Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   621 / 1386
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Tegnap este pedig úgy csináltam. Ha szobalámpát, 60w-os izzót kapcsolok, az káros?
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Azért az sok, de a lényeg hogy direktbe ne kapja a fényt.
A világítás legyen a hátad mögött, vagy a szomszéd helyiségbe.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Vegyél sárga izzót és az nem bántja.
(#) slogan válasza adapter hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Vegyél egy ilyet !
400 Ft és "életed végéig" elég ,használj papír zsepit ,vagy papírtörlőt !
Lehet ,hogy már kened vissza a "dzsúzt" arról a pólóról !
Gondolom nem minden panel/új "rossz póló" ?

100_0680.jpg
    
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Okés, köszi az infot.
(#) sastas01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
60W-os izzó? inkább fogj egy 9V-os elemet és 5-6 ledet kössél rá ezt leteszed ugy hogy a plafont világitsa meg. Ha jól csináltad te sem vakulsz meg és a lakk is megmarad.
(#) janikukac válasza sastas01 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Okés, köszi az infot !
(#) adapter válasza slogan hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
:eljen:
Ha télleg ez a baj tö**n szúrom magam ... Ott a pont, időnként cserélem a rongyot de télleg nem olyan sűrűn..
Amúgy féktisztítóm van itthon, csak hogyis mondjam acetonhoz "nagyon-nagyon kedvező áron" jutottam...
Ha mondjuk nincs tökéletesen feltisztítva (a fenti okok miatt) akkor ilyen márványos lesz??
L
(#) ODU válasza adapter hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Természetesen. Nekem az a tapasztalatom vasalásnál (és lakkozásnál is), hogy nem szabad a legfinomabb polír papírt választani. Amikor P1500-assal csináltam akkor sokkal jobban megfolyt a lakk valamint vasalásnál se tapadt rá olyan jól. P1000-eset használok. A zsírtalan felület pedig a legfontosabb, ha bármilyen szennyeződés van rajta akkor annak annyi, az nem tapad meg. Még arra figyelj hogy a tisztítás és a vasalás között ne teljen el sok idő (napok).
(#) adapter válasza ODU hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Á nem szokott, ahogy tisztítom rakom fel a rajzot és szinte azonnal vasalom is....
Üdv:L
(#) Zoli_bácsi válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
A tűző napon is le lehet fújni a panelt. A lakknak semmi baja nem lesz. A száradási időszakban válik igazán érzékennyé az UV sugárzásra. Ebben az időszakban természetesen védeni kell a lakkozott panelt az UV sugárzástól. Tehát nem kell sötétszoba, bármilyen izzó mellett nyugodtan le lehet fújni a nyákot, akár 200W égő is lehet. (tapasztalat)
(#) gulasoft válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Butaságot tanítsunk a fiataloknak. Érzékeny az, csak nincs annyi ideig a napon hogy gond legyen.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Igen de nem tűző napon fújja le ő sem. És nem aszáradástól lesz uv érzékeny! Ez a butaság! Az más kérdés, hogy lefújás után egyből sötét helyre kerül. Hülyeséget akkor sem kell mondani, mert annak ki azon törpöl, hogy 100-as vagy 200-as flakon p20-at vegyen, egy egy fújás is a zsebét húzza. Nekem soha nem sikerült létszer ugyan olyan réteget használni, és ha valaki a gyárihoz hozzászokott csak szenvedni fog a házilag fújttal.
Mindenesetre nem a száradástól lesz uv érzékeny.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Nem mindegy! Azt írta akár tűző napon is le lehet fújni! Nem igaz! És nem attól lesz uv érzékeny, mert szárad! Két nagy butaságot is írt. Az sem mindegy milyen izzó, hogy kapja telibe a nyák a fényt. A 200-as izzó valószínű nem a nyák fölött volt, és nem egy méterre a nyáktól.
Gondold végig, a világítási tesztek egyik paramétere a távolság. Ha egy mennyezeti 200w-os lámpa világít, aminek mondjuk a burkolata is fehérített mindez 2.5m magasan van, az nem ugyan az, mint egy asztali lámpa a nyáktól 50 centire. (Persze 200w-os asztali lámpa nincs is)
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Gulasoft!

Keresed a kákán a csomót.... A P20 igenis a száradása után éri el az UV érzékenységének maximumát, és igenis nem ártalmas, ha napvilágnál fújod le a panelt.
Tapasztalatból beszélek én is, sőt a napszak függvényében hol a természetes világítás, hol pedig az asztali 60W lámpa fényénél illesztem a megszárított panelre a fotomaszkot. Ennek ellenére sikeres rajzolatot kapok. Biztosra megyek, a gyári értéket meghaladó ideig világítom a panelt, és nincs probléma, még mondvacsinált sem.
(#) hotib válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hogy én is bele köhögjek...
P20-szal soha nem jelentett gondot, hogy normál fény mellett készítettem elő fotózáshoz. És minden esetben szárítottam is, mert az egy működő eljárás, a flakonon is szerepel, így cakk-pakk kb. 1 óra alatt fotó kész lehet az eredetileg akár koszos, rozsdás(!) ződ panel is.
A hajszárítós megoldásnak van egy hátránya: ha valami szösz van a levegőben, az bizony a panelon is ott lesz, mert beleragad. Ezért marad a sütő, meg a morgás, mert az meg büdös... De megéri
Mondjuk, én szárítás után azonnal fel is használtam.

Most dry fóliával dolgozok, az azért más. Elég sokat elszúrtam, mire be kellett látnom: ehhez kell a "sötét szoba" Nem szereti a fényt előkészítés közben, mert "túlvilágított" lesz. Én szűrős infra (piros) lámpát használok, mert ez volt otthon. Persze nem direktbe.
Tényleg, milyen világítási megoldás a legkedvezőbb, hogy lássam is, mit csinálok? Aki fóliát használ, az milyen megvilágítást használ a "sötét szobában"?
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Már írtam. Sárga lámpa vagy neon. Nekem a Simpi hozott most egy olyan neont amivel az ic gyárakban dolgoznak brutális mennyiségű sárga fény jön belőle, de előtte használtam egy tungsramból (ugyancsak Simpi) való sárga izzót. És a különbséget az előző hsz-ben le is írtam.
A fólia bekeményedik, ezért egy kis fény is problémás lehet, mert ott nem lehet leoldani.
A P20 meg bomlik, tehát ha kap egy kevés fényt még nem lesz gond, csak egy kicsit halványabb (vékonyabb) lesz az előhívás után.
Esetleg próbáljátok ki a p20-at sárga lámpánál előkészíteni, persze a gond az hogy két ugyan olyan fújást nem lehet vele csinálni, a fólia ezért is jobb, mert egyenletes vastagságban van a két takarófólia között, minden laminálás ugyan azt a minőséget adja. Meg persze p20-al nem lehet furatgalvános nyákot csinálni mert a fúrt lukakon átfolyik, és esetleg meg is védi a furatban a galvánt, de a másik oldalon meg szétszedi a már megszáradt lakkot.
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Idézet:
„...sárga lámpa vagy neon...”


Na ez az ami érdekel, ezért is kérdeztem rá. Típus, esetleg valamilyen link?
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Típust nem tudok mondani. Felhívsz egy tungsram márkaboltot és kérsz sárga lámpát. 235Ft a 25W-os, nem vág a földhöz senkit.
A neon meg fel van szerelve, de Simpi talán meg tudja neked mondani honnan szerválta, az biztos hogy nem bolti tucatáru.
Szerintem ez az:
http://bolthely.hu/tungsram/oldal/egyeni&id=482f0b6b44229_Kapcsolat
Színes fénycső T8 18W/62 CHIP controll 26x590mm
Azonosító: 00651 - Kérdés küldése a termékkel kapcsolatban
bruttó 7.400 Ft
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Köszi. Közben már megtaláltam a fénycsővet (Osram LUMILUX CHIP control) ez valóban egy nagyságrenddel drágább és kiváló az 500nm szűrése.
Csak a sárga izzóról is azt gondoltam, hogy valami nagyon speckó

Mod: közben Te is beleírtad a linket Ebből a boltból (is) vásároltam már.
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
A sárga lámpát ajánlom azoknak akik p20-al fújnak hetenete egyet. Én erősen gondolkodom még egy ilyen chip kontrolos fénycsőben, bár az az egy is majdnem olyan fényt ad mint borúsabb napon a sufni. A sárga lámba előtt Én is denevér üzemmódban működtem, amióta meg ez fent van, már nincs különbség a nappali és az esti munkák között.
(#) bottoro hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
egy kis ** Törölve !
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Van ott rovarlámpa, az az igazán jó szerintem 390Ft.
Week-end izzó 230V 100W E27
Anti-insect lámpa. A fényét nem látják a rovarok.
Ebből van 100wattos is ilyet kaptam simpitől egyszer.
(#) janikukac hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Kellemeset csalódtam: vettem 800-as papírt, mert ugye az 1000 épp elfogyott, és rettentően szép lesz tőle a panel. Eddig lapsúrolóval csináltam, de valahogy nem ment úgy,mint Zoli_bácsinak.
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Vannak egész finom háztartási súroló porok amivel szép sima és fém tiszta felületet lehet elérni. Szükségtelen a csiszoló papír.
(#) hotib válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Ezt én is elmondhatom. Amíg nem volt panel radírom, addig finom háztartási súrolóport használtam, vizesen persze (valahogy szokott lenni a mosogató környékén )
A zsírtalanítás ez után már az általános; ki mit szokott. Nekem a nitro hígító jött be, de másnak más.
Aztán kaptam egy fél darab panel radírt, azóta meg az. Amennyit ma gyártok (sajnos...) életem végéig elég lesz.
De majd teszünk róla, hogy fogyjon
(#) Zoli_bácsi válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Úgy érzem reagálnom kell. De igen déli tűző napsütésben is szoktam nyákot lakkozni. És vagyok annyira tapasztalt a nyákgyártás terén, hogy biztosan állíthatom, semmi baja nem lesz a napon fújt, de sötétben szárított nyáknak. Eddig is ezt írtam, ezután is ezt írom és tanítom is. Azt hogy butaságnak és hülyeségnek minősíted, az visszautasítom. Inkább tapasztalatot kéne szerezni neked is.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Próbáld ki a baumaxban vehető fém izét. Pontosan nem tudom minek nevezzem, de vékony fémszálak vannak benne összedolgozva egy egységbe. Van belőle olyan amiben vastagabb fémszálak vannak, és van olyan amiben vékonyabbak. Levágsz ollóval egy darabot amit kényelmesen meg tudsz fogni, csillogóra lehet vele pucolni a legszutykosabb panelt is, irtó sokáig elég. Egy gondja van, hogy csiszolás közben hullik belőle a fémszál rendesen, úgyhogy a végén le kell pucolni az asztalt, mert a mágnese csavarhúzóra előszeretettel feltapad, és tiszta hippi feje lesz a csavarhúzónak. Talán fémszivacsként keresd bár szivacs egy darab nincs benne.
(#) ujfalusi válasza hotib hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Súrolás után én csak simán ultrával lemosom és kész. Tökéletesen zsírtalan.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
A csiszolo papír is szépen vitte nekem. Próbáltam már dörzsivel, az is jó volt, akkor a lapsuroló nem az igazi, de ez nekem bevált, szép lett.
Következő: »»   621 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem