Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   33 / 360
(#) Johnycorp hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy MUX/DEMUX áramkört mikrokontroller és Flowcode segítségével meg tudnék-e valósítani. Jelenleg 28db állapotjel átvitelét valósítom meg 4 csatornás rádiós átjelzőkkel. Sajnos a környezet leárnyékoltsága és a jelek bővülése miatt ez a megoldás már nem megfelelő. 2db CAT5 UTP kábel van a jelek forrása és a kijelzési pontok között melyeket használhatnék. Ezért gondoltam a MUX áramköri megoldásra. Csak digitális állapotjelek, nem analóg amiket megjeleníteni szeretnék. Végső megoldásként kb 60-70 jelet kellene majd átjeleznem. Jelenleg az instabilan működő rendszert szeretném kiváltani, bővíthetően. Gondoltam már RS485 jelátvitelre is. Ötleteket és tanácsot várnék, merre induljak el. Igazán úgy tanulnám meg jól, ha egyedül boldogulnék vele, de még igencsak kezdő vagyok a témában.
Köszönöm.
(#) kiskata hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Üdv!
Összerakva az alábbi kapcsolást.Bővebben: Link
Az alábbi beállításokkal és programmal azt tapasztalom hogy a led villogása 8 pm körüli.
Ha 20Mhz-s os kvarc-al rakom össze akkor minden rendben megy - HS-el fordítva le
Hs-el 1mp=1mp IntOsc-el 1m=8mp
Mit állítok be rosszul?
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Lemaradt...
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Így ok... :yes:
Gondolom mert a belső oszcillátor 8Mhz-el megy...
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Így kellene valahogy a DOGM162B-A tipusú LCD kijelzőt is élesztenem?
Bárcsak maradtam volna a DEM16214-nél
(#) attis71 hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan ha lehet magyar nyelvű oldalt ajánlani ahol részletes leírást találok a flowcode 4 használatához.

Üdv: attis71
(#) madazg77 válasza attis71 hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Szia!

Részletes leírást szerintem nem fogsz találni. Ha kérdésed van, tedd fel ide. Egyébként ajánlom a Matrix Multimedia oldaláról letölteni az Examples könyvtárat, tele van segítséggel.

Üdv.
(#) attis71 válasza madazg77 hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Szia madazg77!

Köszi a segítséget. :yes:
(#) attis71 hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Kezdő PIC programozó vagyok.
Készítettem egy egyszerű kapcsoló+nyomó gomb+led vezérlőt 12F675-ös PIC-re. A szimuláció működik is csak az a gondom, hogy villog a LED és én azt szeretném ha bekapcsolom majd meg nyomom a gombot akkor egy folytában világítson majd elengedés után kialudjon.
Tudnátok segíteni ebben?

Üdv: attis71
(#) kiskata válasza attis71 hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Valahogy így...

Üdv a fórumon...
(#) mrobi válasza attis71 hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Szia! Látom mi a hiba. A feltételes elágadzás előtt ott van hogy A2 Kimenet. És az értéke nulla. És ez kapcsolgatja ki ledet.
Nézet->Project opciók és ezen belül a szimuláció sebességét állítsd 1re. Akkor szépen végig tudod lépkedni és megtudod nézni mi a hiba.
(#) kiskata válasza kiskata hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Kibővítve egy kis kontrollal...
(#) mrobi válasza kiskata hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Jó. Csak villog a kijelző. Én a kijelzőt csak egyszer szoktam törölni. Utána csak kurzort használok. Törölni csak ha nagyon muszáj.
(#) kiskata válasza mrobi hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Igen... Igazad van!
Még kínlódom a DOGM162B-A típusú LCD kijelzővel -- HELP
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Jó tanáraim vannak itt...
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
A flowcode-ban a kódhoz ezt C kód hozzáadásával tudom beilleszteni az inicializáló scriptet?
(a Customize Component Code alatt az Initialization makróban)
Jó helyen kapirgálok?
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Igen itt tartok, csak néha a büszkeségen miatt előveszem... és rúgok rajta egyet... merthogy tanulni azt szeretek...
(#) kiskata válasza kiskata hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Valahogy így küldjem ki az LCD DATA1 portjára?
(#) kiskata válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Értem...
És akkor értelemszerűen portonként és bitenként kell kiküldenem ha az LCD DB4-DB7 lábai más más portokon vannak (ahogy az élet hozta)...
Köszi a választ
(#) attis71 hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
simpi, mrobi, kiskata: köszönöm a segítségeteket. Sokat segített.
Még annyit kérdeznék, hogy a Flowcode-val belehet tölteni a PIC-be a programot, de tudnátok Nekem ajánlani hozzá olyan égetőt amit könnyen megtudok építeni.

Üdv: attis71
(#) kiskata válasza attis71 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz...
Vaterán gyorsan kapsz jót és olcsót!
(#) mrobi válasza attis71 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Én a szilva féle Pickit2 clónt építettem meg. Igaz ehhez is kell egy égető de kb 3000Ft-ból kijött. Én is külön külön programmal programozok.
(#) attis71 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok,

köszi az infót. Közben készítettem egy kapcsolást a fentebb említett PIC-hez (12F675).
Megnéznétek, hogy esetleg min módosítsak benne?
Köszi.
(#) mrobi válasza attis71 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
A programban a gombok hova voltak húzva? Magasra vagy alacsonyra. Mert itt magasra van. És én úgy emlékszek hogy alacsonyra voltak. A másik pedig ha nem frekimérőt vagy valami más pontos dolgot építesz akkor a kvarcot el lehet hagyni és lehet használni a PIC belső óráját (feltéve ha van). Ebben a PIC-ben van belső óra.
(#) attis71 válasza mrobi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Szia,
jól emlékszel a gombok alacsonyra vannak húzva. Elkerülte a figyelmemet.
A kvarcot elhagyva módosítottam a kapcsolást. Meg néznéd?
Köszi.
(#) mrobi válasza attis71 hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Így már szerintem jó. Annyi hogy a programban be kell állítani hogy belső órát használjon!
(#) huszabsa hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok most kezdek ismerkedni a a FLOWCODE for PIC v4.3.7.63 verzióval. Tetszett és szereztem egy PIVkit3-at, de a legegyszerűbb programot sem sikerül betölteni a PIC-be. Mindig ezt az üzenetet kapom:

Launching the programmer...
C:\Program Files\Matrix Multimedia\Flowcode V4\Tools\PICkit3\PK3CMD.exe -P18F45K20 -F"4.hex" -E -M -Y"4.hex"

.........................................


Connecting...
PICkit 3 detected
Connecting to PICkit 3...
Firmware Suite Version...... 01.26.71
Firmware type......................PIC18F
..


PICkit 3 Connected.
PK3Err0045:
You must connect to a target device to use PICkit

3.
Return code = 2

A Flowcode nem tudja átküldeni a folyamatábrát a mikro vezérlőbe. Kérem vizsgálja meg a programozót, és a kapcsolatot

FINISHED

Mi lehet a gond?
Segítsetek Köszönöm.

A PICkit3-hoz adott gyakorló panel (PIC18f45k20) ill. mintaprogramok az MPLAB-al sikerül felprogramozni, gondolom a PICkit3 jó, de a programozó nem megy a FLOWCODE-vel.
(#) kokozo válasza huszabsa hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia ugyanezt a hibát nálam olyankor csinálja amikor nincs csatlakoztatva a pickit 3 a pichez vagy a picnek nincs táp adva. Azt kellene megnézned hogy a pic kap e tápot és ha nem, akkor adni neki külön, mert a pickittel csak akkor lehet, ha előtte bekapcsolod hogy küldjön tápot. MPLAB-bal meg azért sikeredett mert az megkérdezte hogy adjon e neki tápot mert érzékelte hogy nincs táp a picen. Remélem tudtam segíteni! Üdv : Kokozo
(#) huszabsa hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok köszönök minden segítséget, letöltöttem a PICkit_3_Programmer_1_0_Setup_A.zip, és a FLOWCODE-ban megírt program .hex fajlt, ezzel sikeresen tudom beírni a PIC-be. Később pedig megpróbálom a FLOWCODE-t úgy beállítani, hogy onnan is tudjak írni. Igen köszi a tápot ellenőriztem, az végig megvolt.
Még egyszer kösz mindenkinek a gyors segítséget.
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Én ma próbáltam : A szilva féle pickit is tökéletesen éget közvetlenül a flow ból
Következő: »»   33 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem