eredeti dobozában van mind! remélem megmarad ez a szép kincs még sok-sok évig! köszi az infókat!
Következő: »»   367 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem