Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   582 / 1679
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Egyébként nem csak a porvédő volt a javítás.
A cséve el volt torzulva. A bevezető szálak elvagdosva stb stb..
(#) Vales válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ez ismerős gyerekkormból, az RFT Proxima R408 sztereó rádió hangfalaiban is ilyen volt nem?
(#) zoly15 válasza Vales hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nem tudom, lehetséges.
Én csak kaptam egymagában.
(#) Collector hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Tegnap kész lettem egy alap HHO cellával:Bővebben: Link
Ma pedig egy kis 'tápot', képeknél látható. Bár inkább nevezném mobil, mini megsemmisítőnek (3kV 20µF 90J)
(#) Müszi válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hát, hallod, nagyon bátor ember vagy! :yes:
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ez jó!
Hegeszteni már lehet vele?
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Inkább csak keményforrasztáshoz jó, de ahhoz is csak kicsiben. Hegesztéshez legalább 10x ennyi gázra lenne szükség percenként. Viszont üveghez nagyon jól használható ebben a méretben.
Majd lesz nagyobb változat is ebből, de a tartályt összehozni nagyon komplikált.
(#) klemo86 válasza Müszi hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ő erről híres
(#) Leadtek hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Hali!

Elkészült a második NYÁK-om és az elsőhöz képest nagyon jól sikerült. Mint kiderült a papír nem volt megfelelő azért nem lett az igazi a kivezérlésjelző de íme a második készítményem ami egy 15 Wattos sztereo erősítő TDA 2003-as IC-vel. Eddig csak az egyik csatornát csináltam meg készre és az pöccre indult vagyis a 2. is fog remélem mivel ugyanaz a kettő. Az IC egyáltalán nem volt meleg mert egy 5 Wattos hangszóróval próbáltam de szerintem elég lesz neki egy proci hűtőbordája. Továbbá készítettem egy kis tápegységet is hozzá amire rálehet kötni egyenesen a trafót. Vasaláskor a papír egy kicsit meggyűrődött itt-ott azért is van benne pár hiba egyébként szerintem tökéletesre sikeredett ahoz képest, hogy ez a második nyákom. Várom a véleményeket/tanácsokat/kritikákat.
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Értem!
Sejtettem hogy kevés hiszen a láng sem valami nagy és nem erős.
De ettől eltekintve elég őrült projekt!
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
A HHO gáz alapból nem ad nagy hőmérsékletű (pár száz fok), és fényes lángot (jobbára eléggé színtelen), viszont valami katalizációs folyamat miatt az anyagokat 3-4000 fokra hevíti. Úgyhogy nem szabad alábecsülni, betont is lehet vele vágni
(#) klemo86 válasza Leadtek hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ekkora bordát pazaroltál rá? Én is ebből csináltam meg az első nyákomat, autóban volt használva, de azon csak egy 2-es alu lemez volt hűtésnek…
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nekem meg idő közben elkészült a Geiger-Müller számlálóm, holnap teszek fel róla képeket, amikor a telefonnal tudok normális képet csinálni Ma jött meg az analóg panelműszer hozzá, szép kis cucc lesz - már csak valahonnan tesztanyagot kell kerítenem (füstérzékelőben vagy gázálarcban gondolkoztam eddig, esetleg valami uránium-üveg dísztárgyban).
(#) Collector válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Vegyél tóriumos wolframpálcát.
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Beengedik a határon?
(#) Attila86 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Most nincs időm feliratozni a videót, majd később. De azért megmutatom:
Bővebben: Youtube
PIC-es panelmérőm 0.94-es verziója. A felső kijelzőn feszültséget, az alsón áramot mér. A kapcsoló átkapcsolásakor pedig a felsőn teljesítményt (W-ban) az alsón pedig ellenállást (Ohm-ban). Automatikusan méréshatárt vált mindenhol, továbbá a videón ugyan nem látszik de működik közös katódos és közös anódos kijelzőkkel is. Ezen a videón nem mutattam meg hogy a kijelzése borzasztóan pontos, de ha valakit érdekel akkor nézze meg a korábban feltöltött videóimat.
Itt írtam róla bővebben:
Bővebben: Link
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Borzasztóan pontos, azaz pontatlan ?! Bocs nem hagyhattam ki.
(#) dbase hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Elkészült a nagytestvére is a kijelzőimnek,
jelenleg 30 000 led fölött tartok már amit beforrasztottam.
Ja a plexin meg rajta van a védőfólia még, amugy fekete fényes mint a zongora lakkozva.

DSC01021.jpg
    
(#) Rober_4 hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
A Dumatyinak igértem, hogy teszek fel képeket a "gányolt" erősítőmről ami már pár éve ilyen állapotban van, de jelenleg is ezt hallgatom.
Bővebben: Link
A képeket csak erős idegzetűeknek ajánlom megtekintésre!
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Jó lett, tettszik!
(#) vicsys válasza dbase hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Basszus, Te őrült vagy! Szép munka!
(#) Collector válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Itthon is lehet kapni
(#) patexati válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Dúúúrva
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Már feliratozva van: Bővebben: Youtube
(#) skynetpro hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Mai termés: az AStech RS232-TTL szintillesztő. Akármennyire is hihetetlen, működik. 1db kék visszajelző LED, 1db zöld-piros visszajelző LED. Kompakt felépítés.

Belül megtalálható: 3db 560R, 1db kék 3mm LED, 1db zöld-piros 3mm duo LED, 1db MAX232 (dip16, lábak nélkül) 4db 1µF tantál, 1db 10µF tantál, Dsub-9 mama csatlakozó. Jó adag ón, alkatrészláb, ethernetkábel-darabok, egy jó adag ragasztó.
Nyák, az nincs benne, csak a tüskesor-aljzatnál.
(#) zenetom válasza dbase hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
LED temető
Gratula!
(#) klemo86 válasza Collector hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Aaaaaa, köszi, leesett
(#) Doncso válasza dbase hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nagyon mutatós! Egy dolog érdekel, mennyiért vetted a ledek darabját? 2Ft/db ért is jó pénz.
(#) bankimajki válasza Doncso hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Én 1Ft-ért tudok darabját. De az piros 5mm-es. (Vagyis tavaly annyi volt, hogy idén mennyi azt nemtudom, de szerintem nem nőtt az ára.
(#) SALáta válasza Collector hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Tetszik a HHO cella, remélem majd elterjed a használata. Azért a 90 J kondibank se semmi, az rettenetesen sok energia, lehet vele mondjuk mobilt megsemmisíteni, mobil mobiltelefon megsemmisítő.
Következő: »»   582 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem