Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5 V-os kapcsolóüzemű stabilizátor
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Farkaspók hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Sziasztok!

A PDA-mhoz gyártottam MC78T05CT-vel 5 V-os, sziavargyújtóra csatlakoztatható stabilizátort, jó nagy hűtőbordával, de ha egy hordozható akkumulátorra szeretném kötni, akkor nem lenne jó, ha a teljesítmény a stabilizátor IC-n disszipálna el, így hamar lemerítve az akkumulátort. Ezért gondoltam valamilyen kapcsolóüzemű stabilizátorra. Lehet ilyet készen kapni? Valami olyasmi lenne jó, amit pl. 6-12 V-ig lehet megküldeni és leadja stabilan az 5V-ot. Így egy 12 V-os akksival jó sokáig elmenne. Milyen megoldást tudtok javasolni?

Köszi!
(#) Albundy válasza Farkaspók hozzászólására (») Jan 24, 2007 / 4
 
Szia!

Válassz innen egy DC/DC konvertert: http://www.smd.hu/html/06main.htm
vedd meg , kösd be és élvezd
(#) Tomee válasza Farkaspók hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Üdv.
MC33063, LM2574, lm2575, lm2576.
Az utóbbi 3 csak a kimenő áram max értékében különböznek. Általában a lomexban lehet ezeket a tipusukat kapni.
Mindegyiknek 7V a minimális bemenő fesze.
(#) Farkaspók hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat, biztosan megtalálom a megfelelőt!
(#) Farkaspók hozzászólása Jan 25, 2007 /
 
Írtam az smd.hu-nak, hogy mi kellene nekem, készségesen válaszoltak is, de min. bruttó 15.000 egy DC/DC konverter náluk, úgyhogy inkább barkácsolok. Az LM2576-hoz végülis csak 4 külső alkatrész kell. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy mekkora hűtőbordát tegyek az IC-re, ha a max. 3A-el ki is akarom hajtani?
(#) potyo válasza Farkaspók hozzászólására (») Jan 25, 2007 /
 
Ha a 78t05-öt 3A-el terhelted, akkor az azon levő bordának kb. ötöde vagy még kisebb elég lesz ide.
(#) phc válasza Farkaspók hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
hali
végy egy szimpla 7805-öt és "fejeld meg" egy áramáteresztő tranyóval.
szerintem kis hűtőbordával is működik.
kapcsrajz most nincs a fejemben és nem szeretnék senkit félrevezetni de megkeresem.
(#) potyo válasza phc hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Ne keresd, felesleges. Kicsit számolj utána, meg olvasd is el a topik elejét.
7V*3A=21W
Akárhogy csináljuk a dolgot, analóg szabályzóval ennyi a veszteség. És ez nem kevés passzív hűtésnél. Összehasonlításképp, egy 300MHz körüli processzor fűtött kb. ennyit, és azon már ventilátoros hűtés volt. A kapcsolóüzemű szabályzó vesztesége pedig 3W vagy még az alatt lesz.
(#) phc hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
nembaj bedobom majd jó lesz valamire
(#) phc hozzászólása Jan 26, 2007 /
 
Én 12 V / 5W os halogénlámpákat villogtatok BD249 ről hűtő nélkül, de nincs melegedési probléma.
(#) potyo válasza phc hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Persze, mert a villogtatásnál a tranzisztor kapcsolóüzemben van használva alacsony frekvencián.
(#) phc hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
HI
majdnem talált
valamikor órákon át fojamatos üzemben vannak. A legnagyobb freki amit kap kb 10Hz körüli.
A tranyók beállnak üzemi hőmérsékletre és csak minimális a kilengés.
Amúgy "hangulat" világítás de néha fellépéseken is elkísér
(#) aatis1 hozzászólása Márc 9, 2007 /
 
Keresek olyan kapcsolási rajzot, vagy valami megoldást,
autóba szeretnék használni egy multimdiás wincsit(MELE 35), aminek 5V-os tápja van, max 2A. próbáltam 7405 + BD tranyóval ami nem működött, csak kattogott a wincsi.
Ha a problémámra tud valaki megoldást, nagyon megköszönném!!
(#) Sebi válasza aatis1 hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
LM2576-5 a 3A-es típus, adatlapján vannak példakapcsolások. Kell hozzá még egy combos induktivitás (gyűrűmagon) RET-nél mindent megkapsz hozzá.
(#) lukit válasza Farkaspók hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
(#) bazarghai hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
Sziasztok!

Kicsit más de ez is 7805. Tételezzük fel, h van ez az 5 voltos stab IC-m. És szükségem van nyolc voltra. Ha éppen nem kapható 8 voltos stab, akor növelhetem a stabilizált feszültséget sorba kötött diódák beiktatásával (nyitófeszültség)? Ezt lehet úgy csinálni hogy a középső láb (GND) és a bemenő negatív közé diódát/kat rakok?
(#) szabi83 válasza bazarghai hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
igen, így 5 db kell, 5*0,6v.
(#) pbalazs válasza bazarghai hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Így van. Sőt, ha Zener diódákat teszel oda, és egy kapcsolóval mindig csak egyiket kötöd be az áramkörbe, akkor változtatni tudod a kimenő feszt.
(#) bazarghai hozzászólása Márc 28, 2007 /
 
Köszi mindenkinek az infót.
(#) chiefyeager hozzászólása Szept 11, 2007 /
 
Hi

Tudja valaki, hgy az LM2576-hoz milyen tekercset lehet használni?
Mármint azt tudom, hogy 100uH, de terhelhetőségben? A Lomex-nél csak 1,5A terhelhetőségű van, és az is csak SMD-ben. Valamint 10% tűrésűek. Jó lehet ez hozzá? Jah, kb 1,4A-el terhelném az 5V-os verzióját a kapcsolásnak.

Köszi
(#) potyo válasza chiefyeager hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Nem számolam utána, de az adatlapot átfutva az 1,5A-es tekercs kevés lesz 1,4A kimenő áram esetén. A tekercsen a kimenő áram+hullámosság jelenik meg, és a hullámosság csúcsa sem szabad, hogy telítésbe vigye a tekercset. Úgy 2,5A-t mondanék most így hirtelen, ami már biztos jó lenne. A 10% bőven jó.
(#) chiefyeager válasza potyo hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Hi

Értem, de honnan vegyek akkora terhelhetőségű tekercset?
(#) aatis1 válasza chiefyeager hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Én vásároltam, de megmondom a pontos méretet.
21mm átm. 7x7mm vastagságú ferritgyürün, 50 menet 1mm rézhuzalból, a 2,5A-hez.
Nekem müxik, sok sikert!
(#) chiefyeager válasza aatis1 hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Hi

Ok, olyat hol lehet venni? 100uH?
(#) aatis1 válasza chiefyeager hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Egy kis info ITT!
(#) chiefyeager válasza aatis1 hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Hi

Köszi, kicsit messze van, de zavarszűrőkre nem is gondoltam.
A lomexnél meg az online árlistájukban nincsenek benne a zavarszűrők. Majd személyesen nézek egy cukit...

Köszi
(#) Sebi válasza chiefyeager hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Nem minden zavarszűrő magja alkalmas a célra!
Ha hálózati szűrőben gondolkodsz, azt felejtsd el, ide olyan mag kell, ami 500kHz-en (legalább) működőképes. RET-nél készen is vannak induktivitások.
(#) Jengo hozzászólása Szept 30, 2007 /
 
Hello,

Egy kicsit komplex probélmát szeretnék minél hatékonyabban megoldani.
- Van egy L200C-vel épitett 2.5V-30V-ig változtatható feszültsegű tápom. Ehhez szeretnék egy LED-es feszültség kijelzést (megtalálható itt a HE oldalon " Digitális voltmérő, LED kijelzővel" címmel.
Az ICL7107-nek stabil, +- 5V kell. Az ICL7107 adatlapján találtam egy szimmetrikus feszültséget előállító ICL7660 IC-t. Ezzel csak az a baj, hogy a Vin max 10.5V.

Kerestem más gyártóknál is step down konvertereket ami ~30-35V-ból stabil 5V-ot készít és még a szimmetrikus fesz is megoldható. Eddig nem találtam. Tudnátok ajánlani valamit a probléma megoldására? Lehetőleg 1 IC-vel megoldani a problémát. Ha nem akkor marad a step down majd az ICL7660. Külön trafót csak a kijelzőnek nem szeretnék (a mostani nem szimmetrikus)

A 7805/7905 megoldást a nagy hődisszipáció miatt nem szeretném. (~5W-ot fűtenének fölöslegesen)

Köszönöm!
(#) potyo válasza Jengo hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Megoldható pl. MC34063-al is, de stabil sosem lesz egyszerre a két kimenet, egyik kimenet változni fog valamennyit a terheléstől függően. Azt lehet csinálni, hogy 5V-nál valamivel nagyobb feszültséget állítasz elő, azt agyonszűröd, és 7805+7905-el stabilizálod. Persze kérdés, hogy mennyire van szükség stabil tápra. A referenciájához muszáj stapil tápot csinálni, mert ugrálni fog a kijelzés.
(#) Sebi válasza Jengo hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
RET-nek vannak RECOM gyártmányú szimmetrikus,szigetelt kimenetű DC-DC konverterei.Most nem néztem meg, de 24V bemenetű biztosan van, talán 36V-os is. Azért előtte meg kell fogni a feszt, úgyhogy inkább a 24V-osat ajánlom.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem