Fórum témák
» Több friss téma |
SZIA ezt az lcd-t mivel hajtottad meg? a progira gondolok
![]()
ASM progi, amit írtam hozzá.
Megkaptad pü-t?
Egy újabb LCD lett megoldva.
PDA-kban használatos 3,5"-os 240xRGBx320-as felbontású LQ035Q7DB02F típus. Kicsit macerás a táp előállítása, de az LCD nagyon kellemes, lassú az kristály "kioltása", tehát ha lassú mikrokontrollerrrel hajtod meg, akkor is jól használható. Szerintem PIC-el is meg lehet hajtani. 8 láb kell a vezérlésnek és 8 láb az RGB-nem (de mehet 3x6 biten is) Van jópár ilyen kijelzőm, ha valakinek kell szívesen megszabadulok tőle.
Üdv!
Nekem is van egy PDA-ból (Qtek 1010) való LCDm. Anno betörött a touchscreen-je, és többe került volna egy új, mint egy másik PDA, ezért szétbontottam. ![]() A kejelző típusa ACX706AKM, sajna lábkiosztást nem találtam hozzá. A csatiján 90 pin van ![]() Szerinted lehetne valamit kezdni a kijelzővel vezérlő nélkül?
90? az gombócból egy egész családnak is sok.
Hát elég macerásnak néz ki az adatlap alapján... minden ref-et neked kell beállítanod... Na meg törött is a touch... Inkább célnak megfelelőt kellene beszerezni.
mondok egyszerűbbet.van egy kijelzőm sony ericcson t230-ból a kódszáma moc 2824 sehol nem találtam hozzá lábkiosztást hogyan lehetne vezérleni?
![]()
sziasztok
Sharp LQ323P06-s Várom még erre az ötleteteket. Mert az ennyém kimerült. Annyit sikerült elérnem hogy a kijelzö müködik a fényeröt egy 10Kohm potival szabájzom. Csak azt nem tudom hogy most hogy kisérletezek tovább. A lábakat probáljam rákötni a LPT portra és ugy tesztelni? Tudnekem valaki segiteni eben? Hali ![]()
köszi a gyors választ. azt szeretném még kérdezni, hogy hogyan és mivel lehetne vezérelni?
![]()
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, igaz nem színes LCD, de azért hátha. Nokia 3310 v. 3410 LCD-t szeretnék vezérelni. Már volt olyan programom, ami a port billegetésével vezérelte, működött is,inicializáltam, töröltem és egy pontot már tetszőleges helyre ki tudtam rajzolni. Arra irányulna a kérdésem, hogy ahogy nézem az adatlapokat soros adatárvitel van. Milyen protokoll szerint ? I2C , RS232 ? Jelenleg ATmega16-t használok és szeretném hardveresen megoldani az adatküldést. Üdv és előre is köszi: Kiborg
SPI a protokol
Google a barátod... PDF
Van itthon pár fotónyomtató pici, de nagy felbontású kijelzője. Teszteltem...
Ezeknek nem raszteres, hanem diadonális elrendezésű a pixelei Szerencsére a LED driver (háttérvilágítás) és az egyéb tápokat saját paneljén oldja meg. 3,3V kell neki. 18 bites szinkezelés. A018AN03
Köszi az infot.
De sajnos csekély angol tudásommal ez nekem nem derült ki a szövegből. 4310 lcd bekötése: Pin1 Vdd Pin2 Sclk Pin3 Sdata Pin4 D/_C Pin5 _Sce (enable) Pin6 Gnd Pin7 Vlcd Pin8 _Reset Namost leírom azt, hogy én hogy kötném be: vdd = +5V Sclk = SCK (SPI Bus Serial Clock) Sdata = MOSI (SPI Bus Master Output D/_C = Port kimenet kapcsolgatom _Sce (enable) = Port kimenet kapcsolgatom Gnd = Gnd Vlcd = +5V _Reset = Port kimenet kapcsolgatom Működne így szerinted ? Másrészt honnan tudom, hogy melyik pin az 1-es ? Üdv Kiborg
Mi az hogy kapcsolgatod?!
Vdd : 3,3V Clk : SPI Clock Data : SPI DATA D/C : data / command! (adatot vagy parancsot küldesz) CE : Chip enable (engedélyezés, amikor küldesz neki alamit, akkor L, ha "rajzolsz" képernyőre, akkor folyamatossan L) GND Vout : ige egy 1µF kondi kell GND-re RES : reset, illik az elején megrángatni, majd H ban tartani. Az adatlapban benne van minden infó, elég ha csak a táblázatokat értelmezed. Azért ez nem egy egyszerű ledvillogtatás. Idézet: : A GND a 3-as, ezt ki is lehet mérni.„melyik pin az 1-es ?” De a Goggle még mindig a barátod
Szia!
Én a 3410-es kijelzőről kérdeztem a lábkiosztást, a 3310-ről van infom., A kapcsolgatás nálam annyit tesz, hogy rákötöm egy portra és programból állítom, hogy H vagy L szint legyen. Értem a te bekötésedet is. Köszi. Minek az a Vout ? Mi célt szolgál ? 5V-al is ütőképes a kijelző vagy feltétlen 3,3V kell neki ? Kiborg Habár ahogy nézem elviseli az 5V-t is ![]()
Szerinted elképzelhető, hogy ugyan az az LCD kompatibilis más Nokián belül?
Pl 3210 3310 3410 5110 ...?
De a 3310 és a 3410 csak hasonlít egymáshoz, de nem ugyanaz, mert más a felbontása. Habár a vezérlése lehet hasonló....
Attól még lehet ugyanaz a lábkiosztása ? Vout-al kapcsolatban ? Kiborg
Bár ez a színes LCD topic és van "LCD kijelző PC-re" is.
Mindkettőben megtalálod a szükséges infót. Csak keresned kellene. De nem értem, miért a legérdektelenebb infón rágódsz. Vout 1µF kondival a GND.re, mi ebben a bonyolult?
Semmi bonyolult nincs benne, csak szeretem tudni, hogy mi miért van.
Köszönöm szépen az eddigi segítséget. Üdv Kiborg
Hi!
Tudom, elég régen foglalkoztál a 6070-es kijelzőjével, de lenne pár kérdésem róla. Ezt írtad anno: A protokoll változott, a neten semmi infó nincs róla Ez már nem megy 8 bites üzemmódban. 12 / 16 és a 24 bites üzemmódot kezeli. Külön színkód táblát kellett hozzá gyártani. Ezt ki tudnád fejteni részletesebben: hogyan változott a protokoll, milyen "utasítások", címek, színkód van? Kösz szépen
Nézegettem a service manualt, abból kibányásztam a lábkiosztást, meg hogy milyen interfészeket képes használni a kijelző (3 vezetékes 9 bites szinkron soros - LoSSI vagy 8 bites parallel - MeSSI-8). Keresgéltem neten is, ott ezt találtam: Bővebben: Link, ami a paraméterei alapján lehetne ennek az LCD-nek a vezérlője (de persze ez csak találgatás).
Ha tudnál küldeni egy utasításlistát, meg egy init szekvenciát, azt megköszönném. De ha a tesztelő progid forráskódját (vagy annak egy-egy részletét) elküldöd, abból én is szívesen kibogarászom ezeket az infókat.
ilyet találtam még: Bővebben: Link
sziasztok
Sharp LQ323P06-s Nem tud ebben valaki segiteni egy kicsit? Semmi doksit nem találtamrola. Sikerül megtalálnom a fény fezéröjét de tovább nem tudtam haladni vele. Mit csináljak most? Mivel tudom meg hogy melyik kivezetés mire szolgál? üdv
Nekem anno azt mondta megegyezik az utasításkészlet a pcf8833 (130x130-as nokia kijelzők) utasításkészletével, egy próbát megér, vagy a belinkelt adatlap alapján is meglehet próbálni.
Misike
Itt se jutottak sokra az LQ323P06-al Szerintem keress (vegyél) olyan LCD-t amire van már megoldás, így olcsóbb is lesz, még akkor is, ha ingyen van a SHARP. Source2 A nagyobb (128x160) Nokia LCD-k vezérlője más (240x320-asoknak meg "mégmásabb"), ezért a kisebbek (132x132) vezérési módja nem fut rajta. Ellenben a (132x132) és utasításrendszer megegyezik az ennél kisebbekkel (96x65). A nem azonos típusú, de azonos felbontású Nokia LCD vezérlése 1-2 kivétellel megegyezik. Ezért van az, hogy a nagyobb Nokiákra neten sincs infó és megoldás se nagyon. Lehet kapni sok helyen 132x132-es vezérléssel ellátott paneles megoldást, de nagyobbakra nem gyártanak. pl LCD lista
Had kérdezzem meg, az LCD-s videódon az SD kártyán milyen formátumban vannak a képek, amiket megjelenítettél? A fájlokat hogy tárolod(FAT16?)?
Szia
Igen azt is én irtam oda. Ebböl a lábkiosztást nem lehetet megtudni. Na mindegy foglalkozunk akkor egy másik lcdvel. Köszönöm hogy azért körbe néztélnekem.7_interf.pdf
Nem foglalkoztam a FAT16 megoldásával.
Bár régebben vírusírtóprogi írás révén teljessen belemásztunk a filerendszerbe. Csak annyit tettem, hogy a PC-n leformatáltam az SD-t és rávettem a BMP képeket. Tudom az első file mem címét és onnan számítva olvastam be a képeket clasterenként 512-es sektorokkal. Hátránya: nem pakolhatsz rá kevert adatokat, mert nem is tudja melyik kép vagy nem. Nem törölhetsz majd rakhatsz fel új képeket formatálás nélkül, mert megkeverednek a clasterek. Előnye: primitíven egyszerű gyors és megbízható, nem kell FAT/ROOT táblákkal foglakozni, meg hogy merre vannak a clasterek.
Értem, köszi! Azt még válaszold meg, hogy milyen a képek formátuma? Előtte csináltál valamit a képekkel? (konvertálás, pixel beállítás, bmp?)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |