Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   711 / 1385
(#) zenetom hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Hali!
Ennél a fényérzékeny NYÁK-nál ha eltávolítom a kék fédőfóliát, akkor milyen színűnek kell lennie a nyáknak? Mert szerintem én leszedtem róla a fényérzékeny réteget is a kék fóliával együtt.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Elméletileg aranyhoz hasonló, sárgarezes szín. Nekem mindig erre hasonlított.
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Pedig mintha lenne a kék védőfólia alatt egy feketés réteg. Na mindegy, majd megpróbálom hosszabb levilágítási idővel, de most inkább vasalok egyet.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Az a fólián van, nem kell aggódni!!! Minden fólia kívülről kék, belül pedig fekete. Ezen ne edd magad, ott maradt a fényérzékeny rész !!
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Közbe kiderítettem, így van (lemostam ezt a réteget ).
(#) tikitiki válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Hát igen , akkor itt a bibi én csak raktáron lévő dolgokat rendelek , ha nincs máshonnan rendelek , Mert a Nem raktári dolgoknál kétséges a rendelési idő ahogy írtad is , és a napi árfolyam, ami két hét után változhat nem is keveset.
(#) elektro95 válasza (») Jan 21, 2012 /
 
Heló köszi a figyelmeztetést és jogos mert tényleg elfelejtem.
(#) kokozo válasza elektro95 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Uv ledből is van sok féle, lehet kicsi volt a teljesítménye. Lehet hogy az előhívód volt túl híg. Nálam a TN 140 előhívó az ajánlott 1:9 arány helyett 1:4 arányban vált be. 1:9-nél fél óra alatt se indult meg az előhívás, 1:4-nél 2 perc körül.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Jujj....
(#) VodkaTam hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Ismét elakadtam, vettem Szi-Ti lefolyótisztítót, és egy bankjegyvizsgálót (benne F4T5BLB UV fénycső).

Levilágítás után most sem látszik semmi, de ha belerakom az előhívóba, akkor kis idő után elkezd szépen előjönni a rajzolat. Már kezdenék örülni, már csak egy kicsit kéne élesednie, meg a szélén is lehetne jobb, ezért lötyögtetem még egy kicsit, hátha... Aztán fokozatosan eltűnik (leválik) az a rajzolat is, ami már előjött. Mi lehet az oka? Már egy csomó NYÁK kárba veszett annyit kísérleteztem vele.

Próbáltam pausz papírt levilágítani, fóliát simán, és duplán, fejjel lefelé nehezékkel a hátára, illetve simán csak alárakni a lámpának (az egész NYÁK 2,5x3,5 cm, szerintem nem nagyon tud elállni a fólia így sem). Próbáltam a levilágítás tesztet is 10-15-20-30 perc idővel, de azt tapasztaltam, hogy pausz papírral semmi nem jön elő, fóliánál meg leválik az egész. Esetleg túl tömény az előhívó? Vagy alámegy a fény levilágításnál? Gondolom túlvilágítani nem lehet, a teszt csak azért jó, hogy ne várjak feleslegesen 20 percet, ha 5 perc alatt is kész.

Érdekes, hogy amikor először raktam az oldatba, akkor látható volt, hogy dolgozik, azóta viszont csak akkor történik valami, ha ecsettel simogatom az oldatban (esetleg pont az ecsettel szedném le a rajzolatot is?), pedig azóta már oldatot is cseréltem, meg raktam hozzá Szi-Ti-ből is rendesen. Ezzel kapcsolatban még arra gondolok, hogy első alkalommal meleg vizet öntöttem hozzá, ami közben kihűlt, és később már csak langyossal csináltam az új oldatot.
(#) Zoli_bácsi válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nem vész kárba a nyák, csak újra kell fújni, vagy dry-ozni. Szerintem túlexponált lett, azért válik le. A fóliát, vagy pauszt a festékes oldal felől tedd a nyákra.
(#) VodkaTam válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Köszönöm, ezek szerint túlvilágítani is lehet. Megpróbálom akkor rövidebb ideig levilágítani.
(#) kaqkk válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Az előhívót mindig legalább kézmeleg vízzel csináld , és a keverési arány sem mindegy (gyári lakkos panelnál 6-1)
és a levilágítási idő sem kell hogy 5-8 perc nél több legyen
(a pausnál is átvilágít a rajzolaton hosszú idő alatt )
(#) gulasoft válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ezeket a panelet könnyű túlvilágítani, mert ellentétben a dry fóliával itt ahol uv éri ott szétbontja a lakk kötéseit, és azt tudod lemosni. Ha rossz a maszkod, mindenhol szétbontja. A levilágításnak két fontos kritériuma van, a jó maszk és a fény. Aki csináltatott már nyomdában az tudja mi a különbség az otthoni "tákolmány", meg a nyomdai között, aki nem az meg csak azt hiszi, tudja mi a különbség.
Bankjegyvizsgáló nem az az uv ami jó lenne mindenre.
Nekem a germicid csövem a fújttal megbirkózott a gyárit meg 10 perc alatt sem világította teljes mélységében át. Akkor váltottam uv cree ledre, az nagyon jól vitte a gyárit is, és jó a dry-hoz is.
Ezen a kettőn változtass és jó lesz.
(#) zenetom hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Még annyi kérdésem lenne, hogy ennél a NYÁK-nál, amikor UV fény éri, lehet látni valamilyen elszíneződést?
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Elméletileg igen, de nagyon kicsit. Én sose látok, mégis mindig sikerül...
(#) mate_x válasza zenetom hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ez a nyák nagyon drága. Használjatok dry fóliát vagy positiv20-at a fényérzékenyítésre.
(#) zenetom válasza mate_x hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Az a baj, mire mindent beszerzek, árban majdnem ugyanott vagyok.
(#) Ricsi89 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ebből a pénzből, amiből ezt a kis darab nyákot megveszed kb 1m2 dry fóliát vehetsz. És ahhoz már csak sima nyák kell.
(#) zenetom válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hol lehet ilyen dry fóliát kapni?
(#) gydanee válasza zenetom hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hali! Kis leírás a dry fóliáról! Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szerintem van még pár ember, akinél van akkor mennyiség, hogy ad el belőle.
(#) zenetom válasza gydanee hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ja, hogy sima fotofólia. Ezt már próbáltam, csak sajnos sokáig tartogattam, így kicsit megfakult, de még így is nagyon jó minőségű nyákot sikerült vele csinálni.
Még simpitől kaptam évekkel ezelőtt, de most nem tudom kinek van ilyen, majd valószínűleg érdeklődök az apróhirdetésben.
(#) gulasoft válasza zenetom hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nekem még van.
(#) elektro95 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Az elő hívó volt túl híg mert kipróbáltam 1:4 arányban és jó köszi a választ .
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Örülök, hogy sikerült. No és nem is akárhogy! Szép lett a nyák.
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
És arról is látunk képet ?
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nem is a beültetési oldalra lettem volna kíváncsi hanem a nyák felöli oldalra forrasztás után , hogy milyen lett , de ha az ón is titkos , akkor tényleg ne tedd .
(#) szitko hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Ma sikerült 0,254mm vezetősávot csinálnom, laminátor + lézernyomtatóval. Nem a legszebb, de ez az első ilyen vékony vezetősávom, ami sikerült. A forrasztás is jónak tűnik, igaz egy kicsit elcsúszott az alkatrész, de az belefér. Márcsak a teszt van hátra.
(#) mrgrassy hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok
Valaki tudna segíteni, hogy mit rontok el a nyák készítésnél?
valahogy nem tudom rendesen ki maratni csak a 0.5inch és nagyobb vezetékkel összekötött nyákokat mindig fel marja a kisebbeket.
Túl sok a levilágítási idő vagy túl kevés vagy mivel csináljam, hogy jó legyen ?
Következő: »»   711 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem