Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Küldj egy képet, és írd le mikor írja ezt ki!
(Kérlek a mondatot próbáld meg nagybetűvel kezdeni, és használj írásjeleket! Köszi!)
Ez az üzenet a PIC belső oszcillátorának a kalibrációs értékére vonatkozik, ami az ellenőrzés szerint nem megfelelő. Ha jól emlékszem ezt az értéket a PIC az utolsó címen tárolja, lehet, hogy a hex ezt felülírta. Ha nem használsz belső oszcit, illetve nem érdekes a pontossága, akkor hagyd figyelmen kívül. Úgy látom egyébként, hogy működik a PK2 és minden rendben lesz.
Szóval.
Rágugom a PIC-et az égetőre. Elindítom a PICkit 2 v2.61-et. ekkor az "1" -es kép jelenik meg. Kiválasztom a PIC12F629-et. "2"-es kép. Utána kiválasztom a .hex fájlt "3"-as kép. Ez után rákattintok a Write gombra "4"-es kép.
Soha nem dugjuk rá a PIC-et az égetőre addig, amíg a program nem kapcsolódott hozzá(Sőt, amíg nem választottad ki a PIC családot!!!)! Ettől van olyan PIC, ami azonnal tönkremegy(A te PIC-ed csak azért nem, mert 5V-os)! Ez a sorrend minden égetőáramkörre igaz, nem csak a PK2-re. Aki egy kicsit is ért az elektronikához, az nem tesz ilyet(Aki meg nem ért, az ne foglalkozzon PIC-el! Ezt csak halkan magamban!
![]() A folyamat egyébként a továbbiakban normális. Ha a 4. képnél az OK-ra kattintasz akkor mi történik?
Ezek szerint a hex állományban vagy nincs érték beállítva az OSCCAL hoz és a PK2 ezt adja fel automatikusan, amit nem fogad el, vagy hibás érték van a hex-ben.
Csatoltam az adatlap erre vonatkozó részét. Látszik milyen érték lenne oda jó. Most nem tudom, mert nincs itt előttem a PK2, hogy lehet-e ezt az értéket égetés előtt módosítani. Ezt nézd meg és ha igen, akkor módosítsd az alap értékre az adatlap mellékelt része szerint.
Sziasztok
Nem értem ezt a pickit2-t ![]() Szerintetek mi lehet a gond?
Ha a fenti OSCCAL a probléma továbbra is, akkor nem jó a hex álomány, vagy valami rosszul van beállítva.
Az a baj,hogy akármit szeretnénk csinálni a 12F629-es kontrollerrel,mindíg hibát ad.Még törölni sem lehet.
Van egy olyan opció az OSCCAL -ban, ami megpróbálja helyreállítani a konfigurációt,de az is hibába fut. Ellenben az IC-Prog-al hibátlanul be lehet programozni. Ebből kiindúlva, biztos valami beállítási probléma lehet a PicKit2-ben.De sajnos lövésünk sincs,merre keressük a hibát.
Szia! A Device Family/Midrange/Standard opciót kiválasztva a "Read" gombot lenyomva felismeri a pic-et?
Szia!
Igen úgy felismeri a 12F629-et, ki is írja Device mellé a számát. Mellékelek egy képet is, hogy pontosan mit ír ki.
A képből az derül ki, hogy a kód védett. Lehet, hogy ezért írt ki a PK2 ellenőrzési hibát, mivel ilyenkor a kiolvasott tartalmak 00-ák.
Szia!
Intel hex állomány formátuma: :nnAAAATTDDddDDdd...CC : - rekordkezdet, nn a rekordban levő adatbájtok száma, AAAA a rekord kezdőcíme, TT a rekord típusa, DD és dd az adatbájtok (a kezdőcímtől növekvő cimek felé haladva kell tárolni), CC az ellenőrző összeg (256 - (a nn- től az utolsó adatdájtig a bájtok összege moduló 256)). Az adatok hexadecimális formában értendők, a címek a szavas szervezés miatt duplázottak. Másold le a hex állományt egy másik névre. Nyisd meg az újat egy szöveges editorral. Keresd meg mi töltődik a 0x03FF címre (most egy "addlw 0xFF"). Ide egy "retlw osccal" utasítást vár a programozó ld alaplap 54. oldala. Több lehetőség is lehet: - Külön rekordban van, akkor keresd meg a :0207FE00FF3FBB részt és javítsd ki. Az új rekordot legkönnyebben az MpLabbal állíthatod elő. Fordíts egyetlen retlw utasítást egy projectben a 0x3ff címre. Annak a rekordját másol be ide a megtalált helyére. :0207FE000034C5 - pl. retlw 0 - Ha más utasítással egy rekordban van, akkor a helyzet bonyolultabb: A rekordban meg kell keresni, hogy melyik két adatbájt kerül a 0x3ff címre. Azokat kell átjavítani, az újra. De az ellenőrző összeget is javítani kell. Kalkulátorba hex módban be kell írni a régit, kivonni belőle a két régi adatbájtot és hozzáadni az újakat. A kapott értékre kell cserélni a régi ellenőrző összeget. Itt is alkalmazhatod az MpLab-ot. A rekord adatait adatként 'dw adatszó' formában lehet fordítani, persze az osccalt részt retlw -vel. A kódvédelem a fenti módszerrel levehető. ![]() Keresd meg benne a :02400E0014019B részt. Itt az 1401 rész a pic12F629 konfigurációs szava 0114, melyben a 7. bit 0 értéke a kód védelmet be, a 8. bit 1 értéke az adatvédelmet kapcsolja ki. Javítsd ki erre: :02400E0094011B Töltsd be az új hex -et a PicKit2 programozóba.... Láss csodát az oscal hiba eltűnik (((a code protect - tel eggyütt))) Szia
sziasztok
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat. Vélgül is sikerült mondjuk a 12F629 helyett végül 12F683-ba égettem bele a hex-et azt simán, elsőre beégette. Így végül is sikerült megépíteni a PIC KIT 2-es égetőmet, ami immáron biztosan működik is ![]() Külön köszönöm Travoltának is aki nagyon sokat segített! ![]() ![]() ![]()
Skacok.Mibe kerül egy pickit2,hogy érdemes vele ennyit kinlódni. Én kaptam 1-et,de nem tudom,mi az ára?
![]()
Kicsit visszaolvasgatsz, keresgélsz, meglesed, hol kapható egyáltalán ez, felmész a honlapjukra és jól megnézed. Kb. ennyi a folyamat.
Nem kínlódik senki, csak akinek nincs szerencséje...
...vagy nem tudja, mi hogyan működik rajta....
Maga a PK2 8000 Ft körül van, megépíteni pedig 4000 Ft körül meglehet
szia
nem kötekedésképpen de 3000-ből bőven kijön a pickit2 ![]() ![]()
Nekem is van egy GYÁRI PK2-őm. De már tervbe van véve a klón megépítése is. Ha megépítem az égetőt lehet közelebb kerülök a "vas" működésének megértéséhez is. S talán a programozás is könnyebben fog menni a saját kezűleg összerakott hardverrel...
watt: Az EEPROM-os kiegészítés még nincs tervbe véve? ( Tudom ritkán kell! De! "Ha már lúd, legyen kövér." ![]()
Elnézést érte, de nincs. Egyébként kell készíteni egy kis panelt a két eepromnak, ráragasztani a 18F tetejére és bekötni azt a néhány vezetéket. Csak haladóknak természetesen!
![]()
Nincs mit. Egyébként a művelet után esetleg be lehet vonni meleg ragasztóval. Ha ügyes az ember, még jól is néz ki, és nem törik le semmi. Aztán rajtam kívül úgy is mindenki bedobozolja!
![]() ![]()
szia!
Már én is jártam így, épp a 16F628-al. Igen, ha kódvédett akkor nem biztos, hogy elég neki az a fesz amit a PK2 előállít, és külső segítség kell neki. Ha megnézed a PIC adatlapját, a bulk erase (teljes törlés)csak 4,9 V-nál fut le, márpedig a PK2 sajna nem ad ki ennyit. Én a Sz.gépem 5 volt-járól adtam tápot a PIC-nek. Először 5 Voltot a PIC-nek és utána kezd programozni, mivel a PK2 felismeri, hogy külső táp van (amit ki is jelez), de elrontani nem lehet az tuti. Üdv
Most látom, hogy a 12V helyett 9,6 van csak.
Az viszont gáz! Kevés, 11,9 körül kellene lennie, esetleg lehet hiba a PK2-be, milyen induktivitást használtál? üdv
Szia!
Induktivitás színkód Így képről én se nagyon bírom kinézni, de ha jól írtad akkor ez 81 uH. Bár, bizonytalan vagyok, de ha a 3. szín fekete akkor biztos, hogy nem jó, mert az 1X-es szorzót jelent, és esetünkbe 10 X szorzó kellene, tehát a 3. csíknak barnának kellene lennie! Szóval, ha ez a Q1 Bss170 mosfet (?) ennek az áramkörébe van, akkor lehet, joggal melegszik. Bár én a Watt félét csináltam, így gőzöm sincs mi az a Q1 üdv |
Bejelentkezés
Hirdetés |