Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1858 / 3581
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Idézet:
„Amúgy KB 1 óra munkával megvan 1 napi fűtés (KB 170 m3), és persze ingyen!”

Ez az adat mekkora kinti hőmérsékletre vonatkozik valamint hány m2-es a ház amit fűtesz vele?
Ha jól gondolom akkor csak annyi az egész dolog, hogy a papírt vízbe kell áztatni és hagyni még a rostok szét"foszlanak" majd a présbe berakni, majd formába préselni, azután csak ki kell szárítani?
(#) szamóca hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
A csákó a Dzsásztin Biber számot is jól feldolgozta.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Nem ismerem, csak a nevét? vagy mi ez a rövidítés, de a linked nagy beharangozós dumamestere után, egy nem túl tehetséges előadó, gyenge előadását kb 10másodperc után leállítottam. Szerintem tehetségtelen a srác.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
A másik véglet a Szirota Dzsenifer, akinek nincs stúdióháttere, "csak tehetsége", mégsem jut ötről a hatra, mert másfajta háttere sincs, ezzel ellentétben.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
A melegre való tekintettel jutott eszembe, hogy vajon a levágott disznót kell e perzselni ebbe a kánikulába? Hogy leég-e magától. Mert én már leégtem.
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Olvastam: KB 1 óra munkával megvan 1 napi fűtés (KB 170 m3.. ez ugye légköbmétert jelent.. azért írtam.) KB 65-70m2 és -10C fok mellett (=40db papír"tégla" ami 10cm*20cm*6cm volt kb emlékeim szerint).

Áztatott papírt berakod betonkeverőbe egyszerűbb úgy pépesíteni és lehet adagolni hozzá 30-40%-ban fűrészport is.
Színes papír kerülendő.

Az olajemelő ugye jó, ha 3-5 tonnát tud. Biztos ami biztos.

Röviden ennyi
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Köszönöm a választ!
A színes papírt miért kell kerülni? Mindenféle papír mehet bele ami nem színes, vagy csak olyan ami lap alakú?
Honnan tudom mennyi víz kell hozzá? vagy annyi amennyit felszív? A betonkeverőben kell összekeverni a szétázott papírt? Olajemelő van 10 tonnás, tehát az elég neki
(#) vicsys válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Színes papírnak sosem volt jó az égési tulajdonsága. Ezért értelmetlen vele foglalkozni.. Víz.. amit felszív, préseléskor felfogod a vizet, minimális a veszteség..

Azzal kevered amivel akarod.. nekem betonkeverőm van.. keverheted festékkeverővel is, akkor fúrógépekből tárazz be .
Légy kreatív, keverheted talicskában gereblyével is.. satöbbi
(#) _ampervadasz_ válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) varttina hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Ma délután három gyerekre kellett vigyáznom, azt hiszem kettőt közülük sikerült is "megfertőznöm".
Beraktam nekik egy mesefilmet, közben elkezdtem kipakolni a börzéről hozott cuccokat. A legkisebbik (két ves fiú) nézte a mesét, a két nagyobbik (egy tizenkét éves lány valamint egy tíz éves fiú) elkezdett érdeklődni, hogy "ez micsoda?", "ez mire való?". Megpróbáltam nekik elmagyarázni néhány alap dolgot, majd közösen összeraktunk néhány egyszerűbb áramkört. Élvezték, hogy forog a ventillátor, villog a led, stb. Természetesen nem engedtem őket üres kézzel haza, egy ládányi kacatot ajándékoztam nekik.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Ma sikerült ismét megfürdetnem a fényképezőgépet, ezuttal sikerült megörökíteni a fényképet is.

Úgy néz ki a dolog, addnig nem bírok magammal amig tönkre nem teszem teljesen a gépet.
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ha ilyen szokásod van akkor vízálló típust vegyél.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Na akkor néhány apró kép.
(#) granpa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Öregem!! Nem is vagyok nagyon sárga! Nagyon jók, nagyon szép!
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Arra most nincsen keret!

Ha vizet is kap szerencsére nem vészes, kivéve akkor, ha az objektív is ki van tolva, mert akkor eléggé könnyed módon eljuthat az elektrnokiáig víz, könnyebben megúsznám, ha csak az abtikába menne víz, de akkor egy 3 órás szerelésnek is elébe kell nézzek ahhoz, hogy feltudjam pucolni a lencse-tagokat, majd egy csep kosz nélkül a helyükre kerüljenek. Egyszer megjártam ezt az utat, mert pont a képstabilizátor lencsére tapadt egy kosszem, amit a gép folymatosan fiygelembe is vett, ezzel megkesereítve a haszáltatot, mert ezen minden automata.
(#) _ampervadasz_ válasza granpa hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Igyekszem eleget tenni az igényeknek, majd ha hozzászólást nem tudtok indítani, akkor az azért van mert a fényképek lefoglják a szerverek hdd -it

Nagy hoho -val mi újság van, nem látni itt egy pár napja.
(#) granpa válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Biztos kinn ül a vízparton!
(#) _ampervadasz_ válasza granpa hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ilyenkor főzni már késő van, valóban csak a parton lehet, vagy mind a kettőt üzi.
(#) Szebence válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szerintem a sörkollektorát építi
(#) _ampervadasz_ válasza Szebence hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Akkor tényleg irigylem hoho -ót, nekem már az ilyesmihez elég kicsi a bétám ( eláfradtam).
(#) Szebence válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ő a sörkollektor építésből csak a sörösdobozokat biztosítja, azzal, hogy megissza a tartalmát. Egyébként nem tudom, merre van, de bízom benne, hogy jól halad azzal is.
(#) _ampervadasz_ válasza Szebence hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Jómagam PNP vagyok így nekem söremitterem van, úgyhogy tudom mivel jár a dolog.
(#) nagy hoho válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 / 1
 
Nagy hoho beteg, ép, hogy élek. De ha már képek, néhány napja voltam egy gémtelepen ott készültek a képek.
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 1, 2012 / 1
 
421 kép készült -még öt db.
(#) nagy hoho válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szépek a a képeid, A gépre meg vigyázz mert egy óvatlan pillanatot napok alatt lehet helyre hozni.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
(#) zenetom válasza szamóca hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Ezt a filmet már én is várom, már évek óta nem készült egy rendes Sci-Fi, de úgy látszik ez most az lesz. :yes:
(#) jani1987 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Na akkor jobbulást az egész csapat nevében. Egy korábbi beszélgetésünkre hivatkozva azt hittem, hogy más dolgod van már ilyenkor.
Következő: »»   1858 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem