Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   610 / 1385
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Én spec . Lexmark 120E -t használok ,145 fok körüli a vasaló és fékpucolót használok zsírtalanításhoz.
(#) chipi hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy bent a cégnél van egy lézer gravírozó vágó gép. Lehet vele nyák panelt "nyomtatni". Mintha be kéne valamit gravíroznia az anyagba, csak áramkörök lennének.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Tényleg csak a piros és sárga rétegeket hagyom Sprint Layout-ban és kész a beültetési rajz. Köszi.
(#) mrgrassy válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Tudnál abban segíteni, hogy hol lehet beszerezni ilyen dry fóliát ?érdekelne a dolog
(#) mrgrassy válasza chipi hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
szerintem biztosan de szerintem nem annyira ki fizetődő.
hozzá teszem nem a haladók közé tartozom
én is próbálom a legjobb technikát meg találni amivel a legkönnyebb és a legolcsóbb nyákot csinálni.
Én eddig a fotózásnál ragadtam le előtte meg rajzoltam.
Eddig bevált a fotózás de a dry fóliás dolog is érdekelne.

Amúgy ha a gép képes csak azt a pár mikronnyit le gravírozni akkor szerintem tökéletes erre a célra próbáld ki !!
(#) Knaliret válasza slogan hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
A megcsiszolt felületre folyass vizet a csapból. Ha szép egyenletesen szétfut a felületen a víz (egészen a szélekig és a sarkoknál is), akkor tiszta.
(#) blackdog hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Kacérkodom a gondolattal, hogy megpróbálkozom a fotó eljárással. Egy kérdés viszont felmerült bennem:
Nem akarok kínlódni a hagyományos nyák lemez lakkozásával ezért ezt használnám. De! Mi van akkor, ha nem sikerül a levilágítás vagy az előhívás akkor a nyák megy a kukákba? Vagy vasalással még használható? Az újra lakkozás költséges és időigényes lenne.
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Persze, csak előtte le kell mosni a nyákot. Annyiban jobb is, hogy tisztább alatta felület, mert a lakkréteg megvédi az oxidációtól a felületet.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Feltételezem, hogy az újra lakkozás is járható út.
Első nekifutásra levilágítót kell készítenem.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Mehet a kukába a lemez, ha rossz a levilágítás! Én párat már elpazaroltam, de mára már sikerül.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nehogy már kukába dobd a lemezt! Jó lesz az későbbre is. Pl ha majd Dry fóliával csinálod. Akkor majd csak elő kell kapnod a lemezt, fellaminálni rá a fóliát és kész is a fényérzékeny nyáklemez. Vagy használhatod filccel rajzolt nyákhoz is. Vagy bármi másra. Dobozt is készíthetsz belőle akár.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Akkor kuka, ha a levilágítás és rossz előhívás után nekiállsz lemarni, és néhány helyen lemarja néhány helyen meg foltokban ottmarad a réz, de még akkor is jó lehet másik lemez alá fúrásnál, vagy ha lemosod és teljesen lemarod akkor akár trafó tartónak.....
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Hát igen, ilyenek történtek, mint amit gulasoft írt.
(#) pcroland hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Kész van az új nyák. Nagyon jó lett meg minden, de még rajta van a DRY fólia. Mivel tudom leoldani? Próbáltam 8x töményebb előhívó oldattal, de nem vitte le. Mivel kell?
(#) Ricsi89 válasza pcroland hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Rendes előhívó, amit a lakkozott nyákhoz használsz.Az leviszi.
(#) pcroland válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Tényleg? Köszi!
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Én hideg zsíroldóval szoktam megspriccelni és 10 perc múlva egyszerűen lemosom a felmart fóliát .
(#) blackdog hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Szereztem két UV csövet 8W. Viszont trafót csak 18W kaptam a 16W helyett. Okozhat gondot a +2W?
(#) pcroland válasza blackdog hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Elvileg nem, de szerezhetsz áramkört takarékos izzóból.
kaqkk: lejött gyári előhívóval. Nehezen, de sikerült. Veszek újat és nem keverem vízzel....úgy könnyen lejön majd.
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
A gyári előhívó is ugyanolyan lúg mint a hideg zsíroldó
csak azt meg kell venni (a zsíroldót meg elcsenheted a konyhából ) És a zsíroldó még ráadásul töményebb is
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nem ajánlott. Erős neki. inkább vegyél 300 forintért egy 16W-os takarékosat, a legolcsóbbat, és kösd be. Én is úgy használom.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Jó a 18W-os fojtó is. Az a 2W nem számít.
(#) pcroland válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nekem 4W-os megy 9W-os takarékos izzó áramkörével.
(#) pcroland hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Képek!
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Király. Sikeresen kinyírtam az egyik UV csövet.
Ilyen trafóm van: Bővebben: Link 9. oldal L18-803H.
Összekötöttem a két csövet gyújtót meg trafót és meg sem nyikkant. Kínomban átkötöttem a fojtót erre nagy szikra kíséretében elszállt a bizti és vele az egyik cső is. Éljen 2000 forint
A gyújtók egyébként 4-22W gondolom ez nem lehet gond.
Lehet, hogy nem tudok összekötni két UV csövet
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Ujjajj.

Sorosan kösd őket, vagy vegyél egy takarékos izzót.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nem csinálok belőle titkot. Soha az életben nem volt dolgom fénycsővel.
Bővebben: Link
Ez alapján kötöttem össze. Drága az UV cső
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Azért látszik a dry fóliával jobb eredmények születnek. Az egész a maszkon múlik. Ha jó a maszk lehet bármeddig világítani, minél tovább vílágítod annál jobban bekeményedik.
Nátrium hidroxidból csináltam egyszer egy 8-10*es töménységet a 2%-os helyett. Azóta azt használom. Berakom a panelt, olyan tömény a cucc, hogy semmi nem történik. 2 perc után kiszedem, megspriccelem vízzel az egész elkezd villámgyorsan felrepedezni, kicsit spriccelgetem, de már csak a feeling kedvvért, utána az egészet egyben lehozza a csap vízsugara.
(#) koczka válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Én is kipróbáltam nátrium hidroxidot de nálam az volt a baj hogy a nyákot is megoxidálta, nálam úgy néz ki, hogy marad a tömény mosószóda.
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Le kell mosni, én utána még körömkefével átsikálom, de soha ilyen oxidálási gond nem volt, pedig nem egy éve dolgozok ezzel.
Következő: »»   610 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem