Fórum témák
» Több friss téma |
Szia. Milyen pic-ed van?
A CCS telepito konyvtarban talalsz eleg sok mintapeldat. Van koztuk AD kezeles is.
PIC16F716 van jelenleg.
Hát már megnéztem a gyári példákat de nem valami világos.
De szerintem egy egyszerű példaprogram erősen megvilágítani az A/D használatát.
"EX_ADMM10.C" Ezt nezted? Mert ennel egyszerubbet nem igen lehet irni (na lehet).
Sziasztok, tudja valaki hogy a PIC-ek legvégén található jelölések mit takarnak. (Valamikor tanultuk, de nincs itt az a jegyzetem. :S) Konkrétan az E; H; I betűre vagyok kíváncsi. Mert gondolom a per jel utáni betű a tokozásra utal.
üdv.: Miki
Az adatlapok utolso oldalain le vannak irva a tokozason levo szovegek jelentesei. Ezek a tokozast, homerseklettartomanyt jelentenek altalaban.
Az adatlap tartalmaz minden információt, így a tokozáson feltüntetett jelölések magyarázatát is. Az adatlapok végén keresd Product Identification System címszó alatt. Egyébként az -E és -I a hőmérsékleti tartományokat jelöli:
Extended, Industrial (konkrét értékek az adott termék adatlapjában). A -H jelölést így hirtelen nem tudom megmondani.
E Extended, I Industrial hőmérséklettartományt jelöl.
A H-t nem tudom.
Köszönöm, mindenkinek.
![]() üdv.: Miki
Ez tényleg egyszerű.Hogy mért nem ezt a példát néztem meg....
![]() Hát köszönöm szépen!!!!
Sziasztok
Nemrég vettem egy PICKIT3-at kérdésem az lenne mint kezdő Milyen programokra lesz szükségem? Assembly vagy C nyelven érdemesebb vagy könnyebb programot írni? A szükséges programokat honnan tudom letölteni? Melyik verziókkal érdemes foglalkozni? Előre is köszönöm a segítséget.
Haat.. Bizony igy egy kicsit bonyolult lesz, ha nem ismered a programiras alapelveit. Ajanlanam az ASM-es kezdest, mert igy jobban meg lehet ismerni a PIC lelkivilagat. A C jotekonyan eltakarja a HW-t, viszont mivel nem egy PC, hanem egy uC igen szerenyek az eroforrasok. Ezert ajanljuk a kezdoknek az ASM-es programozast. A MCHP oldalarol le lehet tolteni a MPLAB aktualis valtozatat (8.84), amely tartalmaz egy IDE-t, ASM forditot, szimulatort, valamint kezeli a PK3-at. Ajanlanam meg a konyvtaramat, ahol talalhatsz konyveket, mintapeldakat, demo panel terveket a kezdeshez.
Szia!
Hasznos segítség még a PICkit 3 Stand Alone Programmer App V1.0 Windows
Kezdőknek milyen típusú PIC-ket javasoltok,a legegyszerűbb feladatokra gyakorlásképpen és lehetőleg olcsó is legyen.
Én azt tartom, hogy amíg ezt a kérdést nem tudod magad eldönteni, akkor semmit ne vegyél még, hanem szánj több időt a tájékozódásra és olvasgatásra!
Azt is jól meg kell fontolni, hogy milyen eszközöket szeretnél használni a fejlesztésekhez (beleértve a programozó készüléket és a fordító programokat is). Az is egy lényeges szempont, hogy milyen háttérrel, tapasztalattal rendelkezel elektronika és informatika terén, vagy hogy képes vagy-e saját áramkört építeni. További fontos szempont, hogy miből, milyen tananyagból akarsz tanulni. A honlapomon pl. a következő mikrovezérlőkhöz található tananyag: PIC18F4520, PIV18F14K50, PIC18F4550 és PIC24HJ128GP502 (az utóbbit most dolgozom át úgy, hogy az alapértelmezett kísérleti áramkörön kívül a Microstick és Microstick Plus kártyákat is támogassa)
Ervenyes amit icserny kollega mondott, csak meg kiegeszitenem azzal, hogy nezz szet a polcon, a fiokokban es nezd meg tudsz-e csinalni egy PIC-egetot, vagy a zsebedben, hogy tudsz-e vasarolni egy PK2 egetot. Amikor mar tudsz PIC-et egetni akkor mar konnyebb lesz a dolgod. Addig is probalkozhatsz HW nelkuli gyakorlassal. Letoltod a MCHP oldalrol az epp aktualis MPLAB programot (8.84 gratisz), feltelepited, es el lehet kezdeni gyakorolni egyszeru mintapeldakkal. Van benne egy jo szimulator, aminek a segitsegevel tudod futtatni a megirt programot. Mintapeldakat, leirasokat talasz a neten milliokat, vagy szetnezhetsz a konyvesplocon. A pic vasarlaskor talan egy 12F683 lehetne a kezdo. Ennek vannak nagyobb testverei azonos labkiosztassal (16F684, 16F690), igy ha megcsinalod a konyvtarban levo 20 labas demo panelt, mindegyikkel tudsz jatszani. En ajanlanam az ASM-es kezdest, mert igy jobban meg lehet ismerni a PIC felepiteset. Majd kello gyakorlas utan at lehet terni valami C nyelvre.
Sziasztok!
A nyákom valamely vezetősávja véletlen hozzáért az áram alatt levő trafóhoz (9v ac).A benne lévő pic-et azóta csak égetni és olvasni tudom,viszont egyetlen port sem működik,vagy nem indul el.Létezik ilyen vagy csak én szúrok el valamit dühömben?
Felraktam a MPLAB 8.84-et
Viszont mikor kiválasztanám a programozó ezközt "PICKIT3" csatlakozás után ezzel a hibával elszáll: "PICkit 3 detected Connecting to PICkit 3... Firmware Suite Version...... 01.26.33 Firmware type......................PIC18F Downloading AP... AP download complete Running self test... Self test completed Firmware Suite Version...... 01.26.33 Firmware type......................PIC18FJ PICkit 3 Connected. PK3Err0045: You must connect to a target device to use PICkit 3." azt olvastam róla tápfesz probléma ezért a beállításokban a power menupontban 5.125V ra emeltem, ekkor Target Device ID (00000000) does not match expected Device ID (00001f60) hibaüzenettel találkoztam. Erről azt sikerült kideritenem, hogy hibás az égető Szerintetek igaz mindez?
Szia !
Ne idegeskedj az semmi jóra nem vezet, ilyen van lesz is ebből kell tanulni.Igen ilyen létezik én is jártam már hasonlóan csak egy feltöltődött kondit nyomtam rossz helyre sem az input sem az output nem működött de hibaüzenet nélkül írta olvasta a picket az ICSP lábakon.De azért nézz körül mielőtt eldobod a picket nem szált-e el más is. Üdv:Barkóca
Szia!
Sajnos nem, a 16F877A -ban van komparátor modul... A forrást kellene letölteni, kiegészteni és lefordítani. Van egy linked a forrásra?
A 16F877-4P-re írt asm fájlt sem lehetne lefordítani a komparátorosra?
Át lehet fordítani, de egyszerűbb lenne, ha meglenne a forrása... Hol találtad a hex -at?
Egy EPEMAG-os függvénygenerátorról van szó. Csak az asm fájl van meg hozzá. Mivel nekem nem sikerült hex-be konvertálni ezért letöltöttem a kész hex fájlt. Felteszem mindkettőt és megkérnélek hogy konvertáld át nekem. Az asm PIC16877-4P-re íródott de nekem PIC16F877A-I/P van. Köszi!
Szia!
Az MpLab assembly -vel fordítható verzió...
Köszönöm Szépen! Remélem ezzel már fog menni a generátor. Én is próbáltam már az MpLab-ot, de nekem nem sikerült legyártani a hex fájlt. Csak egy nagyon hosszú hibalistát kaptam végeredményül.
Szia! Nálam ez a hiba (00000000) akkor jön elő amikor a pic halott, vagy a tápja nincs megszűrve rendesen, esetleg túl hosszú vezetékkel csatlakozok a pichez és zavart szed össze valahonnan.
PK3Err0045 Ez a hiba pedig szintén a táp hibájára utalhat és a vezetékezés nem megfelelőségére, nem tud kommunikálni a piccel a pk3-ad. 5 voltnál ne nagyon vidd feljebb a tápot, mert az kinyírhatja könnyen a picet inkább mérd meg hogy eljut e a fesz a pic lábáig. Az adat és a clock lábak működő képességét is meg tudod nézni egy ledel, amit a testre kötsz egy pl 100 ohm-os ellenálláson keresztül. |
Bejelentkezés
Hirdetés |