Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   148 / 308
(#) zenetom válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Idézet:
„A mostani műhelyben csak én igazodok el, de ami ott van...”

Képet!
(#) janikukac hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok !

Így néz ki egy 15 éves gyerek műhelye 1 év hobbizás óta.. Éppen az új levilágító készül, majd lesz róla kép.
Megértem, ha irigykedtek, mert én ugyan nem fázok. Sajnálom azokat, akik nem jártak ez úton szerencsésen.
Ez egy szoba a házban. Anya meg örült, hogy lett normális hobbim, és mivel rendszeresen takarítok nem is bánja, hogy bevettem a helyet.. Remélem mindenkinek tetszik !Ott virít az új tárolóm, aminek nagyon örülök !

Na, hajrá, ide a kritikát !
(#) satlokk válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Kezdetnek nem rossz,hanem egyszerüen tökéletes.Majd fokozatosan fejleszted,kitartást,és sok sikert hozzá!
(#) janikukac válasza satlokk hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszönöm ! Tervezem majd egyszer egy szkóp beszerzését (még azt se tudom, mi az pontosan, hiszen nem az én pénztárcámnak való) illetve egy rendesebb táp építését, ha lenne jobb traffancsom..
Üdv !
(#) pepe091 válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Üdv!

Én is gondolkodom egy ilyenen csak a HEStore-os változaton. Attól félek csak, hogy elég stabil-e meg hogy elég erőse n fogja-e a panelt. Van valakinek esetleg HEStore-os? Érdekelne a tapasztalata róla!
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A multiméter mellett az egyik leghasználatosabb műszer a szkóp. Én is úgy voltam vele, hogy jól megleszek én nálküle, aztán most egyre jobban érzem a hiányát...
Egyébként jó a műhelyed.
(#) poros válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Nem muszáj a legmodernebben gondolkozni. Elfogadható áron lehet már öreget de használhatót vásárolni. Sok olyan áramkör van ahol elengedhetetlen a használata. Nélküle azt sem tudod egyáltalán működik -e a kapcsolás.Akár
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
[off]
Csak vigyázz nehogy a csajozás rovására menjen a lelkesedés!
Ha nekem is ilyen lehetőségeim lettek volna 15 évesen....
(#) Inhouse válasza satlokk hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A fűtés remélem nem lesz gond, van fűtésszerelő barátom. Már el is lett tervezve. A régi nyitott rendszerű fűtés miatt fenn van mindkét cső a központi fűtésből a padláson, automata légtelenítők vannak most rajtuk. Kell 2 T idom, szigetelt csőhéjas csövek be a bungiba, oda meg valami raditár (a méret még kérdéses, inkább nagyobb, mint kisebb). Persze nem menne mindig maxon, ha lejövök lecsavarom valami minimális szintre. Majd ki kell tapasztalni, hősugárzóval lehet rajta segíteni az elején.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza zenetom hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Na majd hétvégén rakok fel képeket elrettentésként! 2 napja mondta fater, hogy lenne egy jakuzzi vezérlő panel, valószínű rossz, nézzem már meg, lehozthatja-e... mondtam jó. A feleségem ment ki érte, kérdezte hova rakja, mondtam adja ide a kezembe (épp tévéztem). Azt mondja, nem lehet, nagyon nagy! Mi? Hogy lehet olyan nagy? Hát az egész fűtőegységet kopletten küldte el, takarítógép méret. Berkatam a műhelybe és most alig lehet bemenni...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ezzel minden rendben, és sok sikert! UV cső projekt?

Üdv
Inhouse
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Na, majd akkor szerzek egyszer... Hát igen, ez a szkóp ami linkelve lett, nem mai...

Blackdog: Nem fog.. Vagyis remélem. : D

Inhouse: Igen, levilágító leszel az UV csövekből, jelenleg is azt építem ! : )
(#) poros válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Nem baj ha öreg,"majd kezét csókolom szkóp nénit" köszönsz neki legfeljebb. Működjön az a lényeg.
(#) janikukac válasza poros hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Hehhe.. Már csak ki kéne derítenem, pontosan mire is való..
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Persze tanulásnak ez is jó, de én azért egy fokkal komolyabbat vennék, már 10 és 20ezer Ft közt is találsz sokkal jobbakat.
Nekem ami megfelelne, az sajnos 40-nél kezdődik (használtan). De nem hiába ennyi az áruk :yes:
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszi az infot !Amúgy pl. mire lehet használni?
(#) KTobi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Hidd el, ha elérsz oda, hogy hiányzik, akkor majd tudod mire jó, addig meg semmi értelme. Különben a feszültség időbeli változásár lehet vele rajzolni (nézni).
(#) rascal válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Egy, vagy több jel (feszültség) változásának vizsgálatára az idő függvényében. Több jel egymáshoz képesti vizsgálata. A lényeg, hogy itt elsősorban grafikusan látod mi történik, és nem számszerű értékként. Bővebben: Link
(#) pepe091 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Mostanában gondolkodom egy fúrógép vásárlásán, a minidrill mellé. Nem tudom, hogy milyen tulajdonságokat kellene néznem rajtuk. Láttam hogy 8-9 V-tól 18 V-al dolgoznak azok amiket nézegettem. Gondolom a feszültség növekedésével, a teljesítmény is nő... Viszont nem tudom melyik mennyit bírhat. Azért is szeretnék egy ilyen fúrót is, mert van néha hogy nagyobb furatnál 3 mm nél már ugye küszködik a minidrill, azt meg nem akarom leégetni.

Szóval a lényeg, hogy milyet ajánlotok, olyan 10-13 ezer forintot szánnék rá.
(#) janikukac válasza KTobi hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszi mindenkinek az infot ! Talán a húsvéti nyuszi...
(#) Frankye válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ha nagyobb munkákhoz kell, akkor inkább egy (!) minőségű állványos fúrót vegyél. Ha univerzális munkára akarod használni, akkor egy "sima" pisztolyfúró, és egy hozzá való állvány. A minidrill nem ilyen munkákra való.
(#) pepe091 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Tudom hogy nem, azért sem akarom. Azt pont kihagytam, hogy akkus pisztoly fúrón gondolkodom, csak hogy ebben milyet ajánlotok? Mekkora különbség van egy 10 meg egy 18 V os között?
(#) karesz01 válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Föleg nyomatékban!Nem mindegy hogy tudsz fúrni fémben 10 vagy 13mm-rel.
Kollegámnak skilje van de panaszkodik.
Nekem metabo én nem panaszkodom de ez már ipari kategória.
De ugye arra is gondolni kell hogy ha sokáig áll az akku akkor rövidül az élettartama.
Például nekem 40 volt a metabom 2 akksival de ugyanannyi egy új akku is hozzá.
tehát ha nem tudod kihasználni úgymond szinte minden nap akkor szerintem inkább vegyél rendes hálózatit de te döntesz ez csak az én véleményemSajátom akkus
Sajátom hálózati
(#) pepe091 válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszönöm ezt a jó tippet, hogy ha nincs kihasználva akkor hamarabb meghal az aksi. Ez megfontolandó.
(#) KTobi válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Megfontolandó, de nem olyan vészes. ~4éves lehet ami itthon van, sima NiCD akkus. Sokat áll, néha hónapokat, fél évet is akár. Mikor az ember használni akarja, akkor előtte kell egy 4 órát tölteni, még ezt az akut használod addig töltődik a másik. Nem érdemes többet tölteni, csak rosszabb lesz tőle. Annak idején apám vette, külföldön, hirtelen megfontolásból, kellett, nem volt kérdés, nagy választék se lehetett, az ország nem a gagyi kategóriáról híres. Az árát figyelembe véve együtt lehet vele élni. Azért elég kényelmetlen a tetőre a hosszabbítóval, meg egy dög fúróval mászkálni. Ha fél napig tartod ez is nehéz, pláne fej fölötti munkánál, még lefele oké. Nem a legolcsóbb, legrosszabb akciósat megveheted, amire ki van találva arra jó. Az erő, 18Nm ír rajta ha jól tudom. Volt izgalmas helyzet, nagy csavart kellett behajtani, végül kalapáccsal oldottam meg, de nem a fúró volt a gyenge, kiugrott a csavarfejből a bit, kapaszkodóm nem volt.
Vaslemezt fúrni mindenképpen állványba fogható fúró. Sokszor elég a fúrandó anyagot is fogni. Vékony lemezeknél kifejezetten. Terepi munkákra való az akkus, kifúrni itt egy lyukat, becsavarni a csavarokat arra jó. Nagyobb fémipari munkára azért nem.
(#) karesz01 válasza KTobi hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ezért van nekem is kétféle plusz oszlopos fúró!Nekem 52Nm a nyomatéka a műhelyasztalom tölgyfa előfúrás nélkül az 5x50-es facsavart betekerve ha a feje eléri az asztalt letekeri a fejét szó szerint:eltöri!
De előtte nekem is olcsóbb volt csak egy akkuval tönkre ment ezért cseréltem.Ekkor volt a Metabom akciós.
üdv.De már 3 éves!
(#) pepe091 válasza KTobi hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Értem, köszönöm, akkor nem félek annyira az akkutól. Persze nem ipari célra használnám csak néha amikor kell itt ott, nyákban vagy hűtőbordába lyukat fúrni, na meg persze csavarozni, nagyon hasznos, ha valami nem akar kijönni, vagy bemenni... Ráadásul nemrégiben kaptam egy 102 rászed bit készletet és azokat is be lehetne fogatni őket. Az a gondolatom támadt, hogy ezekbe kapni lehet-e valamilyen vágókorongot? Nem vasdarabokat akarnék vele darabolni, csak nyákot. Egyszerűbb lenne mint fűrészelni.
(#) KTobi válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Félreértés végett 8×150es facsavarról lehetett szó (megközelítő méretek) Amit a ház tetőhegyinek végébe kellett becsavarni, és lapos fejjel. Csavarta, csomót foghatott, vagy mi, nem tudtam a csavaron tartani a fúrót.
(#) DJ Tacki válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Lehet kapni kb 3cm átmérőjű vágókorongot is, de ezekhez az akkus fúrónak alacsony a fordulata Ezek max 1000rpm-el pörögnek, egy ilyen vágókorong pedig 5000-től használható. Esetleg hálózati pisztolyfúró, főleg ha sebességváltós már jó lehet. Vágáshoz érdemesebb minidrill-t használni, bár még a 150W-os minidrillem is küszködik néha, illetve az üvegszálas nyák nagyon eszi a korongot. Néha én is inkább vasfűrészt használok, az már bizonyított
(#) pepe091 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Értem, nekem is volt a minidrillemhez vágókorong, de hipp-hopp elkopott. Most már akkor jó lesz körülnézni egy barkácsáruházban.
Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   148 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem