Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony ericsson D750i kijelzőhiba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pleso hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Volna egy SE D750i-m és a kijelzője csak fehéren világit amúgy nagy valószínűséggel minden funkciója működik
telefonálni tudtam vele mikrofonja és a hangszórója jó
de a kijelző nem mutat semmit csak fehér képet ad semmi mást.
Remélem tudtok segíteni!
A válaszokat előre is köszönöm!

D750i.jpg
    
(#) titi válasza pleso hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Hali!
Ütés, leejtés nem volt?
Elképzelhető, hogy csak az LCD csatlakozója lazult ki.
De van mobiltelefon hibával foglalkozó topik. Bővebben: Link
(#) Fidel válasza pleso hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szia

Azt próbáltad már, hogy úgy kapcsolod ki, hogy nyomod hosszan a kikapcsoló gombot minimum 10-15mp-ig, ez csinál egy teljes resetet rajta!
(#) antal27 válasza Fidel hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szia.

Vidd el szervizbe kb. 2000 Ft-ért megcsinálják.
Az átvezető kábel sérült vagy szakad.
Általában a szétcsúsztathatós telefonoknál szokott ilyen hiba lenni ,de láttam már sima telefonon is ezt a jelenséget.
(#) zolee1209 válasza antal27 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Ezt jól mondod, 2000 megcsinálják! Plusz kijelző, amit boltja válogatja, de nekem 7-12E között akartak adni! Ha meg a szalagkábelt cserélik rajta, és ennyiért, akkor megemelem a kalapom előttük! :kalap: Az aukciós portálon, ha van egy kis szerencséd, akkor fele ennyiért lehet szerezni, nekem onnan van!
(#) bazsoo válasza pleso hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hali! Szedd szét a telót és a panelt fújd le kontakt spray-vel. Egy puha szőrű fogkefével meg óvatosan súrold átt. Legfőképp a kiejlző környékét érné meg. Kábeleket nézd meg nem-e kilazultak. Csatlakozókba is fújhatsz kontaktot - hadd igyon. Sok sikert!
(#) Ricsi89 válasza pleso hozzászólására (») Aug 27, 2009 / 4
 
Ha minden funkciója működik és újraindítás után is ilyen, akkor ez kijelzőhiba. Ha kell van hozzá kijelzőm, privátban keress meg. Általában szalagkábel szakadás, vagy tényleg csak kimozdult a helyéről a csatlakozó. Furcsa, mert kábelszakadás, csúsztatható, vagy kinyitható telónál szokott előfordulni.
(#) Ricsi89 válasza bazsoo hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Én azért ezt nem ajánlanám, hogy megúsztassa az egészet kontakt spray-ben. lehet többet ártana, mint használna. :yes:
(#) bazsoo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Gondot biztos nem okoz. Meg nem azt mondtam hogy drótkefével sikálja meg
(#) Ricsi89 válasza bazsoo hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Én sosem használtam eddig kontakt spray-t hozzá. Egy sima száraz fogkefével szoktam átsikálni a dolgokat. Fastportot is ezzel takarítom eddig sikerrel. :yes:
(#) proba válasza bazsoo hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Az úsztatást eggyes lakkok nem igazán szeretik.Hacsak nem muszály nem alkalmazom.És utána nagyon alapos szárítás.
(#) pleso hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Szasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!
A teljes körű takarítás már megvolt!
Minden csatlakozót ellenőriztem és nem láttam semmi hibát, de lehet hogy a kijelzővel lesz a baj mert előtte le lett ejtve és csak ezután lett ez a baja!
(#) pleso hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Szasztok!

Ismét szétszedtem a telót és megtaláltam a hibát a képen látszik is!
Kösz a tippet gr89!

DSC00265.JPG
    
(#) greatman válasza pleso hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia!

Bővebben: Link

4900 + posta (1000)

Ezen a kijelzőn nem lehet átvezető fóliát cserélni, komplett kijelző csere lehetséges.
(#) boci0928 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Sziasztok nekem egy k750essel van hasonló gondom.azért írok mert ugye a telefon ugyan az mint a d750 csak a tokozás más.nálam addig van kép a kijelzön amig bekapcsolásnál középen alátámasztva a bal felsö éa a jobb alsó sarkát feszítem lefelé egyébként csak fehér kép van.a takarítás megvolt,a kijelzö pedig jó mert másik telóban kipróbáltuk.szoftverfrissités is megvolt már de nem segített.mi lehet a baja?
(#) bttf123 válasza boci0928 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Panelhiba a panelen a kijelző csatlakozójával lehet a bibi. Egy rendes szerviz csak azt cseréli ki egy rosszabb meg azt mondja hogy panel hiba.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem