Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   23 / 34
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igaz.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
The capacitance may vary depending on design . Ezt írja a a datasheetben az első rajzhoz a TI.com. Akkor ez most mekkora kell, hogy legyen, mármint a kondi kapacitása? :O

Na, mindegy, nekem már nem megy a tervezés. Valaki esetleg összedobná gyors a rajzot az alapkapcsoláshoz, vagy legalább linkelne hozza?
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Ez alap kapcsolás kicsit javítva. Én ilyet terveztem magamnak és tökéletesen megfelelt.
Eagle-val nyitható meg.

Az csak annyit tesz, hogy a kapacitás a tervezéstől függ.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Ja, ertem. Ha hazaerek, megnezem, most sulibol vagyok...
(#) petemazi válasza janikukac hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Én így építettem meg.
Az IC-nek kell egy külön segédpanel, könnyen meg lehet rajzolni. Bővebben: Link Ennek a mintájára, az SSOP pad elkészítéséhez az adatlapon találsz infót, a DIP mérete pedig adott a rajzban.

pcm2902b.lay
    
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Milyen alkatrész az a MMICC7 ? :O Meg az R1 R2 ?
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Az egy 100uH tekercs.
R1, R2 az 22ohm.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
És azt én is megtekerhetem ugye? Amúgy mi az a dióda vagy micsoda, ami még felette van? :O
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Fölösleges...pár forintért lehet kapni.
A dióda 1n4001-es, funkciója csak annyi, hogy ha netán véletlenül fordítva dugnád be az USB-t ne nyírja ki a polaritásváltozás a PCM-et.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Tényleg lehet kapni, most jártam épp utána.
A rajzod meg nem jó, furatméretek miatt, ezért tervezek egy másikat magamnak..
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Lehet kapni 0,6-os fúrószárat.
De nyugodtan tervezd át a saját igényeid szerint.
(#) janikukac hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Elkészült a rajzom ez és az adatlapja alapján a PCM2902-hez. Átnézi valaki , hogy jó lesz-e? Bővebben: Link Az értékek amik a kondiknál vannak igaz nincsenek kijelölve a rajzon, de az adatlapon írja. Remélem jó lesz ! :- )
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szia!

A kvarc két kondija nincs kapcsolatban a GND-vel, és az 1MOhm-os ellenállás miatt nem tudnád beültetni az ic-t (vagy az ic miatt az ellenállást).
Az ic kimeneteinél az átkötésekhez használhatnál 0Ohm-os SMD ellenállást (persze csak ha van otthon, ha nincs marad a forrpontos vezetékes átkötés)
A Vbus és a GND közé tegyél be legalább egy 100nF-os szűrőkondit (biztos ami biztos )
Arra mindig figyelj, hogy a GND eljusson minden területre ahol szükséges (szövegek, alkatrészek ne vágják el az utat.
Tetszik a Janikukacos logó .
Csatoltam az én verziómat, ez is az adatlapi kapcsolás alapján készült.
Üdv!
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Uhh, ezt de mennyire megköszönöm, hogy elküldted ! Esetleg annyit megtennél-e a rajzodon, hogy USB izét egy 4 forrpontra cseréled, mert kábelt fogok belekapcsolni, hogy a kondikat , az összes elkót, és 33pF-ot furatosra teszed ( van itthon 100nF smd-be, azt nem kell, az elkók meg mind 2,5-sek) , aztán elmagyarázod, mi az a sok forrpont a rajzon.. és mik azok a kék forrpontok. Ennyi kéne csak, ha az időd engedi.. Én tanulok mint a pocok, és ma este megcsinálnám még ezt, ha elkészítenéd, a kívánságom szerint ! Üdv

Ja, és még annyi, neked ugye működött a kapcsolás? A logot PCrolandtól kaptam, rendes srác, ajándékba lerajzolta, mert segítettem neki. :- )
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Most nem nagyon van rá időm, lassan indulnom kell majd dolgozni. Majd ha ráérek (és el nem felejtem ) áttervezem.
A sok forrpontok három darab nyomógomb (hangerő + / - / némítás), a kék pontok meg a jack csatlakozó lábainak van. (Nem tudom, hogy miért kéknek mutatja, ezt a tervet régebbi verzióval csináltam).
Attól eltekintve, hogy a jack csatlakozónál felcseréltem a két kivezetést (a csatolt nyákterven már javítva van) tökéletesen működik az áramkör. Folyamatos használatban van.
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Na, akkor semmit ne javíts, majd én megpróbálom, remélem jó is lesz, és meg is fogom építeni ! Köszi a felvilágosításodat !

Üdv !

Esetleg annyit, hogy melyik kapcsolás alapján van?
(#) ndavid87 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Nincs mit, sok sikert az építéshez!
(Az adatlapi kapcsolás alapján csináltam (Figure 38. Bus-Powered Configuration), csak lespóroltam róla a bemenetet)
Üdv!
(#) janikukac válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Aha, értem. De ha lespóroltad, akkor hova kell a bemenetet kötni? :O
(#) janikukac hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Jó,akkor nem is kell bemenet, jó lesz ez így is, úgy is csak tesztbe építem.

Átnézi-e valaki, hogy jó lett-e ahogy átterveztem ? Már csak az ellenállások, kondik értékét kéne tudnom, de majd...
(#) janikukac hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Felrakom frecsko-nak a rajzot, hogy ő is át tudja nézni..

krisztian.JPG
    
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Tényleg zsír a logó :yes:
A képen bekarikáztam valamit...az milyen vezetősáv akarna lenni? GND-hez kapcsolódik?
Amúgy jól néz ki.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Nem látom a képet..
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Upsz...
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Igen, az a földhöz megy.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Kicsit furcsa nekem ez a sprint lay...
Na akkor Janikám.....kész van már?
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Nincs, már a nyomtatást várja, és aztán kész lesz ! Holnap fotozok, stb. Bár sok lesz holnapra a tanulnivaló.
(#) frecsko válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Égjen a kezed alatt a munka, és a tudás az agyadba
Na majd holnap este felnézek lesz e kép
Szia.
(#) janikukac válasza frecsko hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Okés !
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
[OFF] A mesterfilmet elkészítettem, holnap 8kor kelek, és elkészítem a panelt, 10kor templomba megyek, utána az IC-t beforrasztom, aztán eszek, pihizek, és tanulok egészen 6ig , tehát 4 óra tanulás minimum..
Üdv !
(#) janikukac hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Elrontottam a panelt, egyszerűen nem akarta előhívni, aztán a maratásnál gond lett. Majd ha időm lesz, lecsiszolom, p20 rá, és elkészítem.
Következő: »»   23 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem