Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1102 / 1679
(#) Szammer válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Ötletes, de engem egy középkori kínzókamra bemutató termére asszociál.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 5, 2013 / 1
 
Ma sem tétlenkedtem!!
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Összesen 162. Szép kis teljesítmény...!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Köszi, igyekeztem!
(#) Zenner válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Jópofa asztal, nagyon ötletes

A kis 5 húros basszer pedig gyönyörű
(#) 20sz Jófiú válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Régen divat volt lecserélni a zsigának a váltómarkolatát. Egy izzólámpáról letörték a fejet, műgyantával kiöntötték és menő dolgokat raktak bele.
(#) Csongi_ hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Udv!
Kreativkodtam egy ki-be kapcsolos idozitot 741-es IC-vel. 5-6 masodperctol 2-3 oraig allithato.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013

SAM_0795.JPG
    
(#) kicsicsira hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Sziasztok,
legújabb alkotásom egy Attila86 féle forrasztóállomás II dupla kijelzővel. Az előlap még hiányzik róla de a jobb oldali a beállított hőmérsékletet mutatja, a bal oldali pedig a páka pillanatnyi hőmérsékletét.

DSC_0421.jpg
    
(#) Gery78 hozzászólása Nov 7, 2013 1 /
 
Sziasztok!
Szeretném Nektek bemutatni a legújabb remekművemet. Elkészültem egy nagyon jó minőséget produkáló saját készítésű Interconnect kábellel.
A kétkomponensű kábel felépítése a következő:
9x0.05mm-es Litze huzalból készült a kábel. Erenként 200 Litze szálat fektettem egymás mellé, és a 200 szálat egybefogva betekertem őket nagyon vékony teflon szalaggal. Erre a magastartomány javítása céljából tekertem még egy 0.12mm-es zománcszigetelésű Manganin huzalt. A két kábelben így összesen 800 Litze szálat használtam fel. Az erek kaptak egy zsugorcső szigetelést, és az érpár (melegpont és földelés) is egy zsugorcsőben fut. Az egészre kívülről adtam esztétikai szempontból egy kígyóbőr bevonatot, és a két végét árlátszó zsugorcsővel rögzítettem az RCA csatlakozóhoz.
Az eredmény egyszerűen fenomenális lett. A kábel nagyon jól illeszkedik a csöves rendszeremhez, mert puha, lágy, meleg, természetes, hosszan hallgatható, de ugyanakkor nagyon-nagyon részletező hangot produkál a hangszóróból. A mélytartomány nagyon ütős, bőven elég ami átmegy a kábelen és a magastartomány pedig kristálytiszta és nagyon levegős. Az énekhang csodálatos, a hegedű hangja fenomenális. Az előnye ennek a dolognak az, hogy a Litze elemi szálai zománcszigeteléssel rendelkeznek, és így nagyon hasonlatos a merev egyeres kábel felépítéséhez. A Skinhatás itt nem probléma, mert 3600 elemi szálban fut a jel, és ez nagyon-nagyon jót tesz a hangnak. A végeredményről Készítettem róla Nektek néhány képet.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) petemazi válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Jesszus, van türelmed
(#) dudassandor1 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Tetszik a kidolgozása a kábelednek, és az elszántság illetve a türelem! Gratulálok hozzá!
Valaki nem rég már leírta, hogyha már annak nagy élményt és örömöt okoz a produktum aki gyártotta, akkor megérte a befektetett munka!
(#) zsoltee0001 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Kábelt gyártottál? Nem semmi!
Gratula!
Egyszer meghallgatnék egy ilyen rendszert, hogy mi a külömbség egy ilyen és hagyományos kábelnél, bár az én hallásom a fülhallgató erősítőt se tudja hova tenni
(#) Gery78 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszi szépen, szerettem volna egy olyan külső megjelenést adni a kábelnek, hogy a látványa is szép legyen. Igen nagy élmény volt a meghallgatása, de amíg még csak a prototípus készült el, addig nem így nézett ki, sokkal egyszerűbb volt a kinézete. Miután meghallgattam, úgy döntöttem, hogy megéri szépre megcsinálnom.
(#) Gery78 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszi szépen!
Így van teljes egészében az én művem.
(#) djhans hozzászólása Nov 8, 2013 / 1
 
Ismét elkészült egy Quad 405. Ez most egy retró stílusban épített integrált erősítő. Hangfal védelem kivezérlésjelző, hangszín szabályozó, RIAA korrektor található benne. Hátul lehet váltani aux és az MM PU között. A végekben 709 és Tungsram BDY73 lakik.
(#) pjg válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szép! Csak azok a feliratok.... Anno volt egy kollégám. Ő még a rezsóra is ráírta alfaszettel: "Vezeték neve" system.
(#) Buvarruha válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Frankó lenne, de a feliratok nagyon lerombolják. Én meg szoktam kérni rajzolós csajokat, hogy alkoholos filccel rajzolják meg a feliratokat.
(#) Csupasz válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Gratulálok, nagyon jó lett!A feliratozás valóban nem illik ehhez a szépséghez....
A Deprez- műszerek miből származnak?
(#) djhans válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszi! A feliratok nem véglegesek. Videoton Cleopatra rádióból vannak a műszerek.
(#) Gery78 válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szép kis készülék lett, olyan nosztalgikus hangulata van a megvilágított kivezérlésmérőknek. Milyen feliratokat tervezel rá? Hangja milyen lett?
(#) djhans válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Nagyon jó hangja van. Semmi zaj. Még a korrektorban se. Nem tudom hogyan kéne szép feliratokat tenni rá. Szerinted?
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Az alkatrészek többsége újra felhasznált.
(#) Feki válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia ! Talán itt az oldalon olvastam ,hogy az egyszerű vasalásos módszerrel (Amivel a nyákot is készíted) tudnál szép feliratokat készíteni . Front Designer 3-ban pontos méret szerint megtudod tervezni , letükrözöd , felvasalod , lakkot neki és kész !
(#) vicsys válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Esetleg nézz be a Műszerdobozos topicba. Nekem a beégetett fotolakkos módszer tetszik.
(#) Mybuster hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Bemutatom VFD csöves órám.
Működés közben
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szép lett, gratula.
(#) Feki válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia ! Igényes , szép munka ! Gondolom egy legalább ilyen szép dobozt készítesz majd hozzá. Nekem is van egy rakás iv-6 csövem ,amiből órát akarok fabrikálni egyszer , de még fogalmam nincs melyik kapcsolást lenne érdemes megépíteni. Ez teljesen saját találmány ?
(#) kameleon2 válasza djhans hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Nagyon szépnek tűnik hobbi kategóriában! Megérdemelne egy vastagabb - kicsit túlméretes, önálló előlapot cnc-s marással - festéssel - utána a kutya nem mondaná meg, hogy otthon raktad össze. Persze kinek a pap, kinek a papné... Én nem tudtam volna ilyen szépet csinálni lemezből. A feliratokon könnyen lehet segíteni. Még a régi alfasetes, letrasetes megoldás is jó lehet, de a lézernyomtatós vasalás is hasonlóan szép eredményt adhat.
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm! Igen
(#) dudassandor1 válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia! Profi lett, megérte a munka vele!
Következő: »»   1102 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem