Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   38 / 93
(#) zenebolond válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Csak egy érdekesség: Nem kell hozzá telepíteni a keretrendszert: Sprint-Layout60_Viewer.exe
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
A bővebb link nem jó!
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
HIBA - 404
A keresett oldal nem található az UltraWEB szerverén!
(#) zenebolond hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy érdekes kérdés!
Ha ezt az erősítőt a táblázat alapján megépítem a 60V-os tranyó kollekcióval, szerintetek nem lesz gond ha csak 40V-al hajtom meg? Saját véleményem szerint terhelhetőbb végfokot kapok. A 80V-os változatot már túl drágának tartom, pedig ez lenne a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014

tranyók.xlsx
    
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia! Nyakig beleástam magam ebbe a kapcsolásba. A tápfeszültségedet ismerem, a kivezérelhetőséggel kapcsolatos elvárásodat úgyszintén. Ha megadod hány ohm-mal szeretnéd terhelni, és meg tudod becsülni milyen bemeneti érzékenységre lesz szükséged, akkor szívesen rajzolok egy ajánlást. Eddig még senki nem igényelt költséghatékony változatot, épp itt az ideje
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Lehetőleg 4 ohmot bírjon. és az előerősítést ha kell megoldom,van egy jó kis NE-s IC-s kapcsolásom. Hangszínszabályozást is akarok egy 2 utast.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A ±40V táp 4 ohm-mal terhelve azért nem egy veszélyes kihívás, annak akár BD911 és BD912 tranzisztorokkal is neki lehet futni, az elég pénztárca kímélő. A rajz amire az első kérdésedben hivatkozol 2 ohm-ra készült, esetleg szeretnéd a két csatornát hídba-kötni?
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Engem érdekelne a hídba kötés lehetősége
Sőt igazából minden ami ezzel az erősítővel kapcsolatos, valahogy megfogott
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Akkor indulhat a móka, bekalapáltam A pozíciószámok remélem egyeznek, és sikerült átláthatóbbá tennem a jelföld-teljesítményföld kialakítását. Erre oly sokan rákérdeztek.
A tranziens ábrához tartozó bemenő jel 1,55V amplitúdójú 1kHz szinusz, a kimenet 4 ohm-on 110W, Fourier-sorral számított harmonikus torzítás 0,14%.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
AZ volna a cél hogy minél stabilabb legyen a cucc 4 ohm-ra.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Az 1% torzításhoz tartozó teljesítmény 4 ohm-on a szimulátor szerint 150W.
Ez azt feltételezi, hogy tápfeszültség egy pillanatra sem csökken ±40V alá. A gyakorlatban persze figyelembe kell venni a trafó belső ellenállását és a pufferek merülését is.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2014 / 1
 
Értelek, tehát akár százas szöget is rá lehessen kötni Mindjárt utánaszámolok az áramkorlát és a disszipáció alakulásának.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Remek, lehet vele játszadozni
Nálam ilyesmi most a felállás, csak +-34V ról operálok. Még stressz tesztnek nem tudtam alá vetni, de elvileg akkor kiböffenti magából a 100W-ot 4Ohm ra.
Készítettél ebből jó sok verziót most nézegetem, 60V-ra is 80V-ra is. Egyre jobban buzerálja a fantáziám ez a végfok....
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A mellékelt ábrán gyakorlatilag rövidre zártam a kimenetet. Az egy tranzisztorra eső csúcsáram szűken 2,5A. Ha ezt kiszorzom 40V-tal 100W a pillanatnyi disszipáció. Bizony kellhet a 150W-os tranzisztor, ha nem akarod hogy meglepetés érjen. A 2SC5200 és 2SA1943 még 85°C-on is elviseli ezt az üzemállapotot.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Míg nem horpad be a ±34V-os táp, 100W-hoz 0,4% elméleti torzítás párosul.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2014 / 1
 
Így már tényleg barátságosabb, megérdemli az elpusztíthatatlan jelzőt
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Akkor a 60V-os tranyókészlettel építem meg, persze 40V-al hajtom meg. Van egy fa***a toroid trafóm. 22000mikró 2x, és egy derék nagy egyenirányítóm, ja és a hűtőborda az erősítődoboz hátulját beteríti. Majd fényképet is csinálok róla.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A ±40V-ra nyugodtan használhatod a BD139, BD140-eket. Olcsó, de megbízható tranzisztorok. A lábkiosztás miatt így maradhat az eredeti NYÁK-terv. A kisebb tranzisztorok is maradjanak a rajzon szereplő BC típusok!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Levettem a C4-et, miként azt Sixtek is ajánlotta, így fest a 100W.
(#) levaitamas hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Egyre nagyobb kedvet kapok ehhez az erősítőhöz. Szükségem nincs rá, viszont az alkotás öröme miatt gondolkodom egy példány megépítésén. reloop, a kérdésem az lenne, hogy szerinted mik azok az ésszerű maximumok, ahol még stabil marad a kapcsolás? Gondolok ezalatt tápfeszültségre (+-80V?)és tranzisztorra ( típus, pár) 4Ohm-ra.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ezzel a nagyjelű erősítővel ±50V környékén eljutunk az ésszerűség határára. Felette már gyorsabbat kéne használni. Ha van bennünk kompromisszum készség és hangminőségben engedményeket teszünk, akkor lehet még feszíteni a húrt.
Tranzisztornak mindazok megfelelnek, melyet a gyártójuk audio felhasználásra ajánl. A 60 és a 80V-os változatoknál, a fokozatok alacsony száma miatt jelentős áramerősítési képességet várunk el, például a végtranzisztornak a kimeneti csúcsáramnál elkél a minimálisan 25-ös hFE.
(#) blasz hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Szia Reloop,én beleszerettem az St be,minden nap hallgatom,és le a kalappal,a hangja is remek,és gondolom a tartósságával sem lesz gond.Amit építettem utoljára,a 4 pár tranyós,az nagyon jó lett.Most a 2Sc5200-2Sa1943 páros kipróbálásán gondolkodom az st-ben 4-4 párral.szerinted?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ez a tranzisztor-pár mindenben megfelel a kívánalmaknak. Örülök, hogy a kezdeti nehézségek nem lomboztak le.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ha a végeredmény jó akkor bármeddig elkínlódok vele.Azért gondoltam ezekre a tranzisztor párosra mert ezek erősítése jobb,/Hfe/,és csak HiFi kategória.
(#) bencikusz hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Valószínűleg én is megcsinálom a testvéreit. Az én választásom ismét BD tranzisztorra esett, BD245 és BD246 (TIP 33 a helyettesítője) típusú tranzisztorokból sikerült eredeti békebeli texas gyártmányúakat beszereznem, 4 párat. Szóval lehet majd építkezni
(#) blasz válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Hajrá,
drukkolok,én személy szerint semmilyen BD végtranzisztort nem használok,a 2SC5200-2Sa1943 azok árban ott vannak a BD áránál csak sokkal jobbak,és a fesz türés is sokkal jobb.
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Nekem semmi gondom a BD249- BD 250 párral, lehetőség szerint párba válogatom. És jóval olcsóbb.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ennyivel drágább,de jobbLehet,én sokszor megégettem a kezem,velük.Hamisak voltak mind,ezért likvidáltam őket magamtól örökre.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szerencsére engem eddig elkerültek, jelenleg ami van ezek szerint jó, többet meg már nem szándékozok venni.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Világos ha van megbizható akkor jó.
De gyerünk épiteni az st-t.Az enyém 90% készen van
majdnem készen

A panelok hajlakkal lefújva.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Következő: »»   38 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem