Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   804 / 1679
(#) _ampervadasz_ válasza Erick hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ez az erősítő nem lett rossz, nagyon tetszetős.

Egy kérdésem azért lenne: A Deprez VU -kat honnan sikerült leakasztani?
(#) boldivi válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Köszi!

Teljesen saját fejlesztés.
Fontos volt a pontosság, ezért MCP1541 referenciát és MCP3201 A/D átalakítót alkalmaztam. A mikrokontroller Atmega8, az LCD pedig Nokia 3410.
A tápfeszültséget a mérendő eszközről kapja. Egy 5V-os stabilizátor IC táplálja az áramkört. A kijelző is 5V-ot kap, tapasztalat, hogy kibírja. A stab. IC előtt van egy dióda, ami fordított polaritás ellen véd. A mért feszültséget egy ellenállásosztó osztja el öttel, így a felbontás 5mV, ami túlmintavételezés/decimálás módszerrel 1mV-ig növelhető.
Kialakítottam a NYÁK-on egy másik ellenállásosztót, ami közvetlenül a mikrokontroller egyik A/D bemenetére megy. Ha a referencia IC tápfeszültsége 5V alá esik, akkor jelez a készülék, hogy túl kevés a bemenő feszültség. Arra gondoltam még, hogy egy másik diódán keresztül egy elemről meg lehetne táplálni, ekkor már lehetne mérni 7,5V alatti feszültséget is (stab IC bemenete miatt).
(#) Hp41C válasza boldivi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
LM2940-5 LDO -val lehetne 7V bemenő feszültség alatt is mérni egészen 5.8-5.9V -ig. Lábkompatibilis a 7805 -tel, csak egy 22µF tantál kell a kimenetére.
(#) boldivi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ázsiából származó 1117-5 IC van benne. Nem tudom pontosan fejből meddig mehet le a bemenet, csak általánosítottam.
(#) Erick válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Dumatyi fórumtárs árult itt az apróban nem olyan rég 300uA-es kis műszereket.
Azokból vettem két darabot, és átskáláztam magamnak a feladathoz!

És köszi a véleményedet!
(#) Hp41C válasza boldivi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia! Az LM1117-5 / TS1117-5 ugyan olyan jó, mint az LM2940-5, 6.5V -ig mehet le a bemenő feszültség.
(#) Panhard hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok, a hétvégén dobtam össze ezt a négy csatornás bemenetválasztót. A lelke a TDA7439-es audio processzor, amit I2c buszon keresztül egy PIC vezérel. Van benne hangerő, magas, közép, mély, gain, attenuate (ezt balance-nak használom) szabályzás. Még nincs teljesen kész a program, és a kivezérlésjelző sincs még kész, de már működik.
Több kép itt: Bővebben: Link Üdv!
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szép munka! Már csak az infrás vevő hiányzik...
(#) Panhard válasza vicsys hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Köszi, gondoltam infrára is amikor terveztem, de elvetettem az ötletet, mert műhelybe lesz, ott közel lesz mindig, meg az infrát amúgy sem tudnám leprogramozni.
(#) zolika60 válasza Panhard hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szép munka. De miért vannak az ellenállások olyan ferdén beültetve, és miért kellett a hálózati kapcsolót körbetekerni szigetelőszalaggal?
(#) janikukac válasza Panhard hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Gyári ! Szép munka !
(#) Panhard válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Azért tekertem be, nehogy véletlenül hozzáérjek. Tudom, zsugorcsövet kellene húzni a kapcsoló lábaira, de nekem ez így is jó. Az ellenállások állóra vannak tervezve, de nem a szokásos lábtávolsággal, mert így kevesebb helyet foglal mint egy fekvő, és így még a lábak között el lehet vinni egy vezetőcsíkot, vagy kettőt.
(#) Davidd hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Üdv.A mai konstruckiom egy nagyon egyszeru egyeniranyitas es 10000µF szures.Ez lesz a jovendobeli labortapomban(723mas icevel).A kijelzo led ideglenes masfajta lesz helyette.Jojjenek a kepek.
(#) zolika60 válasza Davidd hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szépnek nem mondanám, de ettől jó még lehet.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ne legyél gonosz, voltál te is kezdő, sőt ÉN is voltam nagyon csunya panel gyártó.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
No de mert leszólták, javítottál a minőségen. Nem gonoszkodás, ha számon kérem a rendes munkát. Csak jobbító szándékkal teszem. :yes:
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ebben igazad van ! )
(#) DJanosi válasza Davidd hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Kissé durva smirglit használsz!
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
No látod, barátom.
(#) boldivi válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Anno, amikor a technika tanárunk tanított NYÁK-ot készíteni engem és a haveromat, a haveromnak sikerült annyira megcsiszolni, hogy a furatok körül és a lemez széleinél is lejött a réz. Nem is csoda, hiszen a csiszolópapíron mozgatta erőteljesen a NYÁK-ot. Persze akkoriban nálam is előfordult néha, hogy megkoptattam.
(#) Davidd válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Koszönom a valaszokat.Probalok egyre jobbakat csinalni csak nem mindig megy.Tudom a smirgli kisse durva de nem volt mas.A legnagyobb baj hogy csak hetvegen vagyok itthon es akkor amit csak tudok megcsinalok.Az lenne a kerdesem hogyan tudnek meg javitani a nyakom minosegen?
(#) DJanosi válasza Davidd hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Ha nincs esélyed drágább felszerelésre akkor mindenképp szerezz be vékony alkoholos filcet egy vonalzót és valami finom csiszolópapírt ! Ne meg ne csak egyszer kend be a filccel minimum 2 szer rajzold újra !
(#) boldivi válasza Davidd hozzászólására (») Okt 2, 2011 / 1
 
Időről időre egyre jobba és jobb NYÁK-okat fogsz készíteni. Ez már csak így megy. Nézz be a NYÁK-készítős topikokba, Internetes leírásokba.
Arra ügyelj, hogy sok hülyeséget is tanácsolnak, mint pl. letört higanygőzlámpa fotózáshoz és társai... (elég egy 8W-os fénycső vagy akár egy vagy több nagy teljesítményű UV LED.

Eleinte tussal (tinta) és megfelelő tollal rajzoltam, utána átálltam alkoholos filctollal. Használj vonalzót! A finom csiszolópapírt felváltotta a Superdoll és a rongy.
Aztán jött a fotózásos technika és így tovább....

Ügyelj a biztonságos és tiszta munkavégzésre! Kesztyű, védőszemüveg, gondos munkamenet tervezés, megfelelő előkészületek. Jól szellőző helyen dolgozz vegyszerekkel!
(#) Davidd válasza boldivi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Maratni is mindig kint az udvaron maratok.Most is 3szor kentem be filcel hogy nehogy alamarjon.Igen csak vastagfilc.Vastagfilcel eleg nehez,de probalkozom minel szebbet es jobbat alkotni.Fototechnikan nem nagyon gondolkodtam,hanem anyumek fejet itt eszem miota hogy kellene egy lezernyomtato(most csak tintasugaras van).Koszonom mindenkinek a tanacsat.
(#) boldivi válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Van olyan filc, amivel elég egyszer felrajzolni. Bár én se mertem úgy beletenni a marószerbe, hogy átlátszott a vonal, csak néha. Általában az volt a baj, ha többször áthúztam, hogy felszedte az előző vonalat. Tehát volt, hogy többször húztam át a filctollat. Másik hátránya, hogy a nehéz tökéletesen ugyan arra a vonalra húzni egy másikat.
De idővel kitapasztalja a kolléga.
(#) boldivi válasza Davidd hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Jó a tintasugaras is, én is azzal csinálom többnyire! Lehet kapni többféle fóliát tintasugaras nyomtatóba. Ott ki kell választani az "írásvetítő fólia" vagy a "fotópapír" típust.

Persze ha a vasalásos technika mellett döntesz, akkor mindenképpen lézernyomtató kell.

Sok sikert!
(#) Davidd válasza boldivi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Igen es a fotopapir mire jo?A fenytechnikaval keszulohoz?Roviden,akar privatban elmagyaraznad hogyan keszul a fototechnikaval a nyak?
(#) Moderátor hozzászólása Davidd hozzászólására (») Okt 2, 2011
 
Khmm! Van ám NYÁK-os téma is bőven! Ez nem az.
(#) _ampervadasz_ válasza Erick hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia Erik. Köszi a választ, most vettem észre.
Idézet:
„Azokból vettem két darabot, és átskáláztam magamnak a feladathoz!”

Átskálázáshoz szabadkézi megvalósítást használsz, vagy számítógépes programot?
Idézet:
„Dumatyi fórumtárs árult itt az apróban nem olyan rég 300uA-es kis műszereket.”

Akkor úgy érzem be kell vadásznom Matyit, bezzeg nekem nem szólt.


...köszi az információt.
(#) ndavid87 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Az ismerősöm küldött pár képet a neki készített óráról.
Az elektronika az én, a dobozolás pedig az ő munkája.
Az előlapra még kerül majd díszítés.
Következő: »»   804 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem