Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   10 / 252
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 3, 2024
A: 12 VDC -> 230 VAC inverter.
B: 12 V-os füzér.

A 230 V-os füzért át kell vezetékezni, a sorba kötött LED-ek száma miatt nem fog működni 12 V-ról. 12 V-os füzérből is van választék bőven.
(#) Remci hozzászólása Feb 3, 2024
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a fajta töltőt,vagy javított már valaki ilyet? Elhozták hogy nézzem meg,mert nem működik. Ami azt jelentette,hogy áram alá téve tök kukaságot mutatott. A szekunder oldalon volt egy zárlatos kettős dióda, amit kicseréltem és elindult a töltő. 12 és 24 v között lehet választani, akkutól függően. Ha nincs rajta aksi, akkor a Full Charge lámpa zölden világít és a táp olyan cak-cak-cak féle hangot ad. Ha ráteszem akkura, akkor a Full Charge lámpa pirosra vált,a cak-cak hang eltűnik,elindul a hűtő ventilátor, majd ha az akku feltöltődött, akkor át vált(ana) zöldre. Na ez elmaradt, műszerrel mérve már 15,6v fölött járt a feszültség és az akkuból is hallottam hogy pezseg. Mi lehet még a gondja? Kínomban már az összes alkatrészt kiforrasztottam és megmértem, de nem találtam olyat ami hibás lenne. Esetleg valakinek valami ötlet?
(#) mederor57 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 31, 2024
Számomra is érdekes, hogy csak most szeretném megvalósítani. Néhány hónapja még eszembe sem jutott, hogy a teljes fogyasztásomat fedező szaldós napelemes rendszer mellett még bojleren gondolkozzam, de aztán egy unokaöccs megkérdezte, hogy lehetséges lenne-e napelemekkel, inverter és akku nélkül megoldani ezt, így elkezdtem foglalkozni vele. Elhanyagolható elektromos és elektronikai tudásommal arra a következtetésre jutottam, hogy igen, megvalósítható. Ez a tuti? biztos, hogy nem mindenkinek, mivel kompromisszumokkal jár együtt, de sok, kevés pénzű, de hozzám hasonlóan elhanyagolható tudású sorstársam meríthet belőle ötletet. Sejtettem, hogy sokan fogják támadni az ötletet, jórészt olyanok, akiknek abból semmi hasznuk nem származik, ha valaki otthon, saját magának megcsinál egy ilyen rendszert és pénzt spórol meg magának. Elhiszem neked, hogy nem könnyű összehozni egy ilyen rendszert, de nekem mindig is kihívást jelentett egy ilyen probléma és nem elriasztott, hanem tanulásra ösztönzött. Érdekelne az okosított bojlered, talán másoknak is adhatna ötletet vagy javaslatokat kaphatnál a továbbfejlesztésére. Csekély tudásúaknak is lehetnek jó ötleteik! A használható infót köszönöm szépen! Első lépésben biztosan kihagyom az MPPT-t, de talán a jövőben megpróbálom kiszámolni, hogy mennyi haszonnal kecsegtethet. A napelem teljesítményének egy részét elbukhatom, de ha bele sem kezdek a projektembe, akkor amit megtermelne a napelem, annak a 100%-t buknám el. Belekezdek.
(#) mederor57 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2024
Köszönöm szépen a hozzászólást! Igen, jártam fizika órákon. Igen, hallottam már a fajhőről. És nem írtam, hogy mifelénk 24 órásak lennének a nappalok. Talán nem sikerült megértened, hogy mi is a célja ennek a kísérletnek. Összefoglalom: minél kisebb költséggel (tehát inverter és akku nélkül, olcsó napelemekkel!) megpróbálni egy bojler éves energia igényének valamekkora részét nem a hálózatból vételezni, ezzel pénzt spórolni. Ehhez tervezek egy 3*175Wp napelemes rendszert, ami napsütéses időben elegendő árammal látná el a 80 literes bojlert. Azért, hogy ne csak napsütés esetén legyen melegvíz, szükséges egy kisebb tápegység. Akkora ami már elegendő teljesítményt ad ahhoz, hogy 24 óra alatt el lehessen érni a kívánt víz hőfokot. Miért 24 őra alatt? Először is azért mert nincs arra szükségem, hogy a fürdés után egy órán belül ismét forró vizem legyen. Másodszor pedig azért mert a 3,6 kWh betáplálásához így kell a legkisebb - tehát legolcsóbb - tápegység és így 4 éven belüli megtérüléssel lehet számolni.
(#) babszemj hozzászólása Jan 25, 2024
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! AEG T8 DBC 49S szárítógép inverter motor megszorult. Szétszedtem gondolván csapágy a hiba oka. Hát nem a forgórészről 3 mágnes is leesett és ez fogta meg.
Sebaj kétkomponensű ragasztóval visszaragasztottam őket,
(é-d) re figyelve. De figyelmetlenségből az erős mágnes amivel ellenőriztem odarántotta az egyiket még ragasztás előtt és kettétört. Nem volt mit tenni felragasztottam így törötten bár tudom ez már így két mágnes! Összerakva elindítva minden menüben azt produkálja 6 alkalommal fordít egy negyed dobnyit majd leáll a program. Hibaüzenet nincs.
A kérdésem az lenne az inverter tilt és új motor segít a problémán? Vagy mi a meglátásotok? Csak forgórész kapható e vlhol? Üdv.

20240119_152...jpg
(#) babszemj hozzászólása Jan 23, 2024
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! AEG T8 DBC 49S szárítógép inverter motor megszorult. Szétszedtem gondolván csapágy a hiba oka. Hát nem a forgórészről 3 mágnes is leesett és ez fogta meg.
Sebaj kétkomponensű ragasztóval visszaragasztottam őket,
(é-d) re figyelve. De figyelmetlenségből az erős mágnes amivel ellenőriztem odarántotta az egyiket még ragasztás előtt és kettétört. Nem volt mit tenni felragasztottam így törötten bár tudom ez már így két mágnes! Összerakva elindítva minden menüben azt produkálja 6 alkalommal fordít egy negyed dobnyit majd leáll a program. Hibaüzenet nincs.
A kérdésem az lenne az inverter tilt és új motor segít a problémán? Vagy mi a meglátásotok? Csak forgórész kapható e vlhol? Üdv.
(#) 444Tibi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2024
Ez így se megy.
A kvarc, párhuzamosan tettem vele 1megaohmot, így se rezgeti be se a 4060, se cmos inverter kapu. Lehet kaputt..
(#) hadhazik válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 18, 2024
Bővebben: Link

Kérdés: a fenti vörösréz szalagot hogyan lehet ponthegeszteni a li-ion cellára a nikkelezett szalaghoz használt ponthegesztővel?
A DIY szett 3S7P Li-Ion akku feszültsége 9-12,3 V, ezt össze lehet állítani 7S3P verzióban 12-16,4V, az IMAX B6 ezt már nem töltené, a szokásos inverter-chargerek sem szeretik egyik verzióban sem.
Milyen verziót választanátok egy ~ 615W-os napelem alá, esetleg többszörözve lenne az akku? Load 230V.
Esetleg előtét ellenállással működhet a réz szalag ponthegesztése, vagy felül nikkelszalaggal?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2024
(#) tothgyula válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 16, 2024
Lehet ez kapcsolási túlfeszültség is. A B16-os leoldásakor(ami egy pillanatkapcsolásnak fogható fel) egy feszültségtüske tönkreteheti a túlfesz ellen nem védett, vagy arra érzékenyebb készülékeket. Nem írtad,hogy a szomszédban PV inverter van, vagy hegesztő inverter. Nem mindegy. De a túlfesz védelmet alaposan át kell gondolni, és lépcsőzni. Földelő, EPH(Mai nevén: védő egyenpotenciálra hozó hálózat) van-e? Lehetnek az elosztóban égett kötések is, stb. Lehet,hogy hasznos lenne egy műszeres felülvizsgálat!
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 15, 2024
Többtucatszor leoldott, hol a belső, hol a mérő előtti kismegszakító a 3f 5,5 kW-os aprítógép túlterhelése vagy éppen véletlen deltában indítása miatt. Még soha semmi nem ment tönkre.
A hűtő Elektrolux Intuition. Neve alapján akármi is lehet benne. Nem tudom, mert megvétele óta még nem kellett javítani. Van klíma, mosógép, TV, antennaerősítő. Ez utóbbi egyszer pukkant vihar közben (valószínűleg). Nem sokkal vihar után tűnt fel, hogy valamivel rosszabb a kép.
Modem, számítógép általában sötétedés után megy, amikor az aprító már nem. Kivéve, ha fontos dolgom van rajta, de akkor nem aprítok. Feleségem notebookja bármikor mehet, de az nem függ annyira a hálózattól. A napelemes inverter csak 1 fázisú.
Ellenben a szomszédnál 3f inverter van (5kW), sokat hegesztenek, megy mindenféle gép. Egyszer volt panasz, hogy megszaladt az egyik fázis, mikor leoldott az egyik kismegszakító. Műhely és mérő között ~25 m 2,5-ös alu kábel (~40 éve). A műhelyben, mióta sokat hegesztenek CO2-vel, kicserélték az új fénycsőarmatúrákat. Sorban mentek tönkre. A régi fojtósok nem, csak az már nem tetszett.
(#) Ge Lee válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 15, 2024
1 fázisú 11kW-os inverter. Ha kizárólag napelemből tölt (plusz akku) akkor semmiféle bővítés nem szükséges, ugyanis a hálózatból ehhez szinte semmit nem fog felvenni, eltekintve attól a 70-80W-tól ami a működéséhez kell. És ezek köthetők 3 fázisba, de köthetők 1 fázisra is párhuzamosan, azaz akár 44kW-ot is kivehet 1 fázison ha bírja a napelem pakkja, a lakása villamos hálózatának ehhez semmi köze...
Megnéztem az adatlapját, elírtam, akár 6db is köthető párhuzamosan, az már 66kW 1 fázison...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2024
(#) gyuszo válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 15, 2024
1 fázis 3 - 5 kW inverter
3 fázis 4 - 40 kW inverter

Az elektromos autó töltéséhez legalább 12 kW napelemes rendszer.

Tehát mindenképp bővítés szükséges.
(#) Ge Lee válasza bitmixer hozzászólására (») Jan 15, 2024
Én az ősszel telepítettem magamnak teljesen sk egy kis rendszert, több oka is volt, az hogy mindent magam csináltam annak viszont csak egyetlen oka volt, senki nem vállalta!
Itt a környéken van alapból kb. 5-6 telepítő cég, meg van egy halom villanyszerelő aki szintén hirdeti magát, de amikor felhítam az volt a válasz, hogy hát ő nem, nem is ért hozzá, van neki társ cége (ismerőse) akit felhív ha napelemről van szó, ők csinálják meg, ős csak az AC részét (villanyszerelés) csinálja a dolognak.
Szóval mindet felhívtam, elmondtam nekik hogy sziget üzemet akarok itthonra, mindent megcsinálok, csak tegyék fel a paneleket a tetőre. Egy sem vállalta! Tudod miért nem? Mert nem tudtak volna anyagilag lehúzni, ennyire egyszerű volt az ok, az egyik később (miután magam megcsináltam) bevallotta.

Akkor számoljunk. Előre leszögezem nem lesz pontos számolás csak hozzávetőleges, de az arányokat lehet látni belőle. Ugye, valami 5-5,5 millió körüli összegről van szó a pályázatban, ezért adnak egy 5kW körüli rendszert 10kW körüli akkupakkal. Valamint az is kikötés, hogy az egyéb járulékos költség ha felmerül és szinte biztos hogy fel fog merülni (mérőhely szabványosítás, bővítés, korszerűsítés stb.) az ugye nem számolható el ebben, tehát számolhatsz úgy, hogy a pályázat költségén felül neked még legalább fél milliót (inkább többet) le kell perkálnod zsebből.

Szóval. Legyen 5 millió, ebből 3,3 milliót áll az állam a többit neked kell, ez 1,7 millió, plusz amit írtam de azt most ne is vegyük bele, számoljunk csak az 1,7 millióval.
A napelem táblája legyen 50 ezer, de kapsz olcsóbban is csak utána kell járni, a 12db 400-410Wp-os panel legyen 600 ezer Ft. Kell egy inverter, ez olyan 250-290 (ha itthon veszed garival, kínából olcsóbb) de számoljunk 300 ezret rá, ez eddig ugye 900 ezer, ehhez kell még 10kWh körüli akkupakk, ilyet újban, vasfoszfátban ami a legkorszerűbb tudsz venni eu-n belül is már 600 ezer körül, ez 1,5 millió összesen, ehhez jön még kb. 100 ezer mert kellenek kábelek, rögzítősín, egyebek, tehát 1,6 millióból kb. megvagy, olcsóbban mint a támogatással, és itt nem lesz semmiféle plusz költséged a szolgáltató felé (mérőhely szabványosítás és egyebek).
Dolgozni kell vele? Igen, de akkor olyan lesz és úgy lesz megcsinálva ahogy te akarod, nem úgy ahogy valamelyik cég önkényesen eldönti.
(#) silencezozo hozzászólása Jan 13, 2024
Sziasztok!

Hozzám került egy AEG Protect C.3000R inverter. Villámkáros. Minden félvezető zárlatos lett. Cseréltem őket a gyári típusra, kívétel a 38N30-at bár gyárilag 59N30 volt benne. Sajnos nem kaptam sehol ezért kicseréltem erre. Sikerült megjavítanom, de vannak dolgok amik nem tiszták és szeretnék ezzel kapcsolatban kérdést feltenni. Mellékelem a kapcsolási rajzát. Van benne egy töltő áramkör az sajnos nem szerepel a terven. Bekapcsolás után a rajzon szereplő L08, L09 induktivítás terhelés nélkül melegszik és hangosan ciripel. Ez miért lehet? Esetleg gerjedés? Gondoltam arra, hogy ellenőrzöm a jelalakot, de ezzel szerintem egy nagy hibát követtem el. Szkóppal akartam a CPU panelon ellenőrizni az előállított színusz jelalakot. És mérés közben egy durranás után se kép se hang. Az SPS modul C210 és C209-es kondenzátor - ága össze van kötve a panelon és ez füstölt el. Eszembe jutott, hogy lehet, hogy leválasztó trafóval kellett volna üzembe helyezni. DE! Mind a két készülék (inverter és a szkóp) védőföldes csatlakozóval van ellátva. Ha ez volt baj, akkor ezt hogy kellett volna kiviteleznem?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2024
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Jan 11, 2024
Azért egy két gyakorlati videó meg alaposan ellentmond ennek. A mai világban le lehet írni bármit, meg annak az ellenkezőjét is.
Nem (csak) az akku a baja ezeknek (sem) hanem az áruk, amennyiért egy ilyet veszel annyiért kapsz három másikat amivel mondjuk háromszor ekkora távot megtehetsz egyetlen tankolással.
Nekem a napelemekkel is csak annyi a problémám, hogy ha összeadom azok árát, meg hozzáadom az inverter meg az akkupakk árát akkor azt látom hogy nem éri meg megvenni. Mert ha nem az áron múlna, én örömmel leválnék a szolgáltatóról akár teljesen.
(#) majkimester válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 6, 2024
Ezt a kísérleti áramkört én követtem el. A PWM frekvencia azért ennyi, mert 20Mhz a külső órajel, ezt négyel osztva megkapjuk a belső órajelet, amit 1024-el osztva kijön a 4.88kHz. Az 1024 órajel van a PWM egy periódusának kiszámolására és kiküldésére. (Ennél persze kevesebb olyan 750 belső órajel kell a valóságban.)

Az áramkörben lévő PIC a két szimmetrikus PWM jelet teljesen software-ből generálja, manapság biztos találni olyan kontrollert, ami ezt megteszi hardverből, meg eleve gyorsabbat is könnyű találni, így feljebb lehetne menni frekvenciában a nem hallható tartomány fölé.

Meg lehet venni ILYEN modult (EGS002), és programozni sem kell és az áramkör nagy része is megvan.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) dragon073 hozzászólása Dec 31, 2023
Kedves Tagok!
Nagyon komoly problémával szenvedek már hetek óta .
Adott egy arduino napkollektor vezérlő DS18B20 szenzorokkal, van mellette a falon egy Easun inverter ami villamos árammal látja el a rendszereket. Probléma pedig az ha bekapcsolom a napkollektor vezérlő megbolondul , hol nem találja a szondát (-127C) vagy egyszerűen -2580 és ilyen hőmérsékleti adatokat ír ki ... Felhúzó elenállás 3,3 kohm , a szondák lábain 100 nf smd és 470 pf az adat és a föld között. Így is összezavarodik. Nincs valakinek egy jó tippje ? már ott tartok hogy feladom az egészet . Kábel 10 m utp ( adat és föld egy csavart érpár, +5v és dnd ismét 1 csavart érpár , többi szabadon hagyva )
Segítséget előre is nagyon köszönöm
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2023
(#) sg1oneill válasza Skori hozzászólására (») Dec 29, 2023
Szia! Igen, abból indultam ki amit kaptam tőled! Köszönöm itt is! + még keresgéltem és láttam sok EL panel driver IC van. A HV823 tetszett. Fogok is egy par félét tervezgetni mert bukósisakokba és bicó bukókba, laptopokba majd, meg ahova akarom a "fényt festeni" oda atom jó kis cucc.
Nyilván nem elég, szóval mini invertert is kell csinálnom, de arra ott van amit küldtél is, csak majd egy EE14 Audio POS transzfromátort használok. Az biztos meg hajt egy picit nagyobacska területet is. Találtam egy kapcsolást, valaki azzal csinálta, de nem irta le a szerencsétlen mekkora a JEDI POWER az egésznek. Szóval csak találgatni lehet. https://theorycircuit.com/diy-el-wire-inverter-circuit/
(#) pucuka válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 29, 2023
Az utángyorsítós csövek nagyfeszültségű tápja más tészta. Ahhoz már komoly szigetelés kellene, és hasonló megoldással kéne szervezkedni, mint a kis hordozható TV -kben van. Meglehet célszerűbb is onnan adaptálni.
Azt még megírhatnád, hogy milyen ks csöved van, mert attól alapvetően függ az inverter tervezése.
Az utángyorsítós csövek eltérítő érzékenysége nagyobbak, ezért a meghajtó erősítőinem nem kell akkora feszültséget produkálniuk, így a nagyobb határfrekvenciás végtranzisztorokkal a szkóp magasabb határfrekvenciáját lehet elérni
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2023
(#) sg1oneill hozzászólása Dec 28, 2023
Az első része a kérdésemnek ez lenne:
Arra lennék kiváncsi, hogy van ez a nagyon kis okos jószág, HV823 EL panel driver, ugye. Ha ez "Önmagában" (náhány kis külsős alkatrésszel) képes mint a feszültséget, mint a frekvenciát előállítani, egy EL panelnek, kb 3-12inch³ területet meghajtani, akkor lehetne ezt "nagyobban" létrehozni?
Mondjuk, biztos vagyok benne, hogy igen, szóval rossz a kérdés. Hiszen ha egy 4x5mm chip megoldja, akkor ez nyilván "erősebb" kivitelben is elkészíthető.
Magyarul, [u]egy DC áramról működő kb 100-120V AC kimenettel rendelkező, 600Hz-900Hz (lehet kicsit magasabb is) frekvencián működő transzformátor nélküli invertert szeretnék csinálni.[/u] És habár lehet ilyen invertert kapni, EL panelhez, (a sima EL wire inverterek nem jók.) azt nem tudom ugyan tarnszformátor nélküli e, de én pár dolgot majd egybe akarok éppíteni vele és ezért akarom majd én elkészíteni. (Mint példaúl egy vezérlés stb. De ez most nem fontos. )

Második része:

Azért jutottam arra a gondolatra, hogy "transzformátor" mentes legyen, és a HV823 nagy tesója, mert rohatt hosszú nyomozás után sem tudott senki segíteni, hogy miként csináljak transzformátorral egy ilyet! Ami még jó is lenne ugye!
Itt nem az áram kör volt a gond, az most is megy teszt üzenben az asztalon, ugye arra van bőven anyag, hogy csináljon az ember egy 600Hz-es generátort. Na de itt vége is a dalnak. Mert a transzformátor típusa már nem mindegy! Tudom, hogy egy pl. EI vagy EE vas mag nem igazán van erre a frekvencia tartományra kitalálva. Habár most is egy 230V 2x16V trafót fordítva bekötve hajtok meg 600Hz-en és mérésre jó. De azt mondják ha leterhelem, meg fogok lepődni a 10x feszültség esésen. Igen, én is tudom, nem lehet vele megcsinálni egy ilyen invertert, de csak ez volt itthon és már annyira akartam látni működni

Azt mondják mások, hogy toroid trafó kellene. Az birja ezt a frekvencia tartományt. De se időm se kedvem nincs trafót tekercselni nem beszélve, hogy arra alig találok infót, hogy a frekvenciát miként vegyem a számításba bele. Egymillió videó van, meg írt anyag, és alapvetően nem is gáz kiszámolni a toroid tekercselést, de sehol nem igazán említik hogy milyen frekvencián akarja az ember üzemeltetni! Az meg azért fontos lenne a számolásnál. Összeségében nincs időm és kedvem valamivel ennyit bajlódni.
Inkább megcsinálnám transzformátor mentesen

A meghajtandó EL panel nem követel tiszta szinusz hullámot meg hasonló, a frekvenciának sem kell pontosnak lennie. Csak kb kell az a 600Hz, de 900Hz-en is jól érzi majd magát. Tehát nem ez a fontos.

Végső ötletem:
Már azon is gondolkodtam, hogy igen egyszerűen egy EE trafóval, (de készen is lehet ilyet kapni) csinálok egy 12V DC-ről 150V DC körüli feszültség növelőt, és annak a kimenete után alkalmazok egy h-bridge meghajtást, 4 MOSFET-es "váltóáram" "generátort" és kész. Bár ez majdnem a HV823 lenne? Nem de?

Vagy:
Várom minden megtisztelő segítőkész ötlet gazdád, hogy tudnék egy ilyen "EL invertert csinálni".
NEM, nem jo a sima EL inverter amit lehet kapni, 1, túl magas a frekvenica és 2, csak kis teljesitményben van olcson.

Tisztelettel köszönöm!
(#) lakatos2000 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 28, 2023
ETD39-em van gyári új. Ez nagyjából 1 négyzetcenti, de nincsen légrés, mert azt hittem, hogy a 2 tranzisztoros inverter a nyerő.
Ha nincs más megoldás, majd veszek olyanokat, amiknek légrésük is van.
A RET -től vettem ezeket.
Ott meg bizonyos összeghatár alatt nem állnak szóba az emberrel.
Na meg nekem se nyerő, ha többe kerül a posta, futár, bármi, mint az alkatrész.
(#) Remci válasza Temela hozzászólására (») Dec 26, 2023
Ezért írtam hogy:
Idézet:
„a trafó utáni rész elhagyásával.”


Az inverter trafó folyamatos feszültséget ad, ezt lehetne beállítani olyan feszültségre, amilyen kell. Az impulzusokat az ez utáni rész állítja elő.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 24, 2023
Maximum akkor fogyaszt a hálózatból az inverter ami havonta kb 50kw. Tehát nem lesz baj ha nem kapcsol le mégsem.
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 24, 2023
Próbáld 2400-as sebességgel. Az biztos, hogy a vett adatok nem stimmelnek. Elvileg ASCII kódokat küld az inverter, de a vett adatokban a legnagyobb érték 0x0F, miközben a nulla ASCII kódja 0x30.

Ha jól értelmezem a doksit, ami nekem is megvan, akkor hibás parancs esetén valami ilyesmit kellene kapj:

(BBB...
(#) antikzsolt válasza JZoli hozzászólására (») Dec 24, 2023
Lifepo4 2.5 és 3.65v közt dolgozik 16 cella. 0-100%
40v van 0%

inverter 45v tekinti 0%
56.8v(3,55v/cella) engedi az inverter 100% érzékeli (max töltés)

58,4v(3,65/cella) Valós maximum töltés amit a cella tud tárolni.
(#) antikzsolt válasza Skori hozzászólására (») Dec 24, 2023
Az a terv hogy egy 48 voltos akkumulátor rendszert felügyelne. Ha lemegy a feszültség 44 voltra a rendszer lekapcsol. Viszont amikor 45 voltos az aksi szeretném ha a 230volt is megjelenne az inverter előtt. A felesleges hálózati fogyasztást szüntetném meg.
Ha jól sejtem akkor ardu felé kell néznem? Az aksi cellák 2.5-3.65v közt mozognak. Ha jól tudom közvetlenül is ráköthetném hogy mérje mert 5 voltig nem mehet fel üzemszerűen sosem.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2023
A kikapcsolt állapoton felül legalább még 3 de talán 4 fokozat is van rajta. Azaz nem megy mindig a venti. Terhelés függően megyeget de lehet hogy hőmérséklet is. De nem vagyok ebben biztos. . Bármi megeshet persze sőt akár 1 perc múlva az inverter is leszakadhat a falról. Amúgy nekem első sorban nyáron fog sokat jelenteni hogy van napelem. A hőség miatt nem kell szenvednem. Az már egy nyerő dolog. Most nyáron megmértem a fogyasztást. Napi 5kw simán megeszik a klíma a kb 700w fogyasztásával napi 8-9 órás üzem alatt.
Azért az igbt tud ám melegedni rendesen. Nem véletlenül van akkora szárnyai.
Amúgy valószínűleg előbb fogom bedobni az unalmast mint a napelemes rendszer. Második stádiumban volt a rák mire megtalálták. A nyarat a kezelés alatt csináltam végig. Ez lesz az első karácsonyom és ha meglesz az ötödik talán akkor megélem hogy tönkremegy. Mikor elkezdtem a napelem építést még az is kétséges volt hogy be e tudom fejezni.
(#) kendre256 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 19, 2023
Az egyszerű aggregátorok olyanok, hogy egy egyszerű röpsúlyos szabályzójuk van. Ezt nagyjából "megtervezik", hogy kb. 3000-es fordulatszámon, a maximális terhelés közelében 230V-ot adjon. Ha nő a terhelés, leesik a fordulatszám (ezzel a feszültség és a frekvencia is). Ekkor a röpsúlyos szabályzó "gázt ad" (közvetlenül a porlasztót szabályozza mechanikusan) feljebb megy a fordulat, ezzel a feszültség és a frekvencia is.
Ezért nem lehet ilyenekről szünetmentest táplálni. Ha egy szünetmentest rákapcsolsz egy ilyenre, a terhelés miatt leesik a fordulata, feszültsége, frekvenciája, a szünetmentes visszakapcsol akku üzemmódra. Ekkor megint felpörög az aggregátor, a szünetmentes érzékeli a hálózatot, ráterhel az aggregátorra, és a folyamat ismétlődik, míg ki nem fogy a benzin, vagy le nem merül az akku.
Az ilyen aggregátorrok generátora egy sima aszinkron motor, egy párhuzamos kondenzátor biztosítja a gerjesztést. Nekem van egy ilyenem, ráadásul még gagyi is volt, gyakorlatilag használhatatlan volt.
Jópár éve szétszedtem, leírtam, lefényképeztem, hogy mi van benne.
Lehet, hogy a terhelhetőségén lehetett volna javítani egy nagyobb kondenzátorral, de aztán vettem egy igazi inverterest, az jó a szünetmentesekhez is.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 18, 2023
Üdv. Valamiért most nem segít a google rajtam pedig tudom hogy már egyszer sikerült megtalálni amit keresek.

Az invertert szeretném leválasztani a hálózatról és ehhez keresek egy megfelelő kapcsolót. Nem csak a bejövő ágat választotta le hanem azt is ami az inverterből kijött. Napfény szűkében feleslegesnek tartom hogy napi majd 2 kw megegyen az inverter. Nem tudjátok hogy kell erre rákeresni?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 10, 2023
Újabb kérdés.
Ha külön egység a töltésvezérlő és az inverter, hogy érdemes betenni az automata biztosítókat?
(Nem találtam kimondottan rajzjelet hozzá, úgyhogy helyettesítettem.)
Következő: »»   10 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem