Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   125 / 211
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Csatlakozom az előttem szólhoz.
Ha valami okból elfelejtődik a firmware, akkor, ha nem nyomsz gonbot, akkor is elkezd villogni a piros LED.
(#) babose hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Annyit meg tudnátok nekem mondani, hogy a 877A-s pic esetében ilyen
"8. 001000
9. 0000101000111000"
válaszokat kell kapnom ?
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia! Valószínű én rontottam el valamit, mert úgy tűnik jó értékeket olvasol ki, azaz az áramkör működni látszik.
Mostanában kevés időm van, nem fogom tudni megkeresni a hibát(nincs ilyen PIC-em, így még nehezebb a dolgom), próbáld meg az oshon programjával égetni! Ha megy, akkor a 2550-et nyugodtan égetheted a WPB-vel!
(#) Georgee hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Összeraktam a PICkit 2-t Klikk ÉS teszteltem is a programmal, a feszültségek megvannak, de ha programozni akarok MPLAB-ból akkor ezt a hibaüzenetet kapom.
Idézet:
„Initializing PICkit 2 version 0.0.3.63
Found PICkit 2 - Operating System Version 2.32.0
Target power not detected - Powering from PICkit 2 ( 5.00V)
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC16F628A is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x1060, ID Read = 0x0)
PICkit 2 Ready

Programming Target (2011.12.13. 16:28:08)
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC16F628A is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x1060, ID Read = 0x0)
Erasing Target
Programming Program Memory (0x0 - 0x1)
Programming Program Memory (0x3 - 0xE5)
Verifying Program Memory (0x0 - 0x1)
PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x0 - Expected Value 0x2825 - Value Read 0x0)
PICkit 2 Ready

Ilyenkor mi a helyzet? A segítségeket előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
PICKit2 saját kezelőprogramjának Tools / Troubleshoot menüpontját kell végigcsinálni, végigmérni mulltiméterrel, oszcilloszkóppal is programozandó kontroller csatlakoztatása nélkül. A Szilva féle klón csak 5V -os tápfeszültséget tud kiadni.
(#) Georgee válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Azzal mértem végig, minden rendben, sajnos szkópom nincs, így nem tudom teljesen kimérni. A PICKIT program kiirja, hogy megtalálta az eszközt, de a cél IC-t nem találja meg (no device found). Esetleg valami ötlet, mi lehet a gond? A panelt átnéztem ninsc rajta forrasztási hiba, se zárlat.
(#) Hp41C válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nem tudja a típusazonosítót kiolvasni.
- Vdd, Vpp feszültségeket meg kell mérni,
- A PGC és PGD vonalakon az alacsony és a magas szintet ellenőrizni, a négyszögjelet meg kellene nézni.

- A 16F628(A) PGM lábát 10k -val a földre húzni, úgy próbálni, ha az előzők rendben vannak.
(#) Georgee válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Most teszteltem a szerkezetet, beolvasott egy PIC-et de tele van nullával. Közben felvetődött egy kérdés, ha a progiban a főablakban a /MCLR-t kipipálom, akkor az MCLR lábon 12 voltnak kell lennie?
(#) lutyii hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Pickit3 utánépítésén gondolkozok. Még nem számoltam össze pontosan, de szerintem a vezérlő + a többi alkatrész szerintem 3000 HUF-ba belefér, természetesen az időt, energiát (NYÁK) nem számítva.
A hivatalos kapcsolási rajzot szemlélve, a két hiányzó memória (CODE IMAGE, SERIAL EEPROM) az ami a fejtörésemet okozza, mégpedig az hogy egyáltalán szükség van-e rájuk !?
Sajnos a netet bújva sem egyértelmű a helyzet, sőt egyik helyen mindkét memória Atmel gyártmány, de egyes rajzok szerint csak az egyik Atmel és a másik Microchip gyártmány.
Esetleg valakinek van valamilyen infója ezzel kapcsolatban? Ha valakinek van eredeti pickit3-ja és halandó szétszedni, akkor szépen kérem, hogy nézze meg, hogy milyen soros eepromok vannak benne.
Köszönöm!
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Elkezdtem méregetni meginnt a PICKIT-et. A Troubleshoot-ban az MCLR tesztnél, ha az TEST MCLR-re kattintok akkor a kimenet 11.8V. Ha az MCLR ON-ra akkor 3.9volt és ha az OFF-ra akkor 4.5 Volt. Az utóbbi kettőnek mennyinek kell lennie?
(#) Hp41C válasza Georgee hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Ha az MCLR ON-ra akkor 0 voltnal kellene lennie az ICSP Vpp vonalon. Egyébként a 4.5V egy kicsit alacsony egy 16F628 törléséhez.
(#) Hp41C válasza lutyii hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
- A Programmer To Go funkcióhoz kellenek az EEProm -ok
Idézet:
„Extended EE program image space (512 Kbytes)”

- Az 512Kbyte 4096 kbit és a leírásában közötl kapcsolási rajzon két tok szerepel, így egy toknak 2048 Kbites -nek kell lennie. A Microchip oldalán nem szerepel 2Mbites SPI felületű EEProm 25xx2048. Nemrégiben a Microchip felvásárolta a SST -t, annak már létezik 2048 Kbites típusa: SST25LF020A
(#) Georgee válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
A tesztnél 12v-t mutatott egyébként a Q4 volt a hunyó, mostmár kiolvassa a PIC-t, de nem engedi törölni.
(#) Hp41C válasza Georgee hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Vdd alacsony: Q3 D2 környékén nézz körül.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia!

Haladok... Oshon beégette a 877-et, aztán WPB-vel a 2550-et, viszont az usb-re dugva nem ismeri fel a gép.
(Az usb led az világít.)

Kérdés: a Schottky-t fordítva bekötve elhalálozik?
(ez lehetett a gond, vagy mást is keresgéljek?)

Válaszod előre is köszi:
babose
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
A diódát ki tudod mérni multi csipogójával. Egyik irányba szakadást kell mérned, a másik irányba kb. 0,4V-ot.
Mérd meg az USB feszt a panelen, lehet, hogy nem jó a kábel. Aztán a Vusb lábon 3V körüli feszt kellene mérj. Nézd át a panelt mégegyszer és keress szakadást, vagy zárlatot.

A 2550-et visszaellenőrizted a WPB-vel? Egyezett minden? (flash, config)?
(#) cNobody válasza lutyii hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
És mit égetsz bele? Tudtommal nincs közzétéve hivatalosan a firmware. Valami nevenincs forrásból származó fw meg zsákbamacska...
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Köszi, a config nem stimmelt. Most már látja a gép!
Viszont az 1. diódán 3.6V esik a másik 0V. (Vusb 3.13V)

Ha így haladok még akármi lehet belőle!
(Most olvasok tovább)

Köszi még1X!
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Biztos, hogy a diódán? Nem a FET-en? P-s FET? Jó a FET?
Vusb jó.
(#) Georgee válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
VDD 4.6Volt, az kevés lenne?
(#) Szammer hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Elmondok egy-két tapasztalatot:
Néha, nem tudom mi okból, a VDD értékét ritkán, nehezményezi a pickit2.
Ilyenkor a felfele nyílal felnyomom 5V-ra, és nem pampog.
A firmware hiba után is ennyi volt, nem kalibráltam, és működött.
Üdv:
Zsolt
U.i.: magyarázatot, ne kérjetek.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia!

A B19-re gondoltam. (Az alkatrészlistád szerinti.)
Ezt be lehet fordítva kötni? (Mert szerintem fordítva kötöttem be elsőre.)

Ma este próbálom tovább.

Üdv:
babose
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
MBRS190T3? Ebből kettő is van a panelen, melyiket fordítottad meg?
Ha a D8-at(rajzon), akkor az nem túl jó, mert negatív feszültséget keltett, amitől talán nem ment tönkre semmi, de...
A D7-es talán nem okozhatott bajt.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szerintem mind a kettő fordítva volt.
Mekkora feszt kellene mérnem ezeken?
(mint írtam az egyiken 0V)
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Alapból ezeken 0-van. Akkor mérhetsz feszt rajtuk, ha a Troubleshoot... menüpontot elindítod és teszteled az áramkört. A D8 után 12V-or(Vpp függő!), A másikon 4,7V körülit. A gond, hogy bootolásnál igyekszik PIC-et keresni, szóval bármi lehetett.
(#) babose válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia!
Próbálom éleszteni... A program látja, de azt mondja, hogy a Vdd és a Vpp fesz nem jó. (csak két led villog)
Lehet mindez a SCHOTTKY esetleges halála miatt?
(#) lutyii válasza cNobody hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Konkrétan ezen az oldalon felraktak egy firmwaret, amivel a bedöglött pk3-at lehet újraéleszteni.
Legalább is én erre tennék egy próbát.
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
A diódák biztosan nem mentek tönkre, de miért nem méred ki?
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia!
Kimértem, azok ok, de a 14V nincs meg!
(Már a 7317-es 5-6 lábán sincs!)
A 7317:
1. láb 0V; 2. láb 0V; 3. láb 3.63V; 4. láb 4,98V
5-6. láb 0V; 7-8. láb 3,63V

Itt keressem a problémát, vagy még korábban?
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Az 5-6 lábon legfeljebb 5V lehet, semmiképpen ne keress ott 14V-ot, de annyit máshol se!
Ha a 4. lábon 4,98V van, akkor a FET zárva van, az 5-6 lábon 0V-nak kell lenni. Ez tehát eddig jó.
Viszont a 3. lábon a 3,63V kevés! Ott a tápfesznek kellene lennie, ha a progamban 5V van beállítva!
1. láb testen van, tehát 0V
2. láb 0V, mert a PIC nem ad vezérlést
7-8láb szintén kevés, mert itt is 5V körül kéne lenni!

A hiba a Vdd áramkörben lesz, a 7314-nél, vagy előtte.
Biztosan a lista szerinti MCP6001T-I/OT vettél? (Sima, nem az R, vagy az U !)? Több lábkiosztással lehet kapni, vigyázni kell erre!
Átkötéseket ellenőrizd és a panelt is.
Következő: »»   125 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem