Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   631 / 1386
(#) Zoli_bácsi válasza Puzzle-Net hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ha lehet kerülni kell a réz érintését, a zsír miatt. Bármilyen mosogatószerrel célszerű lemosni a nyákot tisztára, majd csomagolópapírba tekerni és így raktározni. Nem kell felcsiszolni, csak a zsírt eltávolítani róla sima lemosással. Az oxidáció ellen nem kell védeni, mivel egy egybefüggő oxid réteg alakul ki rajta, ami védi az alatta lévő fém tiszta rezet. Egyedül a tapogatástól, zsírtól kell védeni a felületet.
(#) gulasoft válasza Puzzle-Net hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Ne védd meg. Olyan helyre rakd ahol vegyszer nem éri, ez fontos, mert az már roncsolhatja. Múltkor raktam fel egy videót, hogy 3 perc alatt a tiszta retek nyákból hogy lesz tükörfényes panel. Múltkor 3 éve a sufniba kallódó panelből csináltam nyákot, semmi különbség nem volt a pucolás után a frissekkel összehasonlítva.
Vegyszerboltban kapható vízmentes alkohol, pár száz forint egy liter azzal lemosod ha nagyon félted, és elrakod. Oxidréteg így is lesz rajta, amikor előveszed meg kell pucolni így is.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
A vízmentes alkohol (96% etanol 8600ft az azúrnál )
éppen a hételején kérdezte a nővérem , de az izopropil alkohol "csak 2500" körül van !
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Annyiért biztos nem vettem volna, megnézem a tipust.
Erdőkémia
Alkonek
Vízmentes ipari spiritusz (sellak higító)
Összetétel:Vízmentes alkohol min.:98%
(#) Puzzle-Net válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat! És ezt nyák tisztító videót hol tudom megnézni?
(#) gulasoft válasza Puzzle-Net hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
itt:Bővebben: Link
Igazából nem volt 3 perc, csak 1:22, de a széleken elhanyagoltam, egyébként kesztyűvel szoktam megfogni a szélén mikor élesben megy.
(#) blackdog hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Aki használja a Transparent 21 sprayt annak mi a véleménye róla?
Kinyomtattam a nyákot lefújtam a papírt, de nem merem levilágítani nem hozta a várt eredményt.
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nem használtam, de elég idővel akár a papírról is átmegy főleg ha dry fóliát használsz mert az még érzékenyebb is.
(#) ODU válasza blackdog hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nekem az a véleményem erről hogy sima papírra is ki lehet nyomtatni jó minőségbe sok festékkel és a hátoldalát(nem a festékeset) a papírnak be kell kenni vékonyan sima napraforgó olajjal, így nem fog elmosódni a festék. Ezt elég szépen le lehet világítani (P20-as lakkal próbáltam csak), és elég szép lett az eredmény. Viszont nagy dolgot ne várj tőle, egy nagyon részletes NYÁK-ot nem fogsz tudni megcsinálni vele, de kisebb munkákra jó. Ha pedig részletes NYÁK-ot akarsz, akkor ragassz össze 2 fóliát vagy menj a nyomdába kópiát nyomtatni.
(#) blackdog válasza ODU hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ez az összeragasztás még nem jutott eszembe. A nyomda részemről felejtős mert drágán mérik.
Kis város és nagy hasznot akarnak. 1db nyomtatás 1000 Ft A4 méretben és nem számít, hogy csak a fele vagy negyede kell.
(#) KipKap hozzászólása Aug 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Remélem, jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Meg tudná valaki mondani, mi a csatolt képen látható filc? Mire jó?
Régebben kaptam egy ismerősömtől, elsőre azt hittem, flux eltávolító, mondanom sem kell, a fluxot nem vitte le, viszont csúnyán megtámadta a kimart nyáklemezt. Lemosni szinte alkohollal sem tudtam, inkább elkenődött. Lehet, hogy csak az a baja, hogy régi?

S6301813.JPG
    
(#) sprofan válasza KipKap hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Bővebben: Link Márpedig arra való.
Idézet:
„A hullámforrasztó keretekhez és a leforrasztott panelekhez, a forrasztás utáni folyasztószer-maradék eltávolításához az MCF800-as tisztítószer a legalkalmasabb.”
(#) KipKap válasza sprofan hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Tényleg! Akkor nem tudom, mi lehet a baj. Köszönöm a választ!
(#) hotib válasza blackdog hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia,
Én használok Transparent 21-et, jó. Nem lesz üveg a papírból, de nem ez a lényeg, hanem az UV áteresztés.
1 db. 8W-os csővel kb. 5 centiről ~60x100-as nyák 35 másodperc dry fóliával. Ez szerintem elmegy
A Transparent 21-gyel kezelt papír idővel megszárad, de újból használható, nem kell eldobni.
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Nem nyúlik meg tőle a papír?
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Idézet:
„Nem nyúlik meg tőle a papír?”

Nem. De az is igaz, hogy először felragasztom az üveglapra, azután fújom le. Teljesen jó, ha kevéssé fed a lézered, rakj dupla papírt. Már ha ennyi alávilágítást megengedhetsz.
Nagyon kényes (apró, sűrű) nyák lehet, hogy síkfilmet igényel majd. Mert azért az az igazi, de a többi megoldás relatív gyors és olcsó.

Vagy nem...
(#) slogan hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok !

Milyen ,ahhoz képest ,hogy házi ?
(vasalásos)

250mm x 147 mm

Üdv
(#) mex válasza slogan hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Nagyon jó!
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Jó bonyolult! Jó lett, irigylem a türelmed...!
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Köszi !

Nem az én türelmemet kell irigyelni ,hanem a Családét és a Barátokét !

Nélkülük nem sikerült volna !

Azért vár rám még 786 furat ,amiből közel 300 átkötés
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Csak nem" A" pic fejlesztő panel ??
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Helló !
De
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
gratula !!
(#) satlokk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szép munka !Szerintem is.
(#) Steven84278 hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok! Egy olyan fúrógépre lenne szükségem, ami 5mm-es fúrószárat is visz és ~20k fordulat/perc-re is képes. Szerintetek van ilyen, és ha igen hol tudnám beszerezni? A válaszokat előre is köszi! Stev.
(#) gulasoft válasza Steven84278 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Az én kress-em 10.000-30.000-ig forog, ER11 befogója van az max 8-as fúrót tud befogni. Egyébiránt 5-ös fúróval 20.000-et pörgetni nincs értelme. Ez is hiába pörög csak 10-et a 3-as nem panelfúró nem viszi át panelt. Nagyon spec fúró kell ahhoz a 20.000-hez, és nem a fúrógépre gondolok itt, hanem a fúrószárra.
(#) mate_x hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a nyákfúróról: Bővebben: Link ?

Szerintetek megéri ennyi pénzért?

Üdv, mate_x
(#) gulasoft válasza mate_x hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Ha van hozzá állványod akkor igen,de figyelj rá, hogy ennek kell még adapter is és azt sem adják puszira.
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Köszi a választ.
Állványom van, tápegységet pedig csinálok hozzá.
(#) emmzolee válasza mate_x hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Nekem is majdnem ilyen van. Nem rossz. Már 21 éve üzemel.
Következő: »»   631 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem