Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   51 / 59
(#) dbase hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Ma kaptam javításra egy fogkefét, vezetéknélküli, kontaktus nélküli töltésü.

fogcucc.jpg
    
(#) world-s hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
Sziasztok.
Engem is ez érdekelne.
Méghozzá pontosítom is mi lenne az én célom.
Az Avatar filmből a repülő magokat (Atokirina) megcsináltuk zseníliadrótból. Egész jól sikerült. Sőt két kis led segítségével egész pofás lett.

A cél az lenne, hogy mondjuk a mennyezetről vékony damilon (hogy ne látszódjon) lelógassunk pár ilyen magot. Az lenne jó, hogy olyan legalább 30-40cm távolságig át tudjuk vinni vezeték nélkül a ledek világításához szükséges energiát (mert ha vezetéken lógnának azok nagyon látszódnának (kár hogy nincs damilszerű vezető)).
Az elektronika a mag alsó testében tudna elférni (ahol van az egyik leg is). Ha kell valami vezetőkarika, akkor esetleg a felső szétágazás aljába tudna elférni, de ott is szűkösen. Inkább több karika lehet mint nagyobb átmérőjű.
A távolsággal van legjobban bajom.
Minden segítséget előre is köszönök.
Zoli
(#) Kovidivi válasza world-s hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Egy tölthető elemmel szerintem jobban jársz. Egy LED nem nagy áramfelvétel, akár hetekig is simán világíthatna egy 3V-os normál elemről is, nem is kell tölthetőnek lennie!
(#) world-s válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Köszi.
Hát ez nem olyan jó hír.
Azért meg tudjátok mondani, hogy melyik kapcsolást érdemes használni? Azért kérdem, mert találtam olyat, ahol írták, hogy mikkel érdemes még variálni az lap kapcsoláshoz képest, de mivel annyira nem vagyok jártas a témában, ezért azok nekem már sokat nem jelentenek. (nincs olyan tapasztalatom, hogy valami következtetést le tudjak vonni, hogy a javasolt változtatásoknak milyen hatása lehet... Azon kívül, hogy mindenből veszek egy rakással, és próbálkozom.)
Mert akkor max. olyat lehetne csinálni hogy valami felett lebegne az egész. Bár bíztam bene (valahol valami cikkből az jött le nekem, hogy valahogy meg lehet oldani nagyobb távot is. Igaz a vevő oldalán is aktív rész van), hogy megoldható ennyi energia messzebbre való továbbítása is.
Az elemes dolog azért nem olyan jó, mert az volt a terv, hogy a mennyezetről lógnának le. Elem esetén ezt azt jelentené, hogy mindig létrázni kéne hogy bekapcsolja az ember, vagy elemet cseréljen mindben. Ráadásul mindig ki kellene bányászni a mag testéből a cuccot.
Esetleg nem létezik valami olyan vezeték amin úgy lehetne lógatni, hogy az ne látszódjon (valami damil szerű vezető). Tudom kicsit futurisztikusnak hangzik, de néha lehet találni olyan jó dolgokat, amiről azt hinné az ember, hogy nem létezhet.
Zoli
(#) world-s válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Ilyet újjonan nem lehet már szerezni valahol?
(#) world-s válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Amit küldtél az mi? Azon kívül, hogy egy hangfalnak nézem?

Amúgy neten találtat egyet. Igaz vastagabb lehet. LITZE HUZAL

Bár nem tudom a "3 X 16" az mit akar jelenteni....
Előre is köszi a segítséget.
(#) zoly15 válasza world-s hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Szia!
Szépen néz ki ez az akármi (nem láttam a filmet) :hide: Én a helyedben megpróbálnám vékony tekercselő huzallal bekötni (zománc szigetelésű dróttal) Valami egész vékonnyal, pl 2X 0,2mm-es dróttal....
(#) mineral hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Tíz hónapos gyertyám közepén gigászi buborék képződött. Így már a fénye sem az igazi. Arra gondoltam, hogy beállítom a sütőt 80 celsius fokra és egy kicsit "megsütöm". Szerintetek kibírná a led és a többi alkatrész ezt a hőterhelést?
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szerintem igen. Azt viszont nem tudom a buborék távozik-e tőle. De próba szerencse. A cica mit szól hozzá?
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Bocs összekevertem a képeket. Az lenne a célom pedig , hogy a bubi kijöjjön. Lehet svájci bubi kanállal kell próbálkozzak?

PB270029.JPG
    
(#) ekkold válasza mineral hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Nekem is előfordult ilyen. Fecskendővel + tűvel kiszívható a buborékból a levegő és összemegy. A tű nyoma másnapra eltünik!
A másik mód, hogy hőlégfúvóval óvatosan felmelegíted a gyertyát.
(#) mineral válasza ekkold hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A sütés sikerült. Túlélték az alkatrészek. A Bubi szépen eltűnt. Egy hibát azért vétettem. A zselé tetejéről a poros, szöszös részt nem vágtam le. (lemosni nem lehetett) Ezért az szépen beleolvadt a zselébe. Ezért oldalról nézve egy kicsit opálos látszik a úszkáló szösz. De ennyi baj legyen.
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Jó lett, gratulálok.
(#) pcroland hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Hello! Ellenőrizné valaki, hogy ez gíy jó-e? Az adó Skorié, de 7805-össel, a vevő meg egyenirányítva UF4001-esekkel. Jó lesz?

Gyertya.lay
    
(#) misi93 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Heló! Az adó része szerintem jó, a vevőt pedig miért nem egy diódával oldottad meg? Így több esik a diódákon, több lesz a "veszteség" is.
(#) pcroland válasza misi93 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Köszi! Átalakítom olyanra.
(#) pcroland válasza misi93 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Összeraktam egyet légkötéssel próbának de nem megy Nyákon is megpróbálom, hátha...
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Inkább Skory leírása alapján megváltoztatom az értékeket és, akkor a 7805 sem kell. Ha működik, akkor melegedik a tranyó amúgy? BD239-et tetem bele, de szerintem nem ez a baja. (TO220 tokosat akartam, ezt tettem bele.)
(#) misi93 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Heló! Nekünk kint gyakszin volt olyan hogy a légtekercs nem úgy volt megcsinálva ahogy a rajzon mrt valamiféle késésnek kell lenni és az nem volt meg azért nem működött vagy 8 db . De inkább azt kérdezd meg aki jobban ért hozzá.

a tranyó egy picit melegszik de nem vészes, egyszer kellet hűtőbordázni az egyiked de nem muszáj ( a tápfesztől melegedett 12v)
(#) pcroland válasza misi93 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Mint Skory mini teslájánál? Lehet, hogy fel kell cserélni a tekercs két szélét? Ezt is megpróbáltam, de nem ment. Nyákon még kipróbálom, remélem menni fog
(#) ekkold válasza pcroland hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Idézet:
BD239-et tetem bele, de szerintem nem ez a baja.”

Na ki szeret a saját kárán tanulni...? Szerintem fel van sorolva (itt a fórumban is), hogy milyen tranyókkal megy. A BD239 szerinted közte van?
(#) ekkold válasza pcroland hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Mellesleg az UF4001 sem oda való. Igaz, hogy gyors dióda, de nem eléggé, itt 3,5MHz-et kell egyenirányítani.
Egy mezei 1N4148 nagyságrendekkel gyorsabb, vagy akár egy BAT46 schottky (amin még kisebb a feszültségesés).
Egy BD139 28...32Ft-ba kerül (lomex-ben), végülis olcsó tanulópénz.
(#) pcroland válasza ekkold hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Köszönöm! 1n4148-al építettem meg. Inkább a másikat építem meg 12V-ra. Így már jó a nyákterv? Közelebb tettem az alkatrészeket is Igen, tanultam, BD137-el lesz a következő 6 db gyertya. Szerinted kell ellenállás a LED-hez? Mert kb. 1-2cm-re lesz az adótól a vevő.

Gyertya.lay
    
(#) ekkold válasza pcroland hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Zolinak igaza van.
A .lay fájlt nem tudom megnyitni, esetleg tedd fel képként.
Mihez kell neked 6db gyertya?
(#) ekkold válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Lehetne rajta optimalizálni, de jó eséllyel így is menni fog!
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
6-ot építek ajándékoknak. Azért 12V, mert nekem 12v-os adaptereim vannak Tegyek a vevő részre még egy kondit a dióda után a LED-el párhuzamosan? Tuti, hogy 12V-al, 2-3cm-ről nem kell ellenállás?
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Rendben, akkor mégis 5V-al lesz. Nem stabil. 16V-ot mértem rajta.
(#) Dodi_ válasza pcroland hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Egy tökéletesen egyszerű régi Nokia telefon töltővel maximálisan jól működik a rendszer!! (nem melegszik, nem gyullad ki semmi.....)
(#) pcroland válasza Dodi_ hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Abból nincs hat viszont adapterből igen
(#) pcroland hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Hello! Megépítettem a csatolt gyertyát és nem megy :no: Mi lehet a baja? BD137-et tettem bele. Jól kötöttem be mindent. A Terven fordítva van a tranyó, de én is úgy tettem be. Miután nem ment megfordítottam, de úgysem ment

gyertya.lay
    
Következő: »»   51 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem