Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi a gyors választ, de az a probléma a ZD1 (5,6V) cserével, hogy ha pl. 4,7 voltosat rakok bele, hálózatra dugva már üresjáratban is villognak a LED-ek (intenzíven pislognak) így a ZD1 egyedüli cseréjével nem megoldható. (amúgy ismsrem az akkuk töltésének szábályait és vigyázok) Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
Ha tényleg ismernéd az akkumulátorok töltésének szabályait, akkor tudhatnád, hogy nem tudsz eléggé vigyázni.
A lítium akkuk töltéséhez az MCP738xx vagy TP4056 IC-vel minimális külső elem felhasználásával lehet töltőt építeni, vagy akár készen venni. Ilyen áramkör önmagában nem alkalmas lítium akku töltésére.
Hi!
A piros LED világítását a ZD2 és a LED fesz R6 áramkorlátozóellenállással tudod beállítani a megfelelő fényerőre. Azt hogy mikor kezdjen el villogni és kikapcsolni az R7 R8 osztása határozza meg. Ha a kimenő fesz emelkedik, a TL elkezd besöntölni, vilog a piros LED. Ha még jobban emelkedik, teljesen lesöntöli az áramot a LED elől, a fesz meg csak emelkedhet tovább ami nem jó a LIPO akkunak. Meddig fog emelkedni? Amig az üresjárati feszt el nem éri (ZD1) által beállított érték. C3V3 =3.3v zéner C2V0 =2.0v zéner. Üdv.
Köszi user1914 és nedudgi gyors válaszát, ill. segítségét! Boldog 2014 -et Nektek! És persze mindenkinek!
Szia!
Én is azt javaslom, hogy Ebay-ről vegyél 1$ körül van TP4056-ös töltőáramkör. Csak a szekunder után kötöd, és kész. Azon is van két LED, ugyanilyen funkcióknál jelez. 4.5V kell neki minimum.
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy ezt a két kapcsolást össze lehet így építeni? Az első megvan építve mármint a töltő.Arra gondolok hogy ha így össze van építve és bedugom tölteni és rajta van a második rajz is tehát a védelem az úgy jó? Válaszokat köszönöm!
Hello! Össze. De a kettőnek az aksin kívül sok köze nincs egymáshoz. Amúgy ez nem védelem, csak veled együtt az, mert ez egy jelzést ad alacsony aksifesznél. Lekapcsolni neked kell. (Én egyébként inkább LM339-et alkalmaznák. Mert az LM358-nak 3V a legkisebb feszültsége, ez az LM339-nek 2V és a fogyasztása is kisebb. üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
Szia! Köszönöm! Persze sejtettem hogy nem fogja kikapcsolni,csak max szól ha lemerülőben van az aksi.. (mármint a jobboldali rajz).
Tehát úgy gondoltam az egészet hogy összeépítem és majd jelez ha lemerülőben van az aksi,majd odarakom tölteni és a baloldali rajzon az alsó led majd jelez ha feltelt az akku. Már megvettem az LM358 at de akkor legközelebb a másikat LM339 el csinálom. Üdv!
Sziasztok!
Van egy ebook olvasóm amiben az akku bemondta az unalmast, a szokásos 1 hónapos gyakoriságú töltés 2-3 napra módosult... Rendeltem hozzá új akku pakkot (3,7V , 1900mAh) de nem hajlandó vele működni és tölteni sem hajlandó. Rámértem az akkura 3,47V a feszültsége. Érdemes lenne külön feltölteni és úgy megpróbálni? Sajna nincs külön töltőm, merre induljak? Köszönöm a választ!
Szia! Megépítettem a két kapcsolást,egyenlőre külön külön próbáltam ki. Egy-két kérdést szeretnék feltenni: Ott van a töltő.Ha oda van rakva az akku tölteni az egyik led jelzi hogy tölt,ha feltelt kialszik és kigyúl a másik led.Ez kb 20 perc volt. Mi történik ha elfelejtődik lekapcsolni.
Másik kérdés,hogy ott van a másik áramkör,beállítottam 2,8V alá csökken a feszültség,akkor kigyúl a led. Ezt a kettőt gondoltam összeépíteni ahogy írtam korábban is,hogy ha lecsökken majd a feszültség a morzsaporszívóba akkor ki fog gyúlni a piros led, majd odateszem tölteni a másik piros led is világít majd,és ha feltelt akkor a két piros elalszik és kigyúl egy harmadik (mondjuk kék). Eddig minden oké.De hogy még véletlenül se maradjon töltés alatt mondjuk X ideig,mivel lehet ezt a lehető legkisebb kapcsolással megoldani? Multivibrátor? Válaszokat előre is köszönöm! Üdv!
Hello! Én nem ismerem ezt az IC-t, de az adatlap alapján, kikapcsol, és ha lemerülne, újratölt. De vannak itt akik használják is.. üdv!
Szia!
Ez jó így ez a bekötés a rajz alapján? Akkor elméletileg maradhat bedugva töltőn és ha lemerül akkor újból tölti. Ha így van,akkor végül az Akku figyelő majd akkor fog jól jönni ha nincs bedugva hálózatra a töltő. Üdv!
Igen, de ...
Az akkufigyelőre én egy aktív zümmögőt tennék (tranzisztorral kapcsolva) a LED helyett/mellett. A megszólalási küszöböt pedig feljebb állítanám, hogy 3,2V környékén szólaljon meg.
Hello! Jó ez így, csak rakd már össze! Nem érdemes ezzel ennyit kínlódni. Majd meglátod mi lesz. Egy ilyen vacak, általában mindig a töltőn van. Ha meg leveszed, akkor porszívózol vele. Hallod ha lassulni kezd, visszateszed a töltőre. Pont ezért nem jó bele ennél a NiCd aksi, de a Li-Po-t rá lehet tölteni.. üdv!
Okés, feljebb fogom állítani.Esetleg tranzisztor milyen legyen?,melyik lábat hova kössem meg a zümmögőt?
Okés köszönöm! Persze összerakom,már az este össze lett volna rakva csak kevés ez a 24 óra minden feladat elvégzésére ,most is melóból írok,csak gondoltam mire hazaérek meglesznek az infók,és akkor neki is fogok. 3,7V 5000mA Li-ion-t vettem bele.
Körülbelül így. A LED elhagyható, a PNP tranzisztos bázisellenállása lehet nagyobb.
Arra figyelj oda, hogy működés közben állítsd be a feszültségfigyelőt, mert a nagy áramfelvételű motor beleszól az áramkör működésébe.
Köszönöm! Azért biztonság kedvéért berajzoltam hogy megmaradjon,jól gondolom? mármint a rajzot A D2 lehet ugyan olyan mint a másik? A Buzzer-nek jó az alaplapból kiszedett Buzzer?Ilyesmi
Nem jó a gerjesztés nélküli. Olyan kell, ami magától is csipog. Az ugyanígy néz ki, csak van némi elektronika benne. Aktív buzzer, self drive buzzer néven szokott szerepelni.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
Okés köszönöm, Van otthon vagy 3 fajta, a lényeg hogy ha simán rákötöm az akkura akkor csipog. Kipróbálom először ami van otthon.
Így belegondolva: Beállítom 3,2V-ra., ha idáig leesik a feszültség elkezd csipogni(sípolni),kérdés,hogy mennyi lesz az az idő amíg eléri mondjuk a 3,3V-ot hogy elhallgasson. (mert este későn akár zavaró is lehet a sípolás)-kérdés hogy meddig.
Minden esetre kipróbálom próbapanelon,aztán majd kiderül.
Szia!
Lehet kapni olyan LiPo akksikat, amibe bele van építve egy IC védelem gyanánt. Nem engedi túltölteni, nem engedi alámeríteni és nem enged túl nagy áramot kivenni az akksiból. Ezek közül akármelyik esemény bekövetkezik, egy FET szétkapcsolja a "+" elektródát. Azt hiszem, az IC, ami ezt tudja: R5402N204KD, de nekem nem sikerült értelmes adatlapot találni hozzá, sem azt, hogy hol lehet kapni, csak az egyik LiPo akksi adatlapjából szedtem az infót. Az adatlapot itt találod, a védelemről a 12. oldalon van egy kis rajz. Ez egy aranyáron mért akksi (Farnell jó szokásához híven), de szerintem elég sokat lehet kapni olcsóbban is, amibe be van építve ilyen, vagy hasonló védelem. Nincs más dolgod, mint rákötni egy MCP73832T-t az adatlapnak megfelelően és mehet a buli.
Az akkumulátorba épített elektronika arra való, hogy tűz és robbanás ellen védje a cellát. Ez az áramkör szinte mindegyik LiPo akkumulátorban benne van, gyakorlatilag enélkül nem is gyártanak ilyet. Jelen esetben az akkumulátor élettartamának megnövelés a cél. Nem utolsó szempont az sem, hogy a mai energiaárak mellett a töltő ne legyen állandóan a hálózatra kapcsolva.
Sziasztok!
Van egy 3.7 V, 6900 mah LiPo akksim. Ehhez van egy töltő áramköröm, ami sajna nem váltotta be a reményeket... Ezért keresek egy olyan töltőt ami mindenképpen tudja az alábbiakat: - Ezt az akksit tudja tölteni - Töltés közben is lehet használni a rákötött berendezést - 5V-ot ad le akksival és akksi nélkül is, és töltés közben is! - Legalább 2.5A -t ad le akksival és töltés közben is! - Nem tölti az akksit tovább mint kell és töltés közben nem az akksit meríti, hanem a külső forrásból táplálja az eszközt - Ehhez nem ragaszkodok, de ha USB portok is vannak rajta, anank is örülnék Tehát ez egy UPS tulajdonképen amit szeretnék! Eddig ezzel a panellal próbálkoztam: Bővebben: Link Sajnos két problémája van: -Töltés közben is az akksit használja a kimeneti feszültség előállítására. - Csak 1A-t ad le. Tehát ehhez hasonlót keresek, de olyat ami fenti elvárásoknak megfelelő. Tudok esetleg ilyen kész terméket, vagy darabokba kapható modult, amit csak össze kell forrasztgatni? A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
Végre volt egy kis időm, megcsináltam a m.porszívót.
Az Akku-tól balra van a kis panel. A másikat végül csak a gyári kapcsolója miatt hagytam benne. Végül az Akku figyelőt nem raktam bele mert nem sok értelmét láttam mert naponta 3-4 szer használva van és egyből megy vissza töltőre. De majd felhasználom a helikopter aksi figyeléséhez. Üdv!
Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem a lányom tabletje nem tölti az akkut, most külsőleg töltöm .Ez nem igazán jó megoldás ,az akkucsatlakozó mellett van egy IC MDPC 2625 346 van ráírva . Létezik hogy az lenne a töltésvezérlő ?
Szia! Ezt úgy is lehetne használni, hogy a töltő kivezetéseit egy sorba kötött akkupakk megfelelő kivezetéseire kötöm? Akkus fúróba lett beépítve, kiszedni macerás lenne.
Rakj az USB-re egy töltőáramkört, és azt kösd rá a cellára. Így kikerülted a hibás töltőáramkört. Hogy miért nem tölt, arra nincs ötletem. Nincs rá találat google-ban.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
Igen pont ezt probálom megoldani csak nem fèr bele a tabletbe.Egyèbkènt köszi. Valahol láttam 346 ic-vel kapcsolást de most nem találom.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
Bővebben: Link Ennek be kell férnie! Elég csak az IC, a 122-es és az r400-as feliratú ellenállás, meg néhány kondi. Ahogy melegszik, limitálja az áramot, és a hőtermelést is. Én nagyon elégedett vagyok ezzel az IC-vel. Érdemes lenne kettőt párhuzamosan kötni, akkor tud 2A-rel tölteni, meg ha lehetőség van rá, a hőt is elvezetni valahova. Egy vékony rézlemez már rengeteget segít, nem kell processzorhűtőbordára gondolni! A hő, amit terhel kb: 2,5W 2A-nél, ez már egy kis figyelmet azért igényel.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |