Fórum témák
» Több friss téma |
Nemrég osztogattam belőle. Szóval vagy meg van vagy nincs. Addig átnézem.
Nem találom azt a részt. Hol leledzik?
A szellőzése, hűtése azért legyen biztosítva.
Üdv!
A hurok rossz földelési pont választása, vagy szűretlen a tápfeszültség és kevés a tápfeszültség a megfelelő eltérítéshez, visszahajlik, hurkot köt magára a fényvonal. (Kioltási hiba is lehet.)
- Az oszcilloszkóp építési leírások jók, érdemes elolvasni, mindet! Üdv! A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
Amíg nincs burkolat addig nincs baj. Most bánom, hogy el ajándékoztam egy olyan trafót amit csak át kellett volna tekerni.
Szkóppal megnézhettem volna ezeket, csak még nem volt De ha kész is lett volna, egy rossz szkóppal saját magában keresni a hibát elég macerás lett volna...
Igazából tudtam volna a cégnél egy másik szkóppal a hibáját megkeresni, csak elment tőle a kedvem.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következőkben: a szkóp panelján van 1-1 SN7510N IC. Nos, a neten nem találok információt róla ( amit találtam ott meg lehet venni, de adatlap nincs). Szükségem lenne egy adatlapra, esetleg kiváltó IC számára. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!
Van egy nagyon jó honlap tele régi katalógusokkal: Bitsavers/Components
Régebben fenn volt a Texas Instruments anyaga is a Ti mappában, mára azonben eltünt... Itt megtalálható volt a 1971_Texas_IntegratedCircuits.pdf állomány, amit mérete (70M) miatt nem tudok ide feltölteni.
Bővebben: Link
Szkennelt leírás, elvi rajz és bekötés van róla a lap alja felé. DC-40MHz-ig szélessávú videó erősítő egyébként.
Murphy sosem alszik... Alegfontosabb lap lemaradt:
Köszönöm, most teljes.
Éppen a panelról bogarásztam, a lábkiosztást! A legjobbkor jött! Üdv!
Igazad van Murphy sosem alszik! A leírásban 10 lábú az IC, nálam a beépített 14 lábú.A küldött anyagok között megtaláltam a kiváltóját µA 733. A lábkiosztás valószínűleg nem azonos.
Sokat segítettél, elmozdultam a holtpontról! Üdv!
Sziasztok. Usb-pc oszciloszkópom van , még kezdő vagyok a használatában. Gyári 10x mérővezetékkel 60v ig lehet mérni vele. Kérdésem mekkora feszültségtől kell leválasztót használni? Videókon láttam gyengeáram esetén pl 20v allatt nem használnak semi kiegészítőt, de láttam 100x mérőfejel 230v hálózatra is rákötötték. Kapcsóüzemü tápokat, erősítőket , monitorokat szoktam javítgatni. Ezekhez mérésénél kell leválasztó vagy csak az erősáramú primer oldali rész javításánál?
Leválasztó trafó azért szokott kelleni (bizonyos esetekben), mert a szkóp mérőfejek hideg pontja (a csipesz) jellemzően galvanikus kapcsolatban van a földdel. Ha ezzel rossz helyre nyúlsz, akkor szép áram folyik ezen az ágon, a szkópot pedig kinyírod vele jellemzően. De ha a PC-s oszcilloszkópod pl. egy akkuról üzemelő notira van kötve, akkor ugye a noti és a szkóp földje is lebeg, ekkor ilyesmi nem történik.
Kivéve, ha megfogod a laptop lebegő részét és rajtad keresztül záródik az áramkör.
Szóval közvetlenül hálózatra kötött eszköz, hálózattal galvanikus kapcsolatban lévő részében méricskélés esetén nagyon nagyon erősen ajánlott a leválasztó trafó használata, hacsak a mérőeszköz nem biztosítja, hogy véletlenül nem te leszel a földelés. Egy USB szkóp esetében ez nem feltétlenül van így, hacsak eleve nem izolált a bemenete vagy a USB-je. Idézet: „hacsak eleve nem izolált a bemenete vagy a USB-je” Ami viszonylag ritka...
Pedig lehetne, ha a külsö egységnek önállo tápja lenne, a kommunikáciot az USB-vel meg optokoplerekkel oldanák, dehát minek, ha még a nehézsulyu profik sem gondolnak ilyesmire - több 6 számjegyü berendezés ment tönkre pusztán azért, mert a laptopban lemerült az akku, és a fiatal kolléga egyböl a külsö táp után kapott.... utánna már csak a szemeteseket kellett hivni....
Erre nehéz azt mondanom, hogy egyáltalán nincsen igazad.
Sok mindent átél az ember, ha ilyen munkában és környezetben éli le az életét és még a hobbija is...
Az ritka, viszont elég sok mai oszcilloszkópban van wifi. Ha történetesen aksiról is tud működni a szkóp, akkor hozzá sem kell nyúlni, és bármilyen potenciálon lehet az egész. A PC-s szoftverrel, wifin keresztül valós időben lehet kezelni, és nézni az adatokat.
Persze a WiFi vagy inkább a BT még jobb lenne...
Ha jól értem pc skóp estetén ha 230v hálózatról működik a javítandó készülék leválasztó használata szükséges ,függetlenül a mért pontól. akkor is ha a készülék gyengeáramú részén mérek pl: monitor ,dvd vezérlőpanelján ahol 12v van jellen?
. Kivéve ha a szkóp laptopról akkuval működik, de ebben az esetben is én nem földelhetem a javítandó készüléket.
Minden elöfodulhat, és itt megint a fizika megeröszakolásárol van szo, mert a PC soha nem volt ugy tervezve, mint egy mérömüszer ( pl egy szkop) igy ha tul olcsoan épitik meg a hozzákötött berendezést, ami galvanikus kapcsolatba kerülhet egy másik áram alatt levö berendezéssel, akkor mindig nagyon elövigyázatosnak kell lenni. Kis feszültségeknél (<30-40V) ez ritkán okoz gondot minden másnál már nagyon jol kell ismerni a berendezések felépitését ( méröegység és a PC/táp), hogy eldönthesd mit szabad meg mit nem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |