Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   995 / 1318
(#) Attila86 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Nullára állítottam de sajnos semmi változás.
Nagyjából így néz ki. Csak az ide tartozó részeket nézzétek, mert ez így ebben a formában a panelmérőm 99%-ig kiherélt verziója egyenlőre.
(#) dickheadz válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Három lábat említesz(RC0,RC1 és RC6), de gondolom, az utóbbi csak elírás...a forráskód alapján legalábbis.
Kíváncsiságképpen letöltöttem a PIC doksiját: több, mint 600 oldal!! Ez azért már nem semmi...
(#) bbalazs_ válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Attila, mar megbocsass, de NAGYON esszerutlenul vannak a labak kivezetve. Az LCD negy bitje harom kulon regiszter kozott oszlik meg...
Erosen leegyszerusitene a dolgodat es a hibakeresest, ha ezek valamelyik regiszter also vagy felso nibble-je volna...
Aztan nem tudom, hallottal-e a tablazatokrol, amik gyakolatilag megszuntetik a hosszu ertekadas-rutinhivas listakat.
A 18F-esekben kulonosen egyszeru ezt hasznalni.
Ha van eeprom benne (nem tudom, van-e) azt meg celszerubb erre felhasznalni.
(#) Bassmester hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Innét melyik pic-kitet volna érdemes megrendelni?
Pickit 2, Pickit 2-DE, Pickit 3 ?
Ebben a témában még nagyon kezdő vagyok, segítsetek
(#) watt válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Innen semelyiket sem... Esetleg a hivatalos forgalmazótól?
(#) Bassmester válasza watt hozzászólására (») Júl 10, 2011 / 1
 
Adnál egy linket, hogy honnan és milyet?
Köszi
(#) Bassmester válasza watt hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
A Chipcad-nél is találtam ilyeneket, normális áron. Melyiket érdemes venni? A pickit 2-t, vagy a 3-at?
(#) Attila86 válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Hopsz, azt tényleg elírtam a hozzászólásomban! A 6. bit az RC1-re van kötve, nem az RC6-ra.
(#) Attila86 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Idézet:
„Attila, mar megbocsass, de NAGYON esszerutlenul vannak a labak kivezetve. Az LCD negy bitje harom kulon regiszter kozott oszlik meg...
Erosen leegyszerusitene a dolgodat es a hibakeresest, ha ezek valamelyik regiszter also vagy felso nibble-je volna...”

Bárcsak ekkora luxust megengedhetnék magamnak hogy valamelyik port alsó vagy felső négy bitjére kössem, ráadásul sorrendben.
Idézet:
„Aztan nem tudom, hallottal-e a tablazatokrol, amik gyakolatilag megszuntetik a hosszu ertekadas-rutinhivas listakat.”

Persze, szoktam is használni néha. Nem tudom itt most hol hiányolod, talán a saját karakterek feltöltésénél?
(#) atis28 hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy PIC18F6723-as vezérlőm. Ennek felhasználásával szeretnék építeni egy egyszerűbb kapcsolást, lényegében mikrokapcsolókat, LED-eket és reléket működtetnék. A kérdésem, hogy milyen PIC lábakkal kell vigyáznom, vagy egyszerűen felhasználható e az összes láb ezekre a feladatokra, és elég csak programból beállítani, hogy ki v. bemenet legyen az adott láb. (Gondolok itt pl. az Open-Draines kimenetekre stb..) Nekem sajna még az adatlapja nem ennyire beszédes, hogy ezekre rájöjjek.
Adatlap: Link
Egyéb pic funkciókat (pl analóg jelkezelés) nem használok.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) watt válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Erről megoszlanak a vélemények. Az enyém az, hogy kezdésnek bőven megfelel a PK2. Sőt ha valaki komolyan gondolja a dolgot, akkor az első égetőjét magának kell tudni megépítenie, de ez elektromos előéletet feltételez, mint amúgy a PIC maga is. Más megközelítésben az egész csak játék lesz, és komolytalan múló kaland. Ha valaki nem tud építeni egy égetőt, illetve bármilyen áramkört, akkor annak nem való a PIC. Bővebben az oldalamon írok erről, ha érdekel...
(#) watt válasza atis28 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Igen, a kimenetnek konfigolt lábak használata megegyezik a CMOS áramkörök kimenetének használatával. A bemeneteké is, ha nem analog funkcióval használod. Sajnos bővebben csak az adatlapot fogod tudni használni, mi is onnan néznénk meg a részleteket(elektromos specifikációk a végén).
OPD-s kimenetek alapból nincsenek(talán van olyan port a PIC-ben, amit rá lehet konfigolni, meg kell nézni...), egyébként azokat is úgy kell használni, ahogy az OPD-eket általában.
(#) zimpee válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 10, 2011 / 1
 
Szia,
én le tudom írni kezdő PICkit3-as tapasztalataimat.
A legfontosabb, hogy a ChipCad honlapján nettó árak vannak feltüntetve .

A PICkit 3 egyébként szerintem jól használható, teljeskörűen támogatott MPLABban, gyors kis készülék. Én a Debug Express csomagot vettem, a hozzáadott tananyag fordítás alatt van, remélem megjelenhet majd itt az oldalon.

Ami a tananyagot illeti, a legfontosabb, hogy az új MPLAB általános linker scriptet használ, amit nem is kell hozzáadni a projekthez, megtalálja magának.
Hasznos anyag a kapott demópanelhez, könnyen, gyorsan hozzá lehet szokni a C18 programozásához, ha kezdő, ha haladó az illető.

PICkit3-ban minden vezérlőhöz új firmware-t kell letölteni, de szerintem ritka, hogy valaki 3 percenként más csipre fejleszt, a letöltés, égetés gyors, nem hátráltat igazán (engem).

Én, a kollégák javaslataira alapozva vettem 3-ast, nem bántam meg: Ha kell, tudok építeni, égetni egy pickit2-t, de, ha már gyári, akkor miért ne az újabbat?
Úgyis tovább támogatják, és sokkal több vezérlőt ismer, mint a 2-es.

Jópár oldalt visszalapozva megtalálod itteni beszélgetésünket a témáról (keress)!

Üdv,
zimpee
(#) Stefan válasza icserny hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
1/ Már fent volt az MPLAB egy régebbi, de elvileg megfelelő verziója
2/ Felraktam a C30-at
3/ device lista üres volt (24esek)
4/ MPLAB újratelepít
5/ C30 újratelepít
6/ Megy.

Csak azt tudom elképzelni, hogy anno az MPLAB telepítésénél kiszedhetttem valami pipát ami a 24es PIC-ek telepítéséért felelős :S
Lényeg, hogy most már megy. Bugok meg mindig lesznek
(#) bbalazs_ válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Nezd, mindenki ugy programoz, ahogy tud, de talan nem elvetendo egy otlet, hogy rendes negybites kodokkal dolgozz es a legvegen a kiiras elott darabold szet a biteket es utana keruljon beirasra.
Igen, a sajat LCD, a felh a kiiratasok mind-mind tablazatert orditanak
(#) mr.tranyo hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Rég óta érdekelnek a Pic-ek és szeretném megtanulni a használatukat, azonban teljesen kezdő vagyok.
Találtam egy tanfolyamot és érdekelne a véleményetek: pictanfolyam.hu/
Nem nagyon tudok más magyar nyelvű helyről, ami így az alapoktól építkezik, ezért gondoltam erre.
Tudom hogy megtanulhatom magamtól is a használatukat, de jobbnak látom ha így az elején elmegyek egy összefoglaló képzésre, a sok netes anyag ellenére is.
Mit gondoltok a náluk megtalálható eszközök meg tematika jó a kezdésre és tovább haladásra?

Köszi
H.Attila
(#) dickheadz válasza mr.tranyo hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
1 alternatíva: a Chipcad is szervez tanfolyamokat, egészen az alapszinttől.
kezdő,
kb. harmadáron - bár a tanfolyam hosszát nem tudom.
(#) mr.tranyo válasza dickheadz hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Igen, köszi, ezt ismerem, de az az igazság hogy ismerőseimtől nem sok jót hallottam a Chipcad-es képzésekről. Meg ahogy tudom az egy 1 napos gyorstalpaló, és még ha alapos is az oktatás, az kevés arra hogy rendesen megértse az ember. Ez amit kinéztem pedig egy 20 órás dolog, ami már jól hangzik.
(#) dickheadz válasza mr.tranyo hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
A honlapjuk nagyon újnak tűnik, a fórum üres...szerintem nem sok embernek lehet tapasztalata róluk.
Mit hallottál a Chipcad-es oktatásról? Csak kíváncsiságképpen..
(#) kalmangabi hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Üdv!

Van egy problémám:
Egy assembly kódban OSHON PIC SIMULATORral ha lefoglalok egy memória részt pld:

MEM EQU 0X20

akkor a szimulátor nem mindig használja a 20 as regisztert a szimuláció közben, sőt van olyan, hogy a kód egyik részénél azt használja a másiknál meg nem és így egy teljes baromság jön ki az egészből.

Ez ugyan mitől lehet?

Még annyi észrevételem van, hogy 0x20 helyett pl 0xA0át, 0x21 helyett 0xA1 et használ.

Itt a teljes kód amit most épp írok:

Ahogy mondtam ezt most írom úgyhogy lehetnek benne hülyeségek. Csak a memóriás részt nézzétek.

MAIN
CALL INITPIC
MOVLW D'14'
MOVWF MEMPOT
CALL SETPOT
CALL SETPOT
CALL FINISH
;----------------------------------
INITPIC
MEMADC EQU 0x20
MEMPOT EQU 0x21
SERIAL EQU 0x24
MESSAGE EQU 0x23
BANKSEL TRISC
BCF TRISC,7 ;D
BCF TRISC,6 ;CLK
BANKSEL TRISD
BCF TRISD,7 ;RST CH1
BCF TRISD,6 ;RST CH2
BCF TRISD,5 ;RST CH3
BCF TRISD,4 ;RST CH4
BCF TRISD,3 ;RST MASTER
BCF TRISD,2 ;RST HEADPHONES
BCF TRISD,1
BCF TRISD,0
RETURN
;----------------------------------
INITADC
MOVLW B'10000001'
MOVWF ADCON0
MOVLW B'10000000'
MOVWF ADCON1
BANKSEL ADCON0
RETURN
;----------------------------------
READADC
BSF ADCON0, GO_DONE
BTFSC ADCON0, GO_DONE
GOTO $-1
MOVF ADRESH,W
MOVWF MEMADC
RETURN
;----------------------------------
POTLVL
;----------------------------------
SETPOT
MOVLW D'8'
MOVWF SERIAL
SETPOT-0 RLF MEMPOT,1
BTFSS STATUS,C
GOTO $+3
CALL WRITE1
GOTO $+2
CALL WRITE0
DECFSZ SERIAL,1
GOTO SETPOT-0
RETURN
;------------------------------------
WRITE1
BANKSEL PORTC
BSF PORTC,7
BSF PORTC,6
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
BCF PORTC,6
NOP
NOP
RETURN
;------------------------------------
WRITE0
BANKSEL PORTC
BCF PORTC,7
BSF PORTC,6
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
NOP
BCF PORTC,6
NOP
NOP
RETURN
;----------------------------------
FINISH END

Légyszi segítsetek mert haladnék a programozással és ezen nem tudok túljutni.

Köszi előre is!
(#) icserny válasza mr.tranyo hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Ízlés dolga. Szerintem könyvből, internetes anyagból egyéni ütemben haladva sokkal jobb/hatékonyabb tanulni.

Egyébként a 20 órás tanfolyam is gyorstalpaló. Édeskevés...
(#) puli122 válasza mr.tranyo hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szia!
Én ismerem a képzés vezetőt meg a helyet is. Tanultam is náluk, nekem bejött, jó a hely, jól felszerelt és segítőkész az oktató.
Amennyire tudom válóban új a weblapjuk, és ebben a formában szeptemberben lesz az első csoport. Szerintem érdemes elmenni, nekem sokat segített.

Üdv: Peti
(#) mr.tranyo válasza puli122 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Köszi, nekem még a helyszín is jó, és ennyit hajlandó vagyok rászánni.
icserny: valóban izlés dolga. Én jobban szeretek ilyen tanfolyamon tanulni, más témákban is, ahol egyből tudok kérdezni ha valahol elakadok, és könnyebben elindulok az adott témában.
(#) trudnai válasza mr.tranyo hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Amugy a temaikaban azt olvasni, hogy 10+5 hetes a tanfoyam, azaz 15 het ~ 4 honap... Intenzivnek tehat nem intenziv, de lehet igy legalabb ad idot gyakorolni otthon az adott anyagokban. Csak azert gondoltam megjegyzem, mert eloszor azt hittem 20 oras tanfolyam az 1 hetes tanfolyamot takar...
(#) trudnai válasza puli122 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
kik amugy az oktatok? A honapjukon nem talalni errol infot.
(#) icserny válasza trudnai hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Idézet:
„Amugy a temaikaban azt olvasni, hogy 10+5 hetes a tanfolyam”

Nem egészen: a tanfolyam beosztása vagy 10 hetes, vagy 5 hetes, vagy 2 napos lehet. Ebből az első kettőre áll, amit mondtál: "ad idot gyakorolni otthon", ami szerintem is hasznos dolog.
(#) puli122 válasza trudnai hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Azt hiszem félreérthető az info. Vagy 10 hétig heti egy alkalom, vagy 5 hétig heti 2 vagy 2 szombati. Ezek választható ütemezések, kinek menyi ideje van.
A 10 heti és az 5 heti képzéseknél is 2 órát kell érteni az alkalmon, így jön ki a 20 óra. A két szombat meg annyit jelent hogy reggeltől estig ( vagyis 10-10 óra egy-egy szombati napon ), így megint kijön a 20.
Szólok hogy javítsák.

Én nem ebben az ütemezésben voltam, de amit tudok:
A 2 órát nem úgy kell érteni hogy mondjuk 17:00kor elkezdődik és akkor 19:00kor kirúgnak, hanem annyi a tananyag, utána még lehet gyakorolni, kérdezni, így a 20 óra sem annyi hanem valójában több.
A hely tetszett, jól felszerelt, minden előre beállított nem megy vele az idő. Van egy rakás gyári demópanel, mindenféle perifériákkal, egész a Dc motor vezérlőig és az érintő képernyő kezelésig.
Akinek kell kap dokumentációkat saját, könnyen elkészíthető demo panelhez, arra írt mintaprogikkal, azokból könnyű kiindulni, nekem is van, épp arra csináltam kombinációs zárat 7szegmenses kijelzővel.

Amennyire tudom nem véletlen hogy nincs kiírva az oktatók, mert attól függ mikor indul a csoport, meg hogy milyen intenzív. Nevet ezért nem is akarok írni, de Kandón végzett villamos mérnöktanárra gondolj.
(#) watt válasza puli122 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
És itt mit fogsz megtanulni egy hét alatt? Azt, hogy egy demo panelre hogyan kell rátölteni egy gyári égetővel egy demoprogramot? Tudod hány kérdés van, amit úgy gondolsz fel lehet ott tenni azonnal? Nincs annyi csillag az égen. Két év alatt talán, de 20óra?
Ha valakinek van elektronikai előképzettsége (értsd: képes áramköröket tervezni) ÉS programozott már közepes szinten (értsd: C, vagy assembly PC-n, vagy régebbi gépeken írt valami komolyabb programot), akkor fél év alatt elég jó szintre fel tud jönni.
Aki nem, az évek alatt tudja összeszedni a tudást.
(#) watt válasza kalmangabi hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Használd a gyári szimulátort! Az OSHON-os kérdéseket a program írójától kell megkérdezned, ha netán a gyáriban rendben működnének a dolgok.
Ilyen hosszú listát nem illik beszúrni! Használd a fájl csatolást, vagy a Kód gombot, illetve a helpet!
(#) bbalazs_ válasza kalmangabi hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Nem tudom, ez milyen assembly lehet, de mondjuk mar a legelejen nem tetszik, hogy a vektorok nincsenek beallitva. Tehat a boot es az int vektorok.
Jo lenne tudni, hogy milyen procirol is van szo.
A masik, hogy call-al hivni egy finish nevu cimket, aminek a vegen semmi sincs, meg egy szimpla RET sem. De ha lenne, akkor utana siman racsorog az INIT reszre ujbol.
Szoval szerintem itt alapveto programozastechnikai hibakrol lehet szo. Nezz meg egy RENDES PIC-es programot, hogyan nez ki. Memoriat mashogy is le lehet foglalni, bar ez igazabol nem jo szo ra, inkabb definialast mondanek.
Az ugrasok teljesen hibasak, cimket definialni nem kerul semmibe, nem eszik tobb memoriat tole...
Következő: »»   995 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem