Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tölcséres hangsugárzó építése
Lapozás: OK   23 / 30
(#) zitzaki válasza zoka hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Valamelyest biztos változik de 100% hogy nem annyira mintha méretarányosan le lenne csökkentve --> minél kisseb a tölcsér és a hangszóró átmérője annál magasabban lesz az alsó határfrekvencia szerintem valahogy így működik.
(#) Levi Jr. válasza zoka hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
A tölcsérforma illeszti a mélyhangot a szabad térhez; ha a forma-karakterisztika azonos, akkor kb. azonos hatásfokkal. A tölcsérhossz bizonyosan beleszól az alsó határfrekibe, mert az felel a mélyhangok 6-8m-es hullámhosszának megfelelő illesztésért. Ha ezeknek a hullámhosszaknak negyed-vagy fél hullámhosszát építjük tölcsérhossznak, akkor viszonylag jó alsó határfrekvencia ugyanúgy elérhető, és illeszthető kisebb méretben is.

Elviekben, illetve a meglepő jó mélyátvitel efelé mutat. Nyilván a kisebb membránfelület és jóval kisebb megmozgatott légtömeg nem tud ugyanakkora nyomást létrehozni, de a mélyátvitel hasonló lehet. Egyszer csinálok ezekkel az infókkal egy összehasonlító hangnyomás görbét...
(#) elektrorudi válasza zitzaki hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Idézet:
„Ő LENNE AZ”

Inkább egy képet vártam volna...
(#) dB_Thunder hozzászólása Nov 10, 2011 1 /
 
Nem kell elmélkedni a tölcsérek fizikáján ! Ez megtették már mások jó fizetésért, és le is írták tapasztalataikat !

Horn Loudspeaker Response Analysis Program
(#) zitzaki válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Itt a kép róla a legalsó láda az.
(#) elektrorudi válasza zitzaki hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Húúú ez nagyon durva!
Nem látom jól, mert sötét a monitorom, de a láda közepén az függőleges csík, az mi? A rajzon nem látok olyat. Valami merevítő rúd vagy lap? Vagy nem is jól látom?
(#) zitzaki válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Igen az csak egy merevítő lap én igen meg vagyok elégedve ezzel a ládával 45 Hz kb az alsó határfreki de elég kellemesen szól.
(#) djszega hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok.Úgy adódott,hogy munkát kaptam egy kis szórakozóhelyen(Pub-ban)!Na mármost,2db reflex(másolat) Top-omhoz szeretnék egy 30cm es 15r300 al,vagy eminence-el szerelt tölcsérládát,és mivel hallottam már azt a cv ládát,amit linkelgettetek,így ezt szeretném én is megépíteni!

250W rms em lenne a hajtására,ezért gondoltam 30 cm re,viszont ehhez le kellene kicsinyíteni a tervet!

Épített már valaki ebből a ládából konkrétan 30cm eshez?
Szeretném elkérni ez esetben a ládatervet,és a véleményt róla!

1db működne belőle,a 2 db topomhoz,de csak max. 10m×10m es helységben,szóval elég!

Válaszokat előre is köszönöm,és mindennemű segítséget!
(#) djszega válasza djszega hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Valami miatt nem engedi szerkeszteni a hsz-t,tudom hogy a 15r300 az 38 cm,ezért ne alázzatok!Csak elírás! mx ez a teljesítmény jöhet szóba!ha lehet 15" ban,ha nem,akkor 12 ben! Köszönöm!
(#) djszega válasza djszega hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
http://prodigyaudio.hu/index.php?param=1¢er=uj_termekek&term_id=1619

Ismeri valaki ezeket a hangszórókat?paraméterek alapján érdemes ezt tölcsérbe tenni?Elég kihalt a topic,jó hogy pont most kezd sürgős lenni...
(#) ptesza válasza djszega hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Bővebben: Link

Nem bántásiból ,de a linken megtalálod az eredeti hangszóró adatait ,meg a képeket. Ezek a " szutyok kínai" hangszórókat még mellé sem szabad tenni , nemhogy összehasonlítani. Próbálj ehhez méltó hangszórót keresni . Ezek nem csak a ládától lesznek jók hanem a hangszórók is kiemelkedő képességűek.

- Power Capacity: 3200 Peak 1600 W Program 800 W Continuous
- Sensitivity: 93.7 dB / 1 W 1 m
- Usable Freq. Range: 25 Hz ~ 1 kHz
- Cone: KevlarŽ impregnated cellulose
- Voice Coil Diameter: 4.0"/ 100 mm
- Voice Coil Material: Polyimide coated copper ribbon wire Polyimide-impregnated fiberglass former NomexŽ stiffener Solderless diffusion welded OFHC copper leads
- Net weight: 22 lbs./ 10 kg
- Znom (ohms): 8
- Revc (ohms): 6.21
- Sd (Square Meters): 0.134
- BL (T/M): 22.17
- Fo (Hz): 28.9
- Vas (liters): 288.0
- Cms (uM/N): 113.3
- Mms (gm): 198.20
- Qms: 9.07
- Qes: 0.451
- Qts: 0.429
- Xmax (mm): 9.6
- Le (mH): 0.87
- SPL (1W 1m): 96.0
- No (%): 2.65%
- Vd (cu. in. /ml): 145/2375
- Pmax (Watts pgm.): 1600
- Disp (cu.in./ml): 235/3852 CALL ME (858)568-1038 THE SPEAKER ARE BRAND NEW I PAID OVER $400 JUST FOR THE SPEAKER.
(#) Levi Jr. válasza djszega hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Jóval előbbi hsz-omban erről a tervről beszéltem, én építettem 12"-esre a tervet. A 90cm-es oldalakat vedd 60cm-re, és az ÖSSZES méretet ehhez arányítvas kicsinyítsd le, úgy lesz 12"-oshoz jó a láda.
üdv!
(#) sound.man válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 20, 2011 / 1
 
Ez egy jó nagy hülyeség, hogy csak így lekicsinyíted és jól fog szólni..
(#) Levi Jr. válasza sound.man hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
köszi az építő, és szakmailag kifogástalanul megalapozott, okos hozzászólást. A gyakorlat ezt mutatja, hogy JÓ. Ennyi. Vita lezárva.
(#) sound.man válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Mit kell ezen megalapozni? Ez egy baromság, hogy csak így lekicsinyíted és milyen jó lesz.. Szólni biztosan fog, de az más kérdés hogy hogyan..
(#) dB_Thunder válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Idézet:
„A gyakorlat ezt mutatja, hogy JÓ. Ennyi. Vita lezárva.”

A JÓ rendkívül szubjektív megfogalmazás, írtad volna azt hogy TE (meg esetleg ismerőseid) nemhallod különbséget... Ugyan ez is szubjektív, de legalább megenged némi hibát.

Az biztos hogy tölcséres hangja lesz a maga hibáival, és az emberek 99%-nak meg is fogy felelni, mivel a mostani gyári átlagtermékek (gondoljunk itt a tizenpárcsentis hangszórójú kisrádiókra) sem a kimagasló hanghűségükről híresek.
(#) Levi Jr. válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
igen, ez így "olvasódik" jól, mindenféle okoskodó fikázás nélkül. Ahogy írtad: "a maga hibáival". A szubjektív megítélése meg tényleg hallgatás után dől el (vagy meg ) , de szvsz, a "gyári pmpo-huszár átlagtermékek" bizonyosan elmaradnak egy arányosan méretezett tölcsértől. Mondjuki ezzel a véleménnyel nyilván nyitott kapuk döngetése zajlik, de ha választani köll, hát én szívesebben méretezek, kicsinyítek, nagyítok, barkácsolok, AKKKÁRMILYEN tőőőcsért. Mer' ez az én szubjektivitásomnak bőven megfelel, a frekvenciamenetgörbét, (amit meg fel szokásom venni mindegyik ládáról elkészülés után,) meg már nem is csatolnám... Hullámosságra majd' ugyanaz egy 12"-eshez leméretezett tölcsér, mint nagyobb társa, hangnyomásban meg a beépített hangszóró a mérvadó úgyis. Legalábbis nekem ez (is) tapasztalat, eddig. (a szöveg felétől inkább sound.man-nek szól...)
(#) djszega válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Uraim,mindenkinek köszönöm a segítséget,a kritikát,mindent!
Az esetleges kész 'termékről meg közlöm az infokat,amikor ott járok!
(#) ptesza válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Ugyan miért is csatolnál egy mérést. Azzal legalább hitelt adnál a szavadinak. Így meg kiröhögnek.
(#) gida hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem adni valaki 12" hangsugárzóra trapéz alakú top láda tervet?
(#) jakusv válasza gida hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Tölcsérest?
(#) gida válasza jakusv hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
RELOOP RSP 12
Erre a tervre vagy ilyen re gondoltam
(#) zitzaki hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki hogy a jövö héten nekiállok megcsinálni a NAGYÁGYÚT úgyhogy hamarosan képek.
(#) szamóca válasza zitzaki hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Minden mozzanatról készíts!
(#) djszega hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Srácok srácok,elakadtam,ugyanis belevágtam a cv b36 építésébe,de most kell hogy rájöjjek,hogy a rajzon nincsenek magasságadatok...ez hogy van? valaki adja már meg a magasságméreteket,vagy egy rajzot gyorsan,amin fel van tüntetve!

Esetleg ha van valakinek átszámítva 15" os hangszóróhoz,az lenne a legtökéletesebb,mert még csak meg van rajzolva a dolog!

Előre is köszönöm! Béke meg Mikulás mindenkinek!!!
(#) ptesza válasza djszega hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Milyen méret hiányzik?

Idézet:
„Esetleg ha van valakinek átszámítva 15" os hangszóróhoz”
Ez úgy ahogy van egy nagy ...

Készítsed el eredeti normális méretben, és építsed be a 15"-ost. Ha sem a hangszóró sem a láda nem passzol akkor ,hogy lehet azt mondani rá ,hogy B36 nehogy CV.
(#) djszega válasza ptesza hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszönöm szépen,nekem nem ez a rajz volt meg,vagyis az első kép nem volt csak a 2.! :S

Ja és méret szerint építem a ládát,nem kicsinyítek,köszi!
(#) zitzaki hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Végre elkészültem a "nagyágyúval" így elsőre elég ütősnek néz ki meg a hangja is ahhoz képes hogy egy szutyok piros peremes mnc-t tettem bele csak a próba kedvéért. Elég méretes darab lett súlya is elég nagy.
Azt szeretném kérdezni hogy milyen hangszórót ajánlanátok bele amivel tényleg hatalmasat szól?
A válaszokat előre is köszi!
(képek nemsokára az építésről és a végtermékről csak adatkábelt kell szereznem)
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Attól még nem szutyok. Lehet ,hogy az fog beválni majd benne.
(#) andras1 válasza zitzaki hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Mennyi pénzed van hangszóróra?
Következő: »»   23 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem