Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   992 / 1318
(#) potyo válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Mutass kapcsolási rajzot, fényképet az áramkörről és jó lenne valami kódrészlet is, legalább a pic beállítása és konfig bitek, hátha látunk valami nem odavalót vagy hiányzót.
(#) potyo válasza kszabi hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Nézd meg resetelés után, hogy hogyan állnak a jelzőbitek amik azt jelzik, hogy milyen reset volt. Nézted-e szimulátorban, hátha valami végtelen ciklus vagy puffer túlcsordulás keletkezik és a wdt reseteli a kódot?
(#) watt válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az oszci nem nagyon mászhat el ennyire. Ott valami más lesz, de elég érdekes a jelenség, egyelőre nincs ötletem...
(#) vicsys válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Azért cseréltél típust mert hamarabb kiakadt? Inkább a tápot és szoftvert kellene rendesen megcsinálni -szerintem.
Tegyél fel egy rajzot, főleg a tápegységről és PIC reset részéről. (Persze jó lenne látni a konfigot is...)
(#) dickheadz válasza potyo hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Csatoltam képet magáról az áramkörről, ill. a táprészről (a PIC kondija nincs jelölve).
A kofigban minden tiltva, kivéve a PWRTe és a BODEN, az oszc. INTOSC IOGP4.
Ja, és a WDT ki van kapcsolva (mert a TMR0-t is használom).
vicsys: igen, először azt hittem, az indításkori zavarok miatt "hal le", és a BODEN lehetőség miatt cseréltem.
(#) vicsys válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Nem látok elkót a +5V-os tápon...
Milyen jel jön be a 150 ohm -on? Biztosan 5V-os TTL szintű?
(#) janikukac hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok PIC-esek. Valaki segit atkolteni, illetve at lehet kolteni ezt a binaris orat 16F873-ba? Bővebben: Link
(#) dickheadz válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Tényleg csak az 100n-s van, ill a PIC táplábainál még 1. (potyonál sem volt...)
Eredetileg 12v-os négyszögjel jön, de ellenállással leosztottam(10k + 4.7k - a másik áramkörben vannak, azért nem szerepelnek itt). Így elvileg Ube@10V: 3.2V és
Ube@14.5V: 4.6V a min. ill a max fesz, amit kaphat az áramköröm.
(#) vicsys válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Ott lesz a gond... Egyrészt semmi nem véd a túllövéstől vagy negatív fesztől. Másrészt, megnézted az adatlapot, hogy hány volttól érzékeli a PIC a H szintet? Az a 3,2V nekem gyanús.
(#) watt válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az a dióda nem jó ott, vedd ki!
A 100nF ami a PIC-en van milyen közel van a táplábakhoz?
Milyen vezetékelés van a tápegység és a PIC között?
Egy 10µF a PIC tápoldalon azért jól jönne pufferelés miatt.
Egy képet tudsz készíteni a kész megoldásról?
(#) dickheadz válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Ha minden igaz, ez alapján löttem be az ellenállásokat anno, de most megnéztem még 1x: a bemeneti láp ST-es, a többi TTL.
ST-nél a minimum 0.8Vdd, azaz 4V - de amúgy is csak indítózásnál esik le ez alá, és pár percig még működik utána.
Vagy nem jól gondolom?
(#) potyo válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Nálam azért nem volt két külön 100nF, mert a szabályzó közvetlenül a PIC mellett van a panelen, így egyetlen 100nF is kellően közel van a mindkettőhöz. watt által említett diódát vedd onnan ki és zárd rövidre a helyét, nagyon nagy valószínűséggel ez okozza a problémát, ugyanis a lábon a feszültség felmehet 8-9V fölé, a kontroller ettől programozás üzemmódba lép, ami a külső áramkör felé olyan, mintha resetben lenne. Majd mivel nincs ami innen a töltést elvigye, akár egész nap is így maradhat, egy teljes áramtalanítás után végül lassan elszivárog a töltés, ezért lehetett az, hogy másnap ismét működött. Megjegyzem, ha már az én áramköreimet nézted, akkor ott nem láthattál ilyen diódás dolgot, ezt hol láttad?
(#) dickheadz hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
watt, potyo:
Az ICSP részt máshonnan vettem (már nem emlékszem...).
Valóban, a Te áramköreiden nem volt ICSP csati kialakítás - én csak a táprészre értettem. AZért remélem nem nagy gond, h Téged említettelek, mint szerzőt, ill. h Rólad másoltam..
Az ellenállás/kondi maradhat? Rendben, a diódát akkor áthidalom.
Már csak az nem tiszta, h mitől kerülhet nagyobb fesz. oda? Az autó működése közbeni zavarok "összegyűlnek" a kondin?
(#) dickheadz válasza watt hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
1 (kék) kerámia kondi közvetlenül a PIC lábaira forrasztva (utólag, azért ez a megoldás...)
Milyen vezetékezésre gondolsz? Nyákon közvetlenül megy, fólia.
Csatoltam képet a beültetett board-ról.
(#) dickheadz válasza watt hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Kicsit nagyon ég az arcom, mert pár alkalommal ajánlgattad az oldalad, többek között az ICSP miatt is - és én úgy emlékszem, hogy meg is néztem...de most rápillantottam megint, és...
Egyébként itt is ilyen diódás áramkört ajánlgatnak: http://puranranablog.blogspot.com/2011/05/pic-programming-using-ics...g.html
(nem mentségképpen)
(#) potyo válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Szivárgóáram erre-arra. Mivel a paneledre közvetlenül érkezik akkufeszültség is és 12V-os jelvezeték is, ezért ezek közül bármelyikről érkezhet. Itt mikro vagy nanoamper nagyságrendű áram elég, hogy felhúzza a lábat az említett 8-9 fölé, ekkora áram pedig bármilyen kis párától ki tud alakulni még tökéletesen tiszta nyákon is. Ha pedig némi forrasztási maradvány is van a nyákon, akkor ettől jóval nagyobb áram is folyhat. A dióda pedig pont ennek a szivárgóáramnak a Vdd felé elvezetését akadályozza meg. Nemtudom, ki találta ki azt a diódát oda, de vagy volt azzal még egy párhuzamos ellenállás is eredetileg (ami értelmetlenné teszi a diódát), vagy nagyon elcseszte a dolgot...
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Szia!

Szerencsédre a kód nem túl bonyolult...
Fordítható 16F717, 16F627(A), 16F628(A), 16F870, 16F872, 16F873(A), 16F876(A) kontrollerekre.

BinOra.asm
    
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
O, es ez menne a 873-al is, marmint amit elkuldtel? Koszonom szepen, rendes vagy!!!
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Olvasni azért csak tudsz, nem!?
(#) watt válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Igen ismerem a gyári ajánlásokat, nem az egyetlen hatalmas hibájuk!
Sajnos nehéz eligazodni így, ezzel egyetértek!
(#) janikukac válasza watt hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Oke, tehat az. Meg annyi nem ertheto, hogy ha az en picemet hasznalom, akkor hova fognak csatizni az alkatreszek.. Tehat melyik lab mi lesz?
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Nem néztem, de mivel simán fordítható, ezért minden marad ugyanazon a néven. Nézd meg az eredeti PIC-en mi hová megy és nézd meg a programot is és egyeztesd az új PIC lábaival. Ehhez nem kell tudnod programozni, csak összehasonlításokat kell tudnod tenni, ugyanúgy, ahogy nekünk kéne...
(#) janikukac válasza watt hozzászólására (») Júl 5, 2011 1 /
 
Persze-persze, mostmar ertem. Esetleg meg valami: hogyan bulidezzem a filet, ha nincs semmi parancs eleirva, hogy hova menjen, es igy meg 2 errort ad ki..
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Javitom>azt keresem, hogy hogyan lehet bele`rni, beallitani, hogy hova mentse a .hex filet..
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Oda menti az asm mellé, ha mást nem állítasz be.
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Szia!

Indítsd el az MpLab -ot és készíts neki egy Project -et...
Project / Project Wizard / Válaszd ki a kontroller típusát- Tovább/ Microchip MPASM Toolsuite - Tovább / Kereds meg a forrást tartalmazó mappát, adj nevet a projectnek - Tovább / Add hozzá a forrás állományt a projecthez.
Az ablakban felül, középen a Debug módot állítsd át Release -re. Fordítsd le a forrást. Abszolut módot válaszd ki a fordításhoz.

A hex állomány a project könyvtárában a forrás nevével egyező hex kiterjesztésű állományban keletkezik.
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Koszonom, sikerult minden ! Meg valami felotlott Attila86 munkatarsunk PIC-es panelmerojeben szereplo PIC18F2423 helyettesitheto -e PIC18F24J10-el?
(#) Attila86 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
A mikrovezérlőknél ezt nem könnyű kijelenteni hogy helyettesíthető-e egy másikkal...
A lábszám egyezésén felül kérdés hogy milyen perifériák vannak használva és hogy az megtalálható-e a másik típusban ráadásul ugyan azon lábakon. Az se biztos hogy mindegy hogy mekkora a memóriája mert ha kisebb akkor nem biztos hogy jó. Nem biztos továbbá hogy pl az AD átalakítója hány bites vagy hogy mennyire szabadon konfigurálhatóak az analóg bemenetei. És még nagyon-nagyon sok más szempontot is ide lehetne sorolni.

Ha téged konkrétan az érdekel hogy a panelmérőm működne-e PIC18FJ10-el akkor a válaszom egy nagyon határozott nem. Már ott megbukik a dolog hogy a panelmérőmben 5V a táp és a PIC18FJ10 max 3,6V-ot bír. Ezen felül az A/D-ja csak 10 bites nem 12. Tovább nem is nézem.

Azt gondolom nem kell említenem hogy a PIC18F2423-ra írt program nem égethető bele más mikrovezérlőbe. Még a PIC18F2523-ba sem, pedig az totál ugyan az csak a memóriája nagyobb. Szóval ha hardveresen kompatibilis is lenne a PIC18F24J10-el, akkor is át kellene írni a szoftvert hozzá.
(#) dickheadz válasza potyo hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
+watt,vicsys:
Tegnap sokat agyaltam azon, h honnan szedtem azt a diódás reset-áramkört. Keresgetni kezdtem és a Kónya-féle PIC-es könyv első kiadásában meg is találtam! Gyanús volt az ábra, ezért tovább kutattam: eredetileg a Microchip "ICSP Guide" -jából való.. Szóval ez a 'hivatalos' verzió - igaz, h ott csak a 12C/16C/16F sorozatok vannak, a 12F6xx doksijában már nem is (így) szerepel.
Ja, a hivatalos indoklás szerint azért kell a dióda, h elszigetelje az áramkör többi részét a programozó feszültségtől.
Holnap megyek 1 tesztkört az autóval és kipróbálom a változtatások hatását. Köszönöm mindenkinek, h ennyit foglalkoztatok a problémámmal(és vszleg fogtok is a jövőben, másnak is)
(#) vicsys válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Továbbra is azt szajkózom, hogy a bemeneted illesztését (150 ohm), cseréld le gy tranzisztoros illesztő fokozatra.
Következő: »»   992 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem