Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 289
(#) Wegg válasza SZANKINORBI hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
És a jó helyi földelést se hagyd ki.
(#) SZANKINORBI hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
A karámot nem jártam körbe, mert a nagyfesz csatlakozás mellet 10cm-re sem ráz.
A földeléshez hozzá közelítettem a nagyfeszt és át is húzott, ezért gondoltam azt, hogy az jó.
Másként hogy tudom elllenőrizni, hogy megvan-e a megfelelő földelés?
(#) Wegg válasza SZANKINORBI hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Én úgy gondolom hogy ebben az esetben mintha a
1. A földelésed nem lenne eléggé vezető állapotban .
Tehát túl száraz a föld nincs mi vezessen .
Nincs elégé mélyen a földelő szonda.
2. A karámvezeték le testel valahol.

3. Ha mindent rendben találsz akkor ellenőrizd a berendezésedet csodák nincsenek.
(#) Wegg válasza SZANKINORBI hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Még az jutott eszembe,hogy két földelő szondára dolgozzon a pásztor próbaképen .És ha van szikra akkor jónak tekinthető a földelés kialakítása.Csak azt nem tudom milyen távol kellene elhelyezni a két szondát egymástól? Remélem valakinek van erre tapasztalata már .
(#) isssti válasza SZANKINORBI hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szerintem ez valahol nagyon le testel, járd körbe kezdésnek.
(#) ocy hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Hi
Mondanátok véleményt erről az áramkörről?
Jól működik de a szikra valamiért erőtlenek tünik
A kondi cserével a szikra hossza nő akár 2cm re is de valahogy olyan erőtlennek tűnik, vékony, halk,

Bár a tesztek során műterheléssel tovább volt rajta fezszeszültség mint a tranzisztoros Trabant trafóson
/talán ilyen 30K -nál kezdett leesni a feszültség.

vp.JPG
    
(#) Wegg válasza ocy hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Ocy
Semmit nem csináltál abból amit megbeszéltünk.!
Az inverter utáni rész a tranzisztoros fokozaton levő trafó után !Sajnos painttal nem tudok belerajzolni mivel az op rendszerem nincs a helyzet magaslatán.Légy szíves úgy alakítsd át ahogy a rajzot küldtem !
És akkorát fog rúgni hogy megemlegeted .
A polaritások nincsenek rendben dióda, tirisztor töltőkör.
És a diac vezérlése sem jó úgy.Az egész átalakítás nem tart sokáig 15 perc .Hasonlítsd össze a rajzokat.
De most már kíváncsi vagyok én is hogy a többi "pásztornak " mi a véleménye a rajz aljáról ami a felső trafó alatt kezdődik
üdv
(#) erdgab válasza Wegg hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Bár a rajzot nem láttam,de a tirisztoros részen valóban nem jó szinte semmi.
(#) csani hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok engem az érdekelne, hogy a törvény hogy vélekedik a magánterület villanypásztorral való körülvezetésével, és milyen az a villanypásztor lehet az ami elvenné az ember kedvét a lopástól? pl.:ami egy nagyobb kutyára kell vagy annál nagyobb?
(#) Remci hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Ezen a rajzon a graetz híd előtt van egy ellenállás.Ez ugye a trafót védi a pillanatnyi rövidzártól amit a tirisztor a kisütés pillanatában okoz, ha jól értelmeztem. Viszont ennek az értékét hogy kell kiszámolni? Mert a trafó kb 430-450v-ot ad le ( 230/12V 10VA-os ). Wegg írta hogy úgy kell megválasztani az ellenállás értékét, hogy ha az ellenállással rövidre zárjuk a trafót, akkor ne fojjon nagyobb áram rajta,mint amit a trafó elbír. De melyik feszültség értéket kell figyelembe venni a számításkor? A 230 vagy a 430 v-ot? Belekeveredtem cseppet
(#) csani hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
V. cikk
Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy
az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.
Ez van az új alkotmányba. Nem tudom ebbe beletartozik-e a villanypásztor is? Esetleg valami jó ötlet a tolvajok távol tartásához?
(#) ocy válasza csani hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
http://vagyon-vedelem.hu/download/EN_60335-2-76_magyar.pdf
A jogszabályok!
(#) Wegg válasza Remci hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szia .Én úgy gondoltam hogy az eredeti feszültség viszonyokat feltételezve és teljesítmény viszonyokat figyelembe véve kell meghatározni az ellenállás értékét .Mindenki a saját trafójához számítsa ki ill mennyire akarja beterhelni a trafóját .Például én elég nagy trafót használtam hozzá 14VA es volt nekem így nem engedtem akkora áramot át amit a trafó bírt volna hanem kevesebbet . Tehát nagyobb ellenállást raktam bele így a trafóm sem melegedett annyira fel.Csináltam olyat is hogy két trafót kötöttem szemben 220/12-12/220 de nagyon melegedett az amelyik a 220V ra volt kötve így oda is raktam a két trafó közzé pár ohmos ellenállást .Ezt is mértem számoltam és jó lett. Azért arra gondolni kell hogy bedobozolva nincs szellőzése .tehát a melegedést minél kisebb értéken kell tartani
(#) Remci válasza Wegg hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szia!

Tehát ha jól számoltam ( ami már ilyen idő tájt nem biztos ),akkor az én trafóm max 43mA-t bír a primer oldalon,így 5.6Kohmos ellenállást kell beraknom.De javíts ki ha tévedek,ma fárasztó napom volt,nem fog az agyam
(#) Wegg válasza Remci hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Igen Jól számoltál 5,6Kohm az jó oda .Már csak az a kérdés hogy hány wattos legyen . A trafód az 10VA .
10Wattnál semmiféleképpen nem kell nagyobb.De kisebb az lehet mivel 1mp- ként villant ha van több féle darabod vagy kipakolod több darabból és megpróbálod melyik lesz jó. Én is azokat raktam be amit találtam a cuccaim között.De szerintem akár kisebb watt is 4-5watt is bőven jó oda.
(#) wabash hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mint villanypásztor szakértőkhöz. A fő problémám az, hogy macskák járkálják össze az autómat és marhára bosszant a dolog. Sajnos a macskaűző vegyszerek nem hatásosak, az ultrahangosban pedig nem bízok. Lehet-e olyan villanypásztort csinálni az autó tetejére ami úgymond könnyen fel és leszerelhető, mondjuk tapadó korongokkal, és természetesen nem szívja le reggelre az akkumulátort.
(#) csani válasza ocy hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) Remci válasza Wegg hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Szia!

Mivel nem találtam itthon megfelelő ellenállást ( mármint wattilag ), így egy 8,2Kohmos 8W-ost tettem be próbának.Működik,nem melegszik.Azért kellett,mert mikor a tirisztor begyújtott akkor hallottam a trafón hogy nagyon beterhelődött( mármint a sípolás megszűnt 1mp-re) de így viszont ez az ellenállás be tételével elmúlt.Ismerősöknek csináltam már párat,de azoknál ezt nem tapasztaltam,igaz másfajta trafót használtam.
(#) Wegg válasza Remci hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
A maximális töltő feszültséget is nézni kell .Mert ha túl nagyra választod akkor nem tölti fel eléggé .Persze a trafónak meg kényelmes munkája van .Ezért kell megtalálni a kompromisszumot ami jó a trafónak ami elegendő még a töltésnek hogy ne sokat csökkentsen le a max töltő feszültségből . És nem utolsó sorban pedig a rendelkezésre álló fiók tartalmával kell tisztába lenni a felhasználandó ellenállás tekintetében.
Egyébként vannak olyan kapcsolások amik lekapcsolják az invertert a kisütés idejére.De az biztos nem 1mp mivel már 1mp alatt lezajlik a ciklus töltés kisütés leállítás
üdv
(#) dizi hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Hi
Valaki esetleg tudja,hogy LÓJÁRATÓ-ra hogyan kell villanypásztort felszerelni?
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Amit én láttam lójáratót, az körbe körbe tudott vezetni 4 lovat, ott az volt a megoldás hogy a ló feneke -combja közötti részen kicsit kintebb nyúlt egy rúd amin rajta volt az elszigetelt vezeték sugár irányban. Állítólag az okosabb lovak szétrúgták pár alkalom után

Arra viszont figyelj hogy ha jól tudom a lovaknak kisebb energiájú pásztor kell mint bármelyik másik állatnak.
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Köszi a pásztort azt majd a gazda megválasztja igazából én arra lennék kíváncsi miként van ez kialakítva a járatón, miként kap áramot a pásztor miközben az kőrbe forog,csúszó gyűrű vagy esetleg rá van téve egy akkumulátor és ez táplálja a pásztort,de még akkor is ott van a földelés kérdése aminek ugye függetlennek kell lennie a hálózati földéléstől azaz nem köthetem a járató vázára.
(#) Vizi András hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Hi!

Sziasztok Urak!
1 elcsépet kérdésem illetve, gondom lenne.
Az biztos, hogy a gyujtótrafó alkalmatlan erre a célra, de megtudná valaki mondani honnan lehet megfelelő trafót szerezni (venni), ami tud 2-2,5J t.
(#) Vizi András hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
esetleg mibel található olyan trafó ami a legközelebb ál a "jóhoz"
(#) mex válasza Vizi András hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Lada Samara.
(#) vdavid90 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Engem is a villanypásztor bevizsgáltatás érdekelne.

Utánakérdeztem kicsit, és állítólag ez a bevizsgáltatás csak lehúzás, mivel mióta EU-ban vagyunk nem kötelező a bevizsgáltatás elegendő egy tanusítvány a gyártótól amiben elismeri, hogy a készülék megfelel a szabványnak.

Erről tudtok valamit?
(#) frob válasza vdavid90 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Ahogy mondod, CE jelöléshez nem szükséges a bevizsgálás, már mint a "hivatalos", "csak" a szabványoknak kell megfelelni.

Megvan neked az összes rá vonatkozó szabvány?
A hozzá szükséges mérőeszközök?
Gondolom nincs, de ha meg is van, nem jobb ha a bevizsgáló hatóságra tudod rákenni a hibákat?
Már mintha valamit okoz a villanypásztorod valakiben, és a mei szerint frankó volt, akkor nem te leszel első karikában a hunyó....
Míg a másik esetben azonnal te!

Azért a villanypásztor nem egy hosszabbító amit jó eséllyel még az ovodás is jól rak össze.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Hát esetlegesen a lójáratóra ha nem egy központi pásztor van hanem pár kicsi akkor csak a 12V ot kell csúszógyűrűznöd
Egyébként meg raknék fel egy szép nagy kerek lapot szigetelőkre és ara lógna rá egy kis csapágyas " érintkező" így jó eséllyel örök élet és nem is kopik el, de ha szénkefés az is szerintem sokáig húzza.
Lehet vas drótból is 5-10 mm körbe meghajtva, ha jól állítod be még hozzá se kell érnie a másik felének elég ha áthúz

Aztán meg rendes szigetelők combmagasságban.
(#) poros hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Barátomnak készített pásztor egy több hektáros területet véd vadak ellen. Eddig semmi probléma nem volt a készülékkel. A napokban kért nézzem meg mert bejárnak a vadak a területre ha lehet a helyszínen. Annyira gyenge lett, kézzel megfogva sem érezni a vezetéken ütést. Nem igazán tapogattam még egyiket sem de rábeszélt fogjam csak meg. "Rendben utánad" ez meg is történt. Valóban nem érezni semmit. Ezt többször eljátszottuk egyre jobban megközelítve a pásztor helyét . Csakhogy nem véletlen nem ütött mert nem is volt már meg. Akkumulátorostól pásztorostól vittek mindent. Felénk még nem halottam ilyenről . Milyen pásztor védené meg a villanypásztort? Van valakinek ötlete a kutyán kívül?
(#) Bassmester válasza poros hozzászólására (») Aug 14, 2011 / 1
 
Fémborítást az egésznek, a ki-be kapcsolgatást IR távvezérléssel megoldani. Ha a készülék is odacsap, akkor talán elrántja a kezét a szemétláda...
Következő: »»   105 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem