Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   806 / 1679
(#) janikukac válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Na, nekem olyanok nincsenek. Kár.
Üdv !
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
pedig egyszerű, csak bedugod a kulcsot, és elfordítod, nálam legalábbis így működik

De hogy ne csak off legyen:

janikukac: megy ez alap szerszámokkal is: a kijelző leendő nyílását körbefurkálod jó közeli lyukakkal mondjuk 3-as fúróval, azután sniccerrel átvágod a lyukak közti részt, azután már csak reszelni kell kicsit. Alu előlap esetén meg csavarhúzóval / hidegvágóval lehet a lyukak közét kiütni.
(#) janikukac válasza lidi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Én is majd plasztikát akarok megmunkálni, és azért kérdem. Mi az a sniccer? :pirul:
(#) Tomi20 válasza janikukac hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Szike
(#) solti_imre válasza janikukac hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
A vágókoronggal csak a nagyját vágtam én is ki, utána tűreszelővel kellett "megdolgoznom", hogy pontosan illeszkedjen.
(#) janikukac válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Oké, köszi mindenkinek az infot !
(#) SzervízMacska válasza janikukac hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Linóleum vágónak hívják egész pontosan...
(#) janikukac válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Köszi !
(#) tikitiki válasza janikukac hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Solti esetleg rajz , vagy netalán nyák rajz is lenne ehhez a zéner vizsgálóhoz , mert nekem is jól jönne egy ilyen megépiteném köszi
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Készül a dobhoz a lábgép!
(#) bankimajki válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Az alu hegesztve vagy forrasztva van? Nekem egyébként tetszik.
(#) san398 válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ha publikus a dokumentáció légy szíves tedd fel. Köszi.
(#) solti_imre válasza san398 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Természetesen publikus, délután amint hazaérek, felrakom!
(#) lajos1969 válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Forrasztva.
(#) solti_imre válasza san398 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ez lenne a NYÁK, a kapcs.rajz és a program. Egy apróbb változás van: Amennyiben a zenerfesz. >= 34V, a kijelzőn "---" jelenik meg. 35-36V-nál ne legyen nagyobb a tápfesz, mert a 7805-ös csak ennyit visel el. A jó hűtéséről gondoskodni kell, mivel a kijelzők áramfelvétele ~100 mA! Persze lehet nagyobb előtétellenállásokat is használni, vagy kisebb áramfelvételű kijelzőket - én TDSY 5166-L -eket használtam (ez volt itthon)
Valószínűleg célszerűbb lett volna úgy megépíteni, hogy ~7-9V-os tápfeszből állítom elő a +5V-ot az AVR-nek és a kijelzőknek, a mérőfeszt pedig egy step-up DC/DC konverterrel, pl. egy MAX5026-ossal, az 5V-ból - jóval kevesebb hűtést igényelt volna a stab. IC.
(#) proli007 válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Hello!
Ügyes! De én a zéner feszültségét egy kis DC/DC konverterrel. (Esetleg csak éppen annyit, ami az 5mA-hez szükséges.) Akkor pld. 9V-os elelem lehetett volna a táp.
üdv! proli007
(#) dbase hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Szigetelem a házat 10cm es hungarocellel, meguntam hogy körbe kell rajzolni hol akarom elvágni a táblát, majd konyhakéssel egyik oldalt bevág, fordít, bevág másik oldal, fordít átvág, s viszi is a szél a gombocokat.
Kértem cekázt egyik havertol, sorba bekötöttem egy 12v 50W izzót, huzal kb 25cm, és a két végére csipesszel rácsiptettem. Felül állítható így szabályozható milyen meleg legyen. Viszi szépen
A képen az alsó L alu, felül cserépdeszka, alul a csőkulcs a feszítő súly, a kép jobb oldalán látható függőben a cekáz.

cekáz.jpg
    
(#) Gafly válasza dbase hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ugyanez akkutöltővel is megy...
(#) dbase válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ja le is maradt hogy töltőröl megy.Szükség hozta elő.
(#) kocsgab002 hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Sziasztok
Befejeztem a bináris órámat. Nem lett a legszebb, de ez az első igazán befejezett munkám. Sajnos dobozolni nem nagyon tudok, valószínűleg a következő dobozt szakember fogja csinálni.
Több kép ITT
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Elkészült!
(#) Gafly válasza dbase hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Annyi még, hogy azzal, hogy hova csípteted, pontosan be lehet lőni...
Ilyen szempontból undorító a hungarocell, nemrég a szomszéd szigetelt. Most is repkednek még a golyói
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Szerintem igencsak szép lett!
(#) klemo86 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Mi a baj ezzel a dobozzal? Szerintem jó lett!
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
A Te vélemenyed nem számít, hiszen közismert órafüggő vagy
(#) vicsys válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
A doboz szép lett, a kapcsolás meg fantasztikus...!
(#) kocsgab002 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek.
Ó nekem igen is számít Vic Mester elismerése, hiszen az ő kapcsolását építettem meg kisebb módosításokkal (automata fényerőszabályzás, áramszünet-mód..stb).
(#) Gafly válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Kicsit megálltam amikor megláttam. Aztán arra gondoltam hogy ez valami esetleg egy dobhoz lehet lábgép, mert ugye más nem lehet, vagy valami hasonló. Aztán visszaolvastam
Szép és igényes munka, mechanikában nagyon kevés hasonlót látni a fórumon.
Ja, és még valami: Ez ránézésre pár évig biztosan szolgálja majd a gazdit
(#) Mybuster válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Gratulálok Szép Munka! A Dobozolással semmi gond Bár én tudnék ilyen szépen Dobozolni! Ügyes!!
(#) lajos1969 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm, igen ez egy lábgép dobhoz.
Következő: »»   806 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem