Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   253 / 582
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Indisd el üresen a gépet és nézd meg hány cm magason áll benne a viz.
(#) botesz válasza ilda hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Én ilyenkor sziloplasztot szoktam használni.Kend be vele a tömítést és úgy rakd a helyére.
(#) sean hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az új felültöltős mosógépeknél a dobrögzítő lemez levétele után a 2 csavart hátul vissza kell tekerni? 2-2 fogta a 2 szélén (ezek egyben az oldallemezt is rögzítik) és 1-1 középen a téglalap alakú 'lyukban'. A használati utasításban benne is van, hogy a 4 szélsőt vissza kell tekerni, de a két középsőről nem tesz említést. Vissza lett tekerve a 2 belső is, használva volt a gép és nem volt gond vele (hangos se volt és egyáltalán nem rázkódott). A belső csavarok egy lemezt fognak az üsthöz, ami az egész üsttel együtt mozog-rugózik.
(#) jubilleum hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Üdv!

Electrolux ewt 1015-höz(prod.N 913202741 02 ser.nr. 443 00385) szeretnék vezérlő panelt szerezni. Nem tudja valaki, hogy honnan tudok szerezni? Mi a pontos neve, azonosítója?
(#) Gabó hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
wh- awe2214es mosógépnél a tachogenerátoron mennyi feszt kell mérni, ha kézzel megforgatom?
Állandóan ezzel a hibával áll le, most kiszereltem, belül a mágnes és a tekercs sértetlen. Se kopás, se súrlódás nyom nincs.
(#) zolika60 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A mágnes nem tud elforogni a tengelyen?
(#) Gabó válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Meg se moccant. Jól megforgatva olyan 1,5-2V körül adott.
(#) zolika60 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szerintem az jó. Talán a csatlakozóban, vagy a panelen lesz a hiba. Forgasd meg és a panelnél mérj feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) Gabó válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A motort most kiszedtem, atomjaira kaptam, kitakarítottam + összes érintkező takarítása-átmozgatása, összeszereltem és vissza. Eddig megy. Legalábbis ilyenkor már lekapcsolt előtte. De viszont egy kiló szénkefepor jött ki. Lehet, ez okozta a hibát? Áthúzott, és a motor nem bírt felgyorsulni? Elindítottam üresen, szikrázás a kommutátoron sehol.
(#) zolika60 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Bízzunk benne, hogy jó lesz. A szénkefék elég hosszúak? (1,5-2cm már rövidnek számít.) Ha határesetes inkább most cseréld, mint egykét hónap múlva.
(#) Gabó válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Azok igen. Cirka 3cm, de lehet több. Az írt intervallumon kívül esik szerencsére
Még mindig megy. Előtte indulás után leállt. De nem merem azt mondani, hogy jó, mert akkor úgyse lesz. Mindenesetre eddig működik
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Megpucoltam alkohollal, utána szép egyenletes felülete lett. Kopásnak nincs nyoma. Az egész motort kis kefével átpucoltam +kifújtam a port. Meg áttörölgettem.
(#) lajos2013 hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirlpool AWT 2250/1-500 mosógépünk, kb. 10 éves.

Az alábbi hiba jelenséget produkálja:
Elindul a program, majd egyszer csak leáll, kb fél programnál. Kikapcsolom, majd tovább tekerem 1 kattanással a program kapcsolót és elindul újra. Kikapcsolás nélküli tovább tekerés esetében NEM indul el. Majd a centrifugázás előtt ugyanígy leáll. Valakinek ötlete esetleg? Átolvasva a fórumot, hasonló hiba jelenségek esetéből következve az alábbiakra gyanakszom: triak, tranzisztor, kondi. Szétszedés előtt azért jól jönne egy kis megerősítés
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) Gabó válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Valami hibakódot nem ír ki, vagy jelez ki a ledekkel?
(#) lajos2013 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ezen csak egy db ledecske van, a ki- be kapcsolást jelző
(#) Gabó válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Első körbe akkor csatlakozók átmozgatása, pucolása nekifutást ajánlanék. Én is most "szenvedtem" meg a sajátunkkal, ami valószínűleg vagy a motorba lévő sok szénkefe por miatt, vagy a kontakthiba miatt állhatott le mosás közben.
(#) botesz válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Nekem 800 asall volt ilyenem ott légsűrítő pucolása után végigvitte a progit.
(#) lajos2013 válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Elegendő lenne csak kifújni, porszívózni a programkapcsolót és környékét?
(#) zolika60 válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
A légsűrítőt írta, az nem ugyanaz. A légsűrítő az üst oldalán lévő vastag gumicső amire a szintszabályozó vékony csövecskéje csatlakozik.
(#) lajos2013 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Látszik, hogy nem vok mosógép szerelő
THX!
(#) zolika60 válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Én sem.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Én meg aztán pláne!!!Csak hobbiból csinálom....
(#) lajos2013 válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ez lenne a ludas? pucolás mit jelent? Szét kell szednem?
Köszi!

legsurito.jpg
    
(#) botesz válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Whirlpool nál ha szembe állsz a géppel akkor a bal oldalát levéve az üsthöz van rögzítve.Átlátszó és egy kis fekete cső megy rá.
(#) lajos2013 válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ok, de HOGYAN takarítom ki?
(#) botesz válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Ha jól emlékszem 1 csavar fogja.Kicsavarod lehúzod a csövet és mehet a csapba....dróttal mosogatószerrel.Ha ezek után sem lenne jó akkor nem szivattyúz ki rendesen.Akkor az van hogy amikor megáll akkor lehúzod a csövet a légsűrítőről.ha úgy továbbmegy akkor az lesz a gond.
(#) Norbi1971 hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Üdv.!

Whirpool AWT5100-hoz jó éenne ez a vezérlőpanel?

http://haztartasigep.vatera.hu/alkatresz_tartozek/haztartasi_nagyge...0.html

Külsőre totál úgy néz ki az utolsó milliméterig..

Előre is köszönöm a segítséget!!
(#) zolika60 válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Sokszor az is elég, ha a nyomáskapcsolóról lehúzod a csövecskét és belefújsz. Persze ha alapos munkát akarsz végezni akkor ahogy botesz írja ki is moshatod.
(#) lukovicsek válasza Norbi1971 hozzászólására (») Okt 18, 2013 / 1
 
A panel az jó lenne, de ha a régiből átrakod az eprom-ot akkor a saját programmja fog benne futni, meg még valami, ha a panel forditva van gépedben mint a másikban akkor a felső részt lehet alakitani kell, pontosabban a vizsugár állitó nagy kék karikát, de az is lehet ha a tiedet rárakod akkor rendben lesz erre már nem emlékszek pontosan, a lényeg hogy bele lehet rakni.

Üdv
(#) Norbi1971 válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!!Sajnos pont az eprom (és környéke),ami szétfüstölt.. Mit eredményezhet,ha úgy rakom be az AWT2280-as panelt,ahogy van?Csak annyit, hogy az AWT2280-ként fog működni a gépem?
Egyébként nincs fordítva semmi!Minden 100%-ig megegyezik(az eprom programozásán kívül persze..)!Másik.. Létezik valami kép,vagy rajz a csatlakozók visszadugásához?Sajnos nem jegyeztem meg, hogy mi hol volt,mikor szétkaptam.. (A hibától kapott idegbaj hirtelen következményeként..)
Következő: »»   253 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem