Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   280 / 607
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ez nagyon pontatlan meghatározás :no:
Hogy érted az egész erősítőt?
A táp trafó primerjébe kell egy dpst kapcsoló, azzal tudod ki-be kapcsolni az erősítőt. Ha némítóra (mute) is szükséged van, akkor az a jel bemenet rövidre zárásával is megoldható (pl a hangerő poti 1-es, 2-es lába)
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ertlek ! Akkor ha el akarom némítani elég egy kapcsolót kötni a poti 1 es és 2 es lábára ! Mit jelent hogy (log )poti?
(#) Szabi1 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Mivan ha először a híd után teszek 1-1 10.000 µF ot aztán 1-1 2200uf ot nem elég vagy 220nF helyett rakjak 0,47 uf -ot?
(#) Szabi1 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Én nekem jobb dolgom van van mute gomb a klaviaturamon
(#) DJanosi válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A szűrés egy nagyon szép és egyszerű munkafázis ! Ha szimmetrikus tapod van akkor szimmetrikusan szűröd a híd kimenetet a test szállal ! Ezeknek pedig semmiköze nincs az erősítőben levő kondikkal ! De mer 0.47 uF? Mert nem 0.22 µF ha az van megadva?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A stand-by (készenlét) állapotban az IC rendkívül kevés áramot vesz fel. Alkalmazható késleltetett bekapcsoláshoz, amikor is a tápfeszültség felfutása utánra időzítjük a bekapcsolást. Igazi jelentőségét akkor látom, ha távirányítóval, vagy az erősítő bemenetére érkező jellel (pl. aktív szubládáknál) akarjuk a ki/be kapcsolást végezni.
A mute (némítás) segítségével elnyomhatjuk a bekapcsoláskor keletkező tranziens jelek hangszóróra jutását. Célszerű némítani erősítő bemenet -, illetve TV/rádió esetén csatorna váltáskor.
Az adatlapon szereplő R, C, D elemek úgy tudom 5V-os logikai kimenethez vannak méretezve.
Aki odáig elmegy az építésben, hogy a TDA7294 -et koppanásgátló/DC védelemmel egészíti ki, az szerintem feleslegesen fárad az előbb említett R, C, D elemek beültetésével.
A most készülő erősítőmben a 9,10 lábakat közvetlenül a pozitív tápra tervezem kötni, mivel lesz benne védelmi áramkör.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Ha valakit érdekel a koppanásgátlás a tda 7294-nél akkor nézze meg ezt a hozzászólást: #1046874
279-es oldal
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Inkább linkeld be legközelebb azt a hozzászólást.
Egyébként ha komolyan gondolod a hangsugárzó védelmét, akkor a relés megoldás a legbiztosabb.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Így van! Az LM3886 ezért nem koppan pl az esetek 90%-ban nálam ki- bekapcsoláskor, mert ott a mute lábon van egy RC kör, az ad egy kis időállandót, de épeszű ember tesz be védelmet a kimenetre, ott meg nem nagy plussz áramkör vagy költség a koppanásgátló. :yes:
(#) Szabi1 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Állítólag én úgy tudom az adatlap szerint, hogy van valami S/C protection beleintegrálva az IC-be az mire van ?
(#) ZSozsóó válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Én azóta nem hiszek az IC-ken belüli protecionokban, mióta füstgép lett az első 3876-ból, valami vezeték maradt a panel alatt és az okozott némi galibát. Nem jöttem rá mit kötött össze mivel, de szó szerint kirepültek lábak. A bent levő védelmek miatt ez nem következhetett volna be...Na, azóta szigorúan védelem...Kérdésedre válaszolva nem tudom, mi az az S/C védelem, nyilván a végeknél van, esetleg rövidzár(short circuit) védelem? Nem tudom, sajnos 7294-et nem nagyon ismerem, majd azért szeretnék megismerkedni vele mostanában. :no:
(#) Szabi1 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Ha rövidzár védelem is szrintem nem funkcionál úgy mint a relés megoldás Egyszer egy kölcsönkért erősítőnél is a védelem mentette meg az életem
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Bocsánat az előző hozzászólásomat elírtam !
Szerintem ha az ic-be van beépített rövidzár védelem, akkor sem nincs olyan jó, mint a relés megoldás.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Az IC-be épített rövidzár védelem a végfeteken folyó áramot korlátozza. Célja az IC megóvása.
A "relés" védelmet azért kötjük utána, hogyha az IC mégis meghibásodik, és a kimenetén tartósan egyenfeszültség jelenik meg, akkor a hangszórót leválassza róla. Ezáltal a hangszóró tekercs nem fog tönkre menni.
(#) DJanosi hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Lassan készül az erősítő ma levilágítottam holnap előhívom és elkészítem ! Majd szükségem lenne egy koppanásgátló kapcsolásra és egy kis útmutatóra a hangszóró védelméért ! Akkor most sem tudom hogy mit csináljak a mute és stand by opciókkal mert startból úgy van megtervezve hogy a kapcsolok zárva vannak és nem tudom azt hogy esetleg valahogy jó volna kivezetni két szálat és kapcsolóra kötni? Volna értelme? Na meg kellene valami kapcsolás van bővítés hangváltó szereppel tehát tudjam állítani a basst az eco meg a az élességet és stb ! Az eco kel mert akarok előérősítőt is szerelni bele !
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Hidd el nem kell a stdby/mute-val foglalkozni.
Nem értem hogy mit akarsz hangváltóval, meg "eco"-val... mi az egyébként? Bocs, de olyan nehezen érthetően fogalmazol
Melyik nyákot világítottad le? Azt amit felraktam? Mert az alapból "vasalós" nézetben van.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
A Stby/mute-t kösd a pozitív tápra.
Mit értesz eco alatt?

stby-mute.JPG
    
(#) DJanosi válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Amit terveztél de tükröztem !
(#) Bassmester válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Akkor oké :yes:
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Így jó lessz a stby és mute láb ?
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Valaki ad egy egyszerű hangszóróvédelem kapcsolást, amibe nincs lágyinditás ?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ezeket nézd át, szinte mind egyszerű. Bővebben: Link
(#) DJanosi hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Elkészítettem az erősítőt ! Nagyon szépen megy ! De egy baj van vele nagyon forrósodik ha húzom a hangerőt felfele ! Ennél nagyobb hűtést nem tudok neki lesz meg venti ! Tehát mikor fennebb húzom a hangerőt és megérintem a TDA t akkor majdnem eget ! Ahogy kicsit húzom lefele mar nyeli is el a forróságot a hűtőborda ! Mit javasoltok vagy annyi forrósodás az nem art ? Talán túl nagy a trafó neki? Valamivel több mint +/- 40 V
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nem csoda, hogy melegszik. A táp elég magas, +/-35V is elég volna. Az IC azért forró mert az alatta lévő szigetelőn lassan jut át a hő. Ilyen teljesítménynél hűtőtönköt ajánlott alkalmazni.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Amire fel van fogatva az kb 1 cm átmerőjű tömött alumínium és ráfogatva egy másik hűtőborda ! Nem a hűtőborda a forro hanem az IC ! Mikor meg nem volt alatta olyan szigetelő anyag akkor meg jobban fórosodott!
(#) kadarist válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia!
Rossz a hőátadás, mert az IC-nek közel hűtőborda-hőmérsékletűnek kell lenni.
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Lenne egy kérdésem!
Ha megépítem a TDA 7294 hídkapcsolást akkor az IC-t el kell szigetelni a hűtőbordától ? Egy bordára megy 2 IC.
(#) kadarist válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Rád van bízva, hogy elszigeteled-e a bordától. Azt vedd figyelembe, hogy negatív táp a hűtőfülön van.
(#) DJanosi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Tehát mi a megoldás?
(#) Szabi1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Oké de az erősítő nem vas dobozba lessz úgyhát nem lessz rajta a gnd a hűtőn.
Következő: »»   280 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem