Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1510 / 3976
(#) morzsa15 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Link --->Ez az
(#) blackdog válasza G-man hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Feszültségosztóról hallottál már? 3 év alatt kellett volna. Vannak hozzá segédprogramok. Úgy érzem hiába írnám le a képletet.
Amúgy ezt ne nagyon akard terhelni :yes:
Mire kell?
(#) G-man válasza blackdog hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Hallottam már feszültségosztóról, igen.
Amúgy arra kellene, hogy van egy 24v-os tápom, amit szimmetrikus táppá akarok alakítani, hogy +-12V-ot kapjak az aluláteresztő szűrőmhöz (van is róla egy cikk/kapcsolás Subwoofer szűrő címmel, tl062-es icvel stb)
(#) Lamboo hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok
Egy 555-ös IC mekkora frekvenciát képes maximum előállítani?
(#) JOJO hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
urak találtam ezt a futófényt a netten tudna valaki
nyákotn készíteni hozzá ha nagyon meg kőszőnném?
ugyanis nem sokat értek hozzá
(#) csabacsaba hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Milyen cucc kel a mikrofonnak hogy tisztabb legyen a felvetel?
Mikrofon eloerosito?
(#) Moderátor hozzászólása JOJO hozzászólására (») Dec 3, 2011
 
Látom, hogy kapcsolást találtál, de a billentyűzeten a "SHIFT" gombot nem leled... :no:
(#) csabacsaba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Akkor mikrofon eloerosito kell?
S annak ha teszek egy hangszinszabalyzot akkor avval lehet allitani a mikrofonak a bemeneti jelet?
(#) csabacsaba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ezt neztem ki magamnak!Ez jo?
(#) csabacsaba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ezt nemertem:|
(#) JOJO válasza (») Dec 3, 2011 /
 
örülők neki, hogy ebben a klassz szomorkás időben íjjen jó kedved van és ki gúnyolod a kisebbet, a helyet, hogy segítenél rajta
(#) UbiLinux válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Én adatlapokat és fotókat is küldtem be, nem is árat, de az én hozzászólásom törölték. Érdekesen működik ez a moderáció.
(#) UbiLinux válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Az, hogy maradt pár db ilyenem, az reklám. OK.
Az, hogy nálam 200 Ft-ért kapható, az nem reklám.
Sajátságos.
(#) proli007 válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 3, 2011 / 1
 
Hello! 100kHz. üdv! proli007
(#) Lamboo válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Köszi
(#) vladcepes hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy ilyen riasztó távirányító. Szerintetek mi az amitől nem működik? Ellenállást,diódát,kondit mértem azok jók. Azt az IC-t le lehet mérni valahogyan? "Elemet cseréltem benne tehát az most új" köszi a válaszokat.
(#) vicsys válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A kapcsoló szokott elkoszolódni és elem érintkezői.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Idézet:
„zöld izé”

Izé... Az nekem kék.
(#) vladcepes hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Na de ez a trimer kondija csak úgy elállítódna magától?
Ahogy nyomom a gombot a led nem gyullad ki.(nem világít)A led jó mert kipróbáltam.
(#) qvasz2 válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A két leggyakoribb hiba az elemcsatlakozó (oxidos, vagy kitört a NYÁKról), és a nyomógomb. Mindkettőt műszerrel ellenőrizd!
(#) Csupasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
És ezeket melyik bótba lehet kapni?[/i]
(#) kendre256 válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Nekem is volt már olyan, hogy a nyomógomb romlott el. Belül koszolódott el. Kitisztítottam, utána jó lett egy darabig, de a korrekt megoldás az, hogy veszel egy újat.
Például itt:
(Elemcsatlakozó is volt már hibás.)
(#) joci.kun hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Üdv Urak !
Bocsánat, nem találtam jobb topikot, vagy csak nem kerestem kitartóan?

Készítettem egy LED-es áramkört, változó polaritású 0-12 V egyenáram, egyenirányítás, utána 1000µF 16V tárolókondi, majd 1kohm-os (ez elég?) ellenállás...
Ezek után bekötöttem 3 fehér ledet párhuzamosan, működik is. De kellene egy másik panel is , egy a negyedik leddel (piros) . Ennek beforrasztása után ez csak "pislákol, a fehérek meg meg se mukkannak. Kérek egy hozzáértőt, segítsen.
Köszönöm
(#) vicsys válasza joci.kun hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Sokat segítene egy kapcsrajz, hogy mit hova kötöttél. A ledeknek külön-külön tettél előtét ellenállást?
(#) silent15 hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok még elég kezdő vagyok , és azon gondolkoztam, és kérdezném meg, hogy a tranzisztorok, és a kondenzátorok előellenállását, hogyan határozzam meg?
Pl egy astabil multivibrátornál , láttam leírásokat , de ezeknek az értékét szeretném módosítani, de nemtudom hogyan.+ anyit még tudok , hogy a LED a tranzisztor , és a kondenzátor ellenállásának módosításával is lehet a villogás mértékét módosítani , de ezt nem értem hogy.

Kössz , és kérném a moderátorokat , hogy ne rakják át e kezdő kérdésekhez.
THX
(#) pisti89 válasza silent15 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Szia
Itt egy jó leírás
(#) F-Yoci válasza silent15 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Üdv! Pl 2 tranzisztoros astabil multivibrátornál, ha a bázisra menő töltőellenállásokat növeled csökken a villogás sebessége, ha csökkented nő. Ugyanez érhető el csak tágabb határok között, ha a kondenzátorokat cseréled. Növelve az értéküket lassul, csökkentve gyorsul a villogás sebessége. Ha mindkét kondi, és elelnállás értéke azonos, akkor 50%-os kitöltésű tényezőt kapsz, ami annyit jelent, hogy azonos ideig világít mindkét led. Ha csak az egyik kondi, vagy ellenállás értékét változtatod, akkor ez eltolódik, az egyik led rövidebb, a másik hosszabb ideig fog világítani.
(#) F-Yoci válasza joci.kun hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Üdv! A ledeket nem célszerű párhuzamosan kapcsolni, főleg nem különböző fajtákat. Itt nem a feszültség a fontos, hanem a rajtuk átfolyó áram. Ezen áram hatására alakul ki rajtuk egy feszültség, ami minden lednél más, és más, beáll egy a lednek megfelelő értékre, és ott tartja a feszültséget. Ezért párhuzamos kapcsolásnál mindíg csak az a led fog jó esetben világítani, amelyiknek a legkisebb a nyitófeszültsége, mivel efőlé az érték felé nem tud meni, ezért a nagyobb nyitófeszültségűek, nem tudnak normálisan működni. Az azonos típusok, közel azonos nyitófeszültséggel működnek, ezért képesek világítani együtt, de nem a legjobb így. Javaslom, hogy a 3 fehéret kösd sorosan, eléjük egy pl 330 ohmos ellenállást köss, a piroshoz pedíg külön ellenállást, az maradhat az 1K-s. így kösd mindegyik összeállítást a 12V-ra.
(#) csabacsaba hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt akarom kerdezni hogy,hogy lehet kivenni a telefon memoriakartyabol(micro sd) az irasvedettseget?Nemtudok semmit ra tenni szamitogeprol?Mar probaltam leformazni.
(#) Akashi hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Hello.

Itt az idő felszerelni a karácsonyi fényeket.Szerintem most ez a téma eléggé aktuális.
Van ez a kínai ledes villogós cucc. Rámértem, és mindenhol fázis van. Én ezt nem merem felszerelni, mert ha megsérül a szigetelésnek nevezett műanyag bevonat hát.....
A vezérlő hálózati feszültséggel működik. Szerintetek hogy lehetne biztonságossá tenni? Esetleg egy leválasztótrafóval? Vagy átalakítani a vezérlőt törpefeszültségűre? Csinált valaki már hasonlót?
Következő: »»   1510 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem