Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   6 / 360
(#) morfondi válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok!

A megoldás az egyéni "custom" interrupt.
Ott saját kódot tudsz létrehozni.
Tehát, amikor pl. a tmr1 interruptot engedélyezed, akkor az egyéni sort válaszd. Nevezd el magadnak, majd a tulajdonságok gombra klikkelj. A megjelenő ablakokban beírhatod a saját kódodat. Az elnevezés a regiszterek nevei kicsivel, a bitek naggyal írandók.

Szerintem itt csináld, amit akartál.
(#) CoderKevin hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Csinált már valaki Flowcode-ban 7 szegmenses led kijelző meghajtást? Ha igen, érdekelne milyen módszerrel és hgyan sikerült.
(#) CoderKevin válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszi az infót. Megtaláltam.
(#) lalca válasza CoderKevin hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Épp most csináltam 12F675-el.4 db 7 szegmensest hajt sorosan.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Itt a progi. Ez most kb. 15 másodpercenként villant egyet. 1/8 osztó. A másik is hasonló. Neked is köszönök minden segitséget
(#) car1 válasza morfondi hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Szia!
Tudnál feltenni egy egyszerű példát mert próbálgatom, de nem akar össze jönni.
Mondjuk egy 16f628 elalszik és 10 sec. múlva felébred és egyik kimenetén kapcsol egy ledet.
Előre is köszönöm!
(#) dudzsi válasza car1 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Szia.
Az elözö oldalon van egy példa ami 16F676-ra készült. Nálad is hasonloan kellene szerintem. Ebbe a példába 1:8 osztással külsö kvarc 32kHz 15 másodpercenként ébreszt.
(#) morfondi válasza car1 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Szia!

A sleep-et még nem tudom alkalmazni, de amin most melózok, abból itt egy részlet.
20 mhz-es órajelnél 1 msec-onként megszakit, csökkent egy változót, majd ha letelt pl. az 500, beállít egy flaget.
A főprogram figyeli a flaget, majd megváltoztat egy ledállapotot.
Szimulációban nem megy, de chipben remekül fut.
Hasonlóképpen gondolnám a sleepet, a mikrovezérlő bealszik, a tmr1 számol visszafelé, majd ébreszt, levon egyet egy változóból és ha nem nulla, visszaalszik. Nulla esetén bekapcsol egy ledet, beállítja a változókat, és alszik. (De ez csak elmélet, és csak chipben próbálható, szerintem).
Nekem a tmr1 normál megszakítás sem szimulálható. Valamiért csak a tmr0 szimuláció megy.
(#) car1 válasza morfondi hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget de sajnos nekem még a C-nyelv nem igazán megy, ezért egy kicsit ez még nekem magas.
Mindenesetre próbálgatom.
De ezt a feladatot C-nyelv nélkül nem lehet megoldani?
(#) morfondi válasza car1 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
C-ben csak két regiszternek adok értéket, mert spec. érték kell az 1 msec-hez.
Néha sajnos be kell nézni a gépházba is.
(#) sucuka hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Nincs véletlenül valakinek valami alap leírása a progihoz magyarul? Való igaz, hogy a progi magyar nyelven "szól hozzánk", de jó lenne valami leírásféle, hasonlóan mint az MPLAB-hoz.
(#) dudzsi hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Hali!
Na elkészült a müvem. Csak egy valami nem müködik ugy ahogy kellene. Az int lábon a megszakitás. Azt szeretném ha azon a lábon megszakitás van akkor müködtesse a motort addig amig nem lessz a végállás 1. De max egyszer csinálja meg. Nemértem hogy miért.
Van tippe valakinek?
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Az 1kHz kb. Nem 32kHz-röl megy hanem 4MHz-röl.Mert csak a timer1 használja a kristályt alvás alatt. Tudom hogy 32kHz van beállitva de az nem számit. De azt nem értem miért nem lép be int ébresztésnéla manuális_kapcsoloba?
(#) lalca válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Az 1ms-re rakj töréspontot és nézd meg. Amúgy ugyan az a probléma amiről már írtam,a 16F676.fcd-ben írd át RB0INT-et RA2INT-re.

INT.fcf
    
(#) dudzsi válasza lalca hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szia!
Átirtam a 16f676.fcdbe. Bár nekem nem lett az a neve a programba. Gondolom ez nem gond. Az lenne még a kérdésem, hogy lehet e az A2INT lábat ugy használni ahogy én akarom. Mert igy nem fut le az a feltétel ébredés után. Vagy egy másik lábat kellene probálnom?
(#) lalca válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Ne haragudj,de nem is látom át a progid.A z int-tel meghívsz egy üres szubrutint-miért?Oda kéne beírni,amit csinálni akarsz.Így most működik.
(#) dudzsi válasza lalca hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia.
A 16F676.fcd-ben 3 helyen van a RB0INT. Elég csak a másodikat? Amit küldtél abba akkor csak elég lenne bereakni a szubrutinba amit végre akarok hajtani? Mert ha belerakom akkor se történik semmi.
(#) dudzsi válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Sehogy nem fut le az aminek kellene.
(#) dudzsi válasza lalca hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Na meg gyogyult. Az volt a baj, hogy amikor a megszakitásba lépett nem tudta felvenni a "vegals" értékét és ment is tovább. De a ciklus elé kiraktam egy inputot és most már tökéletes.
Köszi
(#) aderka hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Üdv!
Lehet találni leírást a programról?
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Kb annyit mint a parsicról
(#) lalca válasza aderka hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
A programhoz nem kell leírás,pofon egyszerű.Ráadásul magyar(jó,a help nem).A picekhez kell érteni! Arról meg van egy csomó magyar leírás.Akinek meg nincs hozzá érzéke,az inkább kertészkedjen,vagy a fafaragást tudom még ajánlani! Na,viccen kívül,nincs egy hónapja,hogy elkezdtem foglalkozni a picekkel meg a flowcode-val.Na jó,most sem értek hozzá,de többet mint előtte,amikor is 0-t.Szóval le kell tölteni,nézegetni,ismerkedni és fog az menni!
(#) aderka válasza lalca hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Túlzottan nem érdekel ez a fejlesztő. Nagyon C centrikus. Én asm-et tanultam, és jelenleg Parsiccal fejlesztek. Egyszerűen kíváncsi voltam van-e leírása. Azt, hogy ki kezdett előbb PIC-ezni ne firtassuk , és különben is kertészkedni jó .
Egyébként win7 alatt nem megy a HELP!

üdv: Dávid
(#) aderka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Akkor most visszatértünk az eredeti kérdésemhez . Szóval honnan tudom letölteni a help-jét?
(#) aderka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Nincs konkrét gondom! Átvolvastam volna.. Töltögettem le példaprogikat, és irattam már ki LCD-re vele, de úgy komolyabban is belemerülnék, ha lenne leírásom.
(#) aderka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
3.4.7.48 ... Magyar.
(#) aderka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Honnan tudom leszedni? Az is feltört?
Igazából nem érdekel újabb verzió. Megy ez is.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Hali!
Lenne egy kis gondom. Ebbe a progiba ha a ADC mintátvesz elöfordul olyan, hogy amikor a "szenzor>23" irányba kellene mennie, mert nagyobb az érték. Nem arra megy hanem a "szenzor<10" irányba. Olyan minta becsuszna egy kisebb érték. Igazábol kb 10másodperc mig be áll az érték az AD lábon. És olyan kor látom hogy egy alacsonyabb is beugrik a vége fele.
A másik gondom amit tök nem értek. Most nálam a 23 és 10 érték az ugye az 1024-nek a 10-nél 102,4 , 23-nál 44,5 szeretne lenni? Ez most mennyi milivoltba. Mert akárhogy számolgatom mindig más lessz mint ami lenne.
(#) vilmosd válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 21, 2010 / 1
 
Hali
A Ux= (Vref/1024) x ADval keplet megadja az AD bemeneten a feszultseg erteket. Ha 5 V a Vref akkor Ux=(5/1024) x ADval . "ADval" a kiolvasott AD ertek 10 biten. Ha csak 8 bitet hasznalsz akkor a Ux=5/256 x ADval.
Gondolom a Te peldadban az AD erteket irtad. Ebben az esetben a 23 -> 112,3 mV, a 10 -> 48.8 mV. Ez abban az esetben igaz, ha 5 V a ref feszultseg es 1024-es AD-t hasznalsz.
Udv Vili
(#) dudzsi válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Köszi a választ.
Következő: »»   6 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem