Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   39 / 93
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szép kivitelezés, van kondi bőven benne, meg a hűtést se bízod a véletlenre.AZ enyémen nincs ventillátor, de a 2 hűtőborda pár 1kg körül van súlyban.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Azok a fekvő ventik csak a sinus alatt voltak rajta csak, az első 230v 16cm es megy,de csak akkor ha 50 fokra melegszik akkor kapcsol be 35 foknál lekapcsol.
A kondik 2200uf/db, én jobban hiszek a sok kicsiben,mint az 2 nagyban ,jobban szür a sok kicsi az én tapasztalataim alapján
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) bencikusz válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A több kisebb kondenzátor párhuzamos kötésénél a belső eredő ellenállás csökken. Ez jó. ezért is tanácsosabb több kisebbet használni.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ahogy vesszük, több alkatrész több hiba lehetőség. Én általában 2 x10000 mF -ost használok.
De van tesztelésre van 1 pár hatalmas méretű 27000-es.
(#) blasz válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Pontosan,csak igy szakszerűbb.
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
A ±50V lehet akár önálló változat is. A passzív elemekhez nem kell nyúlni.
T1, T2, T5 legyen BC546B.
T3, T11 - BD240C, T6, T7 - BD239C, ezeknél felcserélődnek a bázis és az emitter kivezetések az eredeti tervhez képest, erre ügyelj!
A végtranzisztorok maradhatnak, vagy használhatsz 2SC5200 - 2SA1943 párost.
(#) bencikusz hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Reloop!

A 80V-os változat terhelhető 8 illetve 4 ohmmal is?
Egy körülbelüli teljesítményt tudsz róla mondani ?
Dejó!! Szimbólumként tette be az OHM-ot
Köszi.b
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Koncsar Gyuri mérte műterheléssel, adresszáld neki a kérdést!
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Ha erre jár, gondolom így egy pár sort róla
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Nagyságrendileg 300W 8 ohm és 400W 4 ohm-on. Utóbbihoz négy pár végtranzisztort ajánlok.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Az 1500W már nagyon gyilkos. Én a 60V-os változatot megépítem 40V-ra. És ha úgy adódik trafócserével már nem kellesz bíbelődnöm az erősítővel.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Az már elég baráti. Szub-hoz ideális lenne.
(#) Koncsar válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! Szerintem 4 Ohm ra terhelve 4 pár tranzisztorral, +/-80V tápfesznél,megfelelő bemeneti jel mellett tartósan tudja az 4-500 W teljesítményt egy egy panel. Én csak az MJL21193-4 párossal jelentem ki. A többi tranyóval nem próbálkoztam. De ehhez már szükség van már a két panel meghajtásánál legalább egy 4-5-600 VA es trafóra hozzá pedig 2 x 20.000µF kondira.
Blasz Gábor kolléga valamelyik nap írta, hogy Ő kiszeretné próbálni az 5200 és párja tranzisztorokat. Ha van kedved megvárni Gábort, akkor lesz még egy alternatíva.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok! Én is 2sc5200+2sa1943 al fogom elkészíteni. Oldalanként 4 párral kb olyan +/-75V DC ről. 2x2000µF puffereléssel. Most rendeltem egy csomó alkatrészt hozzá. Legkésőbb jövőhéten teszek fel képet hogy fogok állni az erősítővel. Gyors 8A biztosíték 4 ohmos terhelésre elég lesz?
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! A 2000µF kevés lesz.
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Jajjj! Látszik a suliból írtam vissza, akadt a billentyű 2x20000µF lesz a két panelnek. Jövőhéten inditom be a paneleket, ha minden jól megy. Igaz még csak +/-70 Vdc-ről. Hány mV-ot kell majd mérjek a 0.33R értékű ellenállásokon? Igaz idéglenes trafó lesz, mert csak 450W külön-külön fogom próbálgatni őket 4 ohmon. A 80V verziónak is 1.5V a teljes kivezérelhetősége? Nekem maximum 0.775mV áll rendelkezésre, dinamika kompressor utan. Akkor kellene készítsek egy 2X erősítésű előerősítőt?
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! Az emitter ellenállásokon 5mV feszültség esést kell majd mérned kb. Illetve majd fülelned, hogy ha van vagy észlelhető keresztezési torzítás, akkor a nyugalmi áram finom emelésével el lehet tüntetni. Nálam, mindegyik panelnél 5mV környékény már minden jó volt. Gondolom a bemeneti jel értékére írtad a 1.5V ot! Majd ha megépítetted, utána ráérsz gondolkodni, hogy valóban szükséged van e a jel erősítésre.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) zenebolond hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
SZIASZTOK!

Rendelés előtt állok.
A mellékletben lévő tranyókészlettel építeném meg, nézze már át valaki aki nagyon érti ezt az erősítőt, hogy így jó-e? A tápfesz +-40V. (esetleges trafócserét belekalkulálva, ha "tuningolni" szeretném).
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia! Az MJE340/350 felcserélve került a rajzra.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
igazad van, de ezzel a készlettel jó lesz ugye? javítottam a rajzon.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Működőképes, bár csak a végtranzisztorokat módosítottam volna. A többi tranzisztor nagyobb feszültségtűrésű és kisebb áramerősítésre képes, ez utóbbi nem biztos, hogy a kapcsolás előnyére fog szolgálni.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
szia reloop!
Tudsz akkor valami jó kollekciót összeállítani? Az most a cél, hogy +-40Von működjön,4ohm-on, de egy esetleges trafócserével ne kelljen módosítanom a kapcsolást. Csak annyi, hogy trafó ki, új be és működik (max 60V).
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ezt a garnitúrát ajánlom. A 4 ohm miatt természetesen dupla végtranzisztorral.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia reloop!

Akkor azt mondod el fog szólni ez a kapcsolás 40V-on is természetesen amit tud azt mind leadja. Gondolom többet mint ami az alapkapcsolás, vagy nyűzhetőbb lesz.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen, a tápfeszültség módosításakor nem lesz semmi teendőd az áramkörrel.
A normál használatban feltűnő különbségre nem számítok, a csont rövidzárhoz kedvezőbb lesz a hozzáállása
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Na, erre voltam kíváncsi, sajnos vannak dorbézolós ismerőseim. De miattuk akarom ezt megépíteni. Jelenleg egy TEXAS80-as végfokot nyüstölök.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia reloop!
Úgy látom a MJE 350 tranyó bázis lába és a + tápfesz közé senki nem tervezte be a diódaláncot. Gondolom be kell, ha már a rajzon be lett jelölve.
A melléklet az a 80 V-os változat de a tranyók lábkiosztása azonos, ezt nyugodt szívvel a diódák rátervezésével ki lehet maratni.!?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ezt jó, hogy szóba hoztad. A ±60V-os üzem megköveteli T3, T6 hűtését. A kér diódát is azért raktam bele, hogy T3 ne tudjon túlhevülni mikor belép az áramkorlátozó. A tranyókat húzd kicsit kijjebb, a képek között találsz rá elrendezési példát.
(#) djface hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Sziasztok ez alapján a nyákterv alapján csinálnám a nyákokat ,én még ezt az st151.hu oldalrol szedtem építhetem?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
A T7 és T11 tranzisztornak más lesz a lábkiosztása (a magasabb tápfesz miatt BD139-BD239C és párja) a bázis-emittert fel kell cserélni. Ha már kész a panel vágd el a vezetősávot és köss át!
T3, T6-nál csak a beültetésnél kell ügyelni hová kerül a bázis láb.
Következő: »»   39 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem