Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Üdv!
figyelmedbe ajánlom a 149711-es és a 150332-es hozzászólásomat. Szia!
Szia! Megnéztem,tök jó...én vettem fotolakkot már csak nemtudom hogy a száradást követően medig szabad felhasználni...Letakarva a nyákot bármeddig?
Amúgy már csak fojtó kell meg egy kis dobozt csinálok és mehet is a móka..köszi az 5leteket!
Szia !
Részben oldódott meg, szabi83 megkereste nekem, köszi ! A kereső ezen része nem működik továbbra sem, csak szabi83 Üdv!
Szia!
ebben a kérdésben nem igazán tudok segíteni, mivel én még eddig csak gyárilag lakkozott és védőfóliával burkolt lapokat vettem... De ami fényérzékeny, az jobb ha sötétben van, száradáskor is!
Pontosabban sötétkamrában lennie nem kell, de ne érje (közvetlenül) napfény. A hűtőben tárolva elég sokáig felhasználható marad.
Szia !
IExplorer 3 gépen, három helyen :no: Firefox 2 gépen egyhelyen Neked működik az idő kiválasztás ? Üdv!
Szia !
PCB ónozó "szerkezet" házilag Nem kémiai ónozásra gondolok. Kinek van ötlete ? (Nekem van de még nem publikus ) Üdv! Idézet: „PCB ónozó "szerkezet" házilag” páka + ón :hehe:
Szia !
Nem arra gondoltam, hogy vastagon befüttatom a sávokat aztán öklendezek egyet. Egyenletes vékony felületre gondoltam, hasonlítson az igazi ónozásra. Üdv!
Ha nem kémiai, és nem pákás (meg gondolom, tűzi ónozás sem), akkor milyen? Kíváncsivá tettél
Hát akkor ne rézből legyen a nyák, hanem csináld ónból.
Szia !
Ónnal persze, csak a pákát hagyjuk ki ha lehet. Az ugyan is olyan amilyen. Üdv!
Én egyedül a hullámforrasztó gépen való átengedést látnám jó megoldásnak jelen esetben, csak ha épp nincs ugye kéznél egy ilyen gépezet, akkor nehéz lesz bármit is alkotni. Az alulról felfelé törő ónfürdő pont olyan hatást produkálna a fedetlen vezetősávokon, mint amit szeretnél elérni. És persze páka nélkül. Cserében fél tonna egy ilyen gép, jó drága, és legalább 100-szor annyit fogyaszt, mint egy páka.
De legalább nagyon is elegáns megoldás!
Végülis ha belegondolunk... Az ónt egyszerű beszerezni és megolvasztani, van hozzá hőmérsékletünk is, meg tartóedény is akad. Akár gáztűzhelyen is simán meg lehet csinálni. (nem is kell sok, csak pár miliméter olvadék) És az előre jól lekezelt, letisztított nyákot megúsztatjuk a tetején! Hmm... micsoda ötlet! Ez is megvan pillanatok alatt (és hát ugye nem kémiai módszer)
Ez a házi megoldás azért nem jó, mert PCB nem szeret az ón gőzeil öklendezni
Szia !
Hullámforrasztó van kicsiben is (A4), csak relative bonyolult a hullámot létrehozni. Mindenképpen gyorsan melegedő, és "kevés" ón-t használó szerkezetet kell kitalálni. Peti85 ! Idézet: „Akár gáztűzhelyen is simán meg lehet csinálni.” fél év alatt nehézfém mérgezért kapsz. Ahol pl: hullámforrasztó, zárt térben elszívással működnek. Üdv!
Szia
A nyák maratás és fúrás után lett hullámforrasztva. A minőség elég vegyes, van hol fényesónra, hol forrasztásra hasonlít. Érdemes lenne erre is technikát fejleszteni.
Szia !
nyák.jpg-n lévő minőségen szeretnék tovább lendülni, a gyári irányába. Elvben meg van, jövő héten remélem már össze tudom rakni. Üdv!
Néztem volna Praktikerben minidrillt, a legolcsóbb 6700 Ft volt, ami még éppen meg is érte volna, ha bemesélem magamnak hogy gyakran fogom használni, és kihasználom a többi funkcióját is, nade a a dobozán az volt hogy a tokmánya 2.4/3.2mm. Tehát akkor ebbe nem lehet befogni a kis fúróhegyeket?
Végül nem vettem meg, inkább a konthában kapható panelfúrót választom 2000-ért.
Volt ott kérdés is
Tehát jól döntöttem hogy nem vettem meg, mert úgyse tudtam volna befogni vele pl. egy 1-es fúrószárat, vagy jó lett volna?
A nagyobb (230V-os) gépekhez van külön megvásárolható tokmányba való befogó patron, igaz elég drágák de kárpótol a lötyögésmentes központos fúrás, a beépített fordulatszám szabályzó és magas (12000) fordulat. (lásd dremel)
Szia !
Lehet kapni vastagított szárral is fúróhegyet. Ez ahogy hallom elég drága. Ha nem űzöd nagyban az ipart, akkor tökéletesen jó az amit vettél. Én elég sok panelt csinálok, de mai napig sima fúrógéppel, és 20Ft -os 1-es fúróval dolgozom. Igaz nem bír annyit mint állítólag nagy fordulaton, de 6700Ft = 335db fúróhegy ami kb 2010 db panel. Ezzel közel két évig minden nap 3db panelt készíthetek. Azthiszem egy darabig jó lesz igy Üdv!
Tehát azt mondod sima fúróval is sikerülne (akkus fúró-csavarozó 700rpm). Havi 1-2 panelt csinálnék csak, ha nem muszáj nem vennék semmi külön eszközt.
Egyébént hol lehet kapni 20 Ft-ért 1-es fúrót?
Én még régebben egy sima valahonnan kiszerelt 12V-os motorból csináltam nyák fúrót, csak sajnos eltört a hegye, és nem passzolt bele a csere. Megpróbálom még egyszer megcsinálni. De a teljesítményével nem volt gond, és kis mérete miatt könnyen lehetett a célra tartani. Volt alapjárata is "pontozás" gyanánt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |