Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőborda
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   8 / 17
(#) szendi001 válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Gyári megoldásban láttam ilyet. Ha van hajlító géped, próbálkozz 3 rétegű bordával úgy, hogy a középső lemez sík, az alsó meg a felső kb 4 centit a kozésőhöz ér majd elválik a lemezektől. Persze függ az alkalmazott doboztól is.
HA szép a lemez, és szépen hajlítasz, pár szegeccsel összerakható, és másfeles lemeznél is 4,5 mm a közepe, tehát jó lesz a hatásfoka a felület elosztás és a hővezetés miatt.

Több lemez túl nehéz melő szerintem, de esetleg egy u alak még elfér a tetején.

[OFF]aztán add el és vegyél gyári bordát

borda.JPG
    
(#) Frankye válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Egy másik lehetőség, középen szegecselve.

borda.jpg
    
(#) Directors válasza Frankye hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.
Ha szegecselek majd akkor is rakjak hővezető pasztát a lemezek közé?
(#) Frankye válasza Directors hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Természetesen!
(#) Directors válasza Frankye hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Bármekkora lehet a borda mérete? akár 20cm is?
(#) Frankye válasza Directors hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Tulajdonképpen nincs határa, fizikai értelemben, csupán a mechanikai hatásoktól kell kellően védeni. Minél nagyobb, annál nagyobb erővel képes a hűtendő alkatrészt terhelni, ami azért - lássuk be - egy határon túl nem éppen szerencsés.
(#) Directors válasza Frankye hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Értem. Még egy utolsó kérdés.Minél vastagabb aluból csinálom annál előnyösebb ?
(#) szendi001 válasza Directors hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nem ilyen egyszerű a kérdés. Függ a külső hőmérséklettől, a borda megengedett maximális hőmérsékletétől, az anyagvastagságtól, és a hűtendő eszköz felületétől valamint annak eloszlásától is.

Saccra, és ez amolyan jó műszaki érzék alapján felállított javaslat, kb 15 cm össz magasság a reális, anélkül hogy a borda végének jelentős hőmérséklet esése legyen(hatásfok romlás). A hossza függ attól,hogy hány alkatrészt hűtessz rajta, nyilván két erősítő "csíkszerű " panelja hosszabb. Értelem szerűen négyzetnél kisebb eszközről beszélni értelmetlen. Ha L=2m arányt veszel akkor pl két 30 centis borda elfér egy doboz kétoldalán, ami 17 cm magas lesz 1 cm vastag rétegelt lemez használata esetén. Ez pl egy korrekt méretű erősítő doboz.

Ilyen okok, miatt kapsz szabványos bordákat.

20 cm es borda akkor kielégítő, ha magasabb környezeti hőmérsklet esetén akarod leadni ugyanazt a hőt. Itt a hövezetés jobban érvényesül arányaiban, mivel a delta T kisebb.
(#) szendi001 hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Ez a link megad egy csomó hőtan jegyzetet. Kifejezetten javaslom Dr Gróf Gyula Hőközlés c könyvét amely PDF formában itt megvan. (legálisan)

Az eleje kicsit integrálos, de kifejezetten érthetően magyarázza a bordák rejtelmeit.Bővebben: Link

Azért egy két éjszaka ráment annó vizsgaidőszakban
(#) Directors válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Köszi

Hát 10cm magasabbat nem igen akarok. Hosszra pedig szerintem olyan 20-25cm szerintem. De persze ezt válogatja majd az erősítő,hogy mekkora kell.
(#) pagaby válasza Directors hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Heló!

Mellékeltem két képet lemezből hajtott és szegecselt gyári hűtőbordáról.
(#) Directors válasza pagaby hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) demcar hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Üdv, mindenkinek.

Én most épitek egy erősitőt ST151, és elakadtam ott hogy milyen hűtőbordát tegyek rá.
Bővebben: Link
Én erre gondoltam, hogy ez egy panelnak elég, max ventilátoros hűtéssel.
Csatolom az erősitő paneljét is.Bővebben: Link
A segitségeket előre is köszönöm.
Ja és még annyi hogy a tranzisztorok alá az L idomnak milyen vastagnak kel lennie?
(#) szendi001 válasza demcar hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
A teljesítményt figyelembe véve ennek a bordának a 3 szorosát javaslom. Természetesen ez függ a beépítési helyzettől, a munkaponttól és a használat jellegétől is. Ezen a pici bordán is elindul, de néhány perc használat után limitált állapotba kerülhet, illetve rontja a tartalékot.
(#) demcar válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Értem, akkor valami nagyobb borda kellesz csak az hogy a nagyobb bordák már igen drágák.
Meg az már a dobozolásnál is komplikáltabb. De megoldom
Mert úgy lesz hogy 3darab ilyen ST lesz egy dobozban.
(#) dtomi86 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezzel a bordával szerintetek kellően hidegen lehet tartani egy "Cree mc-e"-t? Átmérője 90, magassága 30mm. Konstans 9watton szeretném használni.
(#) bladika válasza dtomi86 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Igen! Hisz úgy is árulják nem? "Aluminium Heatsink for 10W High Power LED Bulb" Amúgy a kellően hidegen nehezen értelmezhető mennyiség. Szobában mindenképp, szaunában semmiképp. Amúgy ez a borda ventilátor nélkül kb olyan, pont megfogható forró lesz.
(#) dtomi86 válasza bladika hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Láttam, hogy oda van írva, és ezenfelül nem értek a hűtőborda méretezéshez. A kellően hideget pedig a hozzáértők jó ízlésére bízom, személy szerint nem szeretném ha a chip 50° fölé emelkedne. Van belőle 75mm hosszban is, azt 20W disszipációhoz árulják. Szerinted arra kéne szerelni?
(#) laszlokunstar válasza dtomi86 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Pont akkora mint az Intel 775-ös gyári hűtője. Azzal is próbálkozhatsz. Azon még ventilátor is van. Van 2 féle alacsonyabb a kisebb fogyasztásúakhoz, és magasabb a 65w os processzorokhoz. Ez utóbbi a kb 3 cm magas.
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Üdv!
Egy 100 w-os vf2-nek (irf540/9540) mekkora felületű
Hűtőborda kell cm2-ben?
Amit meg tudok venni azt kilóra árulják ,a hővezetési tényező nem ismert.
(#) meszi válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Milyen típusú bordát akarsz venni?
(#) (Felhasználó 1542) válasza meszi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ma néztem utána, talán a Metalloglo*us gyártja.
Magyar és fémkereskedésben árulják.
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Becsült méret kb. 100 mm magas és kb. 200 mm hosszú úgy hogy centinként van bordája ami 50 mm széles.
(#) pisti89 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok
Hiraga 8W-osát csinálom
Az érdekelne engem, hogy ez a hűtőborda ventivel elég-e neki?
478 CPU hűtő réz

DSC07038.JPG
    
(#) szendi001 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Akár jó is lehet, csak a kérdé, hogy a venti zaj nem idegesít-e egy A osztályú cucc mellett? Szerintem tedd egy L idomra az alkatrészeket, és arra bordát, ha kicsi akkor csere.
(#) Orbán József válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hali!
Tegnap teszteltem egy gyári, feketére oxált bordát, ami egy 90A-es szilárdtest relé hűtője, vagyis 90W-ot tudnia kellett a tervezett helyén.
Egy teljesítmény tranyót ráraktam és 45W meleget képeztem az arcába. 30V - 1,2A - így állt be az 50 Celsius, amit elfogadhatónak ítél az Erősítőépítő Tanács.
Nekem a JHL lesz rajta 10Wattal.
...és még kap egy kis hátlapot 3-as aluból a 2 db borda, ami szintén hűvösít rajta. Amit mutatsz bordát, abból 4 db kellene véleményem szerint, sztereo erősítőt feltételezve...
Ventivel se tartanám elégnek a mutatott hűtőt.

borda.JPG
    
(#) pisti89 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
dual mono kivitel lesz, mert ilyen dobozom volt
hűtőborda: 2db ilyen réz van illetve 2db alu
mind a 4hez megvan a venti, amit 9v körül szeretnék járatni
(#) pisti89 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
illetve a hiraga 2x12V kb 1A nyugalmi árama=24W hő vagy kicsit több
a proci SL7PM ami a hűtő alatt volt elvileg 75W hőt termelt
Ezek tudatában nem igazán világos a dolog
(#) Orbán József válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 / 1
 
Amíg nincs végleg minden a helyére reszelve, próbálj ki egy db végfokot és nézd meg, kell-e neki venti, ha kicsi fordulaton (zajtalanul) is.
Ha kell neki, akkor mindenképp érdemes egy hőkapcsolót rárakni a bordákra, nehogy megfőjön egy venti problémánál.
(#) pisti89 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Haveromnak egy tda7294-et egy réz borda épp hogy kézlangyosra fűtötte
Következő: »»   8 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem