Fórum témák
» Több friss téma |
Hát igen, látszik, hogy nem ma ültem az iskolapadban és nem foglalkozom minden nap elektronikával, ugyanis csak most jöttem rá, hogy azért nem találok sehol sem 0,5 micro F-os kondit, mert mindenhol nano F-ot használnak.
köbzoli: Köszi! Géza
Csak egyen feszültséget fog kapni.
Köszi
Még egy kérdés:
látom the "X2"-es kondira kerestél, de lehet anélkül is venni ugyanazt a típust. Mi az előnye az "X2"-es kondinak?
Sziasztok.
Van 2db Aerovox M kondim. 27000µF/75VDC. Pontos tipusa: CGS273U075W4C3PH Még ez van ráirva: Max Surge 95VDC. Ez mit jelent pontosan? Talán, hogy maximum 95Voltot képes elviselni? És van még 2db Vishay Sprague Powerlytic 36DE. Ezis 27000µF/75VDC. Erre nincs ráirva ez a max surge. Kibirnának tartósan 80VDC-t vajon? Vagy kise probáljam? Mert van egy toroidom és a táblája szerint 2x52.5VAC, de most megmértem multival és 57Voltot mutatott a multi. Nekem viszont +-75Vdc kellene, azért is vettem ezt a trafót, de igy sajnos nemjó, mert az már kb 80VDC lesz ha egyenirányitom.
Szia!
Ez a surge egy impulzusszerű túlfeszültségtűrés-értéket ad meg. Nem érdemes megközelíteni tartósan ezt a feszültséget.
Köszi. Akkor tehát a 80VDC is felejtős. Kereshetek egy másik trafót.
És ha megterheled 10-20W-tal akkor nem esik a terheletlen feszültség 5V-ot, az üzemi feszültségre? Terhelés nélkül mindig feljebb szalad a feszültség...
Most kiprobáltam 200Voltos kondikkal, de 77VDC lett. Szerencsémre egyszerre lett tekerve a szekunder két drótja, igy tudok pár menetet letekerni. Remélem jólesz. Bár ez itt már eléggé OFF.
És mivel terhelted meg? Mekkora volt a mértéke?
Nem terheltem semmivel sem, csak kiprobáltam.
Teljes siker. Mostmár számitásaim szerint 73.5VDC lesz a tápfeszültség. Ez akkor már jólesz igaz? Terhelés alatt még biztosan esni fog majd.
Nem akarom elrontani az örömöd, de az alábbi tényt is figyelembe vetted? Bővebben: Link
Én csak arra reagáltam, hogy a terheletlen feszültség simán lehet 5V-tal is magasabb, mint az üzemi. Aztán hogy mit kezdesz a feszültséggel, az már csak tőled függ. Ha kondit raksz rá, akkor méretezd túl, ne építs instabil szerkezetet. Nem tudom milyen szabványok vannak, de én kondi feszültségtűrést 80V-tól választanék felfelé.
Összeraktam közben. +-70VDC lett. kicsit többet tekertem le a kelleténél, de igy is jólesz, mert ebből még ugyis esni fog valamennyi. Van egy gyári erősitőm, abban 60V a tápfesz és 63Voltos kondik vannak benne, gyárilag. Technics erősitő.
Nekem még mindig nem tiszta. Készítettél már olyan mérést, ahol mondjuk 10w-tal, ellenállással, vagy izzóval megterheled a tápot, és úgy mérsz feszültséget?
Természetesen még nem, de kifogom probálni és megirom.
Csak azért kérdeztem, mert teljesen felesleges az üresjárati feszültségre méretezni bármit is, hiszen már minimális terheléstől is esni fog, nem keveset.
Sziasztok!
Találos kérdés: Mi van a képen? (A felirat NE tévesszen meg senkit sem. Az bizony kondenzátor, bár akkumulátorként használják az orosz űrhajókon) A robbanásveszély miatt van az egész holmi, kb 4mm vastag, lehegesztett dobozban.
Na de ha elárulod a megfejtést, akkor miért találós kérdés? Bővebben: Link
A nagykapacitású nagyobb feszültségű (méretre is nagy) kondenzátorokat "jobb helyeken" rövidrezáró vezetékkel szokták tárolni. Régebben egy olyan munkahelyen dolgoztam, ahol ilyeneket használtak,tároltak, ott láttam és mondták is az öreg szakik, hogy ez amolyan munkavédelmi előírás. Még egy aranyköpést is hallottam: "Töltetlen kondenzátor nincs, ahogy töltetlen fegyver sem létezik!"
Ebben az a nagy, hogy mindössze 24 voltos! és 60Ah-s!!
Olyan kérdésem lenne hozzátok. Ezeket a kondi méreteket adta meg egy gyári erősítő adatlapja. De sajnos ilyen kondi nem találtam sem a HQvideon, sem a Ret elektronikán. Ilyenkor mit tudok csinálni minden kész csak ezek a kondik hiányoznak. Remélem tudtok segíteni előre is ezer köszönetem.
0.1 µF / 250v 0.1 µF / 100v 0.47 µF / 100v Üdv:. Csaba
Nana! Próbáld csak így. 1uF= 1000nF 1nF=1000pF
100nF / 250v 100nF / 100v 470nF / 100v
De h.... vagyok tényleg átváltás. Köszönet a segítségért.
Következőleg gondolkodok. Üdv:. Csaba
Sziasztok! profik segítségét kérném, ez gyakorlatilag egy kerámia kondenzátor ugye? mégha tantal kondenzátornak is hívják nem?Bővebben: Link
Nem kerámia, ez tantál (elektrolit) kondenzátor.
A kondenzátorokat a dielektrikum anyaga szerint különböztetjük meg. Ez az ami leginkább meghatározza a kondenzátorok tulajdonságait.
Ez egy csepp-tantál kondenzátor (a formája miatt ez a neve). Azt jó tudni róla, hogy érzékeny darab. Túlfeszültségre, fordított polaritásra robban! Nem kicsit, nagyot! Ugyanis ezen nincs kifújószelep, vékonyított rész, mint a közönséges elektrolit kondenzátoron, hogy a túlnyomást hamar megszüntesse. Ebből izzó darabok tudnak szerteszállni.
Tehát tápegységben szűrésre, illetve olyan helyeken, ahol nagy feszültségingadozások (amik túlléphetik a névleges feszültségét) vannak, ne használd. A helyes polaritású bekötésére nagyon-nagyon ügyelj.
Köszönöm a Válaszokat! Nem akarok én ilyet venni, pont ezért, mert ez nem kerámia kondenzátor. Találtam egy érdekes dolgot a hestore oldalon, az a neve hogy próba panel, ez azt jelenti hogy abba is bele dugdoshatom a diódákat kondenzátorokat és ki próbálhatom hogy megy e? tehát nem kellene cineznem?
Bővebben: Link
Én még nem próbáltam ki ilyet, de logikusnak tűnik, hogy a likakba kell dugni lábakat meg a drótokat és összeszorítani. Nem drága, hogy kipróbáld.
A kondiról meg azért írtam, amit, mert jó ha tudod, milyen. Én már robbantottam fel tantált, nagyot szólt |
Bejelentkezés
Hirdetés |