Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, ez nem volt tőlem túl releváns megállapítás, viszont nekem csak szimbólumok jelentek meg, amikor a smartie- val próbáltam és először azt hittem, hogy a karaktertábla is máshonnan kezdődik Először be sem akart indulni, a bal oldalon lévő biztosítékot (?) át kellett kötnöm. Majd még kísérletezek vele.
És ha mégse sorba vannak az adatlábak?
Írd ki a következő decimális kódú karaktereket: 32, 48, 56, 60, 62, 63, 64. (vagyis ezeket a karaktereket: szóköz, 0, 8, <, >, ?, @) Aztán fényképezd le mit ír ki a kijelző.
Van egy lcdprint nevű progi (az egyszerűbb mint a smartie, csak egy szöveget lök ki a kijelzőre parancssorból) azzal megpróbálom, de lehet, hogy az átvitt vezérlőkarakterek meghülyítik a kijelzőt, mire az adatok jönnének.
Megpróbálok reagálni a dolgokra amennyire tudok.
Én is rendelkezem ilyen kijelzővel, használtam is már, igaz, nem számítógépről, hanem AVR-rel hajtva. Áttúrtam a PDF gyűjteményem, de azt nem találtam meg, ami részletesen leírja a parancsokat, de van egy adatlapom, amiben a ha minden igaz, ezek megvannak a karaktertáblában. Ennek a kijelzőnek nincs olyan inicializálása, mint a HD vezérlővel ellátottaknak, az egyes parancsokat ugyanúgy kell kiküldeni, mint bármely betűt. Ha megtalálom azt az adatlapot, amire gondoltam, akkor csatolni fogom. szerk.: Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ennél a típusnál nem lehet costum karaktereket létrehozni, én legalább is nem tudtam anno...
Üdv.Sajnos ma nem volt időm foglalkozni vele,csak megfordítottam az adatvezetékeket.Valamit javult a helyzet de nem sokat.Néhány karakter most már bejött de a legfőbb probléma hogy nem áll meg a kijelző.Szerintem a vezérlő jeleket is megjeleníti,így folyamatosan pörög a kijelző.Írtam a Futaba-nak hátha van valami megoldás.A kódokat hogy tudom beírni?Én csak egy lelkes amatőr vagyok aki a HTPC-jébe akart egy jópofa kijelzőt.De a tudásom itt elfogyott.De még nyomozok.
Szia! Én is megfordítottam az adatvezetékek sorrendjét, az eredmény a mellékelt képeken. az eredeti szöveg 12345678 ill. abcdefghijk volt. Csak kisbetűkkel hajlandó írni függetlenül attól, hogy az eredeti szöveg nagybetűs volt e. Eszerint sorba vannak a bitek, csak pont fordítva mint gondoltam és mintha nem érintkezne jól ez a kábel, amit csináltam. (az lcdprint-el próbáltam most)
Vagyis inkább mintha rossz ütemben jönne a clock jel.
Lehet nem elég gyors a kijelző. Bár akkor mást írna ki.
Még esetleg meg lehet próbálni, hogy az adat és clock lábat lehúzni testre egy 10kohmos ellenállással.
Üdv.Ezt kaptam a Futaba-tól.Hátha segít.Megpróbáltam a LCDHype-vel de ha kiválasztom a futabavfd-t akkor csak letörli a kijelzőt és nem csinál semmit. Ha mást választok ki akkor meg jön a sok karakter. Akkor marad a PIC?
Üdv!
Nekem is van ilyen. Pic16f688 -ra van progi, meg leírás kislemezmeghajtó kábel és hyperterminal, UART to TTL. Készítettem egy nyáktervet is, de még nem volt időm kipróbálni. Holnap összeszedek mindent aztán felrakom és csemegézhetek.
Üdv! De a pic-től még nem lesz HD44780 kompatibilis és nem fogja tudni azokat az üzemmódokat, ahol a karaktereket át kellene programozni...
Találtam egy lcdproc nevű programot, amelyik talán ismeri ezt a fajta paralell meghajtású vfd-t Itt van a leírása. Sajnos linuxos. Lejjebb a leírásban ott vannak a paralell meghajtások is és a bekötési rajzok.
Üdv!
Ez igaz, de legalább pc-ről lehet szöveget küldeni rá. Van több féle megoldás ez csak az egyik lesz.
Na ennek nekiesek a héten.Úgyis linuxon használnám.Köszönöm.
Persze ez nem is kérdéses, csak a HTPC-ben való felhasználása - amit bgnorg szeretne- a frontend program nélkül igencsak macerás lenne. Az ajánlás szerint elektonikus írógépbe, mérőműszerekbe, számítógép terminálokba stb. javasolták, ahol elég a karakteres kijelzés. Én az óra szavakból, word clock 2. projektemhez akartam használni, de azóta vettem egy 16 szegmenses kijelzőt is és még vacilálok, melyikkel kezdjem. (Az eredeti approximation clock, amit építenék 16 szegmenses volt.)Approx_clock
Üdv!
Szép óra. Találtam egy két dolgot . Felteszem A pic-es cuccokat és egy másik weblapcikket német oldal, de már nem elérhető a csomagolt fájlba van, elvileg van olyan progi mint az LCdsmarte. üdv.
Ez egész ígéretesnek látszik! Köszi, hogy feltetted. Ahogy lehet ki is próbálom.
Üdv!
Nincs mit örülök, hogy segíthettem, remélem hasznos lesz. üdv.
Sikerült kinyírnom a kijelzőt, 5V helyett 12V-ot kapott a számítógép felől, mert rosszul kötöttem be a molex csatkakozót Maga a VFD nem ment tönkre, de a proci szerintem igen. Ha jól gondolom semmi védelem sincs benne, minden áramkör kapott a zaftból. :bummafejbe: (Ha valaki eltöri a csövet, nálam lesz egy pótalkatrésznek...)
Én egy 2x40-es LCD-vel jártam így tavaly.
Üdv!
Én is jártam így LCD-vel. Azóta mindent aminek 5v kel egy 7805 alapú kis épített sabilizátor egységen engedek át így a kimenő biztosan 5V és ha túlfesz van akkor is csak 50 ft bánja. üdv.
Hello! Ennek az órának a csatolt nyákterve nem hibás? Vannak kilógó vezetősávok, amik nem csatlakoznak forrpontra. Illetve miért nincs beültetési rajza? Segítene valaki, mert én egyszer ezt megszeretném építeni
Én meg a Vicsys IV-18-as órájára lennék már kíváncsi :yes:
Ő is készít egyet? Ugye cikket is ír hozzá? Mert a mostani cikk hiányos...
Írtam neki! Honnan tudom beszerezni a hozzá való MAX-os alkatrészeket és az IV-18-at? Rendeljek ebay-ről vagy itthon is be tudom szerezni. Ja és hány féle színű IV-18 van?
A MAX-okat nem tudom (nem olvastam le milyen IC-k kellenek hozzá). Szerintem az IV-18 ebay-ról szerezhető be. Hogy színben van-e választék az kérdéses, de elvileg zöld és kékeszöld lehet a porozása. Felépítésben is vannak eltérések, a gyakoribb az áttört belül csak drótokból álló típus, de nekem olyan van amelyiknél egy lapra szerelték a kijelzőt, nem lehet közötte átlátni.
Zöldet láttam csak most. Talán olcsóbb?
Üdv!
Találtam egy fórumba cuccosokat LCDHype programhoz. Remélem segít,illetve a többieknek is, jól jöhet. üdv. Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |