Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   215 / 607
(#) Zosi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Nem is azt mondtam hogy a megoldás a rossz csak nekem nincs hozzá megfelelő anyagom és nekem nem jön össze.
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ha az IC-t közvetlenül a bordára rakod, és az egész bordát próbálod elszigetelni a környezetétől, akkor nem kell hűtőtönk. Csak az a baj, lényegesen nehezebb feladat egy nagy bordát megbízhatóan elszigetelni, mint kialakítani azt a bizonyos "hűtőtönköt.
Éppen ezért praktikus ennek használata, mert a borda így lehet a GND-n, de mégis van egy "kisebb fémtömb", ami gyorsan tud hőt elvonni az IC-ből.
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Én maradok a borda elszigetelés a doboztól.
(#) Zosi hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Bassmester az általad készített nyákban kicseréltem a kis 560nf kondikat és nagyobbra fúrtam kicsit a lyukat és tettem bele egy 330nf és egy 220nf kondit majd leteszteltem és tökéletesen működik leadja a max teljesítményt nem úgy mint azokkal a mini kondikkal. Szóval köszönöm szépen a segítséget elsősorban neked valamint a többieknek is akik erre a kondira gyanakodtak!
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Na akkor vééégre jó lett Grat! Szívesen mindent
(#) nasgoon hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Üdv!
Nézegettem ezt a tda-t... amiről itt szó vala...
Én 16-18 voltal tudnám hajtani a kapcsolást 4ohm-os hangszórokkal.
Szerintetek az milyen teljesítményre képes ilyen paraméterekkel?
Köszi!
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
16-18V -ra egy TDA 2050 híd is bőven elég (sokkal olcsóbb), nem kell nagyobb.
A 7294-nek csak akkor lenne valami értelme, ha nagyobb teljesítmény igényed lenne, de ahhoz nagyobb tápfesz is kell. Szimpla, vagy +/-18V -od van?

2050 híd.jpg
    
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Bassmester! Kérlek oszd meg a tanulságot, Zosi-nak az erősítőjében melyik kapacitás volt azaz 560 nanós ami képes volt tipusa, vagy értéke miatt elnémítani a szerkezetet?
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Zosi nemrégen felrakott egy fotót a panelról, azon látható hogy a két (mellesleg kerámia) csatolókondi rendellenesen pici méretű. Még nem tisztázódott az értékük, de nagyon valószínűnek tartom, hogy 560pF-osok voltak benne 560nF helyett, tehát az előírt érték ezred része.
Íme a kép.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Nem tudom lehet egy haverom nézte el mert tőle kaptam mert az itteni boltokban nem kaptam még ilyet sem szerintem nf de lehet pf nem tudom nem mértem ki de tény hogy ő volt a hibás mert most beletettem Bassmester javaslatára egy nagyobbat vagyis 2 nagyot mert egyben nem volt 560nf ezért lett most benne 220nf meg egy 330nf így ugye 550nf lett benne de így tökéletesen működik leadja a max teljesítményt azelőtt azzal a pici kondival azzal is működött csak kb. 20w-nál hangosabb nem volt.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia!
Szimpla 16 (+/-) VDC van. /12VAC + diódahíd+ 2X10 000 µF kondi/
Illetve a TDA2050-hez nincs nyáktarvem, meg kapcsolási rajzom.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Kössz! Én sajnos leragadtam annál az információnál, hogy külön hűtőbordán működött, sőt még a közösön is egy kicsit.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Mi lett azzal szép hűtőbordával, egyben maradt?
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Na most akkor szimpla táp (+, GND) vagy szimmetrikus (+, GND, -) ? Még mindig nem egyértelmű. Kapcsolási rajzot mellékeltem, nyákot pedig lehet tervezni a Sprint Layout-tal. Én is úgy szoktam :yes:
Továbbá le lehet tölteni a TDA 2050 gyári PDF-jét.
Persze csinálhatsz 7294-et is, de az alacsony tápfesz miatt abból se nagyon fog több kijönni.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia!
Szimpla táp.
Ez mellett kiszámoltam egyenlettel, hogy a 7294-ből 16VDC-vel ki lehet szedni 55W-ot.
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Valami hiba lesz a számítással, mert visszafelé számítva 16V 55W-ból 0,58 ohmos hangszóró jön ki.
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
aránypárral számoltam, 4 ohmra.

ha 29VDC vel 100W, akkor 100 osztva29-el X 16 = 55
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
7294-nél szerintem hanyagoljad a szimpla tápot.
Szimpla 16V-ból pedig egy híd sem fog kinyögni 55W-ot 4 Ohm-ra :no:
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ez így elviekben sem stimmel...
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Próbáld úgy, hogy a tápfeszütség négyzetét oszd el a hangszóróimpedancia nyolcszorosával, ez adja az elméleti maximálisan kivehető teljesítményt.
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ez igen
(#) ImiDj válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A tda 7294 nem műkődik szimpla tápal.A számitásod nem jó.16V legfelyeb 3-7W-ot érsz el,atól fűg hány ohm-os hangszórót használsz,hidalva tőbb.Itt egy táblázat kb menyit érsz el milyen tápfeszel.
(#) nasgoon válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Köszi!
Akkor valamit nem értek. Nekem van egy TDA2005R Hídban. 16VDC-vel. Úgy árulják, hogy 2X20W RMS
(#) ImiDj válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ez tda1562Q.Eleve hidalva van és H osztályu erősitő :yes:
(#) ImiDj válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Igen mert ha hidalva van akkor dupla tápfeszel számolod.Igy elvileg kijőn 20W 4ohm-on.Szóval 16Vx2=32V.Igy számolva igen
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ebben integrált tápfesz emelő van
Egyébkét jó megoldás alacsony tápfeszre.
(#) nasgoon válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Úgy számoltam...
(#) Darkness hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
sziasztok.! Nekem kellene TDA7294 es erositorol par diagramm. Pl frekvenciakarakterisztika, erosites, trozitas,... Ami csak van. Suliba kellene, en viszont meg eleg kezdo vagyok ehhez. Letszi segitsetek.
(#) reloop válasza Darkness hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Írd ba a gugliba és kattints datasheetre, mindent meg fogsz találni.
Következő: »»   215 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem