Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » ST151 végerősítő
Csak egy érdekesség: Nem kell hozzá telepíteni a keretrendszert: Sprint-Layout60_Viewer.exe
A bővebb link nem jó!
HIBA - 404
A keresett oldal nem található az UltraWEB szerverén!
Sziasztok!
Egy érdekes kérdés! Ha ezt az erősítőt a táblázat alapján megépítem a 60V-os tranyó kollekcióval, szerintetek nem lesz gond ha csak 40V-al hajtom meg? Saját véleményem szerint terhelhetőbb végfokot kapok. A 80V-os változatot már túl drágának tartom, pedig ez lenne a legjobb. A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
Szia! Nyakig beleástam magam ebbe a kapcsolásba. A tápfeszültségedet ismerem, a kivezérelhetőséggel kapcsolatos elvárásodat úgyszintén. Ha megadod hány ohm-mal szeretnéd terhelni, és meg tudod becsülni milyen bemeneti érzékenységre lesz szükséged, akkor szívesen rajzolok egy ajánlást. Eddig még senki nem igényelt költséghatékony változatot, épp itt az ideje
Lehetőleg 4 ohmot bírjon. és az előerősítést ha kell megoldom,van egy jó kis NE-s IC-s kapcsolásom. Hangszínszabályozást is akarok egy 2 utast.
Engem érdekelne a hídba kötés lehetősége
Sőt igazából minden ami ezzel az erősítővel kapcsolatos, valahogy megfogott
Akkor indulhat a móka, bekalapáltam A pozíciószámok remélem egyeznek, és sikerült átláthatóbbá tennem a jelföld-teljesítményföld kialakítását. Erre oly sokan rákérdeztek.
A tranziens ábrához tartozó bemenő jel 1,55V amplitúdójú 1kHz szinusz, a kimenet 4 ohm-on 110W, Fourier-sorral számított harmonikus torzítás 0,14%. A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
AZ volna a cél hogy minél stabilabb legyen a cucc 4 ohm-ra.
Az 1% torzításhoz tartozó teljesítmény 4 ohm-on a szimulátor szerint 150W.
Ez azt feltételezi, hogy tápfeszültség egy pillanatra sem csökken ±40V alá. A gyakorlatban persze figyelembe kell venni a trafó belső ellenállását és a pufferek merülését is.
Értelek, tehát akár százas szöget is rá lehessen kötni Mindjárt utánaszámolok az áramkorlát és a disszipáció alakulásának.
Remek, lehet vele játszadozni
Nálam ilyesmi most a felállás, csak +-34V ról operálok. Még stressz tesztnek nem tudtam alá vetni, de elvileg akkor kiböffenti magából a 100W-ot 4Ohm ra. Készítettél ebből jó sok verziót most nézegetem, 60V-ra is 80V-ra is. Egyre jobban buzerálja a fantáziám ez a végfok....
A mellékelt ábrán gyakorlatilag rövidre zártam a kimenetet. Az egy tranzisztorra eső csúcsáram szűken 2,5A. Ha ezt kiszorzom 40V-tal 100W a pillanatnyi disszipáció. Bizony kellhet a 150W-os tranzisztor, ha nem akarod hogy meglepetés érjen. A 2SC5200 és 2SA1943 még 85°C-on is elviseli ezt az üzemállapotot.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Míg nem horpad be a ±34V-os táp, 100W-hoz 0,4% elméleti torzítás párosul.
Így már tényleg barátságosabb, megérdemli az elpusztíthatatlan jelzőt
Akkor a 60V-os tranyókészlettel építem meg, persze 40V-al hajtom meg. Van egy fa***a toroid trafóm. 22000mikró 2x, és egy derék nagy egyenirányítóm, ja és a hűtőborda az erősítődoboz hátulját beteríti. Majd fényképet is csinálok róla.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Levettem a C4-et, miként azt Sixtek is ajánlotta, így fest a 100W.
Egyre nagyobb kedvet kapok ehhez az erősítőhöz. Szükségem nincs rá, viszont az alkotás öröme miatt gondolkodom egy példány megépítésén. reloop, a kérdésem az lenne, hogy szerinted mik azok az ésszerű maximumok, ahol még stabil marad a kapcsolás? Gondolok ezalatt tápfeszültségre (+-80V?)és tranzisztorra ( típus, pár) 4Ohm-ra.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Ezzel a nagyjelű erősítővel ±50V környékén eljutunk az ésszerűség határára. Felette már gyorsabbat kéne használni. Ha van bennünk kompromisszum készség és hangminőségben engedményeket teszünk, akkor lehet még feszíteni a húrt.
Tranzisztornak mindazok megfelelnek, melyet a gyártójuk audio felhasználásra ajánl. A 60 és a 80V-os változatoknál, a fokozatok alacsony száma miatt jelentős áramerősítési képességet várunk el, például a végtranzisztornak a kimeneti csúcsáramnál elkél a minimálisan 25-ös hFE.
Ez a tranzisztor-pár mindenben megfelel a kívánalmaknak. Örülök, hogy a kezdeti nehézségek nem lomboztak le.
Ha a végeredmény jó akkor bármeddig elkínlódok vele.Azért gondoltam ezekre a tranzisztor párosra mert ezek erősítése jobb,/Hfe/,és csak HiFi kategória.
Valószínűleg én is megcsinálom a testvéreit. Az én választásom ismét BD tranzisztorra esett, BD245 és BD246 (TIP 33 a helyettesítője) típusú tranzisztorokból sikerült eredeti békebeli texas gyártmányúakat beszereznem, 4 párat. Szóval lehet majd építkezni
Nekem semmi gondom a BD249- BD 250 párral, lehetőség szerint párba válogatom. És jóval olcsóbb.
Ennyivel drágább,de jobbLehet,én sokszor megégettem a kezem,velük.Hamisak voltak mind,ezért likvidáltam őket magamtól örökre.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Szerencsére engem eddig elkerültek, jelenleg ami van ezek szerint jó, többet meg már nem szándékozok venni.
Világos ha van megbizható akkor jó.
De gyerünk épiteni az st-t.Az enyém 90% készen van majdnem készen A panelok hajlakkal lefújva. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |