Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   370 / 489
(#) Mircsof hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Sziasztok!
A 2550-el készült bázison bázison a soros portot a nagy PIC vezérli, vagy a PIC12F629?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
A "nagy PIC " vezérli. 12f629 soha nem lett alkalmazva az az infra adatkapcsolat lett volna mi okafogyottá vállt.Minden belevaló kontroller alkalmas a soros adatkapcsolatra,USB-re csak a PIC18f2550.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Mikor megépítettem lehagytam rolla a soros portot, de most úgy alakult, hogy van rá módom, hogy azt is beépítsem. Csak nem voltam biztos magamba, hogy melyikhez tartozik.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Ha 18f2550 kontrollert használsz akkor felesleges. Ha 16f886 kontrollert használsz akkor kell mert az nem tud usb kommunikációt.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Igen tudom, jó lesz az utókornak.... "nézd már az milyen csatlakozó"
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Lehet egy bluetooth modult is ráilleszteni akár arra a bázisra is a 886 kontroller is elég hozzá az még jobb mint az usb. Nekem így mentek az óráim egy kis adapterrel de az behat azt újra azóta nem telt.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Nekem szerencsére nem kell, közel van a géphez...
Jobban a szoftver az ami "érdekel" szerintem Hp41C már a pokolba kíván
Neked sikerült 2505-es bázissal a bázison mért hőmérséklet értéket a rotoron megjeleníteni?
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Az a "hiba" már megvan.... Már nem is emlékszem kinek a kérésére betettem egy kapcsolót a programba, hogy mindig a rotorét mutassa. Bekapcsolva maradt...
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Az én kérésem volt az Szerintem jobb a rotoron mérni mert azt ha kalibrálom azonnal méri ha például nyitva az ajtó,ablak,stb. Meg aztán a 16f88 pc bázisban nincs hőmérő. Viszont az sem lenne rossz dolog ha mindkettőt meg tudná jeleníteni a rotor,így lehetne mi a bázison van esetleg külső hőmérő is bár nem tudom mér e 0 fok alatt..
(#) KKobra hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Begyűjtöttem a 64 ledes órához az alkatrészeket remélhetőleg meg van minden.
El kellene kezdeni a forrasztgatást. Mivel kezdjem (gondolom a ledekkel) Mikor mit és hogyan ellenőrizzem
Minden jó tanácsot örömmel fogadok
(#) nagysasy hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok !

Egy gyors kérdés csak : Új óra építésébe fogtam ami a 16f648A-val és az Rtc-vel felépített óra lenne.
Ehhez jó ez a bázis vagy Ti melyiket ajánljátok?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Bázis elméletileg bármelyik rotor bármelyik bázissal üzemelhet

De miért pont ez ?

Az USB 18F2550 bázis nem tetszik
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Hát nem is tudom. Az kicsit bonyolultabb de lehet az lesz a következő.
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Idézet:
„Az kicsit bonyolultabb”

Bonyolultabb?!?!?! Az általad linkelt tele van SMD alkatrésszel, a 2550 meg furat szerelt... Melyik is a bonyolultabb?
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ledeket forraszd be először! Ha azok bent vannak csekkold őket (áramkorlátozó ellenálláson keresztül!!) egyesével nem e fordítva van vagy esetleg tönkrement a beforrasztáskor. utána az ellenállások,ledmeghajtók,kontroller. Itt nem lehet úgy lecsekkolni mint a 886 rotornál ezért a ledekre a legelején figyelj oda!
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) nagysasy válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
A nyákja bonyolultabb lehet nem boldogulok vele.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
semmivel sem bonyolultabb egyszerű és nagyszerű a 2550-es
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
aha biztosan ha te mondod
Ha rám hallgatsz aszt építed amelyik neked szimpatikus
Csak akkor nem értem miért kérdezel
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Akkor egyszerűen és nagyszerűen az lesz a következő.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Szia!
Idézet:
„Az a "hiba" már megvan.”

Várom akkor...
Display offset nullára váltása is megoldódott?

Másodsorban köszönöm az adatokat, így sikerült kiszámolni, milyen értékek kellenek az én páratartalom mérőmhöz. első bekapcsolásra ugyan azt az értéket mutatta, mint az asztali órába épített páramérő. Még kicsit drótdzsungel kivitel, de ha pontos lesz akkor beépítem, holnap szellőztetéskor kiderül..
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Idézet:
„Display offset nullára váltása is megoldódott?”

Ez az, amit még nem találtam meg.
(#) tibapu hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Tisztelt Fórumozók.
Tudna valaki segíteni a 12F683-as bázis áramkör beállítása illetve átírásával kapcsolatban.
Mivel a programozás nem erős oldalam.Sajnos nálam nem úgy működött ahogy az le van írva.
Igaz nemis úgy készítettem el ahogy le van írva.
A primer tekercs helyére a villany motort tettem a tekercset pedig egy Bővebben: Link analog PWM-mel hajtottam meg.
Sajnos a villany motor nem akart megállni,ha megállt nemakart elindulni.
Tehát a "StandBy" áramkört ki lehet kapcsolni?Hiszen az RTC-s óráknál az már nem szükséges.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Miért nem a motor meghajtására való LM2941 kimenetére kötötted a motort?? Ha simán csak kapcsolni akarod akkor az LM2941 helyére be lehet fabrikálni szerintem egy fetet mi csak ki illetve bekapcsolja a motort.Nem lehet,hogy túlbonyolítottad?
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Szia!
Valóban az úgy egyszerű,de én szeretném a motor fordulatszámát szabályozni a távirányitóval,majd elmenteni.És avval az értékkel indítani a következő bekapcsolásnál.Ehhez az órához kellene mert kifogytam a 16F628-as-ból,viszont 12F683-as még van.

DSC01823.JPG
    
(#) Mircsof hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Első kísérletem a wirelles powerrel eddig 1 "halálos" áldozattal járt a kis zöld kondirol van szó a vevő oldalon. Nagyon melegszik, már szét is van repedve, de még megy...
Olvastam rolla, hogy be kell hangolni az adó részeken levő kondikkal.
Helyzet a következő:
- adó 3 kör, vevö 1 kör
- 5,6nF 1600V PP kondi az adónál
- az említett 33nF a vevőn
Mikor párhozamosan kötök egy kondit a vevő/adó oldalon, rögtön kialszik az égő. Mit rontok el szerintetek? Az adón nem melegszik semmi.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Úgy emlékszem a vevő oldalon én nem raktam kondit.
Az adó oldalon meg több darabból lett összerakva.
Egyébként jó világít ez ,szerintem a repedt kondi már nem kondi mégis megy az átvitel, vedd le és ha még így is jól világít akkor kész vagy.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Lehet még magas a freki is. 40-50 nF ra emlékszem adó oldalon, ilyen kondiból kéne vagy 8-10db.
menet is lehet 10-10 nyugodtan és lehet vékonyabb a drót. kb 1mm elég

De erre a wpower-re nincs recept , kísérletezni kell. A lényeg hogy világítson jó nagy fénnyel a szofita a többi nem számít.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Köszönöm!
Akkor van mit változtatni még rajta azok alapján amit írtál. Ez tégyleg csak kísérletezés lesz, mert szkop nélkül csak a szememre és az orromra hagyatkoztatok....
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ehhez nem kell szkóp , addig oktojáld bele a kondikat míg jó nem lesz a fényerő és nem fűt szét semmit. Áramfelvételre üresen nem emlékszem de olyan 100mA körüli dereng 12V on.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
Következő: »»   370 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem