Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Járdamosó 12 V ról
 
Témaindító: csinidani, idő: Júl 15, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) csinidani hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Keresek egy 12 voltról működő szivattyút ami nem túl drága,és fél óráig,vagy 20 percig beéri 50 literrel.És egy menettel "beterítené" vízzel a betont a sugarában.Egy pár literes (2-5 l) szórásteljesítményű szivattyú,a megfelelően szűk, szélessugarú adapterrel(hogy porlasztva locsolja a vizet a betonra) megoldható a megfelelő teljesítmény?Vagy erősebb kell? Lényeg,hogy csak egyszer kelljen átmenni a felületen,hogy beterítse vízzel.Esetleg egy elektromos permetező kétfelé,szélessugarú esőztető adapterrel jó??Egy járdamosóba kéne.Ha hülyeséget kérdeztem,kérlek írjátok meg! Esetleg tudnátok javasolni típusokat?Már két hete guglizom nem nagy sikerrel.
(#) Balaa16 válasza csinidani hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia!
Az attól függ, hogy mekkora a járda. Egy szűk adapter csak akkor oldja meg a dolgot, ha a szivattyú elég nagy nyomást tud leadni.
Üdv!
Sinka BalázsItt találsz szivattyúkat!
(bár ezek drágák)
(#) csinidani hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Hát sacc/kb 1-1.5 méter körül van a járda
(#) Balaa16 válasza csinidani hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szívesen!
Pontot kérek!
(#) Ricsi89 válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Mi az, hogy pontot kérek? Majd ha a kérdező úgy látja, hogy a tiéd a legjobb ötlet, akkor kapsz! :yes:
(#) Balaa16 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Jól van, bunkóság volt! Bocsánat!
(#) kokozo válasza csinidani hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Esetleg autóbontóból ablakmosó szivattyú. és ha 1 nem elég akkor 2-3 vagy több .. Ezeket 500 forintért árulják olcsóbb helyeken..
(#) Ricsi89 válasza csinidani hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Na most azt írod, hogy 20 percig érje be 50 liter vízzel. Ez percenként 2,5L víz. Hát ez nem valami sok.
Ha mosni akarod a járdát, akkor nem csak beteríteni kell vízzel, hanem elég nagy nyomással kellene rálocsolni a vizet, hogy legyen is valami hatása. Ehhez meg kellene valami erősebb, legalább 50-100W-os szivattyú, hogy megfelelő nyomást tudjon biztosítani.
Fúvókából is szerintem több darabot kellene elhelyezni a gép elején, hogy egyenletesen mindenhol beterítse a járdát.
Egy jól működő járdamosót nem tudsz olcsón összehozni, meg vannak olyan dolgok, amiket nem igazán tudsz behatárolni. Ilyen például a vízfogyasztás. Ha a jó mosáshoz 10 percenként kell 50L víz, akkor annyi kell. Vagy locsológépet csinálsz, vagy rendes mosót.
(#) Dániel X hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
A 12 v akkumulátorról jönne? Mért nem raksz a gépbe egy invertert ami 12 ből csinál neked 220 V aztán már csak egy magasnyomású mosót kell beleépíteni, abból több fajta van ki lehet választani a legkevesebb vizet elhasználót.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Ezaz. Ez még locsoláshoz is kevés lenne, főleg amilyen elvárások vannak. Ide nyomás is kell, nem csak locsolni kell a járdát.
Egyébként a nagynyomású mosónak meg kell a vezetékes víznyomás, hogy működjön is. Szóval egy tartályból nem tudom hogyan menne.
(#) kendre256 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Egy nagynyomású mosó egy vödörből felszívott vízzel is működik. Tudom, mert próbáltam.
Az más kérdés, hogy jó izmos inverter kellene hozzá, mert elég nagy teljesítményű egy ilyen mosó, ráadásul induláskor egy kompresszor többszörös áramot vesz fel.
(#) Ricsi89 válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Akkor működik. Viszont mindegy, mert hálózattól függetlenül működtetni hülyeség és értelmetlen. Ha meg már hálózatról megy, akkor húzhatná maga után a vízcsövet is.
Az meg megint más dolog, hogy az 50l víz mennyi ideig lenne elég a mosónak.
(#) kendre256 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Már nem emlékszem, hogy a vödröt mennyi idő alatt ürítette ki, de szerintem 50 liter is csak pár percig tartana.
(A legolcsóbb Karcher pl. percenként 9-10 liter vizet tud kinyomni, és 1,3 kW teljesítményű.)
Szerk: Bocs, csak 5-6 litert tud szállítani percenként, elnéztem..
(#) csinidani válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Egy 12 voltos autó akkut szerintem eléggé gyorsan lemerítene...Erre én is gondoltam.
(#) csinidani válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Mi is azzal mossuk,de nem ér el amíg kéne,és hosszabbat nem nagyon találtam.Meg amúgy is valami projekten már régóta gondolkodom.
(#) csinidani hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Hát igen,elég gyorsan tettem fel a kérdést,és csak utána gondolkodtam...Elvileg az alap koncepció az volt,hogy
felspriccelje a járdát,hogy ne olvadjon meg az ablak este ,de már akkor jó lenne,ha már le is viszi a járdáról a koszt,és így hirtelen kiírtam.Akkor most már csak egy spricnit építenék,ami lehűti a járdát.Az ablakspriccelő jó lenne(persze nem egy)??Vagy valami erősebb kellene?
(#) csinidani válasza kokozo hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Ezen már elgondolkodtam,de amikor kipróbáltam az autóban,nem tűnt elég erősnek.De lehet hogy az lesz a nyertes koncepció,hogy kb. négy ilyet ráteszek.Még nem tudom...
(#) kaqkk válasza csinidani hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Nagyon fontos hogy 12 v ról működjön ? Én javasolnám a vizes porszívó szivattyúját és "szórófejét" szervizekben "viszonylag" olcsón beszerezhető és erre a célra tökéletesen megfelel (régebben én ezt a szivattyút permetezésre is használtam!)
(#) kokozo válasza csinidani hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Igazából a gravitációs megoldás nem jó? tartály aljára cső, arra pár elágazás azok végére meg fúvókasor vagy a fél colos csövek végét összenyomod annyira hogy egy minimális rés maradjon. 1 méter esés már elég nagy vízhozamot tud csinálni, és erre a célra az is elég lenne.
(#) Ricsi89 válasza csinidani hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Az ablakmosót felejtsd el, nem arra találták ki, hogy hosszabb ideig menjen. Én régebben használtam ilyen motort hosszabb távon és elég forró volt egy 10-15 perces használat után. Hozzátenném, hogy elég hamar tönkre is ment.
(#) birs válasza csinidani hozzászólására (») Júl 17, 2011 / 1
 
Szia !

Szerzel valahonnan kettő légtartályt (teherautóról bontóból vagy vastelepről ) az egyikbe betöltöd a vizet,
a másikba kerül a levegő . Erre a tartályra szerelsz
egy szelepet amire 12v-os autógumi fújtató kompresszort
rá tudsz csatlakoztatni,erre a tartályra kell még egy golyós csap is amihez egy magasnyomású csővel csatlakoztatod a víztartályt . Ezután csak összenyitod a két tartályt és van egy jó erős járdamosód.Természetesen a víztartály kifolyó részére
is kell egy elzáró csap.

Fontos !!! Csak légtartályt használj
ezek nyomáspróbázott tartályok bírják a nyomást.
(#) csinidani válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 17, 2011 / 1
 
Igazából mindegy,csak ne legyen hálózathoz kötve.Bár ha 230 V-ra gondolsz akkor inkább valami mást találjunk ki,mert amúgy sem szeretek az ilyen feszültséggel szórakozni.Meg hát azért köztudott,hogy az áram és a víz nem a legjobb barátok :no: .
(#) csinidani válasza kokozo hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Ez egy nagyon jó ötlet,de nekem porlasztva kéne,meg valami technikát is akarok beletenni.
(#) csinidani válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Tudom,szereztem egyet,egy OPEL bontóból a próba kedvéért.15 perc után már nagyon melegedett,és nagyon büdös lett.Végül leégett...
(#) csinidani válasza birs hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Szerintem ez lesz a nyerő,nagyon jó ötlet :yes: !!!A víztartály,mindegy milyen,vagy csak légtartály lehet???Egy légtartály kb. mekkora? (mennyi víz fér el benne)
(#) pucuka válasza csinidani hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Amit szeretnél, az azért nem olyan egyszerű, nézz körül a magasnyomású mosók között. Ahhoz hogy megfelelően porlaszd a vizet, elég nagy nyomás szükséges, és azok a a szivattyúk, amik ezt tudják, nem igazán olcsók, ráadásul ha hordozható, kvázi akkumlátoros kivitelben szeretnéd.
Az meg hogy:
Idézet:
„Meg hát azért köztudott,hogy az áram és a víz nem a legjobb barátok”

Butaság, megfelelően el kell választani őket, mint ahogy a gyakorlatban számtalan helyen előfordul.
(#) birs válasza csinidani hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Szia ! A víztartálynak is ugyan olyan légtartály kell
mint a levegőnek mivel hogy mindkettőnek ugyan olyan nyomást kell elviselni amikor összenyitod őket.

Méretileg sokféle van ahány teher autó annyiféle
de nem kell ragaszkodni a légtartályhoz
jó másféle is csak jó vastagfalú legyen
például használhatsz leselejtezet poroltó tartályt is
ebből létezik 50 kg-os is abba meg már fér a víz,
na meg persze a nyomást is bírja nagyon, a
kerékfújtatóval nem igen tudod szétnyomatni.
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Itt kompletten adják de ha nem akkor szerzel egy motort mondjuk egy ventilátort a kocsiból ami a hűtést végzi az 12 voltos és veszel egy öreg kerti szivattyút és a 2 össze fabrikálod így lesz nyomás és minden feltételnek megfelel egy akkuról meg elég sokáig megy de nem ajánlom mert az akku a sok feltöltés és lemerülés során lassan tönkremegy inkább benzineset vennék vagy csinálnák az szerintem még jobb ja és ha kel tartály veszel egy szüretelő kádat ott a méret a csillagos ég
(#) csinidani válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Én is néztem ilyeneket,de amikor megláttam az árát :eek2: azthittem beáll a pacemakerem(nincs ) .Mivel nincs rá egymillióm,sőt fél se,még százezer se nagyon,ezért akarom megépíteni.Nagyon sok jó ötletet kaptam,ez is az,de még ki kell találni melyik lesz a nyerő.Mivel általában este szokták fellocsolni(lehűteni)a járdát,benzines nemigazán jó,bár ezen még gondolkodom.
(#) Pety_ válasza csinidani hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Helló!

Bojler.
8bar
2-db50-80-100-120 literes.
3golyóscsap
1kulló
1kompresszor(csak addíg kell amíg feltermeli a levegőt a levegőnek szánt tartályban)
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem