Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   28 / 34
(#) janikukac válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Okés, köszike ! Üdv !
(#) martin96 hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Tervezem, hogy csinálok egy ilyet USB-s DAC-ot. Az lenne most elsőre a kérdésem, hogy az "E" változata mennyivel jobb hangú mint egy alaplapi integrált erősítő?
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Ugyanezt építettem és ugyanez a problémám... (ma lett kész)
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia !
Nekem végül is zárlat volt, csak nem láttam. A zárlat a toknál volt fenn, amit nem lehetett egyszerűen látni.. Menj át rendesen ónszívóval !
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Neked is melegedett?
(#) martin96 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Valaki megcsinálta már ezt a kapcsolást?Bővebben: Link
(#) janikukac válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia !
Én nem, de minek ezt a bonyolult kapcsolást választottad? Sokkal egyszerűbben is meg lehet építeni...
(#) martin96 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Azt hittem, hogy a benne lévő op-amptól szebb hangja lenne.
(#) janikukac válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ez így is van, szebb is lesz tőle valamivel, ám van másik kapcsolás is ezzel. Nekem a 3 hangkártyám ezzel az IC-vel most erre épül: Bővebben: Link
(#) martin96 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Nekem valamivel bonyolultabbnak tűnik ez a kapcsolás. Egy ilyen USB DAC mennyivel ad szebb hangot mint egy olcsó alaplapi?
(#) janikukac válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szerintem nem bonyolultabb.. Hát, most azt kell mondjam, erre nem tudok választ adni. Az alapkapcsolása jóval zajosabb , mint egy alaplapi hangkártya, de nekem is az első lesz amiben lesznek műv. erősítők, meg ami rendesen szűrt lesz.. Szerintem legalább tudja hozni azt, mint egy alaplapi ..
(#) martin96 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Köszönöm a segítségedet. Majd kiderül milyen is lett.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szerintem jobb hangja van mint az alaplapi hangkártyának. Az alaplapi nem elég dinamikus, részletekben nem határozott és térben sem eléggé meggyőző. Persze mindenkinek más és más. De, ez a chip közvetlen fejhallgató meghajtására nem alkalmas. Érdemes egy erősítőt mellétenni pl. TPA152, TPA 6111A2 stb. Vagy műveleti erősítőből valami jobbat
Hozzáteszem a High-End
(#) martin96 válasza NincsIlyenFelhasznalo hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Fejhallgató erősítő majd egy CanAmp vagy az ESP lesz. Szerintem az az OPA2604 elég jó lesz ehhez. Azt nem tudod, hogy melyik diszkrét hangkártyának a hangjának felelne meg ez?
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Most nézem ebben a kapcsolásba nem is 2902-es van, hanem 2702. Boltban ez drágább is.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Sajnos nincs összehasonlítási alapom mit mivel. De azt tudom hogy nálam a Gigabyte alaplapomnál (ami nem az olcsó kategóriába tartozik) jobban szól. Persze ez is szubjektív.
Az OPA szerintem jó választás, vannak még a Linear Technology-nak is elég jó cuccai, persze ezek sem az olcsóbb kategóriába vannak.
Ja igen. Ami a tegnapi hozzászólásból lemaradt. A High-End kategória nem itt kezdődik és nem is ebben csúcsosodik ki. Persze lehet jó hangzást és hangképet ezekkel is elérni.
(#) martin96 válasza NincsIlyenFelhasznalo hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Tudom, hogy az igazi high-end megfizethetetlen lenne. Azt jó volna tudni, hogy szebb hangja van-e mint egy 15 000ft-os belső hangkártyának. Mert ha ezt is megcsinálnám sem lenne sokkal olcsóbb.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Na de milyen az a 15.000 Ft kártya?? Az ár nem mérvadó, mert valahol igen magas haszon kulccsal dolgoznak.
(#) martin96 válasza NincsIlyenFelhasznalo hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
ASUS Xonar D1.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A Xonar elég jó kártya. De ne vegyük a kártyákat egy kalap alá az alaplapra integrált valamikkel!
Szerintem lehet nem kapsz jobb, szebb hangot a Xonar-nál. Bár én nem hallottam szólni ezt a tipust,de amiket hallottam az ASUS-tól azok nem voltak rosszak.
(#) martin96 válasza NincsIlyenFelhasznalo hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Akkor szerinted lehet,hogy jobb volna a Xonar?
(#) Ricsi89 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Ezeket az egyszerű USB-s chipeket arra találták ki, hogy ha nincs a gépedben hangkártya, vagy épp rossz, és egy egyszerűen használható hangot hallató dolog kell, akkor itt van. Nem kell annyira túlmisztifikálni ezeket. Jól elkészítve szépen szólnak, de nem egy high-end kategória.
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szerintem igen
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ezekkel teljes mértékben egyet értek, erre próbáltam rávilágítani a hozzászólásaimban.
(#) martin96 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Nem is írtam semmilyen high-end et.
(#) pooler hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet hülyeséget kérdezek, de az alábbi rajzon a TPA152 6-os lábára kötött 1µF-os kondi kell oda? Mert ugye az usb csatlakozó után közvetlen már van egy, az 5V-ot meg ugyanonnan kapja. Elég szűkös a helyem, nem lenne baj ha nem kellene. Vagy az más célt szolgál?
(#) frecsko válasza pooler hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia.
jó ha ott van.
(#) pooler válasza frecsko hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia.
Köszönöm, el is készült a nyákom.
Ránézne esetleg valaki hogy nem-e követtem el valami csúnya hibát amitől majd serceg meg búg nekem miután összerakom?
Gondolok itt a kvarcra hogy nem-e gond hogy körülötte megy az 5V, meg ilyesmi.
Eléggé hobbista vagyok, ez a harmadik nyák amit készítek, sajna a szakmai tudásom elég hiányos.
A kapcsolással egyezik, szóval inkább a kivitelezés helyességére lennék kíváncsi ha rá tudna nézni valaki.

Köszönöm előre is

hangkari.JPG
    
(#) frecsko válasza pooler hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia.
A kvarcot a lehető legközelebb kell rakni az IC lábaihoz, az 1µF -os kondikat is. Az usb csatlakozó táplábának tövéhez egy 100nF-os kondi az jó lenne.
(#) ha1drp válasza frecsko hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Idézet:
„A kvarcot a lehető legközelebb kell rakni az IC lábaihoz”

Ezen a frekvencián minek?

Átnézve jónak tűnik. Az USB csatlakozó Vbus lábát valóban érdemes szűrni, akár egy soros ellenállással is , de jó az 1uF, de az monolit legyen. Kicsit sűrűn vannak a vezetősávok nehéz lesz forrasztani, hogy össze ne folyjon de egyébként kifejezetten szép munka.
Következő: »»   28 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem