Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
A megoldás az egyéni "custom" interrupt. Ott saját kódot tudsz létrehozni. Tehát, amikor pl. a tmr1 interruptot engedélyezed, akkor az egyéni sort válaszd. Nevezd el magadnak, majd a tulajdonságok gombra klikkelj. A megjelenő ablakokban beírhatod a saját kódodat. Az elnevezés a regiszterek nevei kicsivel, a bitek naggyal írandók. Szerintem itt csináld, amit akartál.
Sziasztok!
Csinált már valaki Flowcode-ban 7 szegmenses led kijelző meghajtást? Ha igen, érdekelne milyen módszerrel és hgyan sikerült. ![]()
Köszi az infót. Megtaláltam.
![]()
Épp most csináltam 12F675-el.4 db 7 szegmensest hajt sorosan.
Itt a progi. Ez most kb. 15 másodpercenként villant egyet. 1/8 osztó. A másik is hasonló. Neked is köszönök minden segitséget
Szia!
Tudnál feltenni egy egyszerű példát mert próbálgatom, de nem akar össze jönni. Mondjuk egy 16f628 elalszik és 10 sec. múlva felébred és egyik kimenetén kapcsol egy ledet. Előre is köszönöm! ![]()
Szia.
Az elözö oldalon van egy példa ami 16F676-ra készült. Nálad is hasonloan kellene szerintem. Ebbe a példába 1:8 osztással külsö kvarc 32kHz 15 másodpercenként ébreszt.
Szia!
A sleep-et még nem tudom alkalmazni, de amin most melózok, abból itt egy részlet. 20 mhz-es órajelnél 1 msec-onként megszakit, csökkent egy változót, majd ha letelt pl. az 500, beállít egy flaget. A főprogram figyeli a flaget, majd megváltoztat egy ledállapotot. Szimulációban nem megy, de chipben remekül fut. Hasonlóképpen gondolnám a sleepet, a mikrovezérlő bealszik, a tmr1 számol visszafelé, majd ébreszt, levon egyet egy változóból és ha nem nulla, visszaalszik. Nulla esetén bekapcsol egy ledet, beállítja a változókat, és alszik. (De ez csak elmélet, és csak chipben próbálható, szerintem). Nekem a tmr1 normál megszakítás sem szimulálható. Valamiért csak a tmr0 szimuláció megy.
Köszönöm a segítséget de sajnos nekem még a C-nyelv nem igazán megy, ezért egy kicsit ez még nekem magas.
Mindenesetre próbálgatom. De ezt a feladatot C-nyelv nélkül nem lehet megoldani?
C-ben csak két regiszternek adok értéket, mert spec. érték kell az 1 msec-hez.
Néha sajnos be kell nézni a gépházba is.
Nincs véletlenül valakinek valami alap leírása a progihoz magyarul? Való igaz, hogy a progi magyar nyelven "szól hozzánk", de jó lenne valami leírásféle, hasonlóan mint az MPLAB-hoz.
Hali!
Na elkészült a müvem. ![]() Van tippe valakinek?
Az 1kHz kb. Nem 32kHz-röl megy hanem 4MHz-röl.Mert csak a timer1 használja a kristályt alvás alatt. Tudom hogy 32kHz van beállitva de az nem számit. De azt nem értem miért nem lép be int ébresztésnéla manuális_kapcsoloba?
Az 1ms-re rakj töréspontot és nézd meg.
![]()
Szia!
Átirtam a 16f676.fcdbe. Bár nekem nem lett az a neve a programba. Gondolom ez nem gond. Az lenne még a kérdésem, hogy lehet e az A2INT lábat ugy használni ahogy én akarom. Mert igy nem fut le az a feltétel ébredés után. Vagy egy másik lábat kellene probálnom?
Ne haragudj,de nem is látom át a progid.A z int-tel meghívsz egy üres szubrutint-miért?Oda kéne beírni,amit csinálni akarsz.Így most működik.
Szia.
A 16F676.fcd-ben 3 helyen van a RB0INT. Elég csak a másodikat? Amit küldtél abba akkor csak elég lenne bereakni a szubrutinba amit végre akarok hajtani? Mert ha belerakom akkor se történik semmi.
Sehogy nem fut le az aminek kellene.
![]()
Na meg gyogyult.
![]() Köszi
A programhoz nem kell leírás,pofon egyszerű.Ráadásul magyar(jó,a help nem).A picekhez kell érteni! Arról meg van egy csomó magyar leírás.Akinek meg nincs hozzá érzéke,az inkább kertészkedjen,vagy a fafaragást tudom még ajánlani!
![]()
Túlzottan nem érdekel ez a fejlesztő. Nagyon C centrikus. Én asm-et tanultam, és jelenleg Parsiccal fejlesztek. Egyszerűen kíváncsi voltam van-e leírása. Azt, hogy ki kezdett előbb PIC-ezni ne firtassuk
![]() ![]() Egyébként win7 alatt nem megy a HELP! üdv: Dávid
Akkor most visszatértünk az eredeti kérdésemhez
![]()
Nincs konkrét gondom! Átvolvastam volna.. Töltögettem le példaprogikat, és irattam már ki LCD-re vele, de úgy komolyabban is belemerülnék, ha lenne leírásom.
Honnan tudom leszedni? Az is feltört?
Igazából nem érdekel újabb verzió. Megy ez is.
Hali!
Lenne egy kis gondom. Ebbe a progiba ha a ADC mintátvesz elöfordul olyan, hogy amikor a "szenzor>23" irányba kellene mennie, mert nagyobb az érték. Nem arra megy hanem a "szenzor<10" irányba. Olyan minta becsuszna egy kisebb érték. Igazábol kb 10másodperc mig be áll az érték az AD lábon. És olyan kor látom hogy egy alacsonyabb is beugrik a vége fele. A másik gondom amit tök nem értek. Most nálam a 23 és 10 érték az ugye az 1024-nek a 10-nél 102,4 , 23-nál 44,5 szeretne lenni? Ez most mennyi milivoltba. Mert akárhogy számolgatom mindig más lessz mint ami lenne.
Hali
A Ux= (Vref/1024) x ADval keplet megadja az AD bemeneten a feszultseg erteket. Ha 5 V a Vref akkor Ux=(5/1024) x ADval . "ADval" a kiolvasott AD ertek 10 biten. Ha csak 8 bitet hasznalsz akkor a Ux=5/256 x ADval. Gondolom a Te peldadban az AD erteket irtad. Ebben az esetben a 23 -> 112,3 mV, a 10 -> 48.8 mV. Ez abban az esetben igaz, ha 5 V a ref feszultseg es 1024-es AD-t hasznalsz. Udv Vili |
Bejelentkezés
Hirdetés |