Fórum témák
» Több friss téma |
Elfelejtettem, hogy nem szabad 100% pwm-nek lennie, csak kb 97% mert a felső fetmeghajtó tápkondiját az alsó fet tölti fel .
Sziasztok! Építek egy nixie órát, de elakadtam a PIC égetésénél. A Watt-féle egyszerűbb LPT-s égetőt építettem meg. Ebben nincs IC, csak a 3 ellenállás , a két dióda és a kondi, a tápon kívül persze. Két programmal próbáltam beégetni a Tom025-féle órához tartozó hexet a 16F628-asomba, de egyikkel sem működik. WinPic 800 és Oshon 16F. Mindkettőnél beállítottam az LPT portot, és kivettem az invertálást, de a Winpic a folyamat elején hibával jön, az oshon úgy tesz, mintha beégetné (3mp alatt végigfut), és utána a Verify-nél ír hibát, hogy a pic üres. Mi a baj? Hogy égessem be? Az LPT port alaplapi, Win XP a rendszer.
Szia!
Az hogy üres mit jelent? Ha a beolvasott érték 3ff akkor "üres" egyébként a kódvédelem be van kapcsolva... Minden égetőprogramnak van tesztüzemmódja, akol az egyes portlábak ellenőrizhetőek. Teszteld le, és rájössz mi a bibi.
Szia! 3ff-et ír. Az Oshon 16F-nél teszteltem, de hibát írt. Az óra sem megy vele, szóval a PIC-ben nincs program. Valamiért nem égeti bele.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
Szia!
Olvasd el ezt Bővebben: Link, és a hozzá tartozó hozzászólásokat. Nekem megoldotta a problémát az ott leírtak. Várjunk csak... itt nincsenek is válaszok Szóval valahol kaptam erre választ de már nem emlékszem hol... A lényeg annyi hogy lehetőleg közvetlenül az LPT portra kösd az égetőt pár cm kábellel, és Watt saját programjával égess. A winpic egyáltalán nem működik nekem az én égetőmmel, Watt programja viszont tökéletes. Az adatlapján van az oldala linkje, ott megtalálod. A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
Köszi szépen! Holnap megpróbálom rövid vezetékkel, és Watt programjával. Remélem megy win7 alól is, nem akarom megint előtúrni a másik gépet..
Szia! Köszönöm, megoldódott a probléma, alapvető dolgot felejtettem el, a két táp összeföldelése hiányzott.
Sziasztok!
Póbálom életre kelteni egy PIC18f46j50 ADC áramkörét... Az AN1-es bemenetet szeretném olvaseni. Valamit nem csinálok jól, mert nagyon hülye értékeket ad a ADRES regiszter. Így használom:
Ennél a beállításnál mindegy hogy mit mekkora feszültséget adok a bemenetre, mindig 03FF jön ki, ami a tápfesz. Me lehet szerintetek a baj? Próbáltam játszani az ACQ idővel, de nem megy... Köszi előre is!!
Bocs megoldódott, hülye voltam...
A vezetéket lerövidítettem, most kb 15 centisek. Letöltöttem a Watt-féle programot. Rádugtam a gépre a programozót, adtam neki tápot. Így sem ismeri fel a PIC-et. Az ICSP lábak biztos jól vannak bekötve, már harmadszor kötöttem be újra adatlap szerint, ugyanúgy..
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2013
Hello!Szeeretnék építeni egy pic-es panelt, de nekem cakon-pakk kellene mert nincs sok gyakorlatom a pic-be és most szeretném megismerkedni vele!
Köszönöm előre is!
Ha panel gyártására keresel segítséget, arra ott az Apróhirdetési rovat, használd bátran azt. Ha viszont más valamire van szükséged, akkor írd meg egyenesen és érthetően, hogy mit is szeretnél, mert a fórum látogatói - bár gyúrnak rá, de egyelőre - nem gondolatolvasók.
Most szeretném elkezdeni a pic-tudományom, és mit kellene hozzá beszereznem , illetve csinálnom!
Rajtad kívül senki sem tudja, hogy milyen alapokkal, előismeretekkel és anyagi lehetőségekkel rendelkezel, azt pedig pláne nem, hogy vágyaid és terveid merre visznek. Ezek miatt felelősen gondolkodó ember nem vállalhatja fel helyetted a döntést.
Megfontolásra alkalmas szempontok, illetve tanácsok: - A mikrovezérlő programozás egyik sarkalatos pontja a programok beégetése. Vagy veszel kész gyári programozót, vagy megpróbálod megépíteni, ami elektronikai jártasságot kíván, s rögös az út, kezdőknek igazán nem ajánlható. Van egy harmadik út, a bootloaderrel ellátott mikrovezérlők használata (mint PIC-nél az Amicus18, a v18'O, a PICAXE vagy a Pinguino, AVR-nél pedig az Arduino avgy a Wiring) - ennek a módszernek is vannak hátulütői, de kezdésnek számításba jöhet. Minimális elektronikai jártasság esetén elegendő az előre felprogramozott mikrovezérlőt beszerezni, így még olcsóbb lehet... - Érdemes tanulmányozni a gyártó honlapján a fejlesztői kártyák dokumentációját. Én így kezdtem a tervezgetést. - Érdemes tanulmányozni a gyártó honlapján a mikrovezérlők adatlapját, illetve a Family Reference manuált, s összehasonlítgatni a főbb jellemzőket. Utána érdemes megnézni, hogy melyikhez milyen fejlesztői eszközök, programok és leírások, mintaprojektek állnak rendelkezésre. Kezdőként a fősodortól kockázatos eltérni, mert akkor kevésbé valószínű, hogy lesz, aki segítsen. - Lehet, hogy ezzel kellett volna kezdeni: meg kell fontolni azt is, hogy miért éppen a PIC és ha igen, akkor azon belül melyik termékcsaládot érdemes választani (pl. PIC16, PIC18, PIC24 stb.). Ne kétévi kínlódás után derüljön ki, hogy nem is ezt kellett volna választani, hanem amazt!
Elsődlegesen egy progamozót szeretnék, és azzal szeretném feltárni ezt a csodás világot!Elektronikai ismeretem van bőven, megcsinálni megtudom a panelt, csakazt nem tudom hogy milyen anelt, ezért szeretnék segítséget kérnu.
Ha van a gépeden LPT port: Watt féle mini programozó. Ha csak soros port van, akkor Watt oldaláról egy soros programozó. Ne építs JDM -et és variánsait.
És melyik Watt oldala?
Felhasználók. A lapon a keresés mezőbe írd bele: watt. Keresés, watt mezőjére klikkentve lejön watt személyi lapja. Ott van rajta a web címe...
Én így sajnos ennyit tudtam tanácsolni. Korábban írták hogy van tesztüzemmód a lábak tesztelésére, azt még érdemes lenne kipróbálni. Vagy ha éppen akad otthon egy 74LS07-ed akkor próbáld ki ezt: Bővebben: Link Nekem tökéletesen működik. (persze először nem akart, de rövid kábel, Watt programja és a kontakt hibás alaplapi LPT csatlakozó kiküszöbölése után tökéletes)
Készítettem egy PIC-es hőmérőt PT100 hőmérséklet érzeklővel, a PT100 egy kb 1mA-es áramgeneráorról van hajtva, és ez megy rá egy műveleti erősítőre aminek az erősítését úgy állítottam be, hogy maximum 3,5V legyen a PIC AD lábán(4,1Vos belső referenciát használok). A problémám az hogy a hitelesítést ugy kell megcsinálnom hozzá, hogy a felhasználó megad két tetszőleges kalibrációs pontot monjuk azt mondja hogy most épp ez 20 fok, én ehhez elmentek egy AD értéket, utánna melegíti a közeget és azt mondja hogy ez meg mondjuk 35fok én ehhez akkor szintén elmentek egy AD értéket.
Ezekből kellene nekem kiszámolni, a mérésnél az aktuális hőfokot. (a műveleti erősítő 0foknál persze nem 0V kimenetű mert o foknál 100 ohm az ellenállása így kb 3.5V/2=1,75V van) Valami képlet/ötlet kellene amiket tudok: mondjuk 20C = AD: 2200 35C = AD: 2700 x = AD: 2100 Arra gondoltam, hogy a meglévő adatokból ki tudom számolni, hogy a 0 foknak milyen AD értékre kellene esnie, abból pedig kiszámolom a meglévő feszültség/fok arányból az aktuális hőmérsékletet. Esetleg valakinek van más ötlete? Vagy ha valaki azt az x-et ki tudná fejezni képletesen az mégjobb lenne (0tól 99fokig szeretnék csak mérni, az AD max értéke 4095, 12bit)
PT100 ellenállás értékei a hőfok függvényében.
Ha elég a lineráris közelítés:
x=17 hőfok [C] = (AD - 2200) * 15.00/500.0 + 20.00 = (AD - 2200) * 0.03 + 20.00 A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2013
Köszönöm ezt ismerem. Ebben a tartományban jó közelítéssel lineáris az eszköz.
Köszönöm ez kellett a 15 az akkor a két hőfok különbsége az 500 a két ad érték különbsége a 20 pedig az alsó kalibrációs pont.
hm, mondasz valamit, a port teszterrel nem volt feszültség változás egyik kimeneten sem. Megnézem a másik gépen is, ha ott sem működik, akkor nem tudom, mi lesz. Lehet a win7 kevert be. A port címe biztos jó, megnéztem a biosban.
A másik gépről sikerült beégetni. Köszi a segítséget!
Sziasztok!
Van egy MCUniversity Toolstick mikrokontrollerem, ami 3,3 V tápfeszültségről működik. Egy négyszögjel-sorozatnak szeretném megszámoltatni a felfutó éleit. Mekkora feszültségű négyszögjel-sorozatot kell kapcsolni a mikrovezérlő bemenetére? Van benne egy időzítő/számláló, gondolom azzal lehet megoldani a számlálást. Köszönöm a segítséget!
Nyilván 3.3 V-osat. Ha nagyobb a bemenő jel szintje, akkor használhatsz egy két ellenállásból kialakított feszültségosztót is (pl. 5V-os jel esetén felső tag 2kOhm, alsó tag 3 kOhm).
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
Sziasztok!
órát szeretnék építeni egy PIC16F877A-val. 32768-as kristályt raktam bele, a problémám az, hogy 10 perc alatt késik vagy 2 percet. Hogyan lehetne pontosítani az órajelen? A kristályon 33pf-os kondik vannak. Az áramkör próbapanelen van összedugdosva, és pickit2-ről kapja a tápot.
Az órajeled nem lehet annyira rossz, a programban keresd a hibát ( ez 20 %-os hiba, ezt már nem lehet trimmelni ! ) ! Szimuláld le a működését!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |